Laptop kao hotspot

poruka: 14
|
čitano: 18.225
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Laptop hotspot za mobitel

Trenutacno sam na moru u apartmanu i apartman se nalazi u blizini besplatnog hotspota.

 

Laptop bez problema uhvati signal, ali mobitel ima jednu crticu ili uopce nema signala.

 

Pa me zanima dal se moze npr. laptop prikvaciti na besplatan hotspot te da onda laptop da signal mobitelima. Znaci htio bih imati internet i na laptopu i na mobitelu.

 

Sad dali se to moze ili ne?

Lopovi,ne kradite!Država ne voli konkurenciju
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Laptop
World Championships: 7, GP started: 299, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,546
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Laptop kao hotspot

probao ali napise mi wifi disabled ali wifi je ukljucen

Lopovi,ne kradite!Država ne voli konkurenciju
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop kao hotspot

windows7 i noviji WinServeri imaju novi feature. Ako u cmd upises naredbu:

 

>netsh wlan set hostednetwork mod=allow ssid=mojamreza key=mojkljuc

 

Laptop kreira mrezu pod nazivom "mojamreza" a po defaultu je enkriptirana sa WPA2-PSK. Poanta ovoga je da si u isto vrijeme, sa istom karticom, povezan na AP kao klijent i glumis SoftAP na kojeg se mogu spojiti drugi klijenti (kreiras tzv.virtualni WLAN adapter). Bilokoji proizvodac koji radi drivere za win7 mora ovo podrzavati. I naravno sa ovim dolazi i DHCP server.

 

Nadam se da ti je ovo pomoglo.

Pozdrav

12 godina
offline
Laptop kao hotspot

Svasta sam isprobao i nista mi ne radi od tih programa kako spada, virtual router mi radi ponekad, a ponekad se aplikacija rusi sama od sebe..

 

Nasao sam u apartmanu router koji je vjerojatno ostal od max adsl ili slicno. ZOve se thomson tg782i.

 

Pa me zanima dal mogu s njim ovo napraviti.

 

Da se laptopom prikvacim na besplatan hotspot, te da taj router sa mreznim kablom spojim  s laptopom a da onda preko tog routera dajem wifi ostalim uredajima. Nebih se inace stim zafrkavao, ali kako ostajem jos skoro mjesec dana, jednostavno ima nas 6 tamo, a jedan laptop pa se svadaju tko ce biti na njemu, a ovako bi svi koristili mobitele.

Lopovi,ne kradite!Država ne voli konkurenciju
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop kao hotspot

To sa routerom mi pari nepotrebno. Baci oko na link

 

http://www.bug.hr/forum/topic/povezivanje-internet/dijeljene-mobilne-internetske-veze-tele2-stick/161011.aspx

 

Ista situacija je i kod tebe.

13 godina
offline
Laptop kao hotspot

Poslao sam ti link na PP za Connectify.

Inače Connectify radi odlično, znam iz vlastitog iskustva! {#}

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop kao hotspot

Pozz, moze mala pomoc, imam super signal od susjeda dao mi, destkop racunalo, wl1700 airlive, donekle se kuzim, pa sto bi mi trebalo da wireless rasirim po kuci spojim mob i dr, nekakav access point ili?? hvala unaprijed..

ps.lako na ebayu uzmem sto treba

14 godina
offline
Laptop kao hotspot

Izaberi ovdje

Za zahvalu klikni na Hvala
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop kao hotspot
Nemas potrebe za nicim .. ako je navedena wifi antena Airlive 1700 ... samo ju prebaci u AP mod ... imas o tome malo vise ovdje:

http://seoroot.com/blog/networking/share-internet-connection-wirelessly.html
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop kao hotspot

Dobro si me podsjetio isprobat cu, mada mi je antena na katu iznad i to jos oko 6m na drugom kraju kuce od uredjaja, mobitela i dr. pa ne znam kakav ce signal biti.. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop kao hotspot
ivo454 kaže...

Izaberi ovdje

 Uh ne kuzim se bas, bolje mi pusti link od kojeg koji bi zadovoljio moje potrebe i naravno da nije neki skupi, znaci signal super, kljuc wpa2 i da ne moram dirati susjedov ruter da bi iskonfigurirao i pustio wireless po kuci za mob xbox i dr.. thnx

14 godina
offline
Laptop kao hotspot

Na mjesto gdje imaš najbolji prijem signala od rutera postavi ovaj uređaj, spoji ga sa ruterom, znači da ti treba šifra od rutera i kad to spojiš, ovaj uređaj će ti davati signal za ostale uređaje.

Za zahvalu klikni na Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Laptop kao hotspot

.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.7.2017 17:55 (irrelevant).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice