Bnet (A1) STB preko dodatnog routera

poruka: 6
|
čitano: 1.635
|
moderatori: Danny_HR, Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
23 mjeseca

Bilo je sličnih tema, ali ne nalazim konkretan odgovor na moj problem....

Imam Bnet s Technicolorovim kablovskim modemom koji radi u bridge modu. Iza njega sam ubacio svoj router (Fritz 7360) i preko switcha spojio sva mjesta u stanu gdje mi treba net.

Ako STB spojim tako (preko "dodatnog" routera) ne radi.

Ako STB spojim direktno u jedan od portova Technicolora, STB radi ok.

Problem je da su mi modem (i router) fizički odvojeni od lokacije telke (i STB-a), a povukao sam si samo jedan UTP između.

Ako taj UTP iskoristim da net dovučem do pozicije telke na način da je spojen u Bnetov Technicolor router i switchom podijelim za telku i STB, STB radi, ali telka mi nije u mom IP rangeu (192.168.0.xxx)

Ako taj UTP iskoristim da net dovučem do pozicije telke na način da je spojen u Fritz router koji je "iza" Technicolora i switchom podijelim za telku i STB, telka radi, ali STB ne

Prema svemu sudeći, čini se da STB mora biti upiknut direkt u zaseban port na Technicoloru, ali ipak se nadam da je nekako moguće konfigurirati router da preusmjeri "STB promet" prema STB-u (port forward nekog UDP porta??) da ne moram povlačiti novi UTP, ako baš ne moram.

Anyone?

0 0 hvala 0
10 godina
Re: Bnet (A1) STB preko dodatnog routera

bnet (neovisno sad o imenima-vlasnicima..) je kabelska.. to je cable modem (ne normalan router, tel..), mora biti direktno na liniji. Nermaš što čačkati (mada postoji mogućnost da uopće nisam razumio što zapravo želiš..) :)

+ edukativni dio:

Router. To je samo jedna od funkcija 'kutijice', koje mogu biti i dhcp server, nas-media, wlan server itd.. kao što i svaki ima npr 4port switch 100 ili 1000mbs .. i ne treba miješati modeme (koji ekšli s linije daju interent) kao i vrste, možda lakše usporedivo s TVom, zemaljska-satelitska-kabelska.. i iptv. Kao različita goriva-motori, ne miješati. .. i tad možda postane jasnije što želiš i zašto nešto ne radi + zaštita (operater-centrala-kontrola linije/paketa/usluge npr tv-tel-internet + paketi programa, brzina..) sve to kontrolira operater s druge strane žice, ne ti kao korisnik.

- kad želiš 'svoju' mrežu (gdje si ti pravi šef), tad imaš svoj (normalan) router (s wan portom, ne modem) koji ima odgovarajuće funkcije koje želiš koristiti npr wlan, tad modem služi samo kao linija-internet (bridge, može se zatražiti od operatera, tad nema npr firewalla u modemu nego to sve obavlja tvoja mrežna oprema, dok se routeri više klase upravo tako nazivaju i cijena im je za nulu veća od običnih routera).

-nagađam da bi moguća želja bila pratiti tv program na više neovisnih prijemnika.. trebaš njihov prijemnik (kao i satelitski ili paytv..) odnosno, operater zna zaštititi svoje interese i to onemoguči, zato to ne možeš, nije to internet-mreža.. tj je ali.. npr nije to YT-netflix.. mada je sve sad 'isto', digitalija. (+zaštita, standard-signal na kojem radi).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
23 mjeseca

Da, očito nisi razumio što želim :-)

Kolokvijalno je router - router.... Da ne bi bilo zabune, dao sam i naziv modela (Fritz 7360). Istina, on je i štošta drugo...

Kabelski modem Technicolor (kako ga nazivam i u prvom postu) je stalno spojen i to ne čačkam.

Razlika i problem je samo u priključenju STB-a i telke preko jednog UTP-a, ako je moguće

Idem probat bit slikovit. Na brzinu sam nešto skicirao i zakačio.

Dakle ova prva dva scenarija sam opisivao u zadnjem postu.

Technicolor, 8port switch i Fritz nalaze se u hodniku. Plava linija predstavlja UTP kabel do lokacije telke koja je na drugom kraju stana.

Znam da je treći scenarij rješenje (crvena linija bi bio dodatni UTP u istom bužiru), ali mi se ne povlači dodatni kabel, ako ne moram.

1 0 hvala 0
10 godina

-da, treći scenarij..

- jer se mreža ne smije miješati s drugom (tv) mrežom.. npr kroz switch. Sve što bi se moglo iskemijati je operater blokirao u formwareu uređaja-zaštita, traži direktni spoj (prije uvođenja standrdnog wlana, doba same žice, prvi uređaj-pc-mreža koji je dobio ip je radio, rezervirana mac adresa, ostali ne, taj mehanizam koriste i dalje za stb..)

- to su dvije odvojene mreže, odvojeni routeri, spoj u jedno i imaš koliziju (čak i može povremeno raditi, prekidati i sl.. ovisno na koji router se u nekom trenu spoji pc-mrežni uređaj..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 mjeseci
navdra kaže...

Da, očito nisi razumio što želim :-)

Kolokvijalno je router - router.... Da ne bi bilo zabune, dao sam i naziv modela (Fritz 7360). Istina, on je i štošta drugo...

Kabelski modem Technicolor (kako ga nazivam i u prvom postu) je stalno spojen i to ne čačkam.

Razlika i problem je samo u priključenju STB-a i telke preko jednog UTP-a, ako je moguće

Idem probat bit slikovit. Na brzinu sam nešto skicirao i zakačio.

Dakle ova prva dva scenarija sam opisivao u zadnjem postu.

Technicolor, 8port switch i Fritz nalaze se u hodniku. Plava linija predstavlja UTP kabel do lokacije telke koja je na drugom kraju stana.

Znam da je treći scenarij rješenje (crvena linija bi bio dodatni UTP u istom bužiru), ali mi se ne povlači dodatni kabel, ako ne moram.

Možeš probati splitati utpejac. No tu ti dolazi do pada brzine mreže. Ne budi lijen. Ako ti je kabel u bužiru samo spoji (zalijepi) dva nova kabela i izvuci stari.

9 godina
neaktivan
Kod mene je bila ista situacija kad sam renovirao stan. Uglavnom, na LAN kabel sam stavio jeftini 4-port DLink switcher, iz njega jedan LAN u TV, a drugi u STB. Radi bez greške, TV streama 4K YouTube, STB radi bez štekanka (premotavanje, mrežna snimalica).

0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice