Ryzen 5 3600 visoke temperature

poruka: 7
|
čitano: 1.179
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine

Uzeo sam ryzen 5 3600, b450 tomahawk max plocu i 2x8 gb patriot 4 viper blackout od 3200 mhz ram sve novo sa garancijom.

Kuciste je cyclops 1, jedan ventilator od 12cm nazad i jedan od 14cm gore koji izbacuju topli zrak, vodeno hladjenje je coolermaster masterliquid 240mm, grafička rx 580 8gb nitro oc.

U biosu mi prikazuje temperaturu od 28-30 stepeni procesora, 25 stepeni ploče, a kada udjem u sistem i pokrenem program Core Temp, prikazuje mi temperaturu od 60 stepeni, a pri tom ni 1 program nije aktivan, 1% zauzeće procesora. Pipnem procesor sa zadnje strane i sa prednje, hladan, vratim se ponovo u bios, temperatura 30 stepeni. Pasta je coolermaster-ova.

Sistem nisam obarao, jer sam nedavno to odradio i PC mi je skoro prazan i svjež je dosta.

Nisam jos uvijek radio stress test, kontam prvo da vidim s vama da mi pomognete.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Taj program ne radi s Ryzenima. Koristi Ryzen Master ili HWInfo64 za pouzdana ocitanja.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
1 1 hvala 1
7 godina

Probaj s AIDA64

0 0 hvala 0
6 godina
Re: Ryzen 5 3600 visoke temperature
alleinichev kaže...

Ubaci si 2 venta naprijed, jer ti niti jedan vent ne ubacuje hladni zrak...

6 godina

evo da ne otvaram novu temu uzeo sam novi pc,koristim speccy i igrao sam nesto malo fifu 20,pokazuje mi temp. procerosra 104 stupnja...procesor jer amd ryzen 2600,kada sam na google chromu pokazuje mi 91 stupanj,koji program preporucujete za temperature? i sta bih mogao biti novi problem? pc star 3-4 dana

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

A baš znate naći programe.... Samo HWinfo ili eventualno Hwmonitor.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Moj PC  
2 0 hvala 1
4 godine
Re: Ryzen 5 3600 visoke temperature
A da provjeris jesu li to temperature u C ili F?
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice