Zamrzavanje računala

poruka: 149
|
čitano: 34.739
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje računala

Imam jedan problem:

Svakih par minuta računalo mi se smrzne i stoji tako par minuta i ona radi normalno, a onda se opet smrzne i tako cijelo vrijeme!

I u igrici, i kad sam na netu, i kad slušam pjesme itd.
 
Konfiguracija:
AMD Sempron(tm) procesor
2600+ (to neznam što znači)
1.6 GHz, 256 MB RAM-a
imam novu grafičku koju sam promijenio prije 2 mjeseca

Jel zna itko u čemu bi mogao bit problem i koje je rješenje?

P.S. Vidio sam one teme prije al mi nisu ništa pomogle pa ako možete ovdje napisat što mislite.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Zamrzavanje računala
zlaja16 kaže...

Imam jedan problem:

Svakih par minuta računalo mi se smrzne i stoji tako par minuta i ona radi normalno, a onda se opet smrzne i tako cijelo vrijeme!

I u igrici, i kad sam na netu, i kad slušam pjesme itd.
 
Konfiguracija:
AMD Sempron(tm) procesor
2600+ (to neznam što znači)
1.6 GHz, 256 MB RAM-a
imam novu grafičku koju sam promijenio prije 2 mjeseca

Jel zna itko u čemu bi mogao bit problem i koje je rješenje?

P.S. Vidio sam one teme prije al mi nisu ništa pomogle pa ako možete ovdje napisat što mislite.

Očisti detaljno cijeli komp,sve,od grafičke do procesora,napajanje(ventilator)...meni je problem bio u procesoru

TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
15 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje računala

Dali si nedavno skenirao hdd? Ako nisi svakako skeniraj može biti neki virus.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zamrzavanje računala

jesam

imam nekih virusa al neznam sa kojim programima da ih obrišem

probao sam svašta al nisam našao nikoji koji može brisat, a bez da ga moram kupovat punu verziju

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2009 18:41 (zlaja16).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zamrzavanje računala
zlaja16 kaže...

jesam

imam nekih virusa al neznam sa kojim programima da ih obrišem

probao sam svašta al nisam našao nikoji koji može brisat, a bez da ga moram kupovat punu verziju

Koji su ti svašta?Avira,AVG,Malwarebytes?

oko za oko,pasta za zube
14 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje računala

Ljudi trebam malu pomoć ako je moguća.Imam prijenosno računalo toshiba satellite a300 1gt pro.Problem je u tome što mi se računalo smrzne nakon što priključim hard disk na laptop i kad počnem gledati neki film preko tog harda.Nekad mi se smrzne i kad radim nešto drugo ali ne tako često kao kad spojim taj hard disk.Tako mi se često zna smrznuti te ga ugasim u task manageru ali dugo treba da ga ugasim  u tasku a i kad ga uspijem ugasiti  onda mi neće prepoznati hard jer nema ikonicu da je vidljiv i uključen te mi preostaje da ga isključim na silu i tek onda ponovno prepozna hard ali ako krenem nešto gledati preko njega opet se smrzne.Mislio sam da je problem u hardu ali mislim da nije jer mi cimer ima isto toshibu a 300 a kod njega se to ne događa kad spojim hard.Spojio sam hard i kod drugog frenda pa sve normalno radi tako da mislim da nije hard.Mislio sam da je poblem i u Gom playeru ili bs playeru pa sam probao i u jednom i u drugom i isto se događa.Čak sam i ponovno instalirao i jedan i drugi player.I sa VLC om se smrzne.Skinuo sam i everest ultimate edition i pogledao temperature procesora, matične,grafičke i sve je normalno oko 35-41 stupanj C. Testirao sam i memoriju pomoću memtesta i sve je u redu.Imam original windows xp professional downgrade sa viste buisness i već sam jednom isntalirao ponovno windowse zbog tog problema ali isto se događa.probao sam otići i u start run program i napisati SFC /scannow ali nakon skeniranja me nije tražio bootabilni disk tako da mi se čini da nema grešaka u windowsima.Stvarno nemam pojma što bi to moglo biti.Molim vas za pomoć!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje računala

Još sam zaboravio reći da imam i kaspersky intrenet security 2010 trial version tako da sam skenirao cijelo računalo i hard tako da nema ništa.Ako je nešto bilo od virusa obrisano je.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje računala

probaj ih još skenirati s malwarebytesom free..
možeš napraviti i scan/repair registra s ovim programom..

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2009 14:55 (seneka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje računala

Ok.Hvala na pomoći.Probat ću.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje računala

Nažalost nisu mi ni ovi programi pomogli.Ništa nisam našao i ponovno sam instalirao windowse i opet isto mi se događa.Primjetio sam i to da mi je samo prozor od recimo gom playera smrznut a ostalo mogu raditi sa mišom samo što mi programi ne odgovaraju na moje zahtjeve i ako pokušam restartati računalo tako što odem na start /shut down /restart ne želi ga ugasiti nego samo piše windows is shutting down i ako u tom trenutku izvučem usb od prijenosnog harda iz računala, automatski se  nastavi gasiti računalo kao da ništa nije bilo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje računala

Jel itko ima ideju što mi je sa računalom.Molim pomoć!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje računala

meni se događalo kad mi je mob bi prispojen na usb kabelom s racunalom ,ja ga idem ugasit i ekran se neki pokaze i nece se ugasit ja iskopcam on se ugasi,vjerovatno je to kad ga gasis iskljuci usb!!!

niko
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje računala

Pozdrav!

 

Imam problem.

Reinstalirao sam Windowse i instalirao par osnovnih programa (Chrome, Microsoft Security Essentials, Nero, KMP Player) i odjednom mi je računalo postalo sporo.

Pri pokretanju mi je jednom izbacilo chacking disck i kad je to završilo, računalo se restartalo, normalno je krenuo rad. Računalo radi 3 minute i počinje se zamrzavati.

U čemu bi mogao biti problem?

Mislim da nije u Windowsima jer tu istu kopiju koristim već godinama i nikad problem s njima.

 

Što vi mislite?

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zamrzavanje računala
ivek095 kaže...

Pozdrav!

 

Imam problem.

Reinstalirao sam Windowse i instalirao par osnovnih programa (Chrome, Microsoft Security Essentials, Nero, KMP Player) i odjednom mi je računalo postalo sporo.

Pri pokretanju mi je jednom izbacilo chacking disck i kad je to završilo, računalo se restartalo, normalno je krenuo rad. Računalo radi 3 minute i počinje se zamrzavati.

U čemu bi mogao biti problem?

Mislim da nije u Windowsima jer tu istu kopiju koristim već godinama i nikad problem s njima.

 

Što vi mislite?

 

Hvala.

 možemo misliti samo ono što nam navedeš... HDD.

btw, ako je neki win do jučer radio, možda danas ne radi, MS gasi većinu VLK aktivacija za XP, ali recimo da ovo nije uzrok nego neki kvar, smeće kao chrome i sl. Radije si stavi par provjerenih virusa, bar zanš da ih imaš. ... jer novi soft ima nove zahtijeve, bez podataka o konfiguraciji (samo podatak da win koristiš duže... govori da je računalo iapk starije). Min.req za Win7-8, opcije npr za flash i odovarajuća VGA uz 2GB itd. Tad sporost može biti normalna.

-Prvo provjeri disk, zatim ako ne otkriješ uzrok, ponovi clean install, bez instaliranja ičeg osim win+driver. .. i tad možeš staviti neki soft i vidjeti dali je uzrok, jedan po jedan zato da bi o mogao potvrditi ili eliminirati.

-npr, Nero s licencom? Ako licencu nemaš, nepotrebno, ima dovoljno free (sam win ili CDburner..) itd.

-ili sama podešenost OSa, npr auto defrag i sl.

no pošto čarobna kugla nedjeljom ne radi, ostaje samo tvoj post za info... i nagađanje što bi moglo biti uzrok, pa tako i rješenje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje računala
evo da se i ja pridruzim, kada je vec kolega digao temu iz mrtvih..

dakle, problem je sljedeci
komp se smrzne svaki puta kada upalim igricu.. dok sve ostale radnje obavlja normalno..
trenutno je isproban na dvije igre (brutal legend i team fortress)
prvo nestane slika, zatim i ton krene pucat i tako se smrzne

posto ne znam u cemu je problem, provjerio sam temperature (sve je prikazano dolje u slikama)
jos da napomenem kako sam neki dan mjenjao napajanje, pocistio cijeli komp od prasine, stavio novu termo pastu.. ugl. sve sam raskopao i slozio nazad

osim slika, prilazem i video da se vidi o cemu je tocno rijec..
pa eto ukoliko netko zna u cemu bi mogao biti problem (pregrijavanje ili nesto drugo), neka javi!


sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrzavanje računala
b4rt!mej kaže...
evo da se i ja pridruzim, kada je vec kolega digao temu iz mrtvih..

dakle, problem je sljedeci
komp se smrzne svaki puta kada upalim igricu.. dok sve ostale radnje obavlja normalno..
trenutno je isproban na dvije igre (brutal legend i team fortress)
prvo nestane slika, zatim i ton krene pucat i tako se smrzne

posto ne znam u cemu je problem, provjerio sam temperature (sve je prikazano dolje u slikama)
jos da napomenem kako sam neki dan mjenjao napajanje, pocistio cijeli komp od prasine, stavio novu termo pastu.. ugl. sve sam raskopao i slozio nazad

osim slika, prilazem i video da se vidi o cemu je tocno rijec..
pa eto ukoliko netko zna u cemu bi mogao biti problem (pregrijavanje ili nesto drugo), neka javi!

Ako je novo napajanje u redu i dosta jako, CPU pravilno legao, nisi clockao... najvjerojatxnije problem stvara RAM. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrzavanje računala
napajanje je i vise nego dovoljno jako.. e sad jeli u redu.. pa nadam se da je jer potpuno je novo
sto se CPU-a tice nisam nista dirao osim sto sam skinuo i pocistio cooler te zamjenio pastu.. o clockanju ni ne razmisljam
rami su do sad uredno radili.. ne znam zasto bi poceli zezeat, no nabavit cu druge tako da cu to onda testirati

samo, nije mi jasna jedna stvar.. stavim cpu pod max. load pomocu prime95.. zatim upalim furmark i opteretim graficku
i to sve ureno radi, no kad upalim igricu.. komp se zablesira.. nema mi logike! -.-
sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrzavanje računala
ihush kaže...
ivek095 kaže...

Pozdrav!

 

Imam problem.

Reinstalirao sam Windowse i instalirao par osnovnih programa (Chrome, Microsoft Security Essentials, Nero, KMP Player) i odjednom mi je računalo postalo sporo.

Pri pokretanju mi je jednom izbacilo chacking disck i kad je to završilo, računalo se restartalo, normalno je krenuo rad. Računalo radi 3 minute i počinje se zamrzavati.

U čemu bi mogao biti problem?

Mislim da nije u Windowsima jer tu istu kopiju koristim već godinama i nikad problem s njima.

 

Što vi mislite?

 

Hvala.

 možemo misliti samo ono što nam navedeš... HDD.

btw, ako je neki win do jučer radio, možda danas ne radi, MS gasi većinu VLK aktivacija za XP, ali recimo da ovo nije uzrok nego neki kvar, smeće kao chrome i sl. Radije si stavi par provjerenih virusa, bar zanš da ih imaš. ... jer novi soft ima nove zahtijeve, bez podataka o konfiguraciji (samo podatak da win koristiš duže... govori da je računalo iapk starije). Min.req za Win7-8, opcije npr za flash i odovarajuća VGA uz 2GB itd. Tad sporost može biti normalna.

-Prvo provjeri disk, zatim ako ne otkriješ uzrok, ponovi clean install, bez instaliranja ičeg osim win+driver. .. i tad možeš staviti neki soft i vidjeti dali je uzrok, jedan po jedan zato da bi o mogao potvrditi ili eliminirati.

-npr, Nero s licencom? Ako licencu nemaš, nepotrebno, ima dovoljno free (sam win ili CDburner..) itd.

-ili sama podešenost OSa, npr auto defrag i sl.

no pošto čarobna kugla nedjeljom ne radi, ostaje samo tvoj post za info... i nagađanje što bi moglo biti uzrok, pa tako i rješenje.

Za instalaciju sam gotovo siguran da nije u problemu jer tu istu za reinstal koristim već dugo. (nikad se ovakvo što nije događalo)

Nero mi na drugim računalima ne izaziva probleme (na više računala)

Kad sam podigao instalaciju odmah sam prvo instalirao Kaspersky Internet Security 2014, no već pri prvom skeniranju su počela zamrzavanja i sl.

Pokušao sam i u safe modu skenirati - nakon 2-3 minute OPET šteka kod skeniranja računala.

I ja sam pomislio da nije HDD.

Na sličnim konfiguracijama nemam problema sa instalacijama, ovo mi se prvi put dešava

10 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje računala

moguce da ti komp nemoze  podnijeti

Kaspersky Internet Security 2014

ti uzima  puno rama

i kada komp dode do 100%  komp se zamrzne dok ne ne padne opet ispod 100%

stisni ctr-alt-delete pa reci sta se desava kad se zamrzne ostavi otvoren taj prozor

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Zamrzavanje računala

ivek095

 

- Makni taj Kaspersky, probaj bez njega.

 

b4rt!mej

 

- Temperature procesora i grafičke su isto dosta visoke, koju pastu si koristio,

   jesi nanio količnu zrna riže i samo vratio hladnjak natrag?

- Imaš dva keksa od po 4GB RAMa, isprobaj jedan po jedan.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2014 15:08 (Valentin17).
 
1 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrzavanje računala

evo rami testirani s memtest86+.. sve je uredno
jos samo da od frenda nabavim drugu plocicu pa da ih zamjenim.
no cisto sumnjam da je do toga..

ostaje mi jos sam napajanje kao potencijalni izvor problema..
no nemam pojma kako bih to testirao osim da nabavim drugi cpu?!

dakle, rezime za sad je..
temp. CPU: 70°C (max. load)
temp. GPU: 69°C (max. load)
RAM test: ispravni


edit: vidim da nas ljudi sad mijesjau (mozda sam trebao otvoriti svoju temu)
ugl. kolega ima problema s kaspreskyim... ja ne

edit2: stavio sam mx-4 pastu od artica.. po odredjenom postupku (zrno rize, bla-bla)

sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2014 15:04 (b4rt!mej).
13 godina
offline
Zamrzavanje računala

b4rt!mej

 

- Max. za tvoj CPU je 72*C, znači tu si.

- Jesi probao RAMe jedan po jedan keks (ne boljega testa,

  memtest86+ se radi po 12 sati, ovako brzo ništa vidjet ne možeš)?

- Napajanje posudi od nekoga drugo, pa onda isprobaj, tako se jedino ono može eliminirati,

  druge nemaš.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2014 15:31 (Valentin17).
 
1 1 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrzavanje računala
znaci probijam granicu s max. temp. procesora?!
budem onda jos jednom postavio pastu (ili cu pak dati nekome strucnijem)

nisam jos vadio rame.. to mi je sljedece

sto se memtesta tice.. vrtio je cijelu noc (doslo je do 9. faze, a koliko sam procitao, dovoljno je da dodje do 7.)

napajanje nemam gdje posudit.. jedino mogu cekat da mi se staro vrati s reklamacije! :/
sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
13 godina
offline
Re: Zamrzavanje računala
b4rt!mej kaže...
znaci probijam granicu s max. temp. procesora?!
budem onda jos jednom postavio pastu (ili cu pak dati nekome strucnijem)

- Ti imaš temp. procesora od 70*C sada, 72*C je max. dozvoljeno za taj CPU.

- Nisi probio granicu, ali si blizu nje.

- Probaj ponovno promjenit pastu, pazi da dobro s alkoholom ukloniš staru, razmazivati je nemoj,

  samo vrati hladnjak natrag, pazi da dobro pritisneš one kopče za montažu, tako da hladnjak sjedne do kraja.

 

EDIT: Ja bi još na tvome mjestu probao snimit win na HDD, da te možda taj SSD ne zaje..., SSD skroz izbacit iz igre.

EDIT2: Ali svakakako prvo treba probat RAM jedan po jedan keks.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2014 15:56 (Valentin17).
13 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje računala

Pozdrav, ovak dogada mi se jedan problem s kojim se do sad nikad nisam susreo.

Znaci usred rada na racunalu komp kao da se zamrzne na sekundu, dve i sta god ja radio npr. otvaram novi tab na chromeu i to se zamrzne i cuje se neki zvuk iz kompa(nesto slicno kao sto se cuje kod paljenja racunala) i tek onda se otvori novi tab :S

To mi se dogada random jedan dan nijednom, jedan dan 2-3 puta, pokusavao sam odredit od koje komponente bi to moglo dolazit, al posto se dogada random nikad ne uspijem, do graficke nije posto sam trenutno na integrusi, procesor takoder ne vjerujem da je, jedino mi na pamet pada HDD, ali mi su mi svi programi i OS instalirani na SSD tak da sam i to eliminiro, napajanje sam nedavno uzeo novo(ista stvar se dogadala i na starom), jer sam mislio da nije mozda pre slabo, neznam onda mi eventualno ostaje maticna i RAM, pa sam instaliro novi BIOS, ali opet isti shit :(, sad RAM neznam kak bi testiro, zamijeno sam s burazom rame, al opet ista stvar.

Temperature su najnormalnije, prije par dana sam mijenjao pastu na procu i na grafulji i kompletno ocistio hladnjake i komp od prasine i provjerio jesu li svi kablovi dobro spojeni :)

Skeniro sam komp sa Windows Defenderom(ugradeni AV u Win 8), nije nis naso.

Pa ak moze netko pomoc.. :)

 

Battlelog, Xbox Live, Steam: limboLIVE98
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2014 19:00 (AsAsiN).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Zamrzavanje računala

AsAsiN

 

- Probaj proskenirat s AdwCleaner, Malwarebytes antimalware free, Hitman pro.

- Ne bi bilo loše probat stavit instalaciju win na HDD, tako da eliminiraš SSD.

- ps. ako si zamjenio RAMe s drugima, onda je to OK, tako si ih eliminirao.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2014 19:04 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrzavanje računala
Valentin17 kaže...

AsAsiN

 

- Probaj proskenirat s AdwCleaner, Malwarebytes antimalware free, Hitman pro.

- Ne bi bilo loše probat stavit instalaciju win na HDD, tako da eliminiraš SSD.

- ps. ako si zamjenio RAMe s drugima, onda je to OK, tako si ih eliminirao.

Ok probat cu jos to, "davno" je bilo kad sam preso na SSD i stavil win 8, al ak me pamcenje dobro sluzi cini mi se da tog nije bilo na Win 7 dok je bio na HDDu, vidjet cu, al sta je uopce moguce da se cuje kakav zvuk iz SSDa, ipak nema pomicnih dijelova?

Battlelog, Xbox Live, Steam: limboLIVE98
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2014 19:08 (AsAsiN).
13 godina
offline
Zamrzavanje računala

AsAsiN

 

- Zvuk ne mora dolaziti baš iz SSDa, možda se čuje nešto iz zvučnika matične ili neka zavojnica pišti u tome trenutku.

- Probaj proskenirati, a onda stavi win na HDD.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2014 19:12 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrzavanje računala
Valentin17 kaže...

AsAsiN

 

- Zvuk ne mora dolaziti baš iz SSDa, možda se čuje nešto iz zvučnika matične ili neka zavojnica pišti, možda u napajanju.

- Probaj svakako i drugo napajanje, posudi nekakvo negdje.

Pa imo sam "staro" Corsair 500W ista stvar se dogadala, prije nekoliko tjedana sam uzeo XFX 650w, tako da do napajanje nebi trebalo biti, jedino mislim da bi moglo dolazit iz zvucnika maticne, ali to ne znaci da je problem u maticnoj, ili?

edit: evo poskeniro sam sa svim zivim, Hitman je naso 50ak suspicious fileova(neznam kolko je tu istine al ajde nek brise :D), ovaj adwcleaner je naso nesto sitno i to sam zbriso, malwarebytes nije naso nis, pa cu vidjet

Battlelog, Xbox Live, Steam: limboLIVE98
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2014 19:23 (AsAsiN).
13 godina
offline
Re: Zamrzavanje računala
AsAsiN kaže...

Pa imo sam "staro" Corsair 500W ista stvar se dogadala, prije koji tjedan sam uzeo XFX 650W, tako da do napajanje nebi trebalo biti

- Editirao sam post, nisam odmah skužio da se stvar događala i s drugim napajanjem.

EDIT: - Kad budeš stavljao win na HDD, stavi si win 8.1 x64 (link na PM ako trebaš).

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2014 19:14 (Valentin17).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice