Složen novi PC, nemogu bootati

poruka: 67
|
čitano: 8.570
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
To je sada jedini ventilator koji čujem pa me malo nervira. Večeras ide novi projekt, upgrade biosa i nada da cu se rijesit i te zelene boje.
Samo sam sada u dilemi, da li u slucaju da mi ostane green-screen, da mijenjam procesor za bolji 2300G, uz neku manju nadoplatu ili da ostanem na ovome, jer mi OS radi :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2019 11:38 (Volos).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Volos kaže...
To je sada jedini ventilator koji čujem pa me malo nervira. Večeras ide novi projekt, upgrade biosa i nada da cu se rijesit i te zelene boje.
Samo sam sada u dilemi, da li u slucaju da mi ostane green-screen, da mijenjam procesor za bolji 2300G, uz neku manju nadoplatu ili da ostanem na ovome, jer mi OS radi :)

 Par dana testiraj sve, vrti malo stability testove, stresaj sustav. Baziraj se na CPU stress test, nije te puno briga za grafiku. Ako ćeš mijenjat procesor, mijenjaj samo i isključivo za one modele koji su navedeni na stranici podrške za tvoju ploču. Može lako bit da ti onaj green screen neće radit nikakve probleme. Može lako bit da je CPU uredno prepoznat, ali grafika nije baš skroz. U slučaju da misliš intezivno koristit grafiku, to bi mogao bit problem. Kako ti grafika ne treba uopće, vjerojatno neće bit problema.

 

Testiraj par dana, pa ćeš vidit sve.

Live long and prosper.
12 godina
offline
Složen novi PC, nemogu bootati

Napravio update BIOSa, i dalje imam green-screen problem. Upravo dogovorio s Alzashopom da mi pošalju kurira koji će preuzeti procesor i vratiti mi novce, iz supporta tvrde da bi mi s novim BIOS updateom Ryzen 3 3200G trebao raditi pa ću njega uzeti. Moram priznati da sam za sada izuzetno zadovoljan njihovim supportom, mogu ih bez grižnje savjesti preporučiti. Brzo odgovaraju, tražili su me samo da im poslikam pinove procesora, da nisu slučajno iskrivljeni.

 

Neda mi se sada sve previše testirati, obzirom da problem postoji bolje da ga sada riješim dok imam priliku.

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Složen novi PC, nemogu bootati

Jel moras placat kakvu postarinu ili sve ide na njih ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Sve oni rješavaju, ništa ne plaćam.
12 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Znači ovako. Vratio procesor i napajanje nazad (shvatio da mi radi malog kućišta bolje ide modularno), kupio novo, sve spojim ali i dalje isti problem - slika koju mi računalo daje preko HDMI na TV je i dalje zelena (umjesto crne dobivam zelenu). Očito da je problem u matičnoj ploči, al mi se neda još jednom s tim zezati, bitno da mi NAS server radi kako spada, a radi, i to je to.

Međutim imam sada drugo pitanje. Budući da imam procesor Ryzen 3 3200G, koji mi je uglavnom overkill za moj sistem, htio bih ga undervoltati i underclockati, ali u BIOSu ne nalazim potrebne opcije, pretpostavljam da mi matična ploča ne podrzava te napredne postavke. Moje pitanje je, da li postoji neka druga mogućnost da spustim osnovnu frekvenciju i voltazu bez biosa?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Imas program ryzen master. A u biosu pogledaj eventualno pod amd opcije, am4 platforma ima mogucnost podesavanja na dva nacina u biosu. Mislim da bi za ovaj proc cak trebala biti opcija namjestanja tdp-a, pa probaj malo pogledati po biosu, prokopaj malo.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice