Bnet cable modem ip

poruka: 36
|
čitano: 24.613
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Bnet cable modem ip

Poštovani,

Pomozite staroj babi oko sljedećeg:

 

Imam kabelski internet preko B.neta.
Uređaj preko kojeg se spajam je Touchstone CM450 Cable Modem.
Koaksijalnim kabelom internet je spojen na taj modem.
Modem je ethernet kabelom spojen na računalo (Win 7). Modem ima još samo USB priključak.

Sada želim bežični pristup internetu, za jedno računalo (može i više, ali nije nužno).
Znam da je najjednostavnije da mi B.net zamijeni modem, ali to ne daju besplatno (a trebali bi). A imam
neku wireless kutiju koju bih pokušala upotrijebiti (Mikrotik RB411).

Čitam po forumima da mi treba wireless router, kojeg treba spojiti u cable modem. Naravno, i namjestiti
postavke.
Sad počinje dio kojeg ne znam:
- ne znam IP adresu modema, ni username ni password za pristup modemu. Upišem 192.168.100.1 i dobijem
Access to this web page is currently unavailable. Ping daj odziv.
- sve adrese se mijenjaju: IP računala, Default gateway, DHCP server, DNS
- ne znam ni u kojem načinu modem radi, bridge ili router
- ne znam ni username ni password za pristup internetu

Hvala unaprijed

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2015 22:20 (Stara baba).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Bnet cable modem ip

A da probašhttp://192.168.0.1/ (adresa bnetovog uređaja)?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bnet cable modem ip

probaj 94.253.248.1 sto je po podacima koje si dao default gateway tj ip routera

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bnet cable modem ip

1. Rješenje, postaviš RB411 u access point mod ( imas objasnjeno na netu) ip adresu postavis tako da ti prve 3 kombinacije brojki (odjeljene točkom) budu iste kao kod rutera, treca mora biti drugacija ( pogle na kompu koji je povezan direktno na ruter IP adresu i samo promijeni zadnji broj, spoji RB411 ethernet kablom na ruter.

 

2. Rješenje, kupi wireless access point (imaš tplinkove već za 150kn i lako de konfiguriraju) i ponovi gornje.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Bnet cable modem ip

@ baba,

-nabavi router s WAN portom (i željenim wlanom). Spojiš, upališ (i cable modem Bneta spojiš mrežnim kablom na WAN port, tad ga upališ)..

-gornji mikrotik nema potreban port, ali ako ima mogućnosti rekonfiguracije.. sumnjam, jer mu to nije namjena nego gateway-bridge-fw.. i sl. kao uređaj u kutijici, ne kao router na ISPov modem. .. ali možda se može, za to moraš do RTFMa ili do unučice.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet cable modem ip
zerocool12 kaže...

2. Rješenje, kupi wireless access point (imaš tplinkove već za 150kn i lako de konfiguriraju) i ponovi gornje.

Iz cjenika B.Net-a:

Zamjena modema/routera na zahtjev - 61,47 kn.

Najjednostavnije, najefikasnije i najjeftinije.

Pozdrav

Have a nice day - Compa
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2015 13:28 (drradic).
15 godina
online
Re: Bnet cable modem ip
drradic kaže...
zerocool12 kaže...

2. Rješenje, kupi wireless access point (imaš tplinkove već za 150kn i lako de konfiguriraju) i ponovi gornje.

Iz cjenika B.Net-a:

Zamjena modema/routera na zahtjev - 61,47 kn.

Najjednostavnije, najefikasnije i najjeftinije.

Pozdrav

Najjednostavnije da/vjerojatno. Ostalo možda.

+ mjesečni najam koji je za žični model 15kn, wlan 30kn. Uz ograničenja.. koje kupljeni router s wan portom eliminira. Godišnja razlika pokrije kupnju 100-150kn routera.

Jednostavnost? = Spojiti modem i router.. upaliti. Modem btw pamti MAC i dozvoljava pristup jednom uređaju (jednom PCju..) kod bežičnog su to relaxali, to je inače Bnetov fićer, kad je na routeru tad njemu dozvoli pristup. Zato ga treba ugasiti-upaliti (ili resetirati).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2015 21:25 (ihush).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet cable modem ip

Ne može 192.168.0.1. "This webpage is not available"

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2015 21:25 (Stara baba).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet cable modem ip
peace_of_cake kaže...

probaj 94.253.248.1 sto je po podacima koje si dao default gateway tj ip routera

 Ne može

8 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet cable modem ip
zerocool12 kaže...

1. Rješenje, postaviš RB411 u access point mod ( imas objasnjeno na netu) ip adresu postavis tako da ti prve 3 kombinacije brojki (odjeljene točkom) budu iste kao kod rutera, treca mora biti drugacija ( pogle na kompu koji je povezan direktno na ruter IP adresu i samo promijeni zadnji broj, spoji RB411 ethernet kablom na ruter.

 

2. Rješenje, kupi wireless access point (imaš tplinkove već za 150kn i lako de konfiguriraju) i ponovi gornje.

 1. To mi je čak i uspjelo (uz YouTube), ali ne vidim dalje od antene, tj. nema interneta.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet cable modem ip
ihush kaže...

@ baba,

-nabavi router s WAN portom (i željenim wlanom). Spojiš, upališ (i cable modem Bneta spojiš mrežnim kablom na WAN port, tad ga upališ)..

-gornji mikrotik nema potreban port, ali ako ima mogućnosti rekonfiguracije.. sumnjam, jer mu to nije namjena nego gateway-bridge-fw.. i sl. kao uređaj u kutijici, ne kao router na ISPov modem. .. ali možda se može, za to moraš do RTFMa ili do unučice.

 Hoće li novi router s WAN portom i WLANom tražiti neke lozinke za pristup internetu? Probat ću posuditi negdje pa probati.

 

15 godina
offline
Re: Bnet cable modem ip
Ako imas carnet preko bneta, tražit ce.
Ako je carnet u pitanju, ruter koji spojis na modem mora imati klijent mod, vjerojatno pptp
○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
15 godina
online
Re: Bnet cable modem ip
Stara baba kaže...
--

 Hoće li novi router s WAN portom i WLANom tražiti neke lozinke za pristup internetu? Probat ću posuditi negdje pa probati.

 

 sve ima user/pass.

-defautlni ti pišu u svakom manualu, admin /0000 i sl.

-za interenet, ne (osim ako kreiraš dailup npr carnet, ali tad to jendako moraš znati na PCju.)

-bnetova oprema ti inače ne daje nikave podatke/pass. Jedino ograničavaju po MACu, gašenje/paljenje=radi.

 

Defaultne tvorničke postavke su takve da ugl upališ.. i radi (nakon koju minutu dok povuče podatke), većinom 192.168.1.1 (i većina novih ima autodetect i promjenu da nije isti subnet kao modem, ako je on na 1.1 prebacit će se na npr 0.1 ili 10.1 itd.. treća znamenka). PC ostaviš na auto, za početak je lakše spojiti žicom tek da vidiš da radi. Za wlan ugl trebaš uključiti i po želji podesiti pass. Jedan pogled na RTFM je dovoljan ako bilo što nisi siguran. Pinganje routera, modema, googla ti rješava ostalo ako nešto neće.. Kad vidiš koji IP je dobio PC kroz DHCP, pingaš i mora raditi (ako nešto od OSa/antivirusa i sl ne blokira, ali tad to nije stvar mreže nego PCja).

 

btw, većina routera može biti AP, većina APa može biti router. APi nisu isplativi jer su u biti osakaćeni routeri + skuplji cca 50kn za jednaku funkcionalnost ali ih trgovci zato vole. S jendakim mogućnostima router ima prednost npr 4xLAN porta, a ovisno o željama može biti i printserver, mediaserver, storageserver.. (preko USBa) s nešto višom cijenom, pa sve do 'pravih' firewallova od par tisuća kuna. To sve je ista stvar.. (teoretski).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet cable modem ip
kunof00 kaže...
Ako imas carnet preko bneta, tražit ce.
Ako je carnet u pitanju, ruter koji spojis na modem mora imati klijent mod, vjerojatno pptp

 Nije carnet. 

Je li taj cable modem router ili bridge?

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet cable modem ip
ihush kaže...
Stara baba kaže...
--

 Hoće li novi router s WAN portom i WLANom tražiti neke lozinke za pristup internetu? Probat ću posuditi negdje pa probati.

 

 sve ima user/pass.

-defautlni ti pišu u svakom manualu, admin /0000 i sl.

-za interenet, ne (osim ako kreiraš dailup npr carnet, ali tad to jendako moraš znati na PCju.)

-bnetova oprema ti inače ne daje nikave podatke/pass. Jedino ograničavaju po MACu, gašenje/paljenje=radi.

 

Defaultne tvorničke postavke su takve da ugl upališ.. i radi (nakon koju minutu dok povuče podatke), većinom 192.168.1.1 (i većina novih ima autodetect i promjenu da nije isti subnet kao modem, ako je on na 1.1 prebacit će se na npr 0.1 ili 10.1 itd.. treća znamenka). PC ostaviš na auto, za početak je lakše spojiti žicom tek da vidiš da radi. Za wlan ugl trebaš uključiti i po želji podesiti pass. Jedan pogled na RTFM je dovoljan ako bilo što nisi siguran. Pinganje routera, modema, googla ti rješava ostalo ako nešto neće.. Kad vidiš koji IP je dobio PC kroz DHCP, pingaš i mora raditi (ako nešto od OSa/antivirusa i sl ne blokira, ali tad to nije stvar mreže nego PCja).

 

btw, većina routera može biti AP, većina APa može biti router. APi nisu isplativi jer su u biti osakaćeni routeri + skuplji cca 50kn za jednaku funkcionalnost ali ih trgovci zato vole. S jendakim mogućnostima router ima prednost npr 4xLAN porta, a ovisno o željama može biti i printserver, mediaserver, storageserver.. (preko USBa) s nešto višom cijenom, pa sve do 'pravih' firewallova od par tisuća kuna. To sve je ista stvar.. (teoretski).

 Nema RTFM :-) za ovaj moj cable modem, tj. ima neki mizerni, ali ne piše nigdje nikakav user/pass ni default pristup. Ne može mu se pristupiti na 192.168.x.x. Znam da pamti MAC adresu i znam da za wlan trebam staviti zaštitu. Izluđuje me što mu ne mogu pristupiti.

Mislila sam staviti taj mikrotik, ali ne mogu dalje od antene.

15 godina
offline
Re: Bnet cable modem ip
Mislim da je nebitno posto ne mozes ti konfigurirati bnet modem, bnet ne daje taj pristuo, uostalom taj modem dobiva konfiguracijsku datoteku spajanjem online (ovisi o modelu modema mozes zatraziti 'bolju' konfiguraciju tj. vece brzine no to je druga tema a vjerojatno niti sasvim legalna).
Jednostavno zaboravis konfiguriranje modema i koncentriraj se na odabir rutera, bili je vec par tema o tome..tplink i dlink ruteri su radili bez problema, to su ruteri ranga cijene 100-200kn.
Zabave radi, ako zelis vidjeti okljastreno web sucelje modema, daj lan kartici fiksni ip u subnetu; npr. ako je ruter 192.168.0.1 onda stavis ip kompjutera da je 192.168.0.11
Zaboravih vec detalje, no ugl. kako i kazu, modem ustekas u wan rutera; trebas samo u ruteru postaviti eventualno mac clone te imati remote host/remote dhcp/dhcp relay ili kakvu slicnu opciju pod wan postavkama, tamo unosis ip modema i nadalje modem vidi ruter kao 1 klijent a ti postavis ruteru drugu mrezu za wifi i/ili lan.
○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet cable modem ip
kunof00 kaže...
Mislim da je nebitno posto ne mozes ti konfigurirati bnet modem, bnet ne daje taj pristuo, uostalom taj modem dobiva konfiguracijsku datoteku spajanjem online (ovisi o modelu modema mozes zatraziti 'bolju' konfiguraciju tj. vece brzine no to je druga tema a vjerojatno niti sasvim legalna).
Jednostavno zaboravis konfiguriranje modema i koncentriraj se na odabir rutera, bili je vec par tema o tome..tplink i dlink ruteri su radili bez problema, to su ruteri ranga cijene 100-200kn.
Zabave radi, ako zelis vidjeti okljastreno web sucelje modema, daj lan kartici fiksni ip u subnetu; npr. ako je ruter 192.168.0.1 onda stavis ip kompjutera da je 192.168.0.11
Zaboravih vec detalje, no ugl. kako i kazu, modem ustekas u wan rutera; trebas samo u ruteru postaviti eventualno mac clone te imati remote host/remote dhcp/dhcp relay ili kakvu slicnu opciju pod wan postavkama, tamo unosis ip modema i nadalje modem vidi ruter kao 1 klijent a ti postavis ruteru drugu mrezu za wifi i/ili lan.

 Ali ja ne znam IP od modema, u tome i je problem. Jedino ako će taj moj budući wlan router sve sam skužiti, onda ok. 

 

15 godina
offline
Re: Bnet cable modem ip

Pa istekaj bnet konektor, tako da nema interneta, ugasi/upali modem pa onda pogledaj detalje konekcije, trebao bi pisati gateway..ili pod dchp 

○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet cable modem ip
kunof00 kaže...

Pa istekaj bnet konektor, tako da nema interneta, ugasi/upali modem pa onda pogledaj detalje konekcije, trebao bi pisati gateway..ili pod dchp 

 Hm, bojim se da ne zeznem nešto, to je koaksijalni kabel. Posudit ću wlan pa probati. Hvala na pomoći

15 godina
offline
Re: Bnet cable modem ip
Samo odsarafis kabel, cim se spoji online modem promjeni ip klijentu, dhcp itd..inace mu dodijeli intranet ip pa vidis samo modem
○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
15 godina
online
Re: Bnet cable modem ip
Stara baba kaže...
..

 Nema RTFM :-) za ovaj moj cable modem, tj. ima neki mizerni, ali ne piše nigdje nikakav user/pass ni default pristup. Ne može mu se pristupiti na 192.168.x.x. Znam da pamti MAC adresu i znam da za wlan trebam staviti zaštitu. Izluđuje me što mu ne mogu pristupiti.

Mislila sam staviti taj mikrotik, ali ne mogu dalje od antene.

- ne od modema, na njemu ništa ne podešavaš nit imaš kontrolu, Bnet ti to ne da..

- ostalo će obaviti router, defaultne postavke u 99% slučajeva.. (osim ako naletiš na taj 1%..).

... razlika kod kupljene opreme i dobivene-vlasništvo ISPa je upravo u firmwareu, ograničenjima, ISPovoj postavci i sl. Kupljen je 'logičan', kutija koju upališ i radi... a sam njegov software (firmware) je ugl dovoljno pametan da automatika sve obavi. Zato je router bolji izbor nego AP i u pravilu 50kn jeftiniji..

 

Stara baba kaže...
.

 Ali ja ne znam IP od modema, u tome i je problem. Jedino ako će taj moj budući wlan router sve sam skužiti, onda ok. 

 

- modem samo treba dati liniju, ostalo je na routeru (ako nabaviš).

- u gornjim postovima je sve potrebno. + tema bnet..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet cable modem ip
ihush kaže...
Stara baba kaže...
..

 Nema RTFM :-) za ovaj moj cable modem, tj. ima neki mizerni, ali ne piše nigdje nikakav user/pass ni default pristup. Ne može mu se pristupiti na 192.168.x.x. Znam da pamti MAC adresu i znam da za wlan trebam staviti zaštitu. Izluđuje me što mu ne mogu pristupiti.

Mislila sam staviti taj mikrotik, ali ne mogu dalje od antene.

- ne od modema, na njemu ništa ne podešavaš nit imaš kontrolu, Bnet ti to ne da..

- ostalo će obaviti router, defaultne postavke u 99% slučajeva.. (osim ako naletiš na taj 1%..).

... razlika kod kupljene opreme i dobivene-vlasništvo ISPa je upravo u firmwareu, ograničenjima, ISPovoj postavci i sl. Kupljen je 'logičan', kutija koju upališ i radi... a sam njegov software (firmware) je ugl dovoljno pametan da automatika sve obavi. Zato je router bolji izbor nego AP i u pravilu 50kn jeftiniji..

 

Stara baba kaže...
.

 Ali ja ne znam IP od modema, u tome i je problem. Jedino ako će taj moj budući wlan router sve sam skužiti, onda ok. 

 

- modem samo treba dati liniju, ostalo je na routeru (ako nabaviš).

- u gornjim postovima je sve potrebno. + tema bnet..

Posudila router, doduže samo žični, i spojila na modem (ugasi/upali) i PC, internet uredno radi. Nikakve šifre ne traži.
Dakle, taj dio je ok.

Sad slijedi WLAN. Kupit ću novi, ne od bneta. 

Ali prije toga, imam tu Mikrotik kutiju s antenom, pa kad bi to proradilo... znate li što o tom Mikrotiku? Čini mi se komplicirano.

 

15 godina
online
Re: Bnet cable modem ip
Stara baba kaže...
..

Sad slijedi WLAN. Kupit ću novi, ne od bneta. 

Ali prije toga, imam tu Mikrotik kutiju s antenom, pa kad bi to proradilo... znate li što o tom Mikrotiku? Čini mi se komplicirano.

 

-test je OK, tako će se ponašati i (skro) svaki drugi router.. onih 99%. Ako nisi baksuz pa uzmeš onaj koji ne radi, pogotovo noviji modeli kojima je automatika OK. Kriterij je WAN port, ostalo je stvar tvojih želja/dodatnih opcija. Osnovne funkcije pišu na kutiji, svaki model možeš izgooglati npr tplink/edimax/.. i vidjeti mogućnosti. Možda ti neka mogućnost postane poželjna kad vidiš da postoji (a ne mijenja cijenu-izbor).

npr (može bilo koji model, tvoj kriterij je WAN+WLAN, ostalo po želji.. npr NE ADSL-tel.linija, tad ugl nema WAN)

-cijene: link.

-mogućnosti: link.

***

 

Mikrotik RB411:

- taj uređaj nije tome namjenjen, većina stvari se može (probati) npr promijeniti njegov software-firmware ili čak i podržava. To moraš sama otkriti jer nemam čarobnu kuglu nit mi se traže svi manuali po bespućima neta. 50% da se može npr OpenWRTati pa je 'normalan' router. Za sad je uređaj koj se spoji npr u TV/PC/nešto.. i nema npr potreban WAN port (što se možda može u softwareu promijeniti).

Da ima taj WAN port, spojila bi ga kao ovaj probni router i radilo bi.. Ako u njegovom firmwareu možeš podesiti/promijeniti ulogu RJ45-porta iz LAN u WAN tad bi i on mogao..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet cable modem ip
ihush kaže...
Stara baba kaže...
..

Sad slijedi WLAN. Kupit ću novi, ne od bneta. 

Ali prije toga, imam tu Mikrotik kutiju s antenom, pa kad bi to proradilo... znate li što o tom Mikrotiku? Čini mi se komplicirano.

 

-test je OK, tako će se ponašati i (skro) svaki drugi router.. onih 99%. Ako nisi baksuz pa uzmeš onaj koji ne radi, pogotovo noviji modeli kojima je automatika OK. Kriterij je WAN port, ostalo je stvar tvojih želja/dodatnih opcija. Osnovne funkcije pišu na kutiji, svaki model možeš izgooglati npr tplink/edimax/.. i vidjeti mogućnosti. Možda ti neka mogućnost postane poželjna kad vidiš da postoji (a ne mijenja cijenu-izbor).

npr (može bilo koji model, tvoj kriterij je WAN+WLAN, ostalo po želji.. npr NE ADSL-tel.linija, tad ugl nema WAN)

-cijene: link.

-mogućnosti: link.

***

 

Mikrotik RB411:

- taj uređaj nije tome namjenjen, većina stvari se može (probati) npr promijeniti njegov software-firmware ili čak i podržava. To moraš sama otkriti jer nemam čarobnu kuglu nit mi se traže svi manuali po bespućima neta. 50% da se može npr OpenWRTati pa je 'normalan' router. Za sad je uređaj koj se spoji npr u TV/PC/nešto.. i nema npr potreban WAN port (što se možda može u softwareu promijeniti).

Da ima taj WAN port, spojila bi ga kao ovaj probni router i radilo bi.. Ako u njegovom firmwareu možeš podesiti/promijeniti ulogu RJ45-porta iz LAN u WAN tad bi i on mogao..

 Dakle, idem u shopping, TL-WR840N.

Hvala na iscrpnim savjetima.

***

OpenWRT-zvuči zanimljivo, ali nemam vremena za takvo što.

A što se može onda s tim Mikrotikom? Samo me zanima.

P.S.

Prodajem Mikrotik RB411 ;-)

15 godina
online
Re: Bnet cable modem ip
Stara baba kaže...
..

OpenWRT-zvuči zanimljivo, ali nemam vremena za takvo što.

A što se može onda s tim Mikrotikom? Samo me zanima.

P.S.

Prodajem Mikrotik RB411 ;-)

- sve te kutijice su ista stvar .. teoretski. Sve ovisi o softwareu (mogućnosti), donekle i o fizičkim stvarima, npr više portova (ako usporediš router i AP..).

- što znači router/routanje? = Skretnica, usmjeravanje.. kao da starinsku tel.centralu prespojiš kabel, linija1-> zove neki tel..  isto je i routanje, s porta 1, na port 2 ako im je to funkcija, npr gateway. Da bi tebi ovaj radio ono što želiš, mora routati s porta LAN na WLAN.

Sve ostale funkcije kao npr DHCPserver, PPPoE.. su sporedne ali ne znači da ti ne trebaju, npr WLAN bez DHCPa je problem dodjeljivanja IPa...

Fizički dio te ograničava samo na broj žica, standardni router ima 4xLAN 1xWAN.. dok stvarne mogućnosti ovise o softwareu (a time i cijena..) npr može imati 2xWAN i služiti kao balancing.. itd. btw, taj dio s 4xporta je običan swich kao dio routera.

Uređaji na koje se može instalirati WRT.. ista stvar kao OS na PCju, bez softwarea je PC samo kutija (veća), a također i PC može biti router, to podrazumijeva barem dvije mrežne kartice jer inače je besmisleno.

- ovaj Mikrotik je vjerojatno AP, vjerojatno može i ovo što tebi treba. To samo ovisi o njegovom softwareu (+OpenWRT..). Dali se isplati s njim probati? Da ako bi radio ono što trebaš, ne ako gledaš cijene i npr zatrebaš dodatni swich i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet cable modem ip
ihush kaže...

-cijene: link.

-mogućnosti: link.

***

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2015 23:28 (Stara baba).
15 godina
online
Re: Bnet cable modem ip

to nije preporučen router (jer ne želim preporučati opremu), to je samo primjer (prvi po najnižoj cijeni) i specifikacije (koje na svakoj kutiji možeš pročitati).

tako da uđeš u trgovinu (ne pekaru/mesnicu, nego PC..) i vidiš što ima, ako je s WAN portom (ne ADSL, to je modem), tad pročitaš ostalo i vidiš cijenu. Svejedno koji brand ... sve to je 'isto'. Razlike nekih serija mogu biti u dodatnim opcijama/mogućnostima ali svaka bitnija razlika je tad reklamno istaknuta na kutiji npr USB..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2015 23:41 (ihush).
8 godina
neaktivan
offline
Bnet cable modem ip

Novi broadband router, i sve radi.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Bnet cable modem ip

dali mi netko može pomoći?

 

b-netov sam korisnik 2D (flat internet,flat tele.),imam njihov modem tehnocolor tc7200.20 i nemam pristup wireless-u jer placam najam modema od 15kn.htijeo bi pristup wifi-u naravno bez dodatnog placanja b-netu.????

 

probao sam konfigurirat router ali imam pristup samo basic setings-u.

 

 

please pomoc!!! 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bnet cable modem ip

USPUT, stavi lozinku, WSP i zapisi si. Tipkam na tabletu pa ispalo ovako.

@ashrvatske

Kupis TP-Link za 130-150 kn, UTP kablom spojis Bnetov modem i TP Link (utaknes u WAN port na TP Linku). PC spojis kablom na TP Link (utaknes u LAN1). Izgasis Bnetov modem i udjes preko browsera u TP Link tako da ukucas 192.168.1.1 u Chrome ili bilo koji browser. 

Postavis dynamic IP, kliknes na clone MAC, tamo di nudi u stupcu 1 do 13 klikni automatic (koliko se sjecam) i to je to.

Mozes uci u TP Link i ak ukucas: tplinklogin.net.

Sretno.

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.3.2016 11:24 (Spiridon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice