System thread exception not handled

poruka: 55
|
čitano: 11.748
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
System thread exception not handled

cackao stvarno nisam nista, moguce da je sata kabel to mi najvise izgleda kao sto je kolega gore spomenuo jer kao sto velim windows sam nanovo instalirao prije 2 tjedna, ali ako nece raditi probat cu ono sto je kolega gore spomwnuo oko instalacije. dali mi savjetujete da kupim novi sata kabel ili koju soluciju mi preporucate? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
System thread exception not handled

rekao sam da je maticna izgubila barem 2 kondenzatora ak ne i vise jednostavno su otpali ali to davno jos pa dali oni sad stvaraju problem ili kao sto je netko rekao sata kabel ili losa struja koja vodi do portova, sad neznam ni sam odkud poceti xd, ali za win sam siguran da nije problem

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
System thread exception not handled

na nitijednom sata slotu mi har disk nece ucitati, tj cita ga u biosu sve u redu ali nezeli bootati s njega samo postoji 1 port iz kojega boota uredno ali naravno s BSOD-om. Isto tako sam morao windows instalirat na posebnom kompu na hard disk pa spojio taj hd s tim kompom jer kada bih htio bootat windows preko usba citalo mi ga je u biosu ali nikako da boota s njega svski put onaj disk error

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: System thread exception not handled
HolyPotato kaže...

rekao sam da je maticna izgubila barem 2 kondenzatora ak ne i vise jednostavno su otpali ali to davno jos pa dali oni sad stvaraju problem ili kao sto je netko rekao sata kabel ili losa struja koja vodi do portova, sad neznam ni sam odkud poceti xd, ali za win sam siguran da nije problem

 .. svašta. (da ne spominjem vidovite milane i čarobni grah..) :)

- sve se kvari

- da bi sys radio, sve mora biti 100% ispravno, 99% možda..

- soft je samo soft, nepoderiv ali pitanje kakav, čist-malware, pogrešan driver itd.. + postavke/kompatibilnsot. ili-ili, ili je HW-kvar ili soft. Boot livea i znaš (za cca 48sec..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: System thread exception not handled
ihush kaže...

Boot livea i znaš (za cca 48sec..).

8 godina
offline
System thread exception not handled

moguce da hard krepava zato je i bilo sve uzasno sporo na desktopu

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
System thread exception not handled

sad mi ne baca vise onaj error u naslovu nego pise inaccesbile boot device u bsodu

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: System thread exception not handled
HolyPotato kaže...

sad mi ne baca vise onaj error u naslovu nego pise inaccesbile boot device u bsodu

Moguce hard ali lako moguce i maticna...

15 godina
offline
System thread exception not handled

u BIOS-u onemogući ("disable") dvije stvari: fast boot i secure boot. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
System thread exception not handled

sad cu probati moze

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: System thread exception not handled
Ma napravi neki live usb pa ces znati na cemu si
AMD AntiBoy
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
System thread exception not handled

probao disablati secure boot i quick boot i sve je isto samo sta poslije windows logoa mi je bacilo No signal, entering power savings mode ali nakon 15 sekundi opet onaj crni ekran s kruzicem i BSOD.

Mislim da mi je jedina opcija live usb ali morat cu preko cda ili nq drgom kompu odmah direktno na ssd jer mi usb na ovoj maticni nece bootat, prepozna ga u biosu al nece bootat s njega 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
System thread exception not handled

kupio sam novi sata kabel i isti problem samo sto sad mi pise i onaj no signal poslije windowsa, sada sam probao staviti u drugi sata port svoj hard disk znaci u one plave portove di mi je bio ssd prije i u tim plavim sata portovima uopce ne boota hard samo pise no drives found, jedino gdje boota su ona dva bijela porta, a ssd nisam imao ukopcan sada

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
System thread exception not handled

Cekaj, stvarno isprobavas sve zivo, a nije ti palo na pamet promijeniti maticnu? Pa ne stavljaju se kondenzatori gore sakom i kapom da ima viska ako koji ispadnu.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: System thread exception not handled
Grozni_Zabac kaže...

Cekaj, stvarno isprobavas sve zivo, a nije ti palo na pamet promijeniti maticnu? Pa ne stavljaju se kondenzatori gore sakom i kapom da ima viska ako koji ispadnu.

Maticna je zadnje sta se mijenja tako da je normalno da je prvo ispitao sve ostalo.

Slazem se da je u ovom slucaju skoro sigurno maticna problem, jednostavno nema sanse da otpadne veci broj kondenzatora a da maticna i dalje nastavlja uredno radit...

8 godina
offline
System thread exception not handled

Tako je, radje cu prvo dat pisljivih 9 kn za kabel nego maticnu, moram se uvjerit da je zaista maticna kad bi ionako onda presao na 8 generaciju i5 procesora a to dodje vise nego 9kn...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: System thread exception not handled

Koliko jos kondenzatora mora poispadat da budes uvjeren da je maticna problem?

8 godina
offline
System thread exception not handled

lol smijesan si, ovi kondenzatori popadali prije 4-5 godina, pc od onda pa do prije tjedan dana radio bez problema iako mu falilo 4 ili 5 kondenzatora, tako da moguce da je zbog toga ali posto je rqdio tako dugo bez nisam 100 posto sumnjao u maticnu

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: System thread exception not handled

tko je komu smiješan? .. ili tko se posljednji smije .. sporo pali? :)

-dobio si savjet, live boot i znaš, ili-ili. Jeftinije čak i od 9kn bačenih na kabel.. a količina pootpadalih kondenzatora je smiješna tema za sebe..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
System thread exception not handled

Isti BSOD imam i ja. Gore su već bili Windowsi 10 instalirani pred 4 godine, te sam ja to sve uredno ažurirao i sve je ispravno radilo, no ajd sad je izašao novi update verzije 2004, pa reko idem reinstalirat.

Probao Home, Pro, Pro N, Education x64 i uvijek mi baci ovaj BSOD nakon što prođe install i restarta se računalo i tako u krug.

 

Sad ću probat prijašnju verziju 1909, al nisam siguran da li će proći.

 

Istina laptop je HP nx6235 iz 2006. godine pa ga sigurno neki hardware jebe čim je ta greška.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: System thread exception not handled

beskorisno je pokušavati s istim (home-pro-edu) win, jer su isti.

-imaš neki problematičan driver (koji je ms izbacio.. rade to konstantno par godina) ili software ali bi oboje morao prijaviti installer-wizard koji inicijalno ne javi nikakv problem. MSova glupost, čak da deinstaliraš sve drivere ponavljat će se. Daleko manja šansa da je stvarno neki hw-uzrok kao kvar, npr cpu-ram-mbo-disk.. tj provjeri koliko imaš slobodnog mjesta, nekompresirano barem 30gb .. + chkdsk ako je to zadovoljavajuće 'mora' proći ali neće... :)

 

-na ćoravo rekao bi da je problem vga, tj novi aero-specifikacija koji traži noviju-jaču generaciju gpu, od npr intel gt1-2/hd4000 i novije..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2020 19:35 (ihush).
13 godina
offline
System thread exception not handled

Može biti i VGA, gore je Radeon Xpress 1250 (prastaro čudo)

Evo 1909 verzija je došla malo dalje s instalacijom ali svejedno bacilo BSOD

Probat ću sad neke Win 7 pa nakon toga odradit ugrade na 10. Zajebancije za ništa već 2 dana...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: System thread exception not handled
David87 kaže...

Može biti i VGA, gore je Radeon Xpress 1250 (prastaro čudo)

.. 

 da, tj podaci koje dobijem ne zadovoljava (najnoviji) AERO tj dx90c-sm2.0 ... tj ova gpu je 9.0b i time ispod novih specifikacija granično ispod. MSova gluparija jer računaju da sve starije od 10 godina nije više u upotrebi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
System thread exception not handled

Stavilo je verziju 1809, ali novije od toga ne prolazi. Isto tako windows update ne želi updejtati na 1909.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: System thread exception not handled
David87 kaže...

Stavilo je verziju 1809, ali novije od toga ne prolazi. Isto tako windows update ne želi updejtati na 1909.

 -ako nije kvar (neki neobičan..), ako nije pogrešna postavka bios-a (prema requirementsima..) tad je problem postupno ukidanje kompatibilnsoti unazad (umjetno) + izbacivanje supporta-drivera za HW +10god .. pa nešto ima, nešto nema.

npr novi aero traži cca dx11 kompatibilnost, ne više dx90c (koji je bio od xp-xbox..) kao i cpu-vga .. - u win-temi link..

-stvar je u 'kompatibilnosti' tj sys.requirementsima win-10 i stariji w10 podržava sve, dok od 1803 kreće ubijanje kompatibilnosti.

dok je ovo ''dokaz'' da je kroz update izbačeno-izmjenjeno tj ne čisti build nego 1903-1909 su do sad radili a to znači da se update-izmjena-izbacivenje supporta odnosi na neki kb-xxxx update koji u tim verzijama-buildovima izmjeni requirements tj izbaci driver-support. Možda čak install-upgrade sa usb stikića bez pristupa mreže-interneta može proći, no to je samo odgoda problema do idućeg builda tj 6mj.. (upgrade korisnik mora napraviti unutar godine dana pa tako 1809 mora do jeseni na noviji build.. odgađanje je ograničeno do npr 3mj uz tri aktualana builda kad izađe noviji 2010-h2 gasi se stariji 1809..)

 

-nema patcha/fixa, nema drivera .. mada je sve ispravno, kompatibilno i driver je tu godinama no ms izbacuje dok proizvođač nema želju-razlog supportati a zakonske obveze su istekle. Pošto je sve ista kompatibilna platforma, možete instalirati bilo koji kompatibilan os, dos-xp-w7-w10(stari), linux, mac.. ali ne novi win10 mada je službeno sve ista x86-kompatibilna platforma i mada je par godina radio 'isti' win-10 na istom računalu. (bilo bi 'poštenije' da se win10 nazove win-11-12.. tj tad bi bilo jasno).

-problem nije tako uočljiv jer se odnosi na računala koja su starija +10 godina pa ako se nisu pokvarila dobar dio je preslab za današnje potrebe npr 4gb+dvije/više jezgre i gpu koji može baratati s npr hevcom.. tj konkretno su pogođeni laptopi jer kod njih nema neke opcije nadogradnje-zamjene kao kod desktopa za vga-gpu dok mobilni cpu iz tog vremena sam nema dovoljno snage za današnje sadržaje-internet-browser jer sve je to danas multimedija isti requirementsi kao za gaming..

-linux će raditi zadovoljavajuće, kao što je do sad radio i win pa probaj.. a ms sve prebacuje u cloud pa već dobar dio appsa imaš kao posljednji antivirus-defender :) ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice