Resetiranje PC-a Kernel-Power 41

poruka: 19
|
čitano: 7.616
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Resetiranje

Vec polako pi*dim i neznam sta da napravim.

 

Igram BF4 vec 2 sata i odjednom se resetirao kao da je nestalo struje a nije, danas vec treci put. znaci nema BSOD-a

Mjenjao sam danas pastu i ocistio kuciste...temp u BF4 64 igraca je dosla na oko 70 stupnjeva, u biosu gledam i koliko sam skuzio tamo mi pise max 70, jel moguce da se radi toga resetira?

 

Al mi opet cudno ako je radi toga da mi se nije prije par mj kad sam ga przio sa prime95 da se nije resetirao a koliko me pamcenje sluzi temp je isla preko 70 stupnjeva.

 

probao sam sve iskopcati iz maticne i ponovo spojiti i ram memoriju prebacio u drugi slot al opet sve po starom.

 

Svaki put kad se resetira javi kernel-power 41

 

-System

-Provider
[ Name] Microsoft-Windows-Kernel-Power [ Guid] {331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}
EventID 41 Version 3 Level 1 Task 63 Opcode 0 Keywords 0x8000000000000002 -TimeCreated
[ SystemTime] 2014-09-22T19:50:03.951559900Z
EventRecordID 21425 Correlation-Execution
[ ProcessID] 4 [ ThreadID] 8
Channel System Computer Avan7garde -Security
[ UserID] S-1-5-18

-EventData

 

BugcheckCode 0 BugcheckParameter1 0x0 BugcheckParameter2 0x0 BugcheckParameter3 0x0 BugcheckParameter4 0x0 SleepInProgress 0 PowerButtonTimestamp 0 BootAppStatus 0
Sta jos preporucujete da probam jer stvarno vise nemam ideje?
dole su slike logova iz event viewera
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.9.2014 22:05 (dennocro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Resetiranje PC-a Kernel-Power 41

Reistaliraj Intel Smart Connect i Intel Rapid Storage ili instaliraj njihovu zadnju verziju. Također napravi i Update Windows-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Resetiranje PC-a Kernel-Power 41

napravio sam sve, update je jucer bio zadnji, i testirao sam memoriju sa memtest i proslo je sve ok.

 

sad je neko nevrijeme pa cu tokom noci ili sutra ponovo upaliti bf da vidimo dali ce se resetirati

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Resetiranje PC-a Kernel-Power 41

Kakvi su naponi i temperature? Da li je CPU overclock-an? Možda bi riješilo problem da ručno postaviš napon procesora na neku gornju srednju vrijednost....

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Resetiranje PC-a Kernel-Power 41

Nije overclockan, za voltazu pogledam. 

Temp u bf4 su oko 70. U biosu sam gledao i piše Max 70 dali možda zbog toga dodje do reseta? Ako je radi toga zašto se prije to nije dešavalo jer su i prije Temp bile oko 70

A voltazu staviti na 1.25 npr? 

Preko ljeta je bio na 4Ghz i 1.25 i nije bilo problema. 

 

Voltazu ti javim kad dodjem sa posla

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Resetiranje PC-a Kernel-Power 41

Za početak bi bilo najbolje da napraviš update BIOS-a na zadnju verziju. Zatim, testiraj kako se računalo ponaša sa naponom procesora na Auto. Ako bude problema, pregledaj da li hladnjak procesora ispravno leži a napon postavi ručno na recimo 1,29V i testiraj računalo. Ako bude stabilno u malim koracima smanjuj napon procesora sve dok se ne pojavi greška. Napon procesora, naravno, ostavi na vrijednost prije nego se javila greška.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Resetiranje PC-a Kernel-Power 41

danas sam igrao jedno 2 sata bf4 i ets2 (u obje igre se gasio komp) ali evo vec jedno 5 sati sve ukupno sve radi kako treba...jucer sam ponovo spojio kablove na maticnu od napajanju i mislim da je u tome bio problem, ali opet da je radi toga dolazilo do reseta i to jos samo u igrama kad upalim.

 

 

voltaza podesena na automatski, ovo je slikano dok je bf radio

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Resetiranje PC-a Kernel-Power 41

Jesi li ti postavljao CPU hladnjak ili netko drugi? Možda bi trebao skinuti hladnjak, očistiti staru termalnu pastu i staviti novu (kvalitetnu). Napon procesora postavi ručno na 1,25V. Za svaki slučaj prati napon i temperaturu grafičke kartice.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.9.2014 13:59 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Resetiranje PC-a Kernel-Power 41

Isti problem sa mojim laptopom od prvog dana kupnje pa sam ga vratio nazad u shop i oni ga poslali i lenovo service i onda je promenjena maticna ploca od tad skoro godinu dana nikakav problem!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Resetiranje PC-a Kernel-Power 41

od prvog dana je mx2 pasta na njemu, nikad nisam ni koristio onu koja dodje uz njega..ja sam stavljao hladnjak i radio je ok...nevjerujem da je u tome problem...promjenit cu napon pa cu testirati.

 

a graficka je oko 65 max na hw monitoru

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.9.2014 14:33 (dennocro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Resetiranje PC-a Kernel-Power 41

Malo dižem temu iz mrtvih, al bolje to neg da otvaram novu. 

 

Naime imam sličnih problema. Komp kad je u mirovanju, nakon cca 5-10 min se reboota. Npr. jučer ostavim svoj komp na miru i idem s burazom igrat nešto na njegom laptopu. I nakon par min, komp se sam od sebe reboota. Na njemu je radio u tom trenutku Afterburner (doduše sa smanjenim clockom, prošli put sam zbog njega imao probleme, al tad je bio black screen), steam se pokušavao spojit na net i to je to. 

 

Kad se bootao, odem u event viewer i tamo hrpa ovih "Kernel Power error 41". Jel ima netko ideju od kud da počnem troubleshootat?

Noob na koob ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Resetiranje PC-a Kernel-Power 41
Grozni_Zabac kaže...

Malo dižem temu iz mrtvih, al bolje to neg da otvaram novu. 

 

Naime imam sličnih problema. Komp kad je u mirovanju, nakon cca 5-10 min se reboota. Npr. jučer ostavim svoj komp na miru i idem s burazom igrat nešto na njegom laptopu. I nakon par min, komp se sam od sebe reboota. Na njemu je radio u tom trenutku Afterburner (doduše sa smanjenim clockom, prošli put sam zbog njega imao probleme, al tad je bio black screen), steam se pokušavao spojit na net i to je to. 

 

Kad se bootao, odem u event viewer i tamo hrpa ovih "Kernel Power error 41". Jel ima netko ideju od kud da počnem troubleshootat?

Provjeri temperature. Je li sve čisto od prašine? Koje napajanje imaš i koliko je staro? Imaš li od koga posuditi drugo da prtobaš s njim?

12 godina
offline
Re: Resetiranje PC-a Kernel-Power 41
Temperature mislim da su OK, jer kad nešto radim na kompu, neće se rebootat. Tek kad ga pustim na miru onda se reboota. Eventualno da probam napajanje posudit od nekog da vidim dal ga ono mozda muči. Prašine nema baš nešto, čistio sam komp prije mjesec dana, sve filtere očistio...
Noob na koob ;)
14 godina
offline
Re: Resetiranje PC-a Kernel-Power 41
Grozni_Zabac kaže...
Temperature mislim da su OK, jer kad nešto radim na kompu, neće se rebootat. Tek kad ga pustim na miru onda se reboota. Eventualno da probam napajanje posudit od nekog da vidim dal ga ono mozda muči. Prašine nema baš nešto, čistio sam komp prije mjesec dana, sve filtere očistio...

Probaj s drugim napajanjem, pa javi situaciju.

12 godina
offline
Re: Resetiranje PC-a Kernel-Power 41

Mislim da sam otkrio u cemu je problem u mom slucaju. Kako mi se komp gasi iskljucivo u idlingu, uz pomoc cika Google-a nasao sam da bi problem mogao stvarat sleep mode. Tako da sam u power optionsima iskljucio sav moguci sleep i mislim da je to rijesilo problem. Vidjet cemo jos kad ostavim komp preko noci.

 

UPDATE: Kad sam sleep stavio na "never" komp je radio duže ali se ipak gasio. Tako da sam jučer stavio sleep timer na 9999 minuta. Evo do sad se ni jednom nije ugasio a preko cijele noći je bio u idlu. Tako da u mom slučaju, problem je "riješen"

 

Zbog toga, mislim da problem nije u napajanju nego softverski. Imate li kakvih ideja što bi ga moglo mučiti. OS je Win 10

Noob na koob ;)
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2016 9:09 (Grozni_Zabac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Resetiranje PC-a Kernel-Power 41

Ja imam problem s ovime ali se meni komp freeza. Danas sam napravio clean install Windowsa 10, ali opet sve isto. Temperature su sve u redu, nedavno sam radio memtest i s njome je sve ok. Stvarno ne znam, skroz mi se random freeza i to mi predstavlja veliki problem jer trenutno radim na završnom radu i taman mi treba da napišem nekoliko stranica pa da mi sve ode u nepovrat. Ima tko kakvu ideju šta bi moglo bit ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Resetiranje PC-a Kernel-Power 41
luckyluke kaže...

Ja imam problem s ovime ali se meni komp freeza. Danas sam napravio clean install Windowsa 10, ali opet sve isto. Temperature su sve u redu, nedavno sam radio memtest i s njome je sve ok. Stvarno ne znam, skroz mi se random freeza i to mi predstavlja veliki problem jer trenutno radim na završnom radu i taman mi treba da napišem nekoliko stranica pa da mi sve ode u nepovrat. Ima tko kakvu ideju šta bi moglo bit ?

 

Jel ti se pc resetira bez bsod-a ?

Neki dan mi bratić donijeo komp sa takvim simptomom i bio problem u gtx 650 kojoj je zamro vent totalno i čim se zagrije pc se reboota.

U event viewer je pisao taj error, ali to ne mora značit da se kod tebe radi o ovome kao kod njega.

klik

15 godina
offline
Resetiranje PC-a Kernel-Power 41

Ne resetira se uopće, samo se zamrzne i ostane tako. Grafa sumnjam da je jer je dosta hladna i svi se ventilatori vrte kad se zamrzne komp. To se dešava nebitno jel nešto igrao, surfao internetom ili radio nešto drugo. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Resetiranje PC-a Kernel-Power 41

Provjerio sam RAM i diskove, tu je sve ok. Probao sam sve sa softverske strane, drkanje po registryju, disableanje audio drivera u device manageru i ništa ne pomaže. Ima tko kakvu ideju ? Izluđuje me ovo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice