Slika na monitoru/TVu nestane

poruka: 6
|
čitano: 3.469
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Slika na monitoru/TVu nestane

Lijep pozdrav,

 

imam problem sa novim računalom pa se nadam da će netko znati pomoći. Računalo sam preuzeo danas (3.11.), sastavljeno i instalirao Windows 10. Kako trenutno nemam dostupan monitor planirao sam prvih par dana koristiti TV kao monitor. Tv sam sa računalom spojio preko HDMI kabla, izvršio instalaciju Windowsa koja je prošla bez problema. Nakon cca 30 do 45 min slika je nestala bez upozorenja. Zvuk je i dalje radio i nije se pojavljivala poruka "no signal" i slično. Ekran nije bio potpuno crn (kao da je ugašen), jednostavno nije bilo slike. Računalo sam restartirao, slika se odmah pojavila, no ovaj put se problem ponovio nakon 5 minuta, taman kada sam krenuo obaviti update drivera grafičke. Probao sam sve HDMI ulaze na računalu i na TV-u te drugi TV/monitor isto preko HDMI-a i slika je opet nestajala nakon restartiranja. Na oba TV-a sve ostalo normalno radi kao i korišteni HDMI kabel.

 

Javio sam se dućanu gdje sam kupio komponente i ostavio sam im računalo. Vrlo brzo mi je rečeno da je problem bio u grafičkoj kartici koja je zamijenjena. Računalo sam opet spojio na TV i slika se normalno pojavila nakon paljenja da bi nestala nakon 2-3 min. Opet sam zvao dućan i rečeno mi je da je možda problem u wireless mišu i tipkovnici koje sam spojio na računalo (oba Logitech). Miš zapravo nikad ni nisam spojio, a radi se o novom uređaju, a tipkovnica ima nekoliko godina. Ugasio sam računalo i iskopčao sve uređaje. Po pokretanju računala slika se opet pojavila i nestala nakon 3-4 min. Nikada se ne pojavi odmah neka poruka poput "nema signala", oba uređaja kao da se prepoznaju, ali slike desktopa jednostavno nema. Probao sam i na trećem TV-u (Toshiba, full HD model neki) i tu je, slično kao i pri prvom paljenju slika radila otprilike 45 minuta. Za to sam vrijeme spojio spomenuti miš i tipkovnicu koji su radili bez problema. Iskoristio sam "priliku" i instalirao novije drivere za grafičku. Nakon 45 min slika je opet nestala. 

 

Zbilja više ne znam što probati. Gospoda iz servisa su rekli da su testirali računalo nakon zamjene grafičke i nije bilo problema, ali radilo se o najviše 30 minuta testiranja. Na računalu nisam radio praktički ništa, nikakav softver nisam skidao (osim updatea drivera). Ne znam je li problem u specifičnim modelima tva koje imam doma ili generalno (a trebalo bi kupiti monitor).

 

Procesor je i5 6500, matična ploča B150M Mortar, 8GB RAMa, Windowsi su instalirani na Kingston UV400 120GB, HDD je Toshiba P300 1TB, napajanje je Fortron Hyper 500W, a grafička je MSI RX 480 Gaming X 8GB.

TV je Samsung UE40KU6072 kupljen prije cca 3 mjeseca. 

Probao sam opisati problem što detaljnije pa se ispričavam na duljem postu.

Nadam se da će netko imati kakvo rješenje. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Slika na monitoru/TVu nestane

Imao sam identičan problem na monitoru.

Provjeri RAM Memtestom86+, pločicu po pločicu, ako ih je više. ostavi 5-6 passova. Probaj raditi samo s jednom.

Probaj s jačim napajanjem ako možeš i probaj s drugom utičnicom. Kod mene su RAM i utičnica bili problem. Isto tako na servisu ništa nisu pronalazili. Mijenjali i GPU i RAM i gledali, ali ništa dok nismo otkrili da je stvar u struji.

Pokušaj i s drugim kabelom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Slika na monitoru/TVu nestane

Hvala na odgovoru! Budem probao sve što si predložio, a i spomenut ću sve to i serviserima. Nadam se da će nešto od toga upaliti.

12 godina
offline
Re: Slika na monitoru/TVu nestane
dc236 kaže...

Hvala na odgovoru! Budem probao sve što si predložio, a i spomenut ću sve to i serviserima. Nadam se da će nešto od toga upaliti.

 
Spojeve provjeri, da se nisu olabavili tijekom primopredaje. Često se događa, a također provjeri i utičnicu kučnu svoju da li je ispravna i ovo gore što je kolega naveo.

Nova konfiguracija nebi trebalo imati problema, čisto me i zanima da li si dobio novi račun tj. da li si dobio papir gdje piše da je izmjenjena zamjena za novu grafičku. Jer često u servisu stavljaju svašta... pogotovo ljudima koji se nerazumiju i o kojem je dučanu riječ?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Slika na monitoru/TVu nestane

Računalo je opet na servisu. Prenio sam im sve još jednom detaljno i zamolio da testiraju sve koliko god je potrebno pa se nadam da će onda otkloniti problem. Probao sam na dvije različite zidne utičnice i dva produžna, sve ostalo radi bez problema pa ne znam mogu li još kako to testirati. Za grafičku nisam dobio novi račun, ali jesam novu kutiju (staru sam vratio), a vidio sam prilikom preuzimanja računala kako nose, pretpostavljam staru grafičku da bi usporedili serijske brojeve ili što već. Radi se o Futuri-IT, izabrao sam ih baš zbog odličnih iskustava koja sam pročitao ovdje. 

14 godina
offline
Re: Slika na monitoru/TVu nestane
dc236 kaže...

Računalo je opet na servisu. Prenio sam im sve još jednom detaljno i zamolio da testiraju sve koliko god je potrebno pa se nadam da će onda otkloniti problem. Probao sam na dvije različite zidne utičnice i dva produžna, sve ostalo radi bez problema pa ne znam mogu li još kako to testirati. Za grafičku nisam dobio novi račun, ali jesam novu kutiju (staru sam vratio), a vidio sam prilikom preuzimanja računala kako nose, pretpostavljam staru grafičku da bi usporedili serijske brojeve ili što već. Radi se o Futuri-IT, izabrao sam ih baš zbog odličnih iskustava koja sam pročitao ovdje. 

Onda bi morali sve riješiti bez problema.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice