Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici

poruka: 53
|
čitano: 29.942
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici

Dakle ako hočete promjeniti pastu na grafičkoj ili oočisititi grafičku od prašine evo par mojih videa koji se nadam da će pomoći svima koji ne znaju kako rastaviti grafičku karticu znači njenu matičnu od kućišta 

Evo u koracima 

1. izvadite grafičku iz kučišta 

2. sa stražnje strane odvijte sve vijke sa grafičke kartice

3.onda ju okrenite da bude plastično kučište prema vama i lagano lijevo desno pomaknite kučište

4.onda povucite prema sebi kučište dok matična bude na mjestu ali morate lagano da nešto ne strgate

5.kada ste skinuli kučište odpojite 4pin napajanje ventilatora sa grafičke

6.pobrišite alkoholom sa hladnjaka i sa gpu-a staru termalnu pastu 

7.ako hočete očisitii ventilator onda imate sa svake strane po pak komada ko nekih zakački koje trebate stisnuti da odvojite ventilator od metalnog kučišta 

8.stavite novu termalnu pastu metodom da stavite velićine zrna riže na površinu GPU-a i onda ako hočete razmažite ako ne netrebate 

9.vratite hladnjak i spojite 4 pin napajanje za ventilatora 

10. kada vratite hladnjak zašarafite sve šarafe i to je to 

Video 

 

1.

 

2.

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2011 22:30 (Ivanjino96).
 
4 0 hvala 7
13 godina
offline
Re: Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici
Jeli istina da se zamjenom termalne paste gubi garancija na grafickoj(ili micanjem sarafica sa straznje strane?)
This post is signed by Ivanoile
16 godina
offline
Re: Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici
ivanoile kaže...
Jeli istina da se zamjenom termalne paste gubi garancija na grafickoj(ili micanjem sarafica sa straznje strane?)

da, ak skuze

 

13 godina
offline
Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici

Evo dodao sam filmiće kako se to sve radi

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici

Gubiš garnciju ako je na šarafima etiketa..

 

Ivanjino..

Ubit češ sebe,oštetik PCB od grafe ili stol s tim odvijačem..Pažljivije.

 

I još jedna stvar..Trebao si odvrtit furmark ili nešto da optereti grafu prije skidanja hladnjaka ;)..

 

U engleskom se češće kaže Thermal grease nego thermal paste ;)..

Steve Jobs..Hvala ti!!...Bez tebe nebi imali ono što sad imamo...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici
RaZ0R9111 kaže...

Gubiš garnciju ako je na šarafima etiketa..

 

Ivanjino..

Ubit češ sebe,oštetik PCB od grafe ili stol s tim odvijačem..Pažljivije.

 

I još jedna stvar..Trebao si odvrtit furmark ili nešto da optereti grafu prije skidanja hladnjaka ;)..

 

U engleskom se češće kaže Thermal grease nego thermal paste ;)..

Ma nema veze glavno da ljudi vide kako se to radi jer ih puno ne zna ovo je meni isto bio prvi put 

12 godina
neaktivan
offline
Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici

dok neistekne garancija nemas kaj rastavljat po grafi..malo neopreza moze izazvati katastrofu..  garancija naravno vise ne vrijedi..  termalnu pastu je na grafama totalno nepotrebno mijenjati.. druga su vremena bila kad je recimo moja 8800 gt kurila na 95c pa sam skido hladnjak i mjenjo pastu.. pa nakraju promjenio i hladnjak.. i jos je ziva:)))

xfact
Moj PC  
0 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici
=xfact= kaže...

dok neistekne garancija nemas kaj rastavljat po grafi..malo neopreza moze izazvati katastrofu..  garancija naravno vise ne vrijedi..  termalnu pastu je na grafama totalno nepotrebno mijenjati.. druga su vremena bila kad je recimo moja 8800 gt kurila na 95c pa sam skido hladnjak i mjenjo pastu.. pa nakraju promjenio i hladnjak.. i jos je ziva:)))

Ja sam skinuo sa svoje 10 stupnjeva od kada sam stavio novu termalnu i očitio ju u njoj je bilo ohoho prašine 

13 godina
offline
Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici

Drugi puta uzmi veči ODVIJAČ jer vidiš i sam da je s tim s kojim si skidao problem odšarafiti premalu glavu za držanje ima.Druga stvar nemoj onako šarafe kupit kad odšarafiš jedan po JEDAN skidaj.Ovdje sam se nasmijao u videu malo,najviše s odvijačem kad te nerviro.

sve što me trebate javite se na evilmage007@gmail.com PM mi nešto šteka. HVALA na razumijevanju
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici
kruskar kaže...

Drugi puta uzmi veči ODVIJAČ jer vidiš i sam da je s tim s kojim si skidao problem odšarafiti premalu glavu za držanje ima.Druga stvar nemoj onako šarafe kupit kad odšarafiš jedan po JEDAN skidaj.Ovdje sam se nasmijao u videu malo,najviše s odvijačem kad te nerviro.

ma taj mi je jedino pasao za ona 4 mala koja drže hladnjak od gpu-a onda sam i ostatak šarafa sa njim odšadario 

15 godina
offline
Re: Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici
=xfact= kaže...

dok neistekne garancija nemas kaj rastavljat po grafi..malo neopreza moze izazvati katastrofu..  garancija naravno vise ne vrijedi..  termalnu pastu je na grafama totalno nepotrebno mijenjati.. druga su vremena bila kad je recimo moja 8800 gt kurila na 95c pa sam skido hladnjak i mjenjo pastu.. pa nakraju promjenio i hladnjak.. i jos je ziva:)))

upravo to, čemu popravljati nešto što propisno. recimo ako se vent nečuje na 40 stupnjeva neće biti ništa tiši niti na 30. ali tko voli neka izvoli. samo me zanima dali je odvijač imao magnetiziranu glavu?jer mi se čini da sam čuo kako se ljepi za šarafe, a opet možda sam se prevario.

ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.11.2011 18:30 (sokre).
13 godina
offline
Re: Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici
sokre kaže...
=xfact= kaže...

dok neistekne garancija nemas kaj rastavljat po grafi..malo neopreza moze izazvati katastrofu..  garancija naravno vise ne vrijedi..  termalnu pastu je na grafama totalno nepotrebno mijenjati.. druga su vremena bila kad je recimo moja 8800 gt kurila na 95c pa sam skido hladnjak i mjenjo pastu.. pa nakraju promjenio i hladnjak.. i jos je ziva:)))

upravo to, čemu popravljati nešto što propisno. recimo ako se vent nečuje na 40 stupnjeva neće biti ništa tiši niti na 30. ali tko voli neka izvoli. samo me zanima dali je odvijač imao magnetiziranu glavu?

Nije imao 

12 godina
neaktivan
offline
Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici

Da li graficka moze da radi bez termalne paste?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici
anonymous1 kaže...

Da li graficka moze da radi bez termalne paste?

Teško pregrijavala bi se ali svaka grafa ima na sebi termalnu pastu ovo je samo za bolje temperature a mislim razlika je odo nekih 2 stupnja celzijusa sa starom i novom pastom

12 godina
neaktivan
offline
Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici

od kako sam ocistio graficku .. alkoholom sam skinuo tu pastu..al skroz..i sada kada stavim grafu u komp. upalim on se pocne sam resetirat..tek nakon 3 ili 4 puta resetovanja pokrene se OS. ali nema slike na ekranu ... pa sam mislio jeli problem u termalnoj?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici
anonymous1 kaže...

od kako sam ocistio graficku .. alkoholom sam skinuo tu pastu..al skroz..i sada kada stavim grafu u komp. upalim on se pocne sam resetirat..tek nakon 3 ili 4 puta resetovanja pokrene se OS. ali nema slike na ekranu ... pa sam mislio jeli problem u termalnoj?

moguće da je oštećena grafička... alkohol za čišćenje nije najsretnije rješenje

u termalnoj ne može biti problem... može biti u hladnjaku koji ne sjedi dobro... termalna ko termalna može uzrokovati veće temperature ako je previše naneseno, ali bi se to prije manifestiralo visokom temperaturom nego tvojim problemom.

- provjeriti hladnjak

- provjeriti jel spojeno napajanje grafičke ako ga treba

13 godina
offline
Re: Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici
anonymous1 kaže...

od kako sam ocistio graficku .. alkoholom sam skinuo tu pastu..al skroz..i sada kada stavim grafu u komp. upalim on se pocne sam resetirat..tek nakon 3 ili 4 puta resetovanja pokrene se OS. ali nema slike na ekranu ... pa sam mislio jeli problem u termalnoj?

pa jesi stavio termalnu natrag

14 godina
neaktivan
offline
Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici

Provjeri dali je sjelo ljepo u slot od maticne.. takoder dali si ukopco napajanje.

i dali ako si stavljo silver pastu da nisi razmazao slucajno di ne treba pa da imas kratki spoj

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici

kakva sad silver pasta ... pa nije ni bila na grafickoj

13 godina
offline
Re: Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici
anonymous1 kaže...

kakva sad silver pasta ... pa nije ni bila na grafickoj

pa moraš staviti pastu na grafičku to šro ti se restarta pc jer se grafa pregrije i automatski se gasi pc sutra idi kupiti pastu i stzavi na grafu 

15 godina
protjeran
offline
Re: Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici
anonymous1 kaže...

kakva sad silver pasta ... pa nije ni bila na grafickoj

 I ne pali racunar sve dok ne promjenis pastu mozes skurit grafu a onda od gluposti napravis slona.Nisi trebao skidati vent ako nisi bio siguran da imas paste, kao sto ti je kolega gore naveo - ducan kupit pastu i namazat.U ducanu trazi pastu za proc, to je ista pasta koja se koristi i na procesoru i na GPU - grafickom procesoru.

http://s7.ba.gladiatus.org/game/c.php?uid=21829
12 godina
neaktivan
offline
Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici

jeli ide silver ili termalna pasta?..obe su za graficku

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici
anonymous1 kaže...

jeli ide silver ili termalna pasta?..obe su za graficku

da

12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici

znaci ili da stavim silver pastu ili termalnu isto je?

15 godina
protjeran
offline
Re: Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici

Pricas o istom pojmu, samo u razlicitim varijacijama silver termalna pasta, imas i plavu i bijelu.Prodavnica trazi termalnu pastu i stavi kako ti je receno.

http://s7.ba.gladiatus.org/game/c.php?uid=21829
14 godina
neaktivan
offline
Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici

Gle da skratimo pricu.

odes u trgovinu kazes ima dajte mi bilo kakvu termalnu pastu. sta god dobro je doci doma stavi zrno rize i stavi hladnjak i vozi. ako vec nisi spalio grafu.

prije nego sta stalvjas novu pastu ocisti staru. nego da vas pitma ljudi di ima z akupit one termalne kao zvakace jastucice kako god vi to zovete. na lapu od frenda osla je ta "termalna zvakaca" pastu nemogu stavit jer je preveliki prostor izmedu. a temp grafe su 70 u idlu pa ono help XD

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici
Lacko kaže...

Gle da skratimo pricu.

odes u trgovinu kazes ima dajte mi bilo kakvu termalnu pastu. sta god dobro je doci doma stavi zrno rize i stavi hladnjak i vozi. ako vec nisi spalio grafu.

prije nego sta stalvjas novu pastu ocisti staru. nego da vas pitma ljudi di ima z akupit one termalne kao zvakace jastucice kako god vi to zovete. na lapu od frenda osla je ta "termalna zvakaca" pastu nemogu stavit jer je preveliki prostor izmedu. a temp grafe su 70 u idlu pa ono help XD

 

mislis na "jezičke" mislim da ima u svakom ducanu sam im moras pokazat...

16 godina
offline
Re: Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici
Lacko kaže...
nego da vas pitma ljudi di ima z akupit one termalne kao zvakace jastucice kako god vi to zovete. na lapu od frenda osla je ta "termalna zvakaca" pastu nemogu stavit jer je preveliki prostor izmedu. a temp grafe su 70 u idlu pa ono help XD

Thermalpadovi nisu dostupni u nijednoj trgovini u kojoj sam pitao. Rješenje je ili naručiti izvana (npr s eBaya) ili koristiti neke polovne sa stock hladnjaka grafičke kartice ili iz nekog starijeg napajanja.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
13 godina
protjeran
offline
Re: Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici

Samo me zanima posto gledam neki set odvijaca da kupim posto vidim da mnogi upotrebljavaju odvijace sa magnetom za PC Build da li je stavrno istina da ne smeju da se koriste i da li da kupim magentizer/demagnetizer onda i razmagnetisem ih ako radim oko maticne a ako radim oko kucista da ostavim??? Mada znam provereno da mnogi menjaju cooere na grafickoj sa megnetic screwdrivers.

 

 

Da moze predlog koji???

 

1. http://i.imgur.com/ZHaoM.jpg

2. http://i.imgur.com/iZYYd.jpg

 

Oba su MANNESMANN a stalno trazim idem kod komsija, jurim po kuci a pobacao sam krsa starog sacuvaj boze.

http://youtu.be/0LQWJxav7z0
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2011 2:50 (Vlada011).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena termalne paste na grafičkoj kartici
Vlada011 kaže...

Samo me zanima posto gledam neki set odvijaca da kupim posto vidim da mnogi upotrebljavaju odvijace sa magnetom za PC Build da li je stavrno istina da ne smeju da se koriste i da li da kupim magentizer/demagnetizer onda i razmagnetisem ih ako radim oko maticne a ako radim oko kucista da ostavim??? Mada znam provereno da mnogi menjaju cooere na grafickoj sa megnetic screwdrivers.

bolje je radit s odvijacem s magnetom, ne pada saraf s njega, a tlaka je dosta bez magneta.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice