Sata hdd se ne ocitava u biosima i dm

poruka: 10
|
čitano: 1.925
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Sata hdd se ne ocitava u biosima i dm

Pozdrav! Prvo cu se ispricat ak ova tema vec negdje postoji (nisam je naso)! Da predem na stvar. Nedavno sam si kupio novi HDD od 500GB. Ljepo sam sve sastavio namjestio i sad mi se uopce ne zeli ucitati, trazio po netu i stalno mi se prikazuju teme na ostalim forumima da treba u device manageru namjestit, pa da treba u biosima namjestit... no stvar je u tome sto hdd uopce nece ocitat na ovom mom kompu ni u biosima ni u device manageru.

 

Slicna stvar mi se i dogodila na sestrinom kompu ali je hdd winxp sam ocito nakon nekog vremena.

 

Nezz dal ista znaci sto imam win8.1 il ne al eto da napomenem.

 

HITNO TREBAM POMOC u vezi tog hdd-a.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Sata hdd se ne ocitava u biosima i dm

Koja je matična u pitanju? Jesi spojio u hard i napajanje i sata konektor od matične? Možda je hard disk neispravan... Postoji dosta objašnjenja 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2015 12:25 (Magibagi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Sata hdd se ne ocitava u biosima i dm

Provjeri sata kabel, meni je isto tako bilo pa sam ga zamijenio i sada sve radi normalno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Sata hdd se ne ocitava u biosima i dm

Maticna je ASUS P8H61-MX

sata kabel je u potpunosti "crko" spojio na drugi hdd taj kabel nece ocitat

 

anyway hvala vam 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Sata hdd se ne ocitava u biosima i dm

pozzz gospodo imam pc dell gx520 ne ucirava mi hdd ispravan hdd ispravna ploca na 1 pc radi na ovaj drugi ne ucitava hdd

 

alsen
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Sata hdd se ne ocitava u biosima i dm

"učitava" ???? valjda misliš da ga bios ne prepoznaje ? ......... ili misliš da će HDD sa operativnim sustavom sa nekog PC normalno podići system na drugom PC ????

Pri startanju uđi u BIOS i provjeri postavke za boot (ako je to dodatni hdd) i ako se vidi, pa označi stari  hdd da je prvi za boot systema.

Ako mjenjaš hdd dakle da bude systemski tada je najbolje da se nanovo instalira OS.

7 godina
neaktivan
offline
Sata hdd se ne ocitava u biosima i dm

Da to znam ali predhodno mi podigo system ali kad sam iskljucio pc onda mi je pisalo No boot device tako nekako i nije htelo da ulazi dalje

 

alsen
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Sata hdd se ne ocitava u biosima i dm

Pozzz gospodo imam jedan dell gx 520 izbacuje mi posle formata nmi parity check/memory parity error da li moze neko da mi pomogne hvala

alsen
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sata hdd se ne ocitava u biosima i dm
557 kaže...

Pozzz gospodo imam jedan dell gx 520 izbacuje mi posle formata nmi parity check/memory parity error da li moze neko da mi pomogne hvala

Odradi HW testove. Počni s HDD-om.

7 godina
neaktivan
offline
Sata hdd se ne ocitava u biosima i dm

Ne mogu da udjem u sistem kad uradi update zadnji proces na win 7 onda se vrati u taj plavi ekran ja mislim da je drajver grafike ali neznam kako to da uradim pokusacu sa win xp hvala

alsen
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice