Računalo se upali i odmah ugasi

poruka: 41
|
čitano: 27.425
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina

Ima vec tema,ali su zastarjele pa eto otvorio novu.Znači jucer komp radio normalno ugasim ga i danas idem upalit i upalim i odma se ugasi.Znači sad ga upravo čistim od prašine,a baš se nerazumijem u kompomente i to pa nebi želio nešt prckat da nebi strgo.Živim u Virovitici,a komp je iz zg-a(ADM trgovina) tak da nemogu odnest na popravak jedino poštom, a to bi potrajalo.

0 0 hvala 0
11 godina

Koje napajanje je u računalu?

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

imaš sve pod moj komp na profilu xfx 450w

0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan

Uglavnom su takvi problemi zbog napajanja, probaj od frenda posudit napajanje da vidis kako ce to raditi

THEY'RE TAKING THE HOBBITS TO ISENGARD
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
Re: Računalo se upali i odmah ugasi

Eh vecina frendova nezna sta je bios tak da ono,imaju napajanja ms 300 i tak to

11 godina
monsieur kaže...

imaš sve pod moj komp na profilu xfx 450w

Gledao sam i očito mi je promaklo. Sada vidim. Ne bi smjelo biti do napajanja.

Nakon čišćenja i dalje problemi?

Pogledaj da se koji kabel nije iskopčao ili da nešto nije rasklimano.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2012 14:52 (191x7).
7 godina
neaktivan
monsieur kaže...

Ima vec tema,ali su zastarjele pa eto otvorio novu.Znači jucer komp radio normalno ugasim ga i danas idem upalit i upalim i odma se ugasi.Znači sad ga upravo čistim od prašine,a baš se nerazumijem u kompomente i to pa nebi želio nešt prckat da nebi strgo.Živim u Virovitici,a komp je iz zg-a(ADM trgovina) tak da nemogu odnest na popravak jedino poštom, a to bi potrajalo.

Napravi test memorije, grafičke, harda, a ovdje su ti alati za to http://www.bug.hr/forum/topic/overclocking/programi-nadgledanje-sistema-overclock/190.aspx.

Edit: Oprosti nisam vidio da se gasi nakon što upali Pc, ali bi moglo biti da je gumb za paljenje nekak žaštekao.

Stisni Hvala ili Palac gore ako sam pomogao.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2012 14:57 (Fero).
11 godina
Fero kaže...

Napravi test memorije, grafičke, harda, a ovdje su ti alati za to http://www.bug.hr/forum/topic/overclocking/programi-nadgledanje-sistema-overclock/190.aspx.

Hm, a kako da to uradi kad mu se kompjuter gasi odmah nakon paljenja?

8 godina

izvadi bateriju iz maticne na pol minute i vrati nazad. ako ne pomogne, istekaj sve nepotrebne stvari, ostavi samo neophodno za boot. znaci grafu izvadi, hardove i optiku istekaj, jednu plocicu rama ostavi itd pa vidi oce tako radit. onda stavljaj jedno po jedno nazad i vidi u cem je problem.

1 0 hvala 1
8 godina
191x7 kaže...
Fero kaže...

Hm, a kako da to uradi kad mu se kompjuter gasi odmah nakon paljenja?

Izvadi jedan keks memorije i upali ga. Ako ne pali onda vrati onaj prvi RAM a izvadi drugi. Tesko da su mu oba keksa crkla istovremeno ali tu mogucnost moze iskljuciti tako da ga 

usteka neki posudjeni RAM koji provjereno radi. Ovakve stvari najcesce se dogadjaju zbog kvara RAM-a, napajanja ili maticne. Takodjer moze biti i da je procesor riknuo ali za to je mala mogucnost.

Za pocetak testirati ram.

8 godina

Znači ovak sad se upali i radi cijelo vrijeme,ali nema slike na monitoru.Nece vatat bilo je u jednom trenutku,ali je samo stajalo Starting Windows.Samo sam rame izvadio i opet stavio nist ostalo nisam dirao.

1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
monsieur kaže...

Znači ovak sad se upali i radi cijelo vrijeme,ali nema slike na monitoru.Nece vatat bilo je u jednom trenutku,ali je samo stajalo Starting Windows.Samo sam rame izvadio i opet stavio nist ostalo nisam dirao.

Pa jesi probao grafičku izvadit. Vadi onak kako ti je opisano u postu.

8 godina

Proradilo je.Hvala svima na pomoći.

1 0 hvala 1
7 godina
neaktivan

Stisni Hvala tko ti je pomogao.

Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
191x7 kaže...

Moze biti i do napajanja. Mom frendu je XFX 550 stvarao mjesec dana probleme kad se racunalo nije htjelo pokrenuti iz cista mira i onda je naposlijetku krepao. Srecom, ima zastite pa nije nista za sobom povukao.

--------------------------
8 godina

Opet ista prica,sad idem sve ponovo napravit ak neradi saljem za zg.

0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
Da li kad je radio komp izbacivao BSOD bule screen. Probaj izvadit koji ram i ostavi tak da radi. Da li dobivaš kakve bipove prilikom paljenja kao upozorenje. Ako uspiješ da proradi pukni testove za ram, hard grafu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Koliko se sjecam nije nist,osim onog da su winsi ''fake'' i onda mi desktop nesto,sad sam rame izvadio nece,grafu sam izvadio nece,sad cu bateriju izvadit,ali moguce je da je i neki kabal strgan ili da negdi nema kontakta bokte pitaj

0 0 hvala 0
8 godina

Izvadio bateriju opet neradi.Znaci jedino preostalo je slanje za zg

0 0 hvala 0
11 godina

Sve kabele što idu iz napajanja odspoji i onda ponovo pospajaj nakon što sve odspojiš.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2012 17:54 (191x7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Neda mi se vise zaje*avat s time,sutra saljem posiljkom i nek poprave.

0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
monsieur kaže...

Neda mi se vise zaje*avat s time,sutra saljem posiljkom i nek poprave.

Sam svoj majstor {#}

It puts the lotion in the basket.
8 godina

Prolio sam znoja i znoja živcirajuci se više s time,neda mi se više jednostavno,ima sve garanciju i nek poprave :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2017 13:19 (monsieur).
3 godine
neaktivan

dobro veče forumači imam problem sa kompom kada ga upalim nakon zvučnog signala on se ugasi komp je nov nije star tri mjeseca taj problem se je poćeo dešavati prije par tjedana ako netko zna do čega bi moglo biti matična je asus maximus VII hero napajanje od 750 procesori7 4790k bio sam čak i snjime kod majstora on kaže da je sve uredu i još mi je dao par savjeta da probam kabal okrenuti kontra da probam bez neta upalit it da nenabrajam uredu ja ga kotkuče spojio i opet se to počne dešavati ako netko zna više o tome problemu bio bi mu zahvalan na informaciji 

0 0 hvala 0
8 godina
zverka11 kaže...

nije star tri mjeseca

Nosi na garanciju.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
3 godine
neaktivan

kompjutersam odvezo kod majstora i kod njega radi ko cager donesem ga kuč od majstora i probam ga upalit i on se ugasi odnesem ga kod frenda tamo spojimo radi pomagajte ako neko zna do čega je ja mislim da me nešta struja jebe 

5 godina
neaktivan
Onda imas neki problem sa strujom u kuci.
Probaj ustakat na drugu utucnicu ili ak ides preko produznog,ukopcaj samo komp u njega.
Mozda ti kabel od napajanja nije dobar.
SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan

probo sam i kabal promjeniti i odnapajanja i odmonitora i isti vrag čak sam kompjuter i dole u boravak prebacio da vidim i dole u sobu i istosranje upališga i on se odmah ugasi kažem ti odnjo sam kod frenda kodnjega normalno radi 

4 godine
zverka11 kaže...

probo sam i kabal promjeniti i odnapajanja i odmonitora i isti vrag čak sam kompjuter i dole u boravak prebacio da vidim i dole u sobu i istosranje upališga i on se odmah ugasi kažem ti odnjo sam kod frenda kodnjega normalno radi 

a onda se zamjeni s frendom za comp, možda njegov radi kod tebe 

5 godina
neaktivan

Odi onda kod najbližeg susjeda,i tam ga uštekaj i probaj.

Ja ti kažem da ti sa strujom nekaj ne štima(nisam električar)

Nije PC zlopamtilo da voli tvog frenda više nego tebe,niti ono zna gdje se nalazi-znači da je do struje.

SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice