Spajanje dvi-hdmi

poruka: 22
|
čitano: 8.800
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje dvi-hdmi

da li je moguće spojit monitor koji ima dvi izlaz na grafu koja ima hdmi i da li sa tim dobivam kvalitetniju sliku u odnosu na vga?

 

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Spajanje dvi-hdmi

DA.To je onda digitalni prijenos podataka za razliku od vga koji je analogni

15 godina
offline
RE: Spajanje dvi-hdmi
neno20 kaže...

da li je moguće spojit monitor koji ima dvi izlaz na grafu koja ima hdmi i da li sa tim dobivam kvalitetniju sliku u odnosu na vga?

 

Grafa bi ti normalno trebala uz HDMI imati i DVI, pa onda normalno spojis DVI-DVI.

Neces nista bolju kvalitetu dobiti spajanjem DVI na monitoru sa HDMI na grafi u odnosu na klasicnu DVI-DVI konekciju.

 

HDMI izlaz na grafi ti dobro dodje ako ju mislis spajati na HD televizor.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje dvi-hdmi
Mauro kaže...
neno20 kaže...

da li je moguće spojit monitor koji ima dvi izlaz na grafu koja ima hdmi i da li sa tim dobivam kvalitetniju sliku u odnosu na vga?

 

Grafa bi ti normalno trebala uz HDMI imati i DVI, pa onda normalno spojis DVI-DVI.

Neces nista bolju kvalitetu dobiti spajanjem DVI na monitoru sa HDMI na grafi u odnosu na klasicnu DVI-DVI konekciju.

 

HDMI izlaz na grafi ti dobro dodje ako ju mislis spajati na HD televizor.

spojio sam dvi-dvi i slika je puno puno bolja. čak više niti nema onih valova na ekranu...

13 godina
offline
Spajanje dvi-hdmi

Jel moze taj DVI > HDMI kabel prenositi zvuk ili samo sliku?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Spajanje dvi-hdmi
J3ckYYY kaže...

Jel moze taj DVI > HDMI kabel prenositi zvuk ili samo sliku?

 

 

DVI prenosi samo sliku dok HDMI prenosi i zvuk ;)

Athlon II x3 435 OverClock Help
13 godina
offline
RE: Spajanje dvi-hdmi
i sada kad bi kupio taj kabel imao bi sliku i zvuk?
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje dvi-hdmi

Ako idem iz HDMI kartice na DVI ulaz na monitoru, preko adaptera, dali može biti neki gubitak na kvaliteti ili u odazivu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Spajanje dvi-hdmi
the_dammed kaže...

Ako idem iz HDMI kartice na DVI ulaz na monitoru, preko adaptera, dali može biti neki gubitak na kvaliteti ili u odazivu?

ne

12 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje dvi-hdmi
koja je max rezolucija koju moze prenijeti DVI?
Me gusta....
14 godina
odjavljen
offline
Re: Spajanje dvi-hdmi
Suddenly Psychotic kaže...
koja je max rezolucija koju moze prenijeti DVI?

Nema on ograničenje, nego grafička, a to je 2500x1600.

15 godina
offline
Re: Spajanje dvi-hdmi
Suddenly Psychotic kaže...
koja je max rezolucija koju moze prenijeti DVI?

 - ovisi, važna je max.propustnost (MHz) koja je umnožak rezolucije i refresha (za LCD=60Hz), recimo da DVI može sve što današnji monitori mogu podnjeti. Prednost je na strani HDMIa jer je ipak noviji standard i predviđa i više rezolucije, ali je to sve zanemarivo (za sad).

odgovor bi bio (polutočan) 2.560x1600/60Hz (ali postoji i viša rez).

.. ili ovako, HDMI v.1 je podjednak DVI standardu, ver.1.3 (trenutno) i 1.4 idu dalje...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.12.2011 11:20 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje dvi-hdmi

Ma ja pitam jer gledam monitor koji nema HDMI ulaz, pa ako za 6 godina dođe kartica koja ima samo HDMI izlaz, oću li moć koristiti taj monitor (DVI).

 

Pogotovo, hoću li ga moći koristiti bez ikakvog pada u kvaliteti u bilo kojem smislu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Spajanje dvi-hdmi
the_dammed kaže...

Ma ja pitam jer gledam monitor koji nema HDMI ulaz, pa ako za 6 godina dođe kartica koja ima samo HDMI izlaz, oću li moć koristiti taj monitor (DVI).

 

Pogotovo, hoću li ga moći koristiti bez ikakvog pada u kvaliteti u bilo kojem smislu.

Naravno, oba konektora su digitalna i nema nikakvih gubitaka.

15 godina
offline
Re: Spajanje dvi-hdmi
the_dammed kaže...

Ma ja pitam jer gledam monitor koji nema HDMI ulaz, pa ako za 6 godina dođe kartica koja ima samo HDMI izlaz, oću li moć koristiti taj monitor (DVI).

 

Pogotovo, hoću li ga moći koristiti bez ikakvog pada u kvaliteti u bilo kojem smislu.

- vrati se sad 6god, unazad.. pa ćeš primijetiti da je nepotrebno razmišljati o budućnosti. (AGP, CRT, i sve u vezi PCa je toliko izmjenjeno da praktički ni napajanje nije isto).

- usporedi s ostalim teh. rješenjima, pa će vjerojatnije biti neki treći-novi priključak, kao (već je) DisplayPort. Promjene su važne u biznisu... za sve ostalo mastercard (ili čarobna kugla).

 

edit: kad već 'gledamo' u budućnost, evo jedne od mogućnosti, -bežično, jednako kao što su mobiteli s nekadašnjih USB-kabela prešli na npr BT, nema (tehnološkog) razloga sumnjati da će i to biti jednog dana na BT ili nekom petom wireless standardu (pa da se rješimo žica i adaptera)... ali biznis ima sasvim drugačije interese, pa je šansa za to cca 2,7% ...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.12.2011 11:29 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje dvi-hdmi

E o tome pricam. Neki nazovimo ga "xxx-Port" ce zamjeniti hdmi, a hdmi ce izgurati DVI iz kartice. Šta onda? Kaze kolega da nema zime, da nema baš nikakvih gubitaka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Spajanje dvi-hdmi

kod digitalnosg signala, dok sve rješava adapter, nema (ni teoretskih) gubitaka, radi ili ne radi. Sasvim drugo je pitanje dali nešto može, npr DVI zbog broja pinova (kao scart) može prenosti sliku, zvuk, analognu sliku.. i to je to, dok HDMI predviđa i mrežu. Drugi dio su MHz-ci tj max propustnost, koja je jednaka za prvu verziju, dakle (pošto je to odluka vlasnika standarda), jednako kao MS-za XP (ie9 ili dx11) jednostavno ne želi razvoj jednog porta (univerzalnog) nego izmišljaju nove. (koja ako uspiju patetnirati imaju osnovu za mlaćenje licenci..)

Oblik konektora je nevažan, ali vidi mobitele i punjače. Kao što proizvođači CPU socketa patentiraju socket, kao Philis koji je zaštitio sam naziv CD kutije, logo itd...

Pa sad recimo jedna (te ista žica) se zove FireWire (Apple), iLink (Sony) i IEEE1394 (SI), ako proizvođač želi staviti neki od prva dva naziva mora platiti licencu, treći je generički.. ali kupci nemaju pojma što je to pa postoji šansa da na polici nikad ne bude prodan jer nije 'FireWire'..

To je jedan od razloga, mada nas kao korisnike uvjeravaju da je sve to za našu korist ili kvalitetu. Prije da je razlog HDCP (njihova zaštita).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.12.2011 11:41 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje dvi-hdmi

Kuzim kaj oces reci. Al sve se svodi na HDMI to DVI adapter ne uništava signal, što je meni i najbitnije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.12.2011 11:53 (the_dammed).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Spajanje dvi-hdmi

ekipo molim vas jedan savjet,dosta mi je hitna a ne znam riješenje

naime ima gigabytovu grafu GF 9800gt i na njoj DVI izlaz,jučer kupio LED LCD i na njemu imam hdmi ulaze

dali ako kupim kabal dvi na hdmi ću dobiti i zvuk i sliku na telki

kupio sam a nisam pazio samo hdmi kabal

ili možda ima neki adapter a da bi šljakalo ,please savjet

 

dnl
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Spajanje dvi-hdmi
roki kaže...

ekipo molim vas jedan savjet,dosta mi je hitna a ne znam riješenje

naime ima gigabytovu grafu GF 9800gt i na njoj DVI izlaz,jučer kupio LED LCD i na njemu imam hdmi ulaze

dali ako kupim kabal dvi na hdmi ću dobiti i zvuk i sliku na telki

kupio sam a nisam pazio samo hdmi kabal

ili možda ima neki adapter a da bi šljakalo ,please savjet

 

Samo češ sliku imati.

12 godina
offline
Re: Spajanje dvi-hdmi

Posto je 9800GT u pitanju,imat ces samo sliku, zvuk preko HDMI-a je implementiran tek u GTX400 seriji.Vjerovatno si dobio mali kablic koji moras spojit s audio out headerom na ploci.Tako ces imat i sliku i zvuk.pozz

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2012 19:45 (error_666).
14 godina
offline
Spajanje dvi-hdmi

ok,hvala, upravo nešt spajam pa javim

 

dnl
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice