Usporen ssd

poruka: 9
|
čitano: 1.828
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Usporen ssd

Pokrenuo sam instalaciju dragon age 3 inquisition i instalacija je potrajala ravno 41 minutu....pratio sam task manageru performanse kompa i cpu mi je bio na 65%, ali ssd nije prelazio 30MB/s. Sad me zanima jel to tako mora biti ili imam neki softver na kompu koji ga je limitirao? Jucer sam instalirao svjeze win 10, stavio steam i iobit pakete i krenuo sa instalacijom igara. iobit javlja da je komp cist 100%.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Usporen ssd
Gorstak79 kaže...

Pokrenuo sam instalaciju dragon age 3 inquisition i instalacija je potrajala ravno 41 minutu....pratio sam task manageru performanse kompa i cpu mi je bio na 65%, ali ssd nije prelazio 30MB/s. Sad me zanima jel to tako mora biti ili imam neki softver na kompu koji ga je limitirao? Jucer sam instalirao svjeze win 10, stavio steam i iobit pakete i krenuo sa instalacijom igara. iobit javlja da je komp cist 100%.

Model SSD-a? Što kaže njegov SMART?

6 godina
protjeran
offline
Usporen ssd

patriot hellfire m2 240gb...smart uredan

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Usporen ssd
Gorstak79 kaže...

patriot hellfire m2 240gb...smart uredan

Koji PCIe slot koristiš? Probaj neki drugi. Jesi li konfigurirao BIOS?

Daj mi SS njegovog toolboxa. Je li zadnji firmware gore?

6 godina
protjeran
offline
Usporen ssd

zadnji firmware je gore, imam samo jedan utor za njega, na toolboxu ne pise nis pametno....cak i butanje windowsa mi traje 42 sekunde....

 

zanimljivo je to sto kad je bio nov, but windowsa je bio 7 sek i sve je letjelo, a testovi brzine ne prikazuju nikakvu promjenu u brzini...

 

strah me da nisam negdje pokupio nekog hdd minera skrivenog...u procesima isto nema nis cudno....

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.6.2017 12:11 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Usporen ssd
Gorstak79 kaže...

zadnji firmware je gore, imam samo jedan utor za njega, na toolboxu ne pise nis pametno....cak i butanje windowsa mi traje 42 sekunde....

 

zanimljivo je to sto kad je bio nov, but windowsa je bio 7 sek i sve je letjelo, a testovi brzine ne prikazuju nikakvu promjenu u brzini...

 

strah me da nisam negdje pokupio nekog hdd minera skrivenog...u procesima isto nema nis cudno....

 

 

Daj vidi BIOS postavke, vidio sam slično sranje s jednim NVME driveom. Nisam ziher jel bilo do postavke PCIe-a u BIOSU ili do flešanja novog BIOS-a, ali nešto takvo je. Ako ni to ne pomogne, stvarno nemam ideje.

6 godina
protjeran
offline
Usporen ssd

nemam nis specijalno u biosu vezano za nvme, samo prepoznavanje doticnog...

 

u biti, jedan od ova tri hdda ne zeli radit u ahci modu, sto me hebalo prije....iden vidit...

https://valid.x86.fr/rh8j1p
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Usporen ssd

I što si otkrio?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Usporen ssd

da je sve ok i da je instaler ove igre u biti radio raspakiravanje fajlova, a ne cisto kopiranje...zbog toga se vuklo ko krepana krava...kopiranje mi leti ko metak...tako mi i treba kad iden skidat nesto sto je napravio neki MR dj :D

https://valid.x86.fr/rh8j1p
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.6.2017 1:05 (Gorstak79).
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice