Računalo se samo gasi

poruka: 19
|
čitano: 6.384
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Računalo se samo gasi

Pozz,

nanio sam termalnu pastu na proc. po prvi puta odkada sam kupio komp. nazad sve spojio, upalio komp krenio tenkat, nisam ni krenio u borbu  i ugasio se, kasnije sam bio samo na netu ali opet i  tak cijelo vrijeme. Ponovno sam ga otvorio, maknio "višak" paste (mozda je to bilo previse) ponovno sve spojio, upalio i za sada radi ali kao da se vent. na procesoru jace cuje, stalno ga jako vrti, nisam baš siguran da je tak bilo prije. U čemu je problem?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2012 19:13 (Lac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Računalo se samo gasi

Cini mi da ti cooler nije dobro sjeo trebalo bi biti 34-40C idle a tebi je 80 C

Don Believe The Tyoe
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Računalo se samo gasi

Da, cooler nije dobro sjeo, pa sam ponovno išao skidat i onda sam strgo držaće, plastika je pukla i nije moglo vise držat, otišo kupit neki drugi cooler (Usput Virovitica za takve stvari je čista nula, nisam ništa bolje mogao uzet a za naručiti, ne mogu čekat tak "dugo") Kupio sam jos jedan vent od 80mm pa nek puše, za sada je temp OK, tj. puno bolje nego onda, hvala na vremenu

lac
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Računalo se samo gasi

Cek sad imas li cooler gore ili nemas?

Don Believe The Tyoe
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se samo gasi

Imam da, nije baš neki nabrijani ali služi svrsi, bar za sada.

 

Slika

 

lac
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2012 10:25 (Lac).
12 godina
neaktivan
offline
Računalo se samo gasi

Ako su ti to u IDLE temperature nemoj se uopce igrati dok ne poravis to mislim nece nista pokvarit al sto je sigurno je sigurno.

Don Believe The Tyoe
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2012 11:20 (WrongType).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Računalo se samo gasi

U igri je temperatura oko 57,  mslio sam da je to OK, nije? Šta da  napravim?

Ipak bude i više od gore navedene, hm.Neki savjet...

 

lac
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2012 14:42 (Lac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Računalo se samo gasi

Temp u igri bi ti trebala biti najvisa 60 °C  neki 5 C moze gore al na dalje ti gubi performanse uzmi nekih aftermarket cooler za 150Kn evo ovaj http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_49_224&products_id=10191 i klokni taj cpu na 3 ghz ide bez problema kad stavis novi cooler ako zelis bolji cooler onda ovaj http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_49_76&products_id=10469 al ce ti katana biti dooljna.

 

Don Believe The Tyoe
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2012 19:37 (WrongType).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se samo gasi
WrongType kaže...

Temp u igri bi ti trebala biti najvisa 60 °C  neki 5 C moze gore al na dalje ti gubi performanse uzmi nekih aftermarket cooler za 150Kn evo ovaj http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_49_224&products_id=10191 i klokni taj cpu na 3 ghz ide bez problema kad stavis novi cooler ako zelis bolji cooler onda ovaj http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_49_76&products_id=10469 al ce ti katana biti dooljna.

 

Ne treba nista kupovat nego samo namjestit cooler kako Bog zapovijeda.

Ofc.
12 godina
neaktivan
offline
Računalo se samo gasi

Namjestio je on cooler ali opet mu se pregrijava.

Don Believe The Tyoe
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2012 21:31 (WrongType).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se samo gasi
ma pukla mu je kukica i ne moze drzati cooler
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se samo gasi

Cooler je namješten kak treba i nije nikakva kukica pukla tako da ne znam....Ako drugo ništa ne preostaje onda drugi cooler, da za sada imam ovaj.

 

http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=6697

 

{#}

lac
12 godina
neaktivan
offline
Računalo se samo gasi

To ti je koda da nista nisi stavio kupi nesto polovno iz oglasnika.Uzmi ovo dok nije prodano http://www.njuskalo.hr/procesori/arctic-cooling-freezer-7-pro-oglas-4232295

Don Believe The Tyoe
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2012 10:14 (WrongType).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Računalo se samo gasi

Slozio sam nedavno novi komp i sada se gasi kada pokrenem BF3 ili Skyrim. Jedan dan sve funkcionira ok, drugi se gasi cim pokrenem igru, treci opet sve ok.

 

komp:

AMD Phenom X4 960T BE - stock cooler

Asrock M3A770DE

2x2 GB Kingmax DDR 3, 1333

Sapphire HD6850 1GB

 

Prvo mi je krepao ventilator na napajanju COLORSit 550W (smrzavao se komp), stavio sam novi ventilator i sve ok neko vrijeme dok se nije počeo gasiti.

 

Kaj se temperatura tiče on su za CPU 30C, MBO 32C, GPU 32C to je sve kad komp upalim i radi neko vrijeme.

 

Gasi se samo kad pokrenem igre, danas odmah, jučer sam cijeli dan picio BF3 i sve je funkcioniralo za 5.

 

Nisam clockao procesor (niti se kuzim u to) al mi svugdje pise X6 1605T?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Računalo se samo gasi

Pehao si po biosu odi u bios i vrati sve postavke na deflaut cini me se da su ti duge dvije jezgre oštčene koje si otkljucao.

Don Believe The Tyoe
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se samo gasi
bart00 kaže...

Slozio sam nedavno novi komp i sada se gasi kada pokrenem BF3 ili Skyrim. Jedan dan sve funkcionira ok, drugi se gasi cim pokrenem igru, treci opet sve ok.

 

komp:

AMD Phenom X4 960T BE - stock cooler

Asrock M3A770DE

2x2 GB Kingmax DDR 3, 1333

Sapphire HD6850 1GB

 

Prvo mi je krepao ventilator na napajanju COLORSit 550W (smrzavao se komp), stavio sam novi ventilator i sve ok neko vrijeme dok se nije počeo gasiti.

 

Kaj se temperatura tiče on su za CPU 30C, MBO 32C, GPU 32C to je sve kad komp upalim i radi neko vrijeme.

 

Gasi se samo kad pokrenem igre, danas odmah, jučer sam cijeli dan picio BF3 i sve je funkcioniralo za 5.

 

Nisam clockao procesor (niti se kuzim u to) al mi svugdje pise X6 1605T?

pogledaj prirucnik od maticne kako resetirati BIOS.

Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
12 godina
neaktivan
offline
Računalo se samo gasi

Imas na mbo onu veliku bateriju izvadis na 10 sec i vratis ili imas ispod baterije jedan jumper  prebacis na 2 i 3 ako zelis resetirati ili ovaj prvi nacin s baterijom.

Don Believe The Tyoe
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2012 17:50 (WrongType).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Računalo se samo gasi

Ocito sam ipak nekaj pehnuo u biosu. vratio sam postavke na default, sad mi pokazuje da imam 960T. valjda se nebu vise gasio, zahvaljujem na pomoci!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Računalo se samo gasi

np ukljucio sa UCC(Unlock Cpu Core) i otkljucao ga ne X6 zato je crkvao.

Don Believe The Tyoe
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice