Windows prijavljuje problem s HDD-om

poruka: 24
|
čitano: 10.162
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Windows prijavljuje problem s HDD-om

Pozdrav! Danas je petnaesti dan otkako sam počeo igrati L.A. Noire. Tako ja danas igram i iznenada mi zvuk zašteka na loadanju i već u sljedećem nivou igra mi se minimizira i dočeka me poruka sa SLIKE. Ja kliknem na Pitaj me kasnije, vratim se u igru koja je od tada išla normalno. 

 

Ta poruka mi se pojavljivala nakon svakog restarta kompa i po nekoliko puta usred igranja (iako sam svaki put osim prvog puta klikao na Odustani) sve dok nisam imao za odabrati Nemoj me više pitati. I više se ne pojavljuje.

 

HD Tune kaže da je Health OK, a sada mi skenira Errors.

 

Prvo pojavljivanje ove poruke je bilo popraćeno i sa dva eventa koja sam kopirao iz Event Viewer-a. Kasnije se još jednom zapisao ovaj prvi warning isto za vrijeme igranja.

 

 

Log Name:    System

Source:     Disk

Date:      8.1.2012. 15:09:51

Event ID:    52

Task Category: None

Level:     Warning

Keywords:    Classic

User:      N/A

Computer:   

Description:

The driver has detected that device \Device\Harddisk0\DR0 has predicted that it will fail. Immediately back up your data and replace your hard disk drive. A failure may be imminent.

Event Xml:

<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">

  <System>

   <Provider Name="Disk" />

   <EventID Qualifiers="32772">52</EventID>

   <Level>3</Level>

   <Task>0</Task>

   <Keywords>0x80000000000000</Keywords>

   <TimeCreated SystemTime="2012-01-08T14:09:51.476384600Z" />

   <EventRecordID>16601</EventRecordID>

   <Channel>System</Channel>

   <Security />

  </System>

  <EventData>

   <Data>\Device\Harddisk0\DR0</Data>

   <Binary>0E00030001000000000000003400048002000000000000000000000000112D000000000000000000000000</Binary>

  </EventData>

</Event>

 

 

 

----------------------------------------------------------------------

 

 

 

Log Name:    System

Source:     Microsoft-Windows-DiskDiagnostic

Date:      8.1.2012. 15:09:52

Event ID:    1

Task Category: None

Level:      Critical

Keywords:    

User:      SYSTEM

Computer:    

Description:

Windows Disk Diagnostic detected a S.M.A.R.T. fault on disk WDC WD3200AAKS-00YGA0 ATA Device (volumes C:\;D:\).  This disk might fail; back up your computer now. All data on the hard disk, including files, documents, pictures, programs, and settings might be lost if your hard disk fails.  To determine if the hard disk needs to be repaired or replaced, contact the manufacturer of your computer.  If you can't back up (for example, you have no CDs or other backup media), you should shut down your computer and restart when you have backup media available.  In the meantime, do not save any critical files to this disk.

Event Xml:

<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">

  <System>

   <Provider Name="Microsoft-Windows-DiskDiagnostic" Guid="{E670A5A2-CE74-4AB4-9347-61B815319F4C}" />

   <EventID>1</EventID>

   <Version>0</Version>

   <Level>1</Level>

   <Task>0</Task>

   <Opcode>0</Opcode>

   <Keywords>0x8000000000000000</Keywords>

   <TimeCreated SystemTime="2012-01-08T14:09:52.476386000Z" />

   <EventRecordID>16603</EventRecordID>

   <Correlation ActivityID="{20CCF36F-66D4-4556-BAAA-1CB21CD0483E}" />

   <Execution ProcessID="344" ThreadID="2636" />

   <Channel>System</Channel>

   <Security UserID="S-1-5-18" />

  </System>

  <EventData>

   <Data Name="DiskFriendlyName">WDC WD3200AAKS-00YGA0 ATA Device</Data>

   <Data Name="VolumeNames">C:\;D:\</Data>

   <Data Name="HardwareID">IDE\DiskWDC_WD3200AAKS-00YGA0___________________12.01C02</Data>

  </EventData>

</Event>

 

Možete li mi sugerirati što da radim dalje?

Hvala!!!

SLIKA SLIKA
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2012 18:23 (diskDEfragmenter).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows prijavljuje problem s HDD-om

pa ako ti kaze "Hard disk fail imminent" onda je ocito. ima bad sectore. disk odlazi u vjeca lovista. brzo napravi backup svih vaznih podataka i kupi novi hard.

Zasto nisi obracao paznju kada ti se to prvi put desilo? Da si tada nesto poduzeo, situacija bi bila blaza nego sto je sada! Kada god takvo nesto dobijes, sve prestanes raditi i ides na HD tune, error scan i backup svih podataka prije toga.

Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows prijavljuje problem s HDD-om

Ma imam ja sve podatke na sigurnom. Samo sam se iznenadio. Do danas nije bilo nikakvih problema. Znači stvarno treba kupiti novi? Je li to što Windows kaže dovoljan pokazatelj?

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2012 18:27 (diskDEfragmenter).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows prijavljuje problem s HDD-om
diskDEfragmenter kaže...

Ma imam ja sve podatke na sigurnom. Samo sam se iznenadio. Do danas nije bilo nikakvih problema. Znači stvarno treba kupiti novi? Je li to što Windows kaže dovoljan pokazatelj?

je. meni je isto tako jednom iskocilo u nekoliko navrata i kad sam skenirao disk imao sam pun k*rac bad sectora. sta kaze hdtune?

EDIT: ako zatreba http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_artikl=051.510.086  ;)

Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2012 18:31 (Suddenly Psychotic).
14 godina
offline
Re: Windows prijavljuje problem s HDD-om

Health OK, Error scan je za sada zelen, prešao je malo više od polovice.

16 godina
offline
Windows prijavljuje problem s HDD-om

Windows je u puno slučajeva zbunjen, o stanju diska i još puno toga a zakaj je to tak treba njega pitat pa kaj bude jel.{#} Glavno je kaj kažu posebni alati tu spada i HD Tune, ali on nije dovoljan kak imaš WD disk skini njihov alat ISO datoteka pa to zaprži na CD i odradi Quick pa onda Extended Test s tim programom sa Boot CD-a.{#}

 

http://support.wdc.com/product/download.asp?groupid=502&sid=30&lang=en

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows prijavljuje problem s HDD-om
rambox kaže...

Windows je u puno slučajeva zbunjen, o stanju diska i još puno toga a zakaj je to tak treba njega pitat pa kaj bude jel.{#} Glavno je kaj kažu posebni alati tu spada i HD Tune, ali on nije dovoljan kak imaš WD disk skini njihov alat ISO datoteka pa to zaprži na CD i odradi Quick pa onda Extended Test s tim programom sa Boot CD-a.{#}

 

http://support.wdc.com/product/download.asp?groupid=502&sid=30&lang=en

jel bi to radilo na disku koji nije WD?

Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
14 godina
offline
Re: Windows prijavljuje problem s HDD-om
rambox kaže...

Windows je u puno slučajeva zbunjen, o stanju diska i još puno toga a zakaj je to tak treba njega pitat pa kaj bude jel.{#} Glavno je kaj kažu posebni alati tu spada i HD Tune, ali on nije dovoljan kak imaš WD disk skini njihov alat ISO datoteka pa to zaprži na CD i odradi Quick pa onda Extended Test s tim programom sa Boot CD-a.{#}

 

http://support.wdc.com/product/download.asp?groupid=502&sid=30&lang=en

Mogu li baš to upotrijebiti? Moj model diska je WDC WD3200AAKS-00YGA0 (SATA II)

 

Je li to jedan te isti program za sve WD-ove?

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2012 18:51 (diskDEfragmenter).
14 godina
offline
HD Tune rezultati

Evo javljam se sa rezultatima. Pogledajte slike.

 

Želim samo još nadodati da mi se za vrijeme error scan-a u Event Viewer opet zapisao onaj warning iz prvog posta!

Benchmark Benchmark
Info Info
Health Health
Error Error
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HD Tune rezultati

Ako tumačim korektno situaciju, upozorenje se javlja jer je broj realociranih sektora dosegao prag, tj. S.M.A.R.T. upozorava da bi se mogli početi pojavljivati loši sektori koje više neće biti moguće realocirati.

Za sada još uvijek nema takvih sektora, zato graf scana ispada cijeli zelen.

KaeR
14 godina
offline
Re: HD Tune rezultati
KaeR kaže...

Ako tumačim korektno situaciju, upozorenje se javlja jer je broj realociranih sektora dosegao prag, tj. S.M.A.R.T. upozorava da bi se mogli početi pojavljivati loši sektori koje više neće biti moguće realocirati.

Za sada još uvijek nema takvih sektora, zato graf scana ispada cijeli zelen.

 Da, to bi bilo jedino objašnjenje. Mene sad samo zanima znači li to da ovaj moj hard disk ipak propada?

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2012 19:58 (diskDEfragmenter).
15 godina
offline
Re: HD Tune rezultati

Izgleda da ipak propada. Napravi backup važnih podataka čim prije, a disk možeš koristiti za manje bitne stvari dok se još loši sektori nisu počeli pojavljivati u većem broju.

KaeR
16 godina
offline
Re: HD Tune rezultati
diskDEfragmenter kaže...

Evo javljam se sa rezultatima. Pogledajte slike.

 

Želim samo još nadodati da mi se za vrijeme error scan-a u Event Viewer opet zapisao onaj warning iz prvog posta!

A di su rezultati WD programa za dijagnostiku diska koji su zapravo najbitniji u tvom slučaju.{#}{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
14 godina
offline
Re: HD Tune rezultati
rambox kaže...

A di su rezultati WD programa za dijagnostiku diska koji su zapravo najbitniji u tvom slučaju.{#}{#}

To ću napraviti sutra i javiti rezultat. Užas jedan! A baš sam nedavno nadogradio comp (grafička, memorija, napajanje) i prije mjesec dana instalirao Win 7 i fino sve sredio i eto na sad! Uvijek nešto! Al' evo, bar sam se 15 dana u komadu uspio igrati...

 

Baš me zanima kad ću osjetiti ozbiljnije probleme na ovom disku. Večeras sam pokrenuo NFS The Run i opet L.A. Noire i sve je bilo OK. Ali sad što god na kompu napravim visi o koncu...

14 godina
offline
Re: Windows prijavljuje problem s HDD-om
rambox kaže...

Windows je u puno slučajeva zbunjen, o stanju diska i još puno toga a zakaj je to tak treba njega pitat pa kaj bude jel.{#} Glavno je kaj kažu posebni alati tu spada i HD Tune, ali on nije dovoljan kak imaš WD disk skini njihov alat ISO datoteka pa to zaprži na CD i odradi Quick pa onda Extended Test s tim programom sa Boot CD-a.{#}

 

http://support.wdc.com/product/download.asp?groupid=502&sid=30&lang=en

 Kad god ubacim CD s ovim programom sa linka, nakon što starta, piše mi Drive not found i vidim samo prompt A:\>

 

Možda ne prepoznaje disk u AHCI načinu rada. Možda je bolje da skinem taj WD diagnostic alat za Windows, a ne ovaj za DOS.

 

Probat ću, pa javim rezultat.

14 godina
offline
WD Diagnostic Tool rezultati

Evo pogledajte slike i pročitajte naslove slika...

 

Za vrijeme provjere, opet warning u Event Viewer-u:

 

Log Name:      System
Source:        Disk
Date:          9.1.2012. 14:30:15
Event ID:      52
Task Category: None
Level:         Warning
Keywords:      Classic
User:          N/A
Computer:      Description:
The driver has detected that device \Device\Harddisk0\DR0 has predicted that it will fail. Immediately back up your data and replace your hard disk drive. A failure may be imminent.
Event Xml:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
  <System>
    <Provider Name="Disk" />
    <EventID Qualifiers="32772">52</EventID>
    <Level>3</Level>
    <Task>0</Task>
    <Keywords>0x80000000000000</Keywords>
    <TimeCreated SystemTime="2012-01-09T13:30:15.752449300Z" />
    <EventRecordID>17574</EventRecordID>
    <Channel>System</Channel>
    <Security />
  </System>
  <EventData>
    <Data>\Device\Harddisk0\DR0</Data>
    <Binary>0E00030001000000000000003400048002000000000000000000000000112D000000000000000000000000</Binary>
  </EventData>
</Event>

glavni prozor programa glavni prozor programa
SMART test (1) SMART test (1)
SMART test (2) SMART test (2)
Quick test error Quick test error
Quick test (error) Quick test (error)
Extended test (pass) Extended test (pass)
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2012 15:58 (diskDEfragmenter).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows prijavljuje problem s HDD-om
diskDEfragmenter kaže...
rambox kaže...

Windows je u puno slučajeva zbunjen, o stanju diska i još puno toga a zakaj je to tak treba njega pitat pa kaj bude jel.{#} Glavno je kaj kažu posebni alati tu spada i HD Tune, ali on nije dovoljan kak imaš WD disk skini njihov alat ISO datoteka pa to zaprži na CD i odradi Quick pa onda Extended Test s tim programom sa Boot CD-a.{#}

 

http://support.wdc.com/product/download.asp?groupid=502&sid=30&lang=en

 Kad god ubacim CD s ovim programom sa linka, nakon što starta, piše mi Drive not found i vidim samo prompt A:\>

 

Možda ne prepoznaje disk u AHCI načinu rada. Možda je bolje da skinem taj WD diagnostic alat za Windows, a ne ovaj za DOS.

 

Probat ću, pa javim rezultat.

Možda ti ne znaš spržit ISO datoteku na CD, pa ti zato ne radi tj nije bootabilan moraš ic opcijom Burn ISO ili Image u nekom programu za prženje jel inače ništa od toga.{#}{#}

 

Uglavnom kaj god bilo da bilo, test iz Windowsa ti je pokazal FAIL jer nije završen iz nekog razloga ugasi AV dok testiraš i sve nepotrebne programe. Moraš napravit test s Boot CD-a obavezno na ovaj ili onaj način svejedno pa kaj bude.{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
14 godina
offline
Re: Windows prijavljuje problem s HDD-om
rambox kaže...

Možda ti ne znaš spržit ISO datoteku na CD, pa ti zato ne radi tj nije bootabilan moraš ic opcijom Burn ISO ili Image u nekom programu za prženje jel inače ništa od toga.{#}{#}

 Znam ja spržit .iso - u Neru samo odaberem burn image. {#}

 

Komp je bootao sa CD-a, program je startao i napisao Drive not found (error 102) i pokazao mi A:\> (kao da sam na floppy-ju). Taj program je prastar i inače je za floppy i DOS. Samo je ovdje stavljen u image da ga se može spržiti i pokrenuti sa CD-a.

 

Kasnije sam pod Windowsima iz readme file-a pročitao da greška 102 znači Hard disk seek timeout.

 

Tako da meni taj program ne radi ili ja jednostavno ne znam kako mu pomoći da locira hard disk. Možda očekuje DOS, nemam pojma. Ili IDE umjesto AHCI-ja.

 

Na tom linku pod uputama pišu dvije oprečne stvari: podržava Vistu, a zove se Data Lifeguard Diagnostic for DOS (CD). A njegov readme je predobar: "stavite program na floppy i u DOS-u upišite naredbu DLGDIAG" (što uopće ne funkcionira jer se program već sam pokrene sa CD-a i nakon greške vrati se na prompt).

 

Nadam se da sam sad bolje objasnio. Dakle, ovo čudo od HDD-a držim dok ne rikne, a važne podatke stavljam na sigurno.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2012 20:38 (diskDEfragmenter).
14 godina
offline
Re: Windows prijavljuje problem s HDD-om
Suddenly Psychotic kaže...

je. meni je isto tako jednom iskocilo u nekoliko navrata i kad sam skenirao disk imao sam pun k*rac bad sectora. sta kaze hdtune?

EDIT: ako zatreba http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_artikl=051.510.086  ;)

Je li dobar taj disk? Je li dovoljno kvalitetan ili samo jedini koji se može izabrati za malo razumniju cijenu?

 

Na stranici Chipoteke sam vidio masu diskova različitih cijena od kojih njih 90% nisu dostupni (npr. WD 1000GB SATA II 64MB za 465 kn).

 

KLIK

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows prijavljuje problem s HDD-om
diskDEfragmenter kaže...
Suddenly Psychotic kaže...

je. meni je isto tako jednom iskocilo u nekoliko navrata i kad sam skenirao disk imao sam pun k*rac bad sectora. sta kaze hdtune?

EDIT: ako zatreba http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_artikl=051.510.086  ;)

Je li dobar taj disk? Je li dovoljno kvalitetan ili samo jedini koji se može izabrati za malo razumniju cijenu?

 

Na stranici Chipoteke sam vidio masu diskova različitih cijena od kojih njih 90% nisu dostupni (npr. WD 1000GB SATA II 64MB za 465 kn).

 

KLIK

sada su ti zbog poplava u Tajlandu cijene vrlo visoke. tamo se prizvodi velika vecina hard diskova a vecina tvornica je onesposobljeno.

 

taj disk sto sam ti stavio je dosta kvalitetan, nece te iznevjerit ;)

ali ako hoces 1TB, evo ti jedan ili dva prijedloga:

http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_kategorija=051510&id_artikl=051.510.097

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_29_179&products_id=9727

ako ces kupovati u Linksu, donesi im isprintanu ponudu, bit ce svima jednostavnije i brze, znam iz iskustva.

Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
14 godina
offline
Windows prijavljuje problem s HDD-om

Evo, naručio sam ovaj Samsung od 500 GB. E, sad, još dok nemam bad sectore na starom disku, možda bi bilo dobro klonirati stari disk pomoću OVOG programa. Tako sugeriraju po nekim stranim forumima.

 

Samo, nigdje nisam uspio naići na to bi li onda i novi disk pokazivao S.M.A.R.T. status failed. Znam da se eventualno logički bad sectori kloniraju, ali ja ih još nemam.

Fizički bad sectori se ne mogu klonirati, ali na novom disku mogu biti oštećeni podaci koji se nisu mogli ispravno klonirati zbog oštećenja na starom disku. Nemam niti fizičke bad sectore.

 

Dakle, ne znam bi li se prenijelo to stanje diska sa starog na novi gdje S.M.A.R.T. prijavljuje kvar. 

 

Ako netko ima iskustva ili znanja o ovome, molim da mi sugerira što da radim. Disc clone ili sve iznova?

 

Hvala!!!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2012 17:32 (diskDEfragmenter).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows prijavljuje problem s HDD-om

Možeš sa tim programom, ja sam koristio Acronisov.
Dakle disk clone je uvijek bolja opcija ako si sve posložio kako treba i ne želiš potrošiti puno vremena.

Ja bi ti preporučio nakon kloniranja da prođeš disk sa HDD Regeneratorom koji imaš na Hiren's boot CD.

Reparirao sam hrpu diskova na taj način i rade još i danas dok su drugi blejali da kupim novi.

 

Probaj s njim pa ponovo testiraj disk.

Super Secret Secret Squirrel
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2012 14:16 (Exploder).
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Easeus TODO Backup

Dakle, s ovim programom ne samo da se može klonirati disk, nego i napraviti backup postojećeg diska kao image file na neki eksterni disk i onda pomoću bootable DVD-a (koji se isto može izraditi) vratiti sve svoje podatke na novi hard disk.

 

Funkcionira isto kao clone, samo što se prvo prebaci u image. Može se odabrati sector by sector backup (kao i kod kloniranja), ali onda se kod vraćanja podataka na novi HDD treba odabrati sector by sector recovery (preko bootabilnog DVD-a). Ja sam već pripremio image i čekam novi disk.

 

YouTube (tutorial):

 

    

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 500GB SATAII

Pozdrav, ljudi! Evo želim samo reći da sam jučer ugradio ovaj svoj novi disk i pomoću Easeus ToDo Backup vratio sve što sam imao. Kao prvo, moram pohvaliti navedeni program i sve ljude koji su ga stvorili jer funkcionira stvarno savršeno! Kao drugo, zahvaljujem forumašu Suddenly Psyhotic na preporuci novog HDD-a. Stvarno sam zadovoljan. Potpuno nečujan i gotovo duplo brži (142 MB/s max.) od mog starog WD-a (73,7 MB/s max.). Zahvaljujem još jednom i svim forumašima na pomoći!

 

E, sad, da se malo vratim na Easeus ToDo Backup.

 

Ovaj program se treba zvati Magic Wand (Čarobni štapić) ili tako nekako. Prvo sam prije tjedan dana pomoću Sector by sector backup-a stvorio image na eksterni disk i napravio bootable DVD da kasnije taj image vratim na novi disk. Image je umjesto 305 GB (koliki je moj WD) zauzeo 222 GB, jer se prazan prostor tijekom backup-iranja komprimira.

Proces je trajao 3 i pol sata. 

 

Onda sam jučer zamijenio disk novim, uštekao eksterni disk na kojem je image i podigao PC pomoću DVD-a. Zatim sam dabrao Disc/Partition Recovery (Sector by sector). Nakon 3 i pol sata imao sam sve što i prije. Dakle, njegovu System Reserved particiju, svoju C: (Sustav) i D: (Igre) particiju + unallocated space kojeg sam riješio proširivanjem D: particije.

 

Ono što želim naglasiti je da se prvi put Windows podiže sporo, jer mora prvo detektirati novi HDD i instalirati driver za njega i nakon toga pita za restart. Nakon restarta sve juri i imate apsolutno sve kao i prije (osim ranijih točaka vraćanja ako ste ih stvarali - izgube se, ali meni je to bilo nebitno jer je ionako image diska u ovom slučaju jedan veliki system restore point).

 

Nakon prvog pokretanja u Event Viewer mi se zapisao error (kernel-power critical) jer Windows prošli put nije bio pravilno isključen. Naravno da nije jer nema podatka o isključivanju računala od prije tjedan dana dok je bio stari HDD unutra. Drugim riječima, Windows je bio kopiran u image (a ne ugašen) i jučer pokrenut na novom disku. LOL

Ta greška se više ne ponavlja, pa nema razloga za brigu.

Evo kako izgleda taj error (kopirao sam samo najvažniji dio log-a):

 

Log Name:      System
Source:        Microsoft-Windows-Kernel-Power
Date:          21.1.2012. 13:22:45
Event ID:      41
Task Category: (63)
Level:         Critical
Keywords:      (2)
User:          SYSTEM
Computer:      Description:
The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

 

I još jedan koji objašnjava situaciju:

 

Log Name:      System
Source:        EventLog
Date:          21.1.2012. 13:23:07
Event ID:      6008
Task Category: None
Level:         Error
Keywords:      Classic
User:          N/A
Computer:      Description:
The previous system shutdown at 14:12:31 on ‎14.‎1.‎2012. was unexpected.  

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Sve u svemu, ovaj program preporučujem svima koji su sredili Windows, a moraju iz nekog razloga preći na novi HDD. It makes life easier.

Sector by sector je uvijek bolja opcija (ako još nemate oštećenja na disku), jer kopira sve točno onako kako je na disku i sigurni ste da neće izostaviti niti MBR, ni System Reserved particiju.

 

Pozdrav!!!

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2012 17:17 (diskDEfragmenter).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice