Internet i mreža 2X

poruka: 4
|
čitano: 1.713
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Internet i mreža 2X

Da ne duljim, s mrežama sam amater i malo sam proguglao i informirao pa mi se sve smučkalo pa ako bi mogao od nekoga dobiti ukratko pomoć.

Imam 2 PC-a koji su sada jedan kraj drugoga, jedan Win7 (32bit) a drugi XP i oba spojena (žično) na internet preko T comovog D-Linka 584t i nisu umrežena. Na sedmici imam mrežnu a na Xp dvije. Imam viška i jedan Thompson 706i od Amisa.

PC sa sedmicom bih trebao premjestiti u drugu sobu cca 20 m udaljenosti u kojoj nema telefonski priključak. Kako naj jednostavnije naj efikasnije to spojiti da funkcionira internet na oba , možda neka bežićna opcija ili...? Pitanje drugo manje važno, dali bi se to dalo i umrežiti ?

Zahvaljujem

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Internet i mreža 2X

Ako sam dobro shvatio oba računala su spojena na isti router na internet... Ako je tako, onda su ti računala već u mreži jer komuniciraju preko istog routera. Jednostavno možeš premjestiti drugo računalo sa sedmicom u drugu sobu i spojiti žičano (za to će ti trebati malo duži kabel) kao što je to bilo i do sada, znači na isti router na kojeg je nakačeno i ono računalo s XP-om. Ako ti ta opcija predstavlja neki problem, možeš kupiti jedan od USB wireless adaptera pa nakačiti na računalo s Windows 7 i, ako ti router podržava wireless, onda se bežično spojiti. Kako bi ti mreža između dva računala funkcionirala (znači za razmijenu datoteka...) trebao bi omogućiti sharing na oba računala i postaviti ih na istu work grupu Osmijeh

 

Nadam se da sam ti barem malo uspio pomoći

16 godina
neaktivan
offline
RE: Internet i mreža 2X
lunac kaže...

Ako sam dobro shvatio oba računala su spojena na isti router na internet... Ako je tako, onda su ti računala već u mreži jer komuniciraju preko istog routera. Jednostavno možeš premjestiti drugo računalo sa sedmicom u drugu sobu i spojiti žičano (za to će ti trebati malo duži kabel) kao što je to bilo i do sada, znači na isti router na kojeg je nakačeno i ono računalo s XP-om. Ako ti ta opcija predstavlja neki problem, možeš kupiti jedan od USB wireless adaptera pa nakačiti na računalo s Windows 7 i, ako ti router podržava wireless, onda se bežično spojiti. Kako bi ti mreža između dva računala funkcionirala (znači za razmijenu datoteka...) trebao bi omogućiti sharing na oba računala i postaviti ih na istu work grupu Osmijeh

 

Nadam se da sam ti barem malo uspio pomoći

Uz savjet da izbjegavas USB wireless jer je to najlosije rjesenje. Uzmi PCI karticu prije nego USB.

14 godina
offline
Internet i mreža 2X

Tako ce i biti

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice