Pucanje veze prilikom spajanja AP-a

poruka: 6
|
čitano: 2.884
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Pucanje veze prilikom spajanja AP-a

Pozdrav, 
imam ruter SPEEDPORT W 724V, preko Hrvatskog telekoma, brzina mi je 40-50 Mb/s. Pošto je domet signala tog rutera dosta loš kupio sam D-Link Wireless N300 Access Point (DAP-2020). Prilikom spajanja AP-a i stvaranja dvije 2.4Ghz mreže internet je dosta loš, ne što se tiče brzine već prekida. AP sam direktno povezao na ruter i u modu podesio AP. Modem nisam ništa podešavao. Sve radi ok i onda padne mreža, puca i to dosta često. Napominjem da do pucanja dolazi i na mreži od rutera, ne samo AP-a.

 

Sada mene zanima, dali mogu ograničiti brzinu AP-a u modemu i na neki način ograničiti crpljenje interneta koje radi AP

 

KUPLJENI AP : https://www.links.hr/hr/wireless-access-point-d-link-dap-2020-802-11b-g-n-2-vanjske-antene-053509242

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.5.2018 13:05 (kromHD).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pucanje veze prilikom spajanja AP-a

Jel ti se dogada da veza puca na Speedportu i prije kada nisi imao AP? Pogledaj da mozda nije ti DHCP upaljen na DLinku. Promjeni ime wireless mreze i kanal tako da ti se ne preklapaju sa Speedportom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.5.2018 13:11 (GeneralPag1997).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pucanje veze prilikom spajanja AP-a

Ne u tome je i stvar, zimi nemam AP jer mi nije potreban u donjem stanu wifi, čim ga upalim počinje pucanje veze. 

 

DHCP AP-a: https://imgur.com/a/HZ50aJg

 

Wireless mreže je drugačiji a kanal je automatski, ne mogu ga mijenjati. Pretpostavljam da uzme najmanje optereceni kanal. Barem bi trebao...

 

EDIT: Evo sada gledam Wifi Analyzer, i ruter i AP se prostiru na 40MHz. I djelomično se preklapaju. Dali da smanjim na 20Mhz širinu kanala i dali da pokušam postaviti ih na neovisne kanale ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.5.2018 13:39 (kromHD).
13 godina
offline
Re: Pucanje veze prilikom spajanja AP-a
kromHD kaže...

Ne u tome je i stvar, zimi nemam AP jer mi nije potreban u donjem stanu wifi, čim ga upalim počinje pucanje veze. 

 

DHCP AP-a: https://imgur.com/a/HZ50aJg

 

Wireless mreže je drugačiji a kanal je automatski, ne mogu ga mijenjati. Pretpostavljam da uzme najmanje optereceni kanal. Barem bi trebao...

 

EDIT: Evo sada gledam Wifi Analyzer, i ruter i AP se prostiru na 40MHz. I djelomično se preklapaju. Dali da smanjim na 20Mhz širinu kanala i dali da pokušam postaviti ih na neovisne kanale ?

 Ugasi/makni dhcp na APu. To automatsko mjenjanje kanala cesto ne radi kako treba. Postavi manualno kanale

10 godina
offline
Re: Pucanje veze prilikom spajanja AP-a

Zašto bi maknuo DHCP? Nije to DHCP server, već dobiva adresu preko DHCP-a.

Al ono kaj mi je čudno, zašto nema gateway i dns upisan.

Ovo za kanale, da postavi ih manualno. Dakle kanale na koje ciljaš je 1, 6 ili 11.

Pogledaj koja dva imaju najmanje smetnji i odluči se na ta dva. 

Kanal recimo 2 i 3 su skoro pa isti kanal. Čak i u širini od 20 MHz.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2018 13:50 (filter160).
10 godina
offline
Re: Pucanje veze prilikom spajanja AP-a

Većina wifi rutera sama kad se prebaci u AP mod isključi DHCP ( server)....ako ne ugasiš sam u postavkama.

Radi boljeg rada najbolje je AP spojiti na ruter LAN kablom.

Da se međusobne smetnje wifi korisnika i uređaja smanje bolje je ruter postaviti na jedan kanal a AP na drugi ( fiksno u postavkama).....npr ruter na 4CH a AP na 8CH

Ako uređaji imaju mod "n" 300 Mbps treba biti uključena širina od 40MHz jer na 20MHz širine max je 150 Mbps ( u stvarnosti su realne brzine upola manje).....ali domet je na 20MHz nešto veći.

WiFi SSID name / password mogu biti isti na ruteru i AP  kad se ovako podesi kako je gore opisano.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice