USB problem

poruka: 52
|
čitano: 30.514
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
USB problem

Imam problem vezan za USB jer mi ga računalo ne učitava. USB valja jer sam ga isprobao na drugom računalu, isto tako isprobao sam i druge USB-ove na svome računalu i ne rade! Stvar je sljedeća, pročitao sam par postova na ovu temu na forumu, ali niti jedan nije uspio rješiti moj problem. USB nije vidljiv u My Computer, nije vidljiv niti u Computer Managementu. Stvar je sljedeća da mi je taj problem započeo od prije tjedan dana kada sam od prijatelja prespojio vanjski HDD na komp, moj Kasperski je javio da je taj hard zaražen, ja sam samo nešto kliknio da zabranim i od tada su krenuli moji problemi, viruse nemam jer sam cijeli OS pročešljao, a više nemogu prespojiti niti USB-ove niti Externe HDD-ove!!! Molim pomoć.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: USB problem

E, pa sam si rekao..kliknuo si nesto u Kasperskom, da se blokira. Pokusaj pronaci rjesenje medju podesenjima u Kasperskom.

No pokusaj sljedece: Poslat cu ti usb-unblock.reg file na PM kojega pokrenes i trebalo bi proraditi.

Javi ako ne radi, pa cemo probati nesto drugo.

 

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: USB problem

Dogovoreno, mrsko bi mi bilo da moram nanovo win snimiti.

14 godina
neaktivan
offline
RE: USB problem

Neradi i dalje!!!

14 godina
neaktivan
offline
RE: USB problem

nema problema..to je samo prvi pokusaj bio..idemo dalje. Javim se jos uskoro.

I nemoj pomisljti radi ovoga windowse reinstalirati. Jos nisam vidio problem radi kojega je NUZNO reinstalirati windowse.

14 godina
neaktivan
offline
RE: USB problem

E,  koja je verzija Kasperskog?

14 godina
neaktivan
offline
RE: USB problem

Kaspersky Anti-Virus 2010

Version: 9.0.0.736

15 godina
neaktivan
offline
RE: USB problem
demid kaže...

Kaspersky Anti-Virus 2010

Version: 9.0.0.736

Isključi KAV pa probaj onda uštekat USB.Ako bude radilo,znači da ga Kaspersky blokira.Ako ne onda samo uključi Antivirus pa ćemo probat nešto drugo

Tko izgubi dobitak, dobije gubitak.
14 godina
neaktivan
offline
RE: USB problem

Thnx..to bi bilo sljedece na redu.

Ako to upali, dovoljno je reinstalirati KAV da se vrati na tvornicke postavke.

14 godina
neaktivan
offline
USB problem

ne pomaže isto, iskljućim kasperskog, ali i dalje ne učitava USB, rekao sam vam, top mistery za mene, a pročitao sam dosta postova na ovu temu na forumu, ništa ne pomaže!!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: USB problem
demid kaže...

ne pomaže isto, iskljućim kasperskog, ali i dalje ne učitava USB, rekao sam vam, top mistery za mene, a pročitao sam dosta postova na ovu temu na forumu, ništa ne pomaže!!

Uštekavaš USB naprijed ili odotraga?

Tko izgubi dobitak, dobije gubitak.
14 godina
neaktivan
offline
USB problem

Ma neradi u niti jednom utoru, bio naprije ili iza, ali svijetli usb kada ga spojim na računalo!!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
USB problem

A TweakUI? Jel' ti pokazuje sva slova?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
USB problem

kako je kada bootas u safe mod?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: USB problem

TweakUI : http://i48.tinypic.com/29mlnnm.jpg

Imam HDD podijeljen u 3 patricije i CD-rom i DVD

 

Device Manager : http://i45.tinypic.com/3c4k6.jpg

Tu stoje uskličnici, kada odem na update driver, ništa se ne dogodi. Kada ga izbrišem iz device manaera pa pokrenem add new hardver, nađe ga, ali se opet pojavi sa uskličnikom. Više neznam što da napravim!

 

Neprepoznaje ga niti u safe modu!

14 godina
neaktivan
offline
RE: USB problem

koja ti je maticna skini sve drajvere za nju mora proraditi tak je i meni bilo sa zvukom sa tim zutim uzvicnikom......probaj

 

amir sivac
14 godina
neaktivan
offline
RE: USB problem

e taj multimedia controler ti pravi probleme siguran sam

amir sivac
14 godina
neaktivan
offline
RE: USB problem

otidji u dxdiag pa vidi sta ti stoji pod input

amir sivac
15 godina
neaktivan
offline
USB problem

 probaj ovako:
prvo odi u computer managment,otvori device manager,otvori universal serial bus controllers,tu bi sad trebao imati nekoliko stavki..(usb root,usb enhanced pci to usb i sl.)..
sad umetni  stick u usb port i u device manageru pod svim onim usb stvarima ,treba ti iskočiti nova stavka(usb mass storage device).ako se to desi to znači da ti je usb port ispravan,tj da komp prepoznaje  stick..
ako to radi,odi  u disk managment pronađi svoj usb u njemu,desni klik na njega,i stisni change drive letter and path..otvoriti će ti se prozor u kojem možeš dodati novo "slovo" za  stick..kada mu dodaš novo slovo,možeš ulaziti u stick i iz disk mamagmenta,a trebao bi se pojaviti i u windows exploreru..

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2010 8:17 (seneka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: USB problem

Taj upitnik koji imam na multimedia colntroleru stoji mi već 2 mjeseca otkako sam reinstalirao windowse i snimio sve drivere koji su mi trebali, i nisam imao nikakvih problema dalje, sve dok kako sam naveo gore nisam prespojio vanjski HHD na računalo i nakon što mi je kasperski javio viruse na njemu, ja sam klikao sve što je bilo moguće da prekinem učitavanje HHD-a da se ne zarazim virusom, i od tada su mi poćeli sami problemi, tj, nemogu više koristiti niti USB niti vanjske HHD-ove jer mi ih sustav neučitava. Tj kada stavim, pojavi mi se upitnik u device manageru.

Nadalje, kada odem na update, on ne napravi ništa, na 2 slike ću vam pokazati što se dogodi.

Prva : http://i50.tinypic.com/nzojtf.jpg

Druga, kada pritisnem update driver, nenapravi ništa i samo mi ponudi da zatvorim prozor : http://i47.tinypic.com/24obklx.jpg

U Disk Managementu mi uopće ne prikazuje USB : http://i49.tinypic.com/72agwy.jpg

Jako mi je malo vjerojatno da su mi portovi riknuli i prednji i zadnji baš svi u isto vrijeme.

E da netko je pitao za dxdiag pod input : http://i46.tinypic.com/2vagnz4.jpg

Tipkovnica i miš su mi na PS/2.

Pomagajte, meni više ništa ne pada na pamet što da napravim, osim reinstalacija windowsa, jer mi je več puna kapa ovoga sa usbovima!!

16 godina
neaktivan
offline
USB problem

daj probaj ugasit pc, i ištekat ga iz struje pa pričekat 10 minuta, i onda ga ponovno uštekaj i upali. a prije toga mu deinstaliraj sve usb contolere koje imaš

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: USB problem
demid kaže...

Imam problem vezan za USB jer mi ga računalo ne učitava. USB valja jer sam ga isprobao na drugom računalu, isto tako isprobao sam i druge USB-ove na svome računalu i ne rade! Stvar je sljedeća, pročitao sam par postova na ovu temu na forumu, ali niti jedan nije uspio rješiti moj problem. USB nije vidljiv u My Computer, nije vidljiv niti u Computer Managementu. Stvar je sljedeća da mi je taj problem započeo od prije tjedan dana kada sam od prijatelja prespojio vanjski HDD na komp, moj Kasperski je javio da je taj hard zaražen, ja sam samo nešto kliknio da zabranim i od tada su krenuli moji problemi, viruse nemam jer sam cijeli OS pročešljao, a više nemogu prespojiti niti USB-ove niti Externe HDD-ove!!! Molim pomoć.

 

Korak 1.: Isključi sve usb uređaje spojene na komp - osim miša i tipkovnice naravno. Odi u "Control Panel\System\Environment Variables" te pod "System variables" odaberi "New" (slika 1). U polju koje se otvori upiši "devmgr_show_nonpresent_devices" (bez navodnika - može copy/paste iz teksta) i kao vrijednost postavi "1" (slika 2). Potvrdi sve na "OK" i "Apply" do zatvaranja svih prozora.


Korak 2.: "Control Panel\Administrative Tools\Computer Management" i izaberi "Device Manager" ,pod kraticom "view" odaberi "Show hidden devices" (slika 3).


Korak 3.: Desni klik i "Uninstall" na sve ikone diskova koje izgledaju isprano a nalaze se u vrijednostima "Disk drives" i "Storage volumes" te na isprane ikone pod "Universal Serial Bus Controllers" navedene kao "USB Mass Storage Device" (slike 4 i 5). Nadam se da će pomoći.

 

 

Slike baš i nisu raspoređene po nazivu pa evo redosljed kako je to Bug forum prikazao: 1, 4, 2, 5, 3

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2010 11:12 (jamar).
14 godina
neaktivan
offline
RE: USB problem

Sve korake sam napravio, i opet veliko ništa. Moram napomenuti da su mi tipkovnica i miš preko PS/2, pa rade. Maloprije sam nasnimio nanovo drivere za matićnu, nema pomaka. Probao sam staviti na računalo i miš preko USB-a i naravno pronađe ga, ali sa uskličnikom, i naravno taj miš neradi. Nepada mi ništa više na pamet jer neznam što drugo da napravim, nemrdam sa mrtve točke!!

15 godina
neaktivan
offline
USB problem

...pa vjerojatno ti onda USB kabel nije ispravno uključen u pinove na matičnoj...

...kaos...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: USB problem

Kako da to provjerim, jel postoji neka slika na netu kako se to radi, nikada nisam volio čačkati po unutrašnjosti računala da nešto krivo ne odspojim!

14 godina
neaktivan
offline
RE: USB problem

Mislim da USB kabal kojeg spominješ ne postoji, bar ne u mome slučaju, upravo sam pogledao i USB-ovi se nalaze u nekakvom metalnom kučištu na matičnoj!

14 godina
neaktivan
offline
RE: USB problem

Ne pada mi nista vise na pamet..kazes niti USB tipkovnica/mis ti ne rade? To znaci samo da je problem na USB controlleru.

 

Ovdje: http://www.usbman.com/Guides/Cleanup%20Device%20Manager%20Safe%20Mode.htm imas tutorial kako se taj problem rjesava na win9x xp..snaci ces se i ako imas Vistu/7

 

Jesi li pokusao vidjeti u BIOSU je li USB enablean?

 

Ako to ne upali, velike su sanse da je nekako spaljen bus na maticnoj...to nije bas rijedak kvar, dogadja se...iako mi je sumnjivo da se to bas dogodilo kada je antivirus nesto zabrijao, a i obicno ne riknu bas svi portovi odjedanput. Rjesenje u tom slucaju je PCI to USB card.

14 godina
neaktivan
offline
RE: USB problem

Probati ću to napraviti , nadam se da će pomoći!

14 godina
neaktivan
offline
RE: USB problem

Bilo mi je dosta čačkanja po kompjuteru i windowsima (dosta živaca je utrošeno) tako da sam napravio kompletnu reinstalaciju windowsa i gle čuda, sve šljaka kao novo, bez problema, USB se učita istog trena. Znao sam da je problem do kasperskog, njega više neću koristiti jer blokira gotovo svaku radnju na računalu pa i instalacije neke od drivera u win koji se potom nemogu više instalirati, sada imam aviru i zadovoljan sam. Eto hvala svima koji su se bili potrudili ponuditi neke odgovore na moje upite, na kraju mi je bilo jasno da je reinstalacija jedino rješenje jer su win nepredvidivi uslijed nekih problema.

15 godina
offline
USB problem

Imam isti problem kao i "demid", znači nijedan USB mi neradi, neočitava mi miš, tipkovnicu, wlan usb, ništa!

To se odjedanput dogodilo, nevjerujem da sam ja tu nešto sje** ...

Neznam u čem je problem??? Mršti se

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice