Ryzen 5 2600 visoke temperature

poruka: 65
|
čitano: 10.322
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Ryzen 5 2600 visoke temperature

Kupio sam r5 2600, b450 tomahawk i 16gb ddr4 3000 cl15 rama, to sam sve jucer ubacio u pc i nisam imao problema s nicime, na hladnjaku sam ostavio stock pastu to nisam mijenjao , formatirao sam windowse, skinuo sve drivere jedino nisam bios update,jucer sam streamao i igrao pubg i temperature su mi dosle do 85c, danas sam kupio mx 4 pastu i maknuo hladnjak, maknuo staru pastu i stavio novu i temperature su mi za 4-5 c manje nego jucer.Danas tijekom cinebench temperature samo rastu,battlefield 1 sam sad igrao 30min 64player, temperature su bile na oko 75, max 78. a krenuo sam igrat na 50c, Namjestio sam i fan curve i vent ti je isto isao na 100% a temperature su opet bile koma.ovo su slike iz idle .

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ryzen 5 2600 visoke temperature

Jesi clockao?

Koji hladnjak imas?

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Re: Ryzen 5 2600 visoke temperature
chaselol kaže...

Jesi clockao?

Koji hladnjak imas?

 Nije klokao nista, stock hladnjak.

8 godina
neaktivan
offline
Ryzen 5 2600 visoke temperature

Moze biti svasta, promjena paste (artic mx-4) i kupnja nekog aftermarket coolera bi pomoglo u vecini slucaja, kakvo ti je kuciste isto igra veliku ulogu u termalima, kakav ti je set up ventilatora itd...

Vidim winstona da imas, generalno nista posebno kuciste ali nebi trebao imat snjim problema (ja isto imam MS i moj brat ima Cyclops IV sa krmacom od r9 290 u njemu).

Neznam ali definitivno nesto je drugo.

Jedino ti mogu preporucit aftermarket cooler

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2019 16:27 (LepiSladja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ryzen 5 2600 visoke temperature

A bojim se da ako kupim AM cooler da ce i dalje biti vise manje isto, vjerujem da bi ovaj stock cooler trebao raditi savrseno ako nisam OC proc, kuciste je mid tower msm i malo su nagurane komponente, uslikat cu i poslat kasnije

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ryzen 5 2600 visoke temperature
LepiSladja kaže...

Moze biti svasta, promjena paste (artic mx-4) i kupnja nekog aftermarket coolera bi pomoglo u vecini slucaja, kakvo ti je kuciste isto igra veliku ulogu u termalima, kakav ti je set up ventilatora itd...

Vidim winstona da imas, generalno nista posebno kuciste ali nebi trebao imat snjim problema (ja isto imam MS i moj brat ima Cyclops IV sa krmacom od r9 290 u njemu).

Neznam ali definitivno nesto je drugo.

Jedino ti mogu preporucit aftermarket cooler

 pobrko si nesto, dodojug treba pomoc (ja sam mu frend), upravo je danas kupio mx4 pastu i stavio na proc i temperature su bile za par stupnjeva bolje... ja sam prvo mislio da mu voltaza proca skace, no kad mi je slikao sve je bilo u normali, namjestio sam mu fan curve od procesora i opet su bile prevelike temperature, rekao je da je cooler dobro sjeo na proc... meni na r5 1600 i stock cooleru (mx2 pasta na njemu) temperature u gejmanju ne idu prek 55 stupnjeva, dok je njemu u idlu 50 stupnjeva...

15 godina
offline
Ryzen 5 2600 visoke temperature

Probaj napraviti i update biosa jer moguce je da senzor krivo pokazuje temp, najbolje bi bilo thermometrom izmjeriti temp, a mozes probati i sa prstima na hladnjak da vidis jer vruc ili nije

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ryzen 5 2600 visoke temperature
Patrick_cro kaže...

Probaj napraviti i update biosa jer moguce je da senzor krivo pokazuje temp, najbolje bi bilo thermometrom izmjeriti temp, a mozes probati i sa prstima na hladnjak da vidis jer vruc ili nije

 Stavio je najnovije biose, ista stvar. Ne kuzim u cem bi mogo bit problem 

11 godina
offline
Ryzen 5 2600 visoke temperature

Otvori kuciste i testiraj

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ryzen 5 2600 visoke temperature
chaselol kaže...

Otvori kuciste i testiraj

 Testirao je vec, temperature su se smanjile za ~5 stupnjeva otprilike. 

8 godina
neaktivan
offline
Ryzen 5 2600 visoke temperature

Kakav je set up case coolera?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ryzen 5 2600 visoke temperature

Imam jedan fan od 120mm naprijed u kucistu i tjt

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ryzen 5 2600 visoke temperature
Trebal bi imati jedan fan za ispuh iza, da topli zrak izbacuje van
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 20:46 (Max_Damage).
12 godina
offline
Re: Ryzen 5 2600 visoke temperature
A o kojem se kućištu radi? bolje za sada staviti taj jedan vent iza da izbacuje topli zrak pa kad budeš mogao kupi još jedan za naprijed.
Ali realno 50 stupnjeva u idleu je previsoko i da nema niti jedan vent u kućištu.
Ja bi još jednom provjerio jel hladnjak dobro sjeo i jel pasta pravilno nanesena.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ryzen 5 2600 visoke temperature

Prvo stavi 2X120mm napred i 1 120mm nazad, po meni sa ovom konfom to je minimul, iako da sumljam da je to problem ali sigurno ce smanjit temp.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Ryzen 5 2600 visoke temperature
hahhaajaads kaže...
LepiSladja kaže...

Moze biti svasta, promjena paste (artic mx-4) i kupnja nekog aftermarket coolera bi pomoglo u vecini slucaja, kakvo ti je kuciste isto igra veliku ulogu u termalima, kakav ti je set up ventilatora itd...

Vidim winstona da imas, generalno nista posebno kuciste ali nebi trebao imat snjim problema (ja isto imam MS i moj brat ima Cyclops IV sa krmacom od r9 290 u njemu).

Neznam ali definitivno nesto je drugo.

Jedino ti mogu preporucit aftermarket cooler

 pobrko si nesto, dodojug treba pomoc (ja sam mu frend), upravo je danas kupio mx4 pastu i stavio na proc i temperature su bile za par stupnjeva bolje... ja sam prvo mislio da mu voltaza proca skace, no kad mi je slikao sve je bilo u normali, namjestio sam mu fan curve od procesora i opet su bile prevelike temperature, rekao je da je cooler dobro sjeo na proc... meni na r5 1600 i stock cooleru (mx2 pasta na njemu) temperature u gejmanju ne idu prek 55 stupnjeva, dok je njemu u idlu 50 stupnjeva...

 pa nek isproba kod tebe cpu

10 godina
offline
Re: Ryzen 5 2600 visoke temperature
Glavas_ZG kaže...
hahhaajaads kaže...
LepiSladja kaže...

Moze biti svasta, promjena paste (artic mx-4) i kupnja nekog aftermarket coolera bi pomoglo u vecini slucaja, kakvo ti je kuciste isto igra veliku ulogu u termalima, kakav ti je set up ventilatora itd...

Vidim winstona da imas, generalno nista posebno kuciste ali nebi trebao imat snjim problema (ja isto imam MS i moj brat ima Cyclops IV sa krmacom od r9 290 u njemu).

Neznam ali definitivno nesto je drugo.

Jedino ti mogu preporucit aftermarket cooler

 pobrko si nesto, dodojug treba pomoc (ja sam mu frend), upravo je danas kupio mx4 pastu i stavio na proc i temperature su bile za par stupnjeva bolje... ja sam prvo mislio da mu voltaza proca skace, no kad mi je slikao sve je bilo u normali, namjestio sam mu fan curve od procesora i opet su bile prevelike temperature, rekao je da je cooler dobro sjeo na proc... meni na r5 1600 i stock cooleru (mx2 pasta na njemu) temperature u gejmanju ne idu prek 55 stupnjeva, dok je njemu u idlu 50 stupnjeva...

 pa nek isproba kod tebe cpu

 Rado bi, ali on je samo 300km udaljen od mene  virtualni smo frendovi 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Ryzen 5 2600 visoke temperature
hahhaajaads kaže...
Glavas_ZG kaže...
hahhaajaads kaže...
LepiSladja kaže...

Moze biti svasta, promjena paste (artic mx-4) i kupnja nekog aftermarket coolera bi pomoglo u vecini slucaja, kakvo ti je kuciste isto igra veliku ulogu u termalima, kakav ti je set up ventilatora itd...

Vidim winstona da imas, generalno nista posebno kuciste ali nebi trebao imat snjim problema (ja isto imam MS i moj brat ima Cyclops IV sa krmacom od r9 290 u njemu).

Neznam ali definitivno nesto je drugo.

Jedino ti mogu preporucit aftermarket cooler

 pobrko si nesto, dodojug treba pomoc (ja sam mu frend), upravo je danas kupio mx4 pastu i stavio na proc i temperature su bile za par stupnjeva bolje... ja sam prvo mislio da mu voltaza proca skace, no kad mi je slikao sve je bilo u normali, namjestio sam mu fan curve od procesora i opet su bile prevelike temperature, rekao je da je cooler dobro sjeo na proc... meni na r5 1600 i stock cooleru (mx2 pasta na njemu) temperature u gejmanju ne idu prek 55 stupnjeva, dok je njemu u idlu 50 stupnjeva...

 pa nek isproba kod tebe cpu

 Rado bi, ali on je samo 300km udaljen od mene  virtualni smo frendovi 

 e jebi ga onda,

 možda ima duha u kompu

 meni kao laiku se čini da senzori možda štekaju 

 

nek sastavi konfu pnovno cijelu ili nek proba izmjerit tmp sa nekim termometrom da se uvjeri da je stvarno tmp onakva kakvu pokazuju windowsi 

10 godina
offline
Re: Ryzen 5 2600 visoke temperature

 

 e jebi ga onda,

 možda ima duha u kompu

 meni kao laiku se čini da senzori možda štekaju 

 

nek sastavi konfu pnovno cijelu ili nek proba izmjerit tmp sa nekim termometrom da se uvjeri da je stvarno tmp onakva kakvu pokazuju windowsi 

 mislim da nema volje, ili ce ostavit ovak pa mozda nabavit neki vent za ispuh a mozda ce uzet i freezera 33 esports one.. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2019 22:12 (hahhaajaads).
15 godina
offline
Ryzen 5 2600 visoke temperature

 Lc 120 ili 33 sport cooler će temp spustit 20°, jedan vent na bočnu stranicu , najbitniji jedan nazad ili na vrhu, nešto mora izbacit vruči zrak. 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Ryzen 5 2600 visoke temperature

Stock hladnjak i uz to jedan vent na kucistu? Pa normalno da su temperature takve, al opet nisu alarmantne, ne mora nista poduzimat...

Neki Freezer 33 i jos 1-2 venta na kucistu bi to spustili 15-20°C sigurno...

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ryzen 5 2600 visoke temperature
Taj koji ubacuje zrak, neka prebaci nazad da izbacuje, to ce dobro sniziti temp. Taj nazad koji izbacuje je najbitniji, isprobano dosta puta. Mora bit taj nazad da izvlaci vruc zrak.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ryzen 5 2600 visoke temperature

Sad cu u subotu iz starog kompa izvadit koji ventilator i ubacit iza u novi pc kao ispuh, sad sam pokrenuo render u vegas 16 (1080p 60) i nakon 2 min renderanja temp dode na 85c i onda sam ugasio.Cim ubacim koji ventilator u pc cu obavit neke benchmarkove da vidim kak idu temp pa cu tu stavit rezultate. Hvala!

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Ryzen 5 2600 visoke temperature

Nije tu problem u ventilatorima.

 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ryzen 5 2600 visoke temperature

U cemu bi mogao biti problem onda?

14 godina
protjeran
offline
Re: Ryzen 5 2600 visoke temperature
Glavas_ZG kaže...

Nije tu problem u ventilatorima.

Normalno da je, da je problem u mountu, odma bi imao lose temperature a on ima postepen rast. Naravno da ne moze cudo napravit sa stock coolerom al svakako moze poboljsat trenutno stanje sa jednim ventom koji ce izbacivat straga...

8 godina
odjavljen
offline
Ryzen 5 2600 visoke temperature

Prema ovom što piše Njemu neće pomoć mnogo ni ako stavi aftermarket cooler i ventove.

Mozda se stvar ublazi al to nije to.

Taj cpu ima mali tdp a cooler koji ide uz njega nije los tako da se ovo ne nebi smjelo događat.

Ako ima garanciju nosi to nazad, a ne ulagat dodatnu lovu i sl.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Ryzen 5 2600 visoke temperature
Glavas_ZG kaže...

Prema ovom što piše Njemu neće pomoć mnogo ni ako stavi aftermarket cooler i ventove.

Mozda se stvar ublazi al to nije to.

Taj cpu ima mali tdp a cooler koji ide uz njega nije los tako da se ovo ne nebi smjelo događat.

Ako ima garanciju nosi to nazad, a ne ulagat dodatnu lovu i sl.

 

Ma o cemu pricas, kakva garancija? Smijali bi mu se, nista ne ukazuje da nesto ne valja s procesorom...

 

Ponavljam ti, njemu su temperature u redu i onda postepeno rastu do malo visih iznosa, dakle trenutno hladjenje nema dovoljan kapacitet i to se ventovima SIGURNO da popravit. 

 

Ovo njegovo je ekstremno zaguseno kuciste i tu nema sanse imat niske temperature, pogotovo u igrama kad jos graficka dodatno sve grije...

8 godina
odjavljen
offline
Re: Ryzen 5 2600 visoke temperature
ansha kaže...
Glavas_ZG kaže...

Prema ovom što piše Njemu neće pomoć mnogo ni ako stavi aftermarket cooler i ventove.

Mozda se stvar ublazi al to nije to.

Taj cpu ima mali tdp a cooler koji ide uz njega nije los tako da se ovo ne nebi smjelo događat.

Ako ima garanciju nosi to nazad, a ne ulagat dodatnu lovu i sl.

 

Ma o cemu pricas, kakva garancija? Smijali bi mu se, nista ne ukazuje da nesto ne valja s procesorom...

 

Ponavljam ti, njemu su temperature u redu i onda postepeno rastu do malo visih iznosa, dakle trenutno hladjenje nema dovoljan kapacitet i to se ventovima SIGURNO da popravit. 

 

Ovo njegovo je ekstremno zaguseno kuciste i tu nema sanse imat niske temperature, pogotovo u igrama kad jos graficka dodatno sve grije...

 O čemu ja pričam ?

 

 O čemu ti čovječe pričaš, tko bi mu se smijao, zvučiš bedasto.

 Napisao je da je kupio, ugradio ..., ako je kupio novo ima pravo vratit ako hoće bez obzira na razlog.

 Nemoj pametovat sa tu nekim dodatnim kupnjama i zagušenim kučištima, u idleu mu je 50 'C... to je previše, uz to ne sviđa mu se očito, ima pravo vratit.

 Ne shvćam šta te muči.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Ryzen 5 2600 visoke temperature
ansha kaže... 

 

Sta se tice vracanja bez obzira na razlog, to vrijedi samo za kupnju na daljinu, ako je kupio u ducanu toga nema.

 

 Ovo nije točno, nemoj izmišljat.

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice