Windows 7 64 bitni nece da se pokrene

poruka: 16
|
čitano: 5.250
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Windows 7 64 bitni nece da se pokrene

 

Imam pitanje i nadam se brzom odgovoru. Naime do sada sam imao win7 32 bitni i 4 gb rama. Mjenjo sam prije par mjeseci na 64 bitni i sve je radilo ok ali sa 4gb 64 bitni windowsi su losi, pa sam vratio na 32 bitne. Prije par dana sam kupio 4 gb rama i sada imam 8 te sam odlucio staviti 64 bitne windowse, No tu dolazi do problema, Instalacija nece da se zavrsi, i komp se resetira svaki puta prije negoli se pokrenu windowsi i nemogu nista dalje od toga, dok 32 bitni rade normalno sve. Probo sam 2 razlicata DVDa i nijedan ne radi 64 bitni. CPU mi je 64 bit capable tako da to nije problem. Jedino sto bi mogli biti su ovi novi RAM-i sto sam stavio neki dan. Dali bi pomoglo da zamjenim redoslijed RAM u kompu ili nesto drugo. Nemam ideja sta da napravim guglo sam sve moguce forume nemogu naci rjesenje za taj problem. Ako vi imate neke ideje sta bi moglo biti svaka pomoc mi je dobro dosla.

 

 

CPU - i3 540 3,07 GHZ

8GB RAM DDR3

ATI RADEON HD 5770

ASROCK MATICNA

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.4.2014 20:54 (freshyy).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows 7 64 bitni nece da se pokrene

Memtest 68+ i lipo testiraj memoriju jedan po jedan modul

nicky.sl
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 64 bitni nece da se pokrene

Ako je memorija ispravna probaj instalirati windowse sa 4 GB pa kad dovršiš instalaciju dodaj drugu pločicu!

12 godina
offline
Re: Windows 7 64 bitni nece da se pokrene
Iwo kaže...

Ako je memorija ispravna probaj instalirati windowse sa 4 GB pa kad dovršiš instalaciju dodaj drugu pločicu!

Upravo to!

Za autora:

Na koliko MHz su ti stari i novi rami?

10 godina
neaktivan
offline
Windows 7 64 bitni nece da se pokrene

Evo da ne pisem opet sve kopiram svoj odgovor sa drugoga foruma , I kako radi raj MEMTEST, sprzim na USB ISO file i sta onda, bootam kao i windowse sa DVDa ili?

 

Znaci ovako, BIOS prepoznaje svih 8 GB rama, maticna je ASROCK H55DE3 , RAMI su 1 x 4GB DDR3 1600MHZ, i 2x 2 GB DDR3 1600MHZ KINGSON HYPERX i maticna ima 4 utora za RAME znaci jedan ostaje prazan, mozda je to problem.

Sada ovako, izvadio sam ovih novih 4GB i instaliro 64 bitne bez problema, i cim sam stavio ovih 4 GB nazad i resetiro komp , opet isto, komp se gasi prilikom podizanja windowsa i ne radi nikako. Znaci 64 bitni rade na 4 GB rama i ne rade sa 8 GB rama. 

Sta dalje mogu probati? Mozda je problem sto imam 3 Rama umjesto 4 ili 2, jer cito sam u onoj knjizici za maticnu da RAMI moraju biti u paru, znaci da ako imam 2 od 2 GB da moram imati 4 od 2GB ili grijesim? Jer u trgovini su mi rekli da to nema veze i da ce sve raditi bez problema.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 64 bitni nece da se pokrene

vjerojatno je 4GB neispravan, testiraj ga memtestom .. (to si trebao već napraviti).

-kod svake promjene, obavezno reset BIOSa.

-ne mora biti jednak. Parovi su za dual chanel.. ali je uvjek poželjno, zbog podešavanja BIOSa (stabilnost-brzina..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Windows 7 64 bitni nece da se pokrene

Kod memtesta sa one 2 od 2GB radi sve normalno bez gresaka, a kad stavim ovu od 4GB memtest se zablokira odmah na pocetku te nemogu nista testirati ni vidjeti, vjerojatno jer memorija ne radi. Isto tako zanima me zasto mi u BIOSU ocitava za sve 3 memorije DDR3_1333 667 MHZ a kupio sam 1600MHZ , jel to ima kakve veze?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 64 bitni nece da se pokrene
freshyy kaže...

Kod memtesta sa one 2 od 2GB radi sve normalno bez gresaka, a kad stavim ovu od 4GB memtest se zablokira odmah na pocetku te nemogu nista testirati ni vidjeti, vjerojatno jer memorija ne radi. Isto tako zanima me zasto mi u BIOSU ocitava za sve 3 memorije DDR3_1333 667 MHZ a kupio sam 1600MHZ , jel to ima kakve veze?

 -nema veze (to je OK).. neispravan RAM reklamiraj. Kraj priče.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Windows 7 64 bitni nece da se pokrene

Kod njih RAM radi normalno , ponudili su zamjenu ili povrat novca mislim da cu uzet novce nazad, jer neznam sta drugo da radim i koju memoriju da uzmem.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 7 64 bitni nece da se pokrene

A da staviš najnoviji bios koji ima za tvoju matičnu,možda rješi problem.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 7 64 bitni nece da se pokrene

I još jedna stvar dvije iste memorije koje imaš stavi u prvi i treći slot a drugu onu od 4gb stavi ili u drugi ili četvrti pa vidi.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Windows 7 64 bitni nece da se pokrene

Kupio sam novu memoriju, i dalje ista stvar , jel moze biti do maticne, jer kolko sam vidio nemogu naci nove BIOS nigdje za moju maticnu, za sve maticne ima samo nema za ovu koju ja imam H55DE3 ASROCK

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 7 64 bitni nece da se pokrene
freshyy kaže...

za sve maticne ima samo nema za ovu koju ja imam H55DE3 ASROCK

- Kako nema? {#}

 

http://www.asrock.com/mb/Intel/H55DE3/?cat=Download

Drži se majstore. :DDDD
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 64 bitni nece da se pokrene

Novi si na forumu,ali ubuduče koristi tražilicu,jer postoji ova tema več,pa postaš tamo.A ovako milijun tema.

Bios H55DE3.

 

-ima,samo treba malo googlati{#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.5.2014 16:43 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Windows 7 64 bitni nece da se pokrene (rijeseno)

Problem je rijesen. Za ubuce ako ce netko imati ovaj problem stvar je bila u tome da maticna ne podrzava druge RAM-e. Znaci moraju 2 ili 4 RAMA biti ista, znaci ili 2 x 2GB ili 2 x 4GB ili 4 x 2GB (kao sto ja imam)  itd.

 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice