Računalo se pali/gasi

poruka: 7
|
čitano: 3.108
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Računalo problem

Pozdrav, 

Računalo mi se konstantno pali i gasi samo od sebe, testirao sam hdd u drugom kompu radi, napajanje isto radi, ne znam vise u cem bi mogao biti problem. Zalijepio sam likn pa ako je netko imao takav problem molio bih za rješenje 

https://streamable.com/ecr80

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Računalo problem
rbrex kaže...

Pozdrav, 

Računalo mi se konstantno pali i gasi samo od sebe, testirao sam hdd u drugom kompu radi, napajanje isto radi, ne znam vise u cem bi mogao biti problem. Zalijepio sam likn pa ako je netko imao takav problem molio bih za rješenje 

https://streamable.com/ecr80

 Kakav se to jos zvuk cuje? da nemas floppy unutra? ili je HDD, pa crta.

 

Moze biti da ti je hladnjak zaprljan pa se cpu grije i gasi automatski.

Imas li zvucnik prikljucen na maticnu? Moze biti da ti taje beep-ove ali ih ne cujes

 

LIFE IS SHORT, WORK HARD, PLAY HARDER, PRAY HARDEST
7 godina
offline
Re: Računalo problem
rbrex kaže...

Pozdrav, 

Računalo mi se konstantno pali i gasi samo od sebe, testirao sam hdd u drugom kompu radi, napajanje isto radi, ne znam vise u cem bi mogao biti problem. Zalijepio sam likn pa ako je netko imao takav problem molio bih za rješenje 

https://streamable.com/ecr80

 sam si ga sastavljao? računalo je novo? za početak pogledaj jesi li dobro priključio reset/power button/žičice u manualu matične, moguće i da je power ili reset button u kujcu... uglavnom provjeri ono između matične i kućišta pa onda dalje

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 22:52 (Louis Pluto).
11 godina
offline
Računalo se pali/gasi

Računalo je od kolege staro je 10ak godina, stavio sam novu pastu namještao sam ponovo power switch i reset tako da mislim da tu nema greške ima priključen cd čitač možda je u tome problem budem iskopcao pa isprobao. Ima priključen zvučnik na matičnu ali ne oglasava se. Fora je u tome sto sam izvadio jedan slot rama i sad ga je upalio ali tako sam i prosli put, radio je kratko i onda je poceo raditi probleme opet. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 23:15 (rbrex).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Računalo se pali/gasi
rbrex kaže...

Računalo je od kolege staro je 10ak godina, stavio sam novu pastu namještao sam ponovo power switch i reset tako da mislim da tu nema greške ima priključen cd čitač možda je u tome problem budem iskopcao pa isprobao. Ima priključen zvučnik na matičnu ali ne oglasava se. Fora je u tome sto sam izvadio jedan slot rama i sad ga je upalio ali tako sam i prosli put, radio je kratko i onda je poceo raditi probleme opet. 

 ahh, starost, napuhnuti kondenzatori, ram, sve... dođe čovjeku slabo kad takvo nešto dođe na popravak... hint, probaj konektore na memorijskim pločicama očistiti gumicom za brisanje olovke, pomaže, provjereno...

 

edit i btw. računalo izgleda nevjerojatno novo i održavano, odaje ga tek p55 extreme4, čestitaj kolegi...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 23:59 (Louis Pluto).
13 godina
offline
Re: Računalo problem
rbrex kaže...

Vjerojatno je do RAMa, ako računalo ima ugrađeno više od jednoga modula, isprobaj jedan po jedan modul, ako nema, posudi drugi RAM i probaj s njim.

ps. pazi da staviš kompatibilan RAM.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
5 godina
offline
Računalo se pali/gasi

Provjeri dobro CPU power, onaj 4 pinski konektor napajanja za CPU. Ja jednom to zaboravio uštekat, isto se ponašao komp, nije mogao startat CPU, pa se resetiravao.

 

Ako nije to, DOBRO provjeri power i reset botune, jesu li zapeli, kako su zice spojene, izvadi ponovno vrati. Jednom sam imao istu situaciju kad je power botun ostao pritisnut.

 

Ako nije ni to, onda standardno, sve što nije potrebno ukloni, ti čitači kartica, DVD-rom, sve što ti nije potrebno. Pa ides sistemom eliminacije, jedna po jedna pločica rama, bez diska, s diskom...

 

Jesi li mijenjao pastu na CPU? Ako jesi, sad opet skini sve i pogledaj jeli dobro CPU sjeo na svoje mjesto.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice