No video input. Entering Sleep Mode

poruka: 12
|
čitano: 2.916
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
online
Problemi s bootanjem i PSU(?)

Pozdrav,

imam problem. Otkad su u PC ugrađeni još jedni 2x4 GB Kingston HyperX Blue 1600 MHz RAM i WD Black od 6 TB, PC mi kod svakog boota stoji i ne mrda dok ja ne odaberem boot device.

Podešavanjem BIOS-a otkrio sam da ako postavim SSD za defaultni Device i maknem HDD od 1 TB (kupljen uz računalo prije 4 godine), PC uopće ne boota, nego traži da se reboota i odabere proper boot device.

Osim toga PC ne boota isprve, nego prvo zavrti ventove i upali lampice, ugasi se, te tek iz druge upali. Također otkad je ovo dvoje ugrađeno. HW 100% ispravan, testirao nema bad sectora na disku, niti problema s memorijom.

 

Treći najčudniji i najbizarniji problem je random gubljenje slike koje mi je neobjašnjivo. Dakle, u nekim trenutcima slika će samo nestati, na monitoru će se pojaviti No video input. Entering sleep mode i jedino što pomaže je reboot.

Provjeravao sam temperature GPU-a, u redu su. 65 u loadu. GPU je spojen preko DP-a, radi na 4K 60 Hz. Ništa nije OC-ano osim GPU-a koji je tvornički OC-an.

No problem se ne događa svaki dan i ne događa se na istim mjestima. Jednom će crashati dok igram igru, a drugi put dok sam na desktopu i slušam radio, treći put dok gledam slike na FB-u.

Isprobano više verzija drivera, sa svima se događa isto. GPU (Gigin 980 Ti G1) kupljen prije 9 mjeseci. Napajanje staro 4 1/4 godine. (Corsair GS 700 W).

 

Savjeti? Pomoć?

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s bootanjem i PSU(?)
softwaremaniac kaže...

Pozdrav,

imam problem. Otkad su u PC ugrađeni još jedni 2x4 GB Kingston HyperX Blue 1600 MHz RAM i WD Black od 6 TB, PC mi kod svakog boota stoji i ne mrda dok ja ne odaberem boot device.

Podešavanjem BIOS-a otkrio sam da ako postavim SSD za defaultni Device i maknem HDD od 1 TB (kupljen uz računalo prije 4 godine), PC uopće ne boota, nego traži da se reboota i odabere proper boot device.

Osim toga PC ne boota isprve, nego prvo zavrti ventove i upali lampice, ugasi se, te tek iz druge upali. Također otkad je ovo dvoje ugrađeno. HW 100% ispravan, testirao nema bad sectora na disku, niti problema s memorijom.

 

Treći najčudniji i najbizarniji problem je random gubljenje slike koje mi je neobjašnjivo. Dakle, u nekim trenutcima slika će samo nestati, na monitoru će se pojaviti No video input. Entering sleep mode i jedino što pomaže je reboot.

Provjeravao sam temperature GPU-a, u redu su. 65 u loadu. GPU je spojen preko DP-a, radi na 4K 60 Hz. Ništa nije OC-ano osim GPU-a koji je tvornički OC-an.

No problem se ne događa svaki dan i ne događa se na istim mjestima. Jednom će crashati dok igram igru, a drugi put dok sam na desktopu i slušam radio, treći put dok gledam slike na FB-u.

Isprobano više verzija drivera, sa svima se događa isto. GPU (Gigin 980 Ti G1) kupljen prije 9 mjeseci. Napajanje staro 4 1/4 godine. (Corsair GS 700 W).

 

Savjeti? Pomoć?

 Prvo probaj posuditi od nekoga napajanje pa isprobaj (mada je napisano: HW 100% ispravan)

Windows 8 + DVDROM
8 godina
neaktivan
offline
Problemi s bootanjem i PSU(?)

ram možeš zaboravit još nikad nije sprječavao boot

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problemi s bootanjem i PSU(?)

Nadogradi na noviji bios ako postoji, ne bih rekao da je problem u samom PSU jer bi tad imao težih problema, pokušaj testirati sa nekim stres programom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Problemi s bootanjem i PSU(?)
Flexan22 kaže...
softwaremaniac kaže...

Pozdrav,

imam problem. Otkad su u PC ugrađeni još jedni 2x4 GB Kingston HyperX Blue 1600 MHz RAM i WD Black od 6 TB, PC mi kod svakog boota stoji i ne mrda dok ja ne odaberem boot device.

Podešavanjem BIOS-a otkrio sam da ako postavim SSD za defaultni Device i maknem HDD od 1 TB (kupljen uz računalo prije 4 godine), PC uopće ne boota, nego traži da se reboota i odabere proper boot device.

Osim toga PC ne boota isprve, nego prvo zavrti ventove i upali lampice, ugasi se, te tek iz druge upali. Također otkad je ovo dvoje ugrađeno. HW 100% ispravan, testirao nema bad sectora na disku, niti problema s memorijom.

 

Treći najčudniji i najbizarniji problem je random gubljenje slike koje mi je neobjašnjivo. Dakle, u nekim trenutcima slika će samo nestati, na monitoru će se pojaviti No video input. Entering sleep mode i jedino što pomaže je reboot.

Provjeravao sam temperature GPU-a, u redu su. 65 u loadu. GPU je spojen preko DP-a, radi na 4K 60 Hz. Ništa nije OC-ano osim GPU-a koji je tvornički OC-an.

No problem se ne događa svaki dan i ne događa se na istim mjestima. Jednom će crashati dok igram igru, a drugi put dok sam na desktopu i slušam radio, treći put dok gledam slike na FB-u.

Isprobano više verzija drivera, sa svima se događa isto. GPU (Gigin 980 Ti G1) kupljen prije 9 mjeseci. Napajanje staro 4 1/4 godine. (Corsair GS 700 W).

 

Savjeti? Pomoć?

 Prvo probaj posuditi od nekoga napajanje pa isprobaj (mada je napisano: HW 100% ispravan)

 Nemam od koga. Jedino kupiti novo i probati.

martinocko9 kaže...

ram možeš zaboravit još nikad nije sprječavao boot

 

 Slažem se. Da je stvar u RAM-u imao bih beepove. Bavim se dijagnostikom PC-eva inače, pa znam simptome, ali izluđuje me ovo radi-ne radi.

jigsaw5063 kaže...

Nadogradi na noviji bios ako postoji, ne bih rekao da je problem u samom PSU jer bi tad imao težih problema, pokušaj testirati sa nekim stres programom.

Strah me prčkati po tomu da ne napravim neko sranje. Nisam to radio. Koji je stress test za PSU? Puštao sam Prime95, Memtest86+, Furmark. Bez problema. Kažem problem se javlja vrlo random, evo sad dva dana već ništa. Nema crashanja. Igre rade bez problema.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
12 godina
protjeran
offline
Problemi s bootanjem i PSU(?)

frend je imao istu plocu s i5 2500k, bio je ljen odnijeti u servis, rekli su mu kad bude htio da je donese da ce mu je zamjeniti, otisao pred istek garancije dobio novu! sve radi super! morat ces i plocu probati..

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s bootanjem i PSU(?)
softwaremaniac kaže...
jigsaw5063 kaže...

Nadogradi na noviji bios ako postoji, ne bih rekao da je problem u samom PSU jer bi tad imao težih problema, pokušaj testirati sa nekim stres programom.

Strah me prčkati po tomu da ne napravim neko sranje. Nisam to radio. Koji je stress test za PSU? Puštao sam Prime95, Memtest86+, Furmark. Bez problema. Kažem problem se javlja vrlo random, evo sad dva dana već ništa. Nema crashanja. Igre rade bez problema.

 Mislio sam na stres svih pojedinačno komponenti, općenito koristim OCCT za stres tamo ima navodno i za psu iako se ispostavilo da funkcioniše jer max optereti komponente pa tako komp se obično restartuje ili se može vidjeti ako su naponi nestabilni (rail).

Što se tiče biosa idi samo na ASROCK  stranicu i vidi da li ima verzija biosa za tvoju matičnu vidi u biosu koji ti je trenutno, zna se desiti da firma napravi više verzija MB npr kao kod mene MB/1.0/1.1/1.2/ kod mene je 1.1 tako da ja tražim bios za 1.1 a ne za drugu verziju, nakon preuzimanja biosa staviš ga na ispravan usb stik i iz biosa preko flash tool nadogradiš bios, komp se ne smije ugasiti ili slično prilikom nadogradnje.

pogledaj da nisi u skorije vrijeme instalirao kakav software kao npr. software za kontrolu ventilatora a da taj nije kompatibilan sa windows 10 (ovo sam naveo kao primjer).

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.5.2016 19:32 (jigsaw5063).
8 godina
neaktivan
offline
Problemi s bootanjem i PSU(?)

bios nemoj nadograđivat nekima prestane detektirat hdd ili ssd

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Problemi s bootanjem i PSU(?)

Nakon iscrpnog testiranja, otkrio sam uzrok svih problema. Problem s bootanjem uzrokovao je PLL Overvoltage koji je bio na Enabled, biranje boot Devicea uzrokovao je nepravilno konfiguriran Boot Priority, a no video input uzrokuje GPU koja se sama od sebe previše clocka i baci crni ekran. E, sad da stvar bude bolja, ako ja kažem u nVidia CP-u da Prefera Maximum Performance i ako ona pri bootu odmah digne taktove na 1151 Mhz, sve će raditi kako se spada satima, gaminga kolko voliš, ali ako ona u bootu bude na svojim idle taktovima, radit će samo dok ne upalim igru, kad upalim igru, crn ekran nakon 5 minuta. Savjeti?

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Problemi s bootanjem i PSU(?)
softwaremaniac kaže...

Savjeti?

Drugi driveri ili nova grafa, možda probati drugo napajanje.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
14 godina
online
Re: Problemi s bootanjem i PSU(?)
Valentin17 kaže...
softwaremaniac kaže...

Savjeti?

Drugi driveri ili nova grafa, možda probati drugo napajanje.

 Drivere probao. Evo sad igrao BF4 2 h bez problema. Radilo sve ko podmazano. a prije 4 sata sam ga jedva mogao pokrenuti.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
14 godina
online
Problemi s bootanjem i PSU(?)

Nažalost, nije bilo do drivera, PC je već tri tjedna u servisu i dalje se ne zna uzrok problema. Javim razvoj situacije.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice