Rusenje compa zbog pregrijavanja

poruka: 17
|
čitano: 2.597
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Rusenje compa zbog pregrijavanja

Hej,

 

imam Aces Aspire 8920. Kod igranja igrica (npr Ski challenge), komp se srusi. Instalirala sam si Everest i sve temperature osim one za graficku karticu su ok. Od graficke je i kad ne igram igrice iznad 60. Da li je to normalno?

 

Kad mi se comp tak srusi, ne mogu ga upaliti dok god se ne ohladi. Pretpostavljam da mi nekaj ne stima sa grafickom karticom. Da li imate kakvih korisnih savjeta kako da izbjegnem rusenje compa (osim da ne igram igrice, he, he)?

 

Hvala.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Rusenje compa zbog pregrijavanja

Pogledaj ovu stranicu, artikli pod nazivom Hlađenje za Notebook.

 

Također ako je malo stariji laptop tj. već neko vrijeme u upotrebi lako moguće da se nakupilo prašine, te treba ispuhati

ventilator i hladnjak kompresiranim zrakom. Ima ga za kupiti u svakom dućanu koji drži informatičku robu.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.11.2010 0:26 (drnde).
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: Rusenje compa zbog pregrijavanja

Da, bas si sutra namjeravam uzeti taj sprej pa cemo vidjeti.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Rusenje compa zbog pregrijavanja
bionda kaže...

Da, bas si sutra namjeravam uzeti taj sprej pa cemo vidjeti.

 

 

Ako ga ideš ispuhati najbolje bi bilo da prije zablokiras ventilator s npr. cackalicom (naravno dok je laptop iskljucen),

trebali bi biti neki otvori na donjoj strani laptopa kroz koje ventilator uvlaci zrak, inaće se može dogoditi da se

ošteti jer se prebrzo zavrti.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
13 godina
neaktivan
offline
RE: Rusenje compa zbog pregrijavanja

Evo gledam te coolere po netu. Vidim, ima nekih koji pusu u straznji dio compa a na neke se comp stavi pa pusu odozdola. Da li je svejedno kud pusu? Naime, moj comp je ogroman, 18, 4 i svi stalci su vjerojatno premali, ali s druge strane, bas je na doljnjem dijelu jako vruc.

 

15 godina
neaktivan
offline
Rusenje compa zbog pregrijavanja

Pošto su to u isto vrijeme i stalci bi trebali puhati odozdo upravo gdje bi i trebali puhati,

nema smisla s bilo koje druge strane. E sada stalak ne mora biti istih dimenzija kao laptop

samo ipak nebi trebao biti premalen da bi laptop bio stabilan na njemu.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Rusenje compa zbog pregrijavanja

Kupila sam sprej, ocistila sam sve rupe, cak sam i rastavila komp da dodjem do ventilatora. Sve lijepo ocistila, ali i nije bilo bas nesto prasine. Budem pratila kak se krece temperatura GPU-a, ali evo vec kod samog paljenja je 50. Mislim da mi se komp rusi kad dodje do 80, jucer mi je u jednom trenutku temp bila 79 ali je i dalje radio. Ostale temperature su oko 30 ili cak i ispod. U ovom trenutku pisem samo ovaj forum, nemam cak ni radio upaljen i temp se je kod GPU-a popela na 59, komp je upaljen jedno 5 minuta.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Rusenje compa zbog pregrijavanja

Kod mene je HP, ali možda je problem isti.

Ništa nije tako neefektivno kao efikasno izvođenje aktivnosti koje nisu potrebne.
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Rusenje compa zbog pregrijavanja

Ajde javi kako si rijesio problem.

 

Cijeli dan pratim temperaturu i moram priznati da je puno bolja situacija. Ako ne igram igrice, temp je 60 a nakon igranja je bilo oko 70. Ne znam da li su to ok vrijednosti ali bolje je nego jucer. Bez obzira na ovo poboljsanje, razmisljam o kupnji cool pad-a samo ne znam koji bih uzela kad su svi dosta mali, najveci koji postoji je 17 cola, a moj komp je 18,4. {#}

16 godina
neaktivan
offline
Rusenje compa zbog pregrijavanja

Problem sam riješio tako da ne igram igrice :) Kod mene je situacija takva da trebam mijenjat hladnjak, jer čišćenje i mjenjanje termalne paste nije pomoglo uopće. Smanjio sam frekenciju grafičke tako da sad radi na temperaturi od nekih 65-75 C, ali naravno ne mogu igrat ništa osim flash igrica :P, dok sam prije igrao Crysis bez problema.  Laptop mi je star već 5 godina tako da mi se ne isplati trošit neki veći novac na servis, nek radi dok radi. 

 

U tebe, bar mislim, nije toliko star... probaj zamijenit termalnu pastu na grafičkoj. Ne znam koja je normalna temperatura, ali mislim da ne bi trebala bit viša od 50 kada nije pokrenuta nikakva igra.

Ništa nije tako neefektivno kao efikasno izvođenje aktivnosti koje nisu potrebne.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.11.2010 19:58 (Maximus).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Rusenje compa zbog pregrijavanja
bionda kaže...

Ajde javi kako si rijesio problem.

 

Cijeli dan pratim temperaturu i moram priznati da je puno bolja situacija. Ako ne igram igrice, temp je 60 a nakon igranja je bilo oko 70. Ne znam da li su to ok vrijednosti ali bolje je nego jucer. Bez obzira na ovo poboljsanje, razmisljam o kupnji cool pad-a samo ne znam koji bih uzela kad su svi dosta mali, najveci koji postoji je 17 cola, a moj komp je 18,4. {#}

bilo bi pametno promjeniti termalnu pastu istu vjerovatno ce ti jos pasti temperatura...po meni niti jedan laptop nije za pretjerano igranje bas zbog zagrijavanja....

My Life Is A Very Serious Game...
13 godina
neaktivan
offline
RE: Rusenje compa zbog pregrijavanja

A koju pastu bi mi preporucio? Mora biti dobra a i jednostavna za nanosit. Bas sam procitala da je arctic cooling mx 3 malo kompliciranija za uptrebu ali jako dobra. 

 

 

14 godina
offline
RE: Rusenje compa zbog pregrijavanja

ta pasta je super nekuzim komplicirana za upotrebu?

vise o pasti i metodama nanosenja ovdje

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/review-termalna-pasta-arctic-cooling-mx-3/62772.aspx

My Life Is A Very Serious Game...
13 godina
neaktivan
offline
RE: Rusenje compa zbog pregrijavanja

Malo me je to strah raditi da nekaj ne zahebem. Prekjucer sam 1. put pogledala kak izgleda komp "iznutra".

Meni je temperatura cpu-a normalna (22, 22 i 39), jedino mi se zagrijava graficka. Da li bih bez obzira na normalne vrijednosti cpu-a ipak trebala nanijeti novu pastu?

 

 

14 godina
offline
RE: Rusenje compa zbog pregrijavanja

kolika je temperatura graficke u full loadu?

My Life Is A Very Serious Game...
13 godina
neaktivan
offline
RE: Rusenje compa zbog pregrijavanja

Sad odkako sam ocistila ventilator od prasine, ne prelazi 70, a prije toga je bilo i do 80 ako ne i vise i to kad igram tu jednu jedinu igricu i sad mi se vise ne rusi komp.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.11.2010 15:38 (bionda).
14 godina
offline
RE: Rusenje compa zbog pregrijavanja
To je ok! Samo nemoj raditi gaming maratone ipak lapopima nije namjena za igranje! Mozda alienware i hp envy :-)
My Life Is A Very Serious Game...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice