Starting Windows zastoj

poruka: 11
|
čitano: 2.606
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Starting Windows zastoj

 Prilikom paljenja kompa raspalog dode mi

"Start Windows Normally"

"Launch Stsrtup Repair (recommended) 

 

Znaci klasika,  ali to prvo kad kliknem pali mi se komp,  dodje do "Starting Windows i freeza se. 

Ovo drugo kad kliknem ili mi trazi problem pola dana ili se freeza dok se trazi problem kao. Googlao sam,  gledao po Youtube-u i skuzio sam da svi ulaze u "Safe Mode" i tamo uspiju rijesit problem koji i ja imam.  Oke,  udjem u safe mode,  kliknem na "Safe Mode" i trazi mi drivere i odjednom se freeza opet,  izbaci mi naravno sve drivere ali ne ide dalje,  ne reagira na nikakvu tipku,  cekao sam pola sata ali nista.  Poludim. 

Opet stiskam ko budala f8, udjem u mrtvi "Safe Mode"  i kliknem drugo "Safe mode with networking" naravno da mi izbaci opet hrpu nekih drivera ali opet zastoj,  nista se ne dogadja. 

Mogo sam ja fino nove windowse stavit i laganini,  al ne smijem jer imam jako bitne stvari na hard disku i zelim to sacuvati

 

Pomoć? 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Starting Windows zastoj

Ima još opcija sa command prompt pa fix boot itd. pa boot sa win7 install medija i Advanced options ...... , ali ako je problem sa HDD (bad sectors) bolje prebaciti odmah HDD u drugi PC i spasiti (kopirati) svoje bitne podatke na drugi disk dok ovaj još radi pa poslije provjeravati da li radi cpu vent. ispravnost ram-a i pregled hdd na loše sektore a po potrebi i clean install.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Starting Windows zastoj

Ajmo onda probati s tim opcijama preostalim,  ja se u ovo ne razumjem da odmah kazem pa ces mi morati sve crtati jer sam blago retardiran. 

Moji sljedeci potezi su? 

15 godina
offline
Re: Starting Windows zastoj

prvo razmisli i .. stani.

-koliko su ti važni podaci?

-misliš da će se nekim čudom ako postoji npr kvar diska sam popraviti.. može se pogoršati.

-ubaci install, bootaj, prvo automatika-repair/fix.. ako to nije dovoljno (par restartova) u CMDu.. chkdsk.. ili, početak, prvo stati, važni podaci? Prvo osiguraj backup-copy. To tad ne radiš ako ne znaš kako i ako nemaš odgovarajuće resurse (drugo računalo, disk dovoljnog kapaciteta za kopiranje, alate-soft za pokušaj spašavanja možda i popravka)..

 

prvi sumnjivac je kvar diska, nije boot problem jer kreće u boot-pali win.. nešto drugo.

-drugi sumnjivac je npr malware ili pogrešan driver, pa i neki soft kao npr deamontools i sl. ili neka zaštita, ovisi kako su priblavljene licence-key.. pa do tog da je problem nešto drugo, npr mbo-ram...

-ako imaš drugo ispravno računalo, tad na njemu provjeriš disk i recimo spasiš potrebne podatke.. ako nemaš drugo računalo, tad barem alati-bootmediji .. npr hirens .. ali tad kvaka-22, ako nemaš, sad nemaš čime to napraviti.. jednako kao za backup, to se pripremi prije, dok ne treba, dok radi.. i tad ideš majstoru.

-ako imaš sreće, idealno.. tad će fix sve popraviti i win će se upaliti sa svim dokumentima. Ako nemaš sreće... tad bi i sasvim ispravno moglo sad crknuti. Ne čačkaj prije nego što znaš kakav će biti rezultat (jer na internetu možeš naći bezbrojne upute.. no ako ne uspije, može bbiti još gore.. što tad?).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Starting Windows zastoj
ihush kaže...

prvo razmisli i .. stani.

-koliko su ti važni podaci?

-misliš da će se nekim čudom ako postoji npr kvar diska sam popraviti.. može se pogoršati.

-ubaci install, bootaj, prvo automatika-repair/fix.. ako to nije dovoljno (par restartova) u CMDu.. chkdsk.. ili, početak, prvo stati, važni podaci? Prvo osiguraj backup-copy. To tad ne radiš ako ne znaš kako i ako nemaš odgovarajuće resurse (drugo računalo, disk dovoljnog kapaciteta za kopiranje, alate-soft za pokušaj spašavanja možda i popravka)..

 

prvi sumnjivac je kvar diska, nije boot problem jer kreće u boot-pali win.. nešto drugo.

-drugi sumnjivac je npr malware ili pogrešan driver, pa i neki soft kao npr deamontools i sl. ili neka zaštita, ovisi kako su priblavljene licence-key.. pa do tog da je problem nešto drugo, npr mbo-ram...

-ako imaš drugo ispravno računalo, tad na njemu provjeriš disk i recimo spasiš potrebne podatke.. ako nemaš drugo računalo, tad barem alati-bootmediji .. npr hirens .. ali tad kvaka-22, ako nemaš, sad nemaš čime to napraviti.. jednako kao za backup, to se pripremi prije, dok ne treba, dok radi.. i tad ideš majstoru.

-ako imaš sreće, idealno.. tad će fix sve popraviti i win će se upaliti sa svim dokumentima. Ako nemaš sreće... tad bi i sasvim ispravno moglo sad crknuti. Ne čačkaj prije nego što znaš kakav će biti rezultat (jer na internetu možeš naći bezbrojne upute.. no ako ne uspije, može bbiti još gore.. što tad?).

 

Mnogo hvala na ovolikom komentaru,  strpit cu se ipak do sutra pa cu odluciti kako i sto,  ako veceras jos malo budem blizu ovog racunala najverovatnije cu ga slomit jer sam pola dana izgubio na nista.  Hvala jos jednom ihush! 

14 godina
offline
Starting Windows zastoj

Pokušaj bootrec /fixboot komandom. Detaljnije vidi na ovom linku:https://www.digitalcitizen.life/command-prompt-fix-issues-your-boot-records

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Starting Windows zastoj
BeLajx kaže...
Mnogo hvala na ovolikom komentaru,  strpit cu se ipak do sutra pa cu odluciti kako i sto,  ako veceras jos malo budem blizu ovog racunala najverovatnije cu ga slomit jer sam pola dana izgubio na nista.  Hvala jos jednom ihush! 

Ako su ti podaci važni, onda više dalje ništa ne pokušavaj napraviti - onda disk staviš u drugo računalo ili u vanjsko USB kućište, spasiš podatke pa se onda eventualno ideš igrati s tim diskom. Nakon što si iskopirao sve važne podatke na sigurno (ako uopće uspiješ to napraviti - ako primijetiš da ne ide, odmah isključuješ računalo, vadiš disk i šalješ ga specijaliziranom servisu za spašavanje podataka - ako su ti toliko važni), prvo što radiš je pokrećeš HD Tune ili neki sličan program i gledaš što ti SMART/Health podaci kažu. Ako nije dobro, onda se oprostiš od tog diska. Ako se ništa ne žale, onda provjeriš kakvo je logičko stanje na disku chkdsk-om i daš mu da popravi probleme.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Starting Windows zastoj

a možeš i uzeti van hard disk ugraditi novi (najbolje da odmah nadogradiš na ssd (400kn za 240gb)) i onda reinstaliraj windowse

koji je to model laptopa da te mogu usmjeriti kako da ga izvadiš van

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 14:05 (martinocko9).
16 godina
offline
Starting Windows zastoj

Ja za takav i slične slučajeve uvijek koristim USB sa Linuxom, bootaš ga sa sticka i izvučeš podatke na eksterni disk, usb, drugi disk u kompu. Iz linuxa možeš pokretati i antivirusne programe, testirati disk, memoriju...dok ne utvrdiš je li problem hardverski ili su windowsi zbucani.

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Starting Windows zastoj
Adoon kaže...

Ja za takav i slične slučajeve uvijek koristim USB sa Linuxom, bootaš ga sa sticka i izvučeš podatke na eksterni disk, usb, drugi disk u kompu. Iz linuxa možeš pokretati i antivirusne programe, testirati disk, memoriju...dok ne utvrdiš je li problem hardverski ili su windowsi zbucani.

Ja Linux već godinama na forumu preporučujem za ovakve i slične probleme međutim mislim da malo ljudi uopće zna kako raditi s Linuxom (skidanje ISO, pravljenje boot medija i dizanje u live modu a zaditm disk manager....)

9 godina
neaktivan
offline
Starting Windows zastoj

Pozdrav ekipa,  nije me bilo par dana,  da budem iskren zaboravio sam na forum,  hvala svima sto ste se potrudili pisati ovoliko i izdvojili vrijeme na ovu temu. 

Imam kompjuter,  win 7

 

Prije dva dana sam izvadio hard disk i ponjeo ga do prijatelja,  tamo smo ga spojili i disk radi bez problema,  prebacili smo bitne stvari na njegov komp i utvrdili smo da disk radi savrseno,  cak smo ga skenirali i gledali ima li virusa,  ispostavilo se da nema ni najmanjeg problema,  iako je vecina vas sumnjala na disk. 

 

Vratio sam se doma i dignuo novi windows,  poskidao osnovne programe,  uzeo usb od tog frenda i prebacio sve moje bitne stare stvari na novi windows,  dan danas ne znam koji je problem bio niti cu ikada znati,  ja sam inace onaj lik kojem se komp pokvari svakih 2 godine i stvori neki problem koji se inace rijesava u cas posla osim na mom kompu. 

PC radi savrseno vec dan vremena, nadam se da ste pomogli bar nekome tko je imao ili ce imati ovakav problem i da ce ga pomocu ove teme uspjeti rijesiti. Hvala mnogo svima! 

 

P. S.  

 

Ne znam sto je Linux,  mislio sam da se radi o onom OS,  ali izgleda da se varam ili ne?  :) 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice