Smrzava se računalo

poruka: 164
|
čitano: 49.537
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Smrzava se računalo

Ok, ako ne sutra onda ću prekutra to napraviti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Smrzava se računalo

E nešto nisam napomenuo pošto nisam znao do sada.. U bios sam ušao da pogledam koja je verzija biosa i piše 1.20 i mislim da je to verzija biosa iako nisam sto posto siguran.. I na stranici od moje matične ima update za 1.70. Može onda biti da to uzrokuje problem, da treba update bios?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Smrzava se računalo
Marin12300 kaže...

E nešto nisam napomenuo pošto nisam znao do sada.. U bios sam ušao da pogledam koja je verzija biosa i piše 1.20 i mislim da je to verzija biosa iako nisam sto posto siguran.. I na stranici od moje matične ima update za 1.70. Može onda biti da to uzrokuje problem, da treba update bios?

Nemoj to dirati za sad.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo
Danas radim onda driver verifier
7 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo
Problem! Napravio sam sve ono sto sam trebao za driver verifier i sad sam trebao reboot pc i više mi ne želi podici windowse, dođe do welcome i tamo se pojavi plavi ekran, valjda bsod i piše da mogu u safe mode pokrenut i stvarno u safe mode digne win normalno.. a ja idiot se sad sjetio da sam trebao restore point napravit
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo
Probao sam u safe mode ugasiti ga i otisak sam delete ono ali i dalje neće normalno podići windowse, samo u safe mode..šta da radim, sad sam stvarno zabrinut, da mijenjam windowse ili..
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo
Ovo se pokaže nakon welcome
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Smrzava se računalo

Evo što sam napravio. Imam dva harda u računalu ali samo je jedan spojen pošto je od jedan terabajt i ne treba mi više i na tom znači radim. I sjetio sam se da imam taj drugi hard u kompu koji nije uštekan i sjetio sam se da na njemu imam windowse podignute.. Znači imao sam taj stari hard i na njemu windowse i kad sam kupio novi samo sam ustekao novi i na njega stavio windowse, na tom starom nisam nista radio. Sad sam spojio taj stari i ovdje podigne normalno windowse. Znaci mijenjaje windowsov moze rijesiti taj problem sto se necu windowsi podici.. A sad me zanima jel taj bsod pokazuje da driver neki nevalja ili sta..Btw smrzava se i na ovim windowsima al svi su driveri isti tako da je normalno

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2016 21:31 (Marin12300).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Smrzava se računalo
Marin12300 kaže...

Evo što sam napravio. Imam dva harda u računalu ali samo je jedan spojen pošto je od jedan terabajt i ne treba mi više i na tom znači radim. I sjetio sam se da imam taj drugi hard u kompu koji nije uštekan i sjetio sam se da na njemu imam windowse podignute.. Znači imao sam taj stari hard i na njemu windowse i kad sam kupio novi samo sam ustekao novi i na njega stavio windowse, na tom starom nisam nista radio. Sad sam spojio taj stari i ovdje podigne normalno windowse. Znaci mijenjaje windowsov moze rijesiti taj problem sto se necu windowsi podici.. A sad me zanima jel taj bsod pokazuje da driver neki nevalja ili sta..Btw smrzava se i na ovim windowsima al svi su driveri isti tako da je normalno

Daj mi nove dumpove.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo

Kako mislis nove dumpove? Na onim windowsima koje obicno koristim ili gdje sam sad? Onaj koji obicno koristim ne mogu jer ne mogu uci u windowse, posalo sam ti vec, dođe do welcome i tam mi onda izbaci onaj plavi ekran, poslao sam ti u poruci prije. A ako mislis da posaljem dump ovaj na win koje sad koristim, tu nema minidump mape, neznam zasto ali i ovdje mi se na isti nacin smrznuo

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2016 22:42 (Marin12300).
7 godina
offline
Re: Smrzava se računalo
14 godina
online
Re: Smrzava se računalo
Marin12300 kaže...

Kako mislis nove dumpove? Na onim windowsima koje obicno koristim ili gdje sam sad? Onaj koji obicno koristim ne mogu jer ne mogu uci u windowse, posalo sam ti vec, dođe do welcome i tam mi onda izbaci onaj plavi ekran, poslao sam ti u poruci prije. A ako mislis da posaljem dump ovaj na win koje sad koristim, tu nema minidump mape, neznam zasto ali i ovdje mi se na isti nacin smrznuo

Onda je neki HW u pitanju ako i na novim winsima isto radi, (ako je taj HDD ispravan)

7 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo
Promijenio sam ja već par windowsov otkad mi se ovo događa tako da vjv nisu driveri.. a jedino sto moze biti je matična ili je nužan update biosa.. jer sam isprobao gotovo sve komponente, osim matične
7 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo
Btw možes mi sastaviti računalo ili još bolje naći gotovo računalo za oko 3500-4000 kuna? Treba frendu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Smrzava se računalo
Marin12300 kaže...
Btw možes mi sastaviti računalo ili još bolje naći gotovo računalo za oko 3500-4000 kuna? Treba frendu

Gotova računala su smeće. To je off topic pa nastavljamo na PP.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo
Nemoj kratice jer baš i ne razumijem to :D uglavnom piši dalje šta mislis o mom problemu, a u poruci napisi komponente za oko 4200, ali i sa kucistem pošto mu treba apsolutno sve novo
7 godina
neaktivan
offline
Smrzava se računalo

Šta onad da radim tamo gdje mi se windowsi ne mogu podići do kraja, gdje mi skoči onaj plavi ekran? Moram promijeniti windowse?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Smrzava se računalo
Marin12300 kaže...

Šta onad da radim tamo gdje mi se windowsi ne mogu podići do kraja, gdje mi skoči onaj plavi ekran? Moram promijeniti windowse?

Kolko sam skužio, pojavio se nakon Verifiera, pa bi morao moći srediti to restore pointom.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Smrzava se računalo
Marin12300 kaže...

Šta onad da radim tamo gdje mi se windowsi ne mogu podići do kraja, gdje mi skoči onaj plavi ekran? Moram promijeniti windowse?

Meni zna javiti slicnu gresku, ali rijetko. No ja otprilike znam gdje je kod mene problem. Genericki driver za wif. Malo je stariji wifi i nema drivera za win 7 i koristim genericki.

Nekada rukne pa javi pravu gresku sa wifi, nekada kao i kod tebe, a nekada mi kaze da ga prestekam na brzi usb port. Naravno nakon reseta, mu odgovara i taj port gdje vec je i radi punom brzinom.

Dakle po meni kod tebe je problem neki genericki driver ili nesto u BIOS-u. Jedino ti ostaje reinstall od pocetka sa formatiranjem particije gdje ti je OS da vidis...

7 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo
Može biti da su driveri za wifi jer uvijek instaliram drivere s cd za wifi pošto imam čudan internet. Probat ću podići nove windowse i instalirat neku igru sa usb i igrat pa ću vidjet hoće li mi se smrznut bez ijednih drivera
7 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo
Može biti da su driveri za wifi jer uvijek instaliram drivere s cd za wifi pošto imam čudan internet. Probat ću podići nove windowse i instalirat neku igru sa usb i igrat pa ću vidjet hoće li mi se smrznut bez ijednih drivera
7 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo
0 bodova, updateao sam wifi driveri i opet se smrznuo. Ima jedna sitnica koju nisam napomenuo pošto mi se rijetko kad dogodi, i danas mi se dogodilo nakon dosta vremena. Ova slika mi se pojavi nekad kad se smrzne, ali to se pojavi samo u igrama dok se smrzne i to samo nekad, nekad se samo smrzne kao i na internetu. Vidio sam da piše nešto za procesor pa sam mislio da je možda procesor krivac al isprobao sam prijateljev procesor ali ništa iako mi se nije tako često smrznuo, znao je potrajati nekoliko dana da se ne smrzne a s ovim se smrzne svaki dan.. Šta mislite?
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo
Evo slike
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Smrzava se računalo

Trebam dumpove, bez njih ništa. Nakon svega ovoga, ja bih stvarno probao s drugom pločom. Ako ne pomaže zamjena svega, ni reinstall OS-a, onda je MBO.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo
Evo sad sam baš promijenio windowse i bio sam malo na internetu i smrznuo se.. a kažem da sam sve probao osim matične.. jedino još bacam sumnju na bios pošto vidim da nemam najnoviju verziju
14 godina
online
Re: Smrzava se računalo
Marin12300 kaže...
Evo sad sam baš promijenio windowse i bio sam malo na internetu i smrznuo se.. a kažem da sam sve probao osim matične.. jedino još bacam sumnju na bios pošto vidim da nemam najnoviju verziju

Nije do BIOS-a, jer da je do njega, PC bi ti otpočetka radio probleme, ali probaj ako si siguran da znaš to napravit kako se spada a da ne brickaš MB.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo
E, a vidiš stvar je u tome sto ja mislim, nisam siguran ali mislim da se to dogada otkad sam kupio novi cpu, mb i ram.. Neću to ja uraditi, imam frenda koji je stručnjak za računala tako da će on to napraviti
14 godina
online
Re: Smrzava se računalo
Marin12300 kaže...
E, a vidiš stvar je u tome sto ja mislim, nisam siguran ali mislim da se to dogada otkad sam kupio novi cpu, mb i ram.. Neću to ja uraditi, imam frenda koji je stručnjak za računala tako da će on to napraviti

Onda nema frke. Neka nikako ne flasha iz Winsa.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo
Neće, već je rekao da ćemo to obaviti na najsigurniji način, odnosno putem biosa
7 godina
neaktivan
offline
Smrzava se računalo

Updateao sam bios ali problem i dalje nije riješen. Jedino što nisam provjerio je matična ploča. Ali ima nešto što mi je sumnjivo.. Znači imam AMD procesor i pregrijava se sigurno, jednom mi je dosegao 100 stupnjeva što znam da nikako nije dobro. E i pomislio sam da je možda do procesora i njegovog pregrijavanja pa sam odlučio posuditi procesor od frenda. Sa mojim procesorom mi se smrzava nekoliko puta na dan, a sa frendovim rijetko dosta, jednom je čak uspio dva tjedna i onda opet nakon 2 dana.. uglavnom puno rjeđe nego sa mojim. A sa njegovim procom se isto malo pregrijava ali ne toliko koliko sa mojim. Moj je amd athlon x4 840 3.1 quad core a frendov je amd apu a4 4000 mislim.. uglavnom 3.0 dual core je. Neznam jel možda problem ipak do procesora i pregrijavnja pošto mi se dosta rjeđe smrzava sa procom koji nije toliko jak i koji se manje zagrijava

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice