Računalo se restarta kad ubacim bilo koji CD ili D

poruka: 13
|
čitano: 6.927
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Računalo se restarta kad ubacim bilo koji CD ili D
pitanje

Računalo radi odlično, i nisam nikada imao problema.
No, sada, kada ubacim u njega bilo koji CD ili DVD, odmah se restarta (btw, kad praznu ladicu otvorim i zatvorim radi posve normalno).
Ali tj. dok je CD ili DVD unutra, tako može restartati unedogled, tj. vrtiti po "beskonačnoj petlji".
Ima li netko neko rješenje?
Hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Računalo se restarta kad ubacim bilo koji CD i

može biti do matične, samog čitača ili windowsa, najbolje ti je prvo probati taj čitač na drugom kompu i neke drugi čitač na svome, može biti da su se driveri nešta zblesali.

 

jeli čitač ata ili sata

15 godina
neaktivan
offline
RE: Računalo se restarta kad ubacim bilo koji CD i

Nabavi neki čitač i stavi ga u svoje računalo, pa ćeš vidjeti jer do uređaj ili do tvog kompa, onda probaj ukopčati drugi kabel od napajanja, stavi na drugi ide kanal, kabel...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Računalo se restarta kad ubacim bilo koji CD i

Probaj disablat autorun, možda ti on (nekako) radi probleme

HP Compaq 8710w
14 godina
neaktivan
offline
RE: Računalo se restarta kad ubacim bilo koji CD i
multiaccount kaže...

može biti do matične, samog čitača ili windowsa, najbolje ti je prvo probati taj čitač na drugom kompu i neke drugi čitač na svome, može biti da su se driveri nešta zblesali.

 

jeli čitač ata ili sata

 Da zaboravio si reci i napojna. Upravo kod mene na starom pc-u se to dogodilo da je napojna oslabila i da nemoze podrzati nikoliki napon samo sto maticnu napaja i tvrdi disk a kad ukljucim DVD RW citat i ubacim disc cim ga krene okretat restartira se!

15 godina
neaktivan
offline
Računalo se restarta kad ubacim bilo koji CD ili D
prihvaćeno rješenje

Ja san imal isti problem nedavno resetiral mi se komp ko i tebi cin bi stavil cd il dvd tj kad bi ga probalo ocitat- rjesil san ga promjenom napajanja

Zone
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Računalo se restarta kad ubacim bilo koji CD i
zone11 kaže...

Ja san imal isti problem nedavno resetiral mi se komp ko i tebi cin bi stavil cd il dvd tj kad bi ga probalo ocitat- rjesil san ga promjenom napajanja

 Da i najcesce napojne oslabe ako su na neodgovarajucoj gratskoj mrezi mora biti 230-240V a kod nas se desava da ima 210V pa u selima i do 180V I kako da napojna ostane zdrava da neode nijedan kontenzator i transvormator!

15 godina
odjavljen
offline
Računalo se restarta kad ubacim bilo koji CD ili D

Neće napajanje ckrnit ako mu je napon preslab, može se samo ugasit ako padne ispod određenog. Kondezatorima paše niži napon. Većina današnjih napajanja rade 100-240V (full range). Ono što napajanje, pogtovo kondezatori u njemu, ne voli je visoka temperatura.

 

U ovom slučaju bi vrlo lako mogao biti problem u IDE kabelu. Provjeri da ti nije u PIO mode-u CD-rom. Idi u device manager, IDE ATA/ATAPI controllers, otvori kanal na kojem ti je CD-rom idi u Advanced settings te vidi u kojem ti mode-u radi. Pokušaj staviti u DMA if available, te restartaj komp. Ako ni to ne upali pokušaj uninstalirat taj kanal pa opet restartat komp. Ako se opet nekon restarta ili nakon stavljanja CD-a vrati u PIO mode, tad kreni tražiti hardware-ske probleme. Prvo pokušaj zamijenit kabel, pa ponovi ove gore korake, pa onda CD-ROM pa opet ponovi ove korake.

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Računalo se restarta kad ubacim bilo koji CD i
instrukcije kaže...

Računalo radi odlično, i nisam nikada imao problema.
No, sada, kada ubacim u njega bilo koji CD ili DVD, odmah se restarta (btw, kad praznu ladicu otvorim i zatvorim radi posve normalno).
Ali tj. dok je CD ili DVD unutra, tako može restartati unedogled, tj. vrtiti po "beskonačnoj petlji".
Ima li netko neko rješenje?
Hvala!

 ja imam sličan problem

kad  ubodem stik u usb utor komp mi se ponekad restarta.

to mee izluđuje jer kad hoču neš kopirat na stik, pljas kompjuter se restarta.....

 

zna li itko u čemu bi mogo bit problem?????????

14 godina
neaktivan
offline
RE: Računalo se restarta kad ubacim bilo koji CD i
car kaže...
instrukcije kaže...

Računalo radi odlično, i nisam nikada imao problema.
No, sada, kada ubacim u njega bilo koji CD ili DVD, odmah se restarta (btw, kad praznu ladicu otvorim i zatvorim radi posve normalno).
Ali tj. dok je CD ili DVD unutra, tako može restartati unedogled, tj. vrtiti po "beskonačnoj petlji".
Ima li netko neko rješenje?
Hvala!

 ja imam sličan problem

kad  ubodem stik u usb utor komp mi se ponekad restarta.

to mee izluđuje jer kad hoču neš kopirat na stik, pljas kompjuter se restarta.....

 

zna li itko u čemu bi mogo bit problem?????????

 Hmm... Smijesan slucaj! Ali jedino sto ja mislim da bi moglo biti da stik nije uredu pa da pravi spoj pri ukljucivanju ali ako svaki stik tako onda neznam sto bi moglo biti prbaj na drugi ulaz USB

14 godina
neaktivan
offline
Računalo se restarta kad ubacim bilo koji CD ili D
autorov komentar

Hvala ti puno!
Bio je problem u napajanju (ipak)!
Hvala puno svima!!!
:)))

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Računalo se restarta kad ubacim bilo koji CD i
Marko pecirep kaže...
car kaže...
instrukcije kaže...

Računalo radi odlično, i nisam nikada imao problema.
No, sada, kada ubacim u njega bilo koji CD ili DVD, odmah se restarta (btw, kad praznu ladicu otvorim i zatvorim radi posve normalno).
Ali tj. dok je CD ili DVD unutra, tako može restartati unedogled, tj. vrtiti po "beskonačnoj petlji".
Ima li netko neko rješenje?
Hvala!

 ja imam sličan problem

kad  ubodem stik u usb utor komp mi se ponekad restarta.

to mee izluđuje jer kad hoču neš kopirat na stik, pljas kompjuter se restarta.....

 

zna li itko u čemu bi mogo bit problem?????????

 Hmm... Smijesan slucaj! Ali jedino sto ja mislim da bi moglo biti da stik nije uredu pa da pravi spoj pri ukljucivanju ali ako svaki stik tako onda neznam sto bi moglo biti prbaj na drugi ulaz USB

 stik je u redu probo sam s novim stikom, opet isto komp se restarta

15 godina
neaktivan
offline
RE: Računalo se restarta kad ubacim bilo koji CD i

Meni se isto desilo kada sam spržio DVD i kasnije sam stavio očitavat i vrtio ga je beskonačno, dok nisam izvadio DVD. DVD je imao neku grešku.

Očito je problem u DVD čitaču ili samom DVD-u  tj. CD-u.

xd
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice