Wireless problem

poruka: 9
|
čitano: 5.776
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Wireless problem
Kada sam spojen na internet s PC-a, nemogu se spojiti na wireless mrezu s Xbox-a. Nego moram zagasiti PC da bi se mogao spojiti na internet s Xbox-a, a u tome bas ne vidim nekog smisla.
Zanima me kako to mogu namjestiti da me ne tlaci.

Imam Windows 7 i koristim ZyXEL P-660HW-D3 router
Maky
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless problem
probaj promijenit lokalnu ip adresu kompa, vjerojatno su ti iste za komp i xbox pa nemogu radit istovremeno
14 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless problem
Kako da to ucinim? Jer xbox mi ide na auto ip i dns server
Maky
13 godina
offline
Wireless problem

control panel -> network and sharing center -> change adapter settings -> desni klik na Local Area Connection -> properties -> oznacis "Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4) i odaberes Properties -> stavis tockicu (kvacicu) na "Obtain an IP address automatically" i na "Obtain DNS server address automatically"

 

ili postavis rucno ip adrese i na pc-u i na xboxu tako da imaju razlicite (npr. PC - 192.168.1.30; Xbox - 192.168.0.40) ... na PC-u ti predzadnji broj mora biti 1. a zadnji minimalan 30, dok na xboxu predzadnji stavi npr 0 a zadnji bilo koji broj do 250...

Tko se zadnji smije, nije skužio!
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2011 22:43 (sisko93).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Wireless problem

Svejedno nece :(

Meni treba postavka za router

Maky
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Wireless problem
CroMaky96 kaže...

Svejedno nece :(

Meni treba postavka za router

provjeri jeli ti u zyxel postavkama namjesteno ovako:

Zyxel postavke Zyxel postavke
Zatim na PC-u namjesti staticku IP i DNS na ovaj nacin:

IP postavke IP postavke
 

Ako ti u Zyxel-u pod "IP Pool Starting Address"  pise npr. 192.168.1.30, a pod Pool Size npr. 30

to znaci da ti Racunalo mora imati ip adresu unutar 192.168.1.30 i 192.168.1.60    (30+30=60)

dok ti Xbox mora imati adresu izvan tog podrucja (od 192.168.1.2 do 192.168.1.29 ..... ili od 192.168.1.61 do 192.168.1.255)

 

 

Tko se zadnji smije, nije skužio!
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2011 18:44 (sisko93).
14 godina
offline
Wireless problem

hm... e ekipa trebam pomoć već par dana se mučim sa wireless signalom naima kupio sam ovu antenu  i neki usb adapter lik koji to prodaje nahvali je antenu toliko da sam mislio da ću loviti signal sa marsa ali ništa od toga signal je manje više oko 60% posto ,sad malo o detaljima udaljenost od rutera je 55 metara ta antena je vani znači djeli je samo jedan zid i ništa više bez ikakvih drugih prepreka mnogi će reći pa signal je ok-e ali ja sam mislio da će biti bolji kad radim speed test brzina je jedva 2mbit/s iako imamo brzinu 10 mbit/s ima li tko kakvu ideju šta da napravim ruter je Thomson 780WL

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Wireless problem
CANABIS kaže...

hm... e ekipa trebam pomoć već par dana se mučim sa wireless signalom naima kupio sam ovu antenu  i neki usb adapter lik koji to prodaje nahvali je antenu toliko da sam mislio da ću loviti signal sa marsa ali ništa od toga signal je manje više oko 60% posto ,sad malo o detaljima udaljenost od rutera je 55 metara ta antena je vani znači djeli je samo jedan zid i ništa više bez ikakvih drugih prepreka mnogi će reći pa signal je ok-e ali ja sam mislio da će biti bolji kad radim speed test brzina je jedva 2mbit/s iako imamo brzinu 10 mbit/s ima li tko kakvu ideju šta da napravim ruter je Thomson 780WL

 ima li tko kakvu ideju šta napraviti

14 godina
neaktivan
offline
Wireless problem

Ako na toj anteni ima stvarno 15m kabela onda hvala Bogu da jedva i radi. 

Iako je 18dbi pojačanje, 15 metara RG6U kabela je smrt. Gubiš oko 12-13dbi, što znači da je isto kao i da imaš antenu od 5-6dbi.  

Skrati kabel na max 6-7 metara i imat ćeš znatno bolji signal. 

Nista nije sveto sve je bruto i neto, sve je zabava!
Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice