Od 8 GB rama, 3,99GB usable

poruka: 41
|
čitano: 16.376
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Od 8 GB rama, 3,99GB usable

Imam Windows 7 Ultimate 64 bitni i pise mi da imam 8 GB rama, od cega je 3,99GB usable, znali netko kako rijestiti ovaj problem?

Potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Od 8 GB rama, 3,99GB usable
myslawzunic kaže...

Imam Windows 7 Ultimate 64 bitni i pise mi da imam 8 GB rama, od cega je 3,99GB usable, znali netko kako rijestiti ovaj problem?

davno mi je jedan prijatelj ima taj problem i sve je pokusa i nakraju mi je reka da je rijesija tako da je izvadija proc i vratija ga nazad i onda mu je bilo dobro,nije ni meni bilo jasno da mu je bilo zbog toga al probaj i ti tako nemas sta izgubit

D.P
12 godina
neaktivan
offline
Re: Od 8 GB rama, 3,99GB usable
Ako inas 2x4gb moguce je da je do nekog keksica rama ili slota za ram
15 godina
offline
Od 8 GB rama, 3,99GB usable

Provjeri:

 

1.) Da li je opcija Maximum Memory isključena. (msconfig --- boot --- advanced options)
2.) Da li je Memory Remapping uključen u BIOS-u.

 

Možeš još probati i ovo što ti je predložio Njuškalo (radilo je, vjerovao ili ne), uraditi update BIOS-a ili ga resetovati.

Life sucks... And then you die.
 
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Od 8 GB rama, 3,99GB usable

Updateaj BIOS

Ofc.
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Od 8 GB rama, 3,99GB usable
njuskalo1983 kaže...
myslawzunic kaže...

Imam Windows 7 Ultimate 64 bitni i pise mi da imam 8 GB rama, od cega je 3,99GB usable, znali netko kako rijestiti ovaj problem?

davno mi je jedan prijatelj ima taj problem i sve je pokusa i nakraju mi je reka da je rijesija tako da je izvadija proc i vratija ga nazad i onda mu je bilo dobro,nije ni meni bilo jasno da mu je bilo zbog toga al probaj i ti tako nemas sta izgubit

veze sa nicim nema..

xfact
12 godina
neaktivan
offline
Re: Od 8 GB rama, 3,99GB usable
escobar_ kaže...

Provjeri:

 

1.) Da li je opcija Maximum Memory isključena. (msconfig --- boot --- advanced options)
2.) Da li je Memory Remapping uključen u BIOS-u.

 

Možeš još probati i ovo što ti je predložio Njuškalo (radilo je, vjerovao ili ne), uraditi update BIOS-a ili ga resetovati.

najvjerovatnije od svega navedenog..

xfact
13 godina
neaktivan
offline
Od 8 GB rama, 3,99GB usable

probao sam sve osim vadenja procesora, ista stvar

Potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Od 8 GB rama, 3,99GB usable

nevjerujem da ce ista biti ako budem skidao procesor jer meni pise da imam 8 GB rama

Potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Od 8 GB rama, 3,99GB usable

pa dobro, aj digni neku live linux distribuciju, i vidi sta ti ona prijavljuje, koliko ti je memorije na raspolaganju...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od 8 GB rama, 3,99GB usable
myslawzunic kaže...

Imam Windows 7 Ultimate 64 bitni i pise mi da imam 8 GB rama, od cega je 3,99GB usable, znali netko kako rijestiti ovaj problem?

 

myslawzunic kaže...

nevjerujem da ce ista biti ako budem skidao procesor jer meni pise da imam 8 GB rama

 -'ajd stavi ovdje prn-screen taskmanagera (može i detalji-memory).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Od 8 GB rama, 3,99GB usable

evo slike

Potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od 8 GB rama, 3,99GB usable

-stisni 'System reserved...' vidi memoriju i posebno 'system reserved' dio. Vjerojatno je 4GB. -> U BIOSu pronađi memory remaping.

 

Novije MBO nemaju tu opciju (automatika).. pa, vjerojatno si imao 4GB i dodao još 4GB? - Uđi u BIOS, učitaj default, drugo npr ASUS ima opciju pod nazivom XP compatibility.. (ograničava na 3-4GB), isključi je, save-&-exit. Upali win. Ako nije ništa od tog, prolistaj manual od ploče, mora biti neka memory opcija, samo je pitanje naziva..

 

Ako si prčkao po msconfig-u, isključi sve (defaultno je ništa odabranog)...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2012 21:12 (ihush).
13 godina
protjeran
offline
Re: Od 8 GB rama, 3,99GB usable

Jesi probao na msconfig> boot > advances

da vidis sta pise pod procesor i maximum memory.

Meni je jednom pisalo ne znam isto 8GB a usable manje pa sam tako sredio.

Restart kompa i to je to.

Number of procesor treba da bude ili uncheck ili ako je check da je onaj broj koliko ima jezgra.

 

Za maximum memory mi je isto uncheck ali kada stikliram to pojavi se broj 8192 sto znaci da ocitava pravilno. 

http://youtu.be/0LQWJxav7z0
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2012 21:17 (Vlada011).
13 godina
neaktivan
offline
Od 8 GB rama, 3,99GB usable

na default settings ista stvar, a sad kad otvorim msconfig na boot mi nema niceg

Potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Od 8 GB rama, 3,99GB usable
=xfact= kaže...
njuskalo1983 kaže...
myslawzunic kaže...

Imam Windows 7 Ultimate 64 bitni i pise mi da imam 8 GB rama, od cega je 3,99GB usable, znali netko kako rijestiti ovaj problem?

davno mi je jedan prijatelj ima taj problem i sve je pokusa i nakraju mi je reka da je rijesija tako da je izvadija proc i vratija ga nazad i onda mu je bilo dobro,nije ni meni bilo jasno da mu je bilo zbog toga al probaj i ti tako nemas sta izgubit

veze sa nicim nema..

slusaj svako ima svoje misljenje ja sam reka sta se dogodilo prijatelju i on je isto 100 puta skinija rastavija minja slotove stavlja druge rame napravija updejt bios i td i nista i onda kad je izvadija proc i vratija nazad sve mu je onda bilo dobro pa sad briga mene sta ti mislis da to nema veze sa nicim i sta mi dajes bzvz td-ove ja ocu coviku pomoc pa nek pokusa i to nema sta izgubit

D.P
13 godina
offline
Re: Od 8 GB rama, 3,99GB usable
izvadi bateriju iz mbo
AMD u <3 Intel u C===3
13 godina
offline
Re: Od 8 GB rama, 3,99GB usable
tako ja svaki put kad mi se nest dogodi tako
AMD u <3 Intel u C===3
15 godina
offline
Re: Od 8 GB rama, 3,99GB usable
myslawzunic kaže...

na default settings ista stvar, a sad kad otvorim msconfig na boot mi nema niceg

 opcije u msconfigu su mijenjane (je nisu zasivljene..), moraš ih vratiti na normalan start (bez izmjena u msconfigu). Na General 'Normal', na advanced pobriši ogranićenje max-RAM...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Od 8 GB rama, 3,99GB usable

imam isti problem na starom pc.
Ram je bio 512mb i sad pokaziva 256mb na sistemu, a na cpuz 512mb.

Mucio sam se 2-3mj i nisam rijesio taj problem.
(imam jedan keks od 512 ali pokaze kao 256)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Od 8 GB rama, 3,99GB usable

sad idem probati izvaditi procesor

Potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Od 8 GB rama, 3,99GB usable

vadio rame, procesor i opet ista stvar, al kad udem u bios pise mi dolje u kutu da imam 8192 Mb rama

Potpis
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Od 8 GB rama, 3,99GB usable
izvadi bateriju iz maticne ili reinstal win
AMD u <3 Intel u C===3
13 godina
neaktivan
offline
Od 8 GB rama, 3,99GB usable

uheba san windows, instalira linux ubunt 11.10 na drugi hard disk, i sat kad upalin comp i stavin da boota sa hard diska na kojemu je windows 7 pise mi reboot and select proper boot device

Potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Od 8 GB rama, 3,99GB usable

zna li ko?

Potpis
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Od 8 GB rama, 3,99GB usable

Stavi cd/dvd od wina, idi na repair prije instalacije i upiši fixmbr. Samo prati ove upute, trebalo bi pomoći. Iako, obrisao si linuxe zar ne? Ili imaš dual boot? Ako si ih obrisao, napravi onako kroz repair.

Novac ne može kupiti sreću, ali je ugodnije plakati u Ferrariju nego na biciklu...
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Od 8 GB rama, 3,99GB usable

ne nisam pobrisao linux, kad upalim pc imam za odabrat linu obican, repair linux i memory test ali nema windows 7

Potpis
13 godina
neaktivan
offline
Od 8 GB rama, 3,99GB usable

i kad stavim disc od windowsa ne dobijem ono install now i ono gdje mogu kliknut repair nego mi ponudi da odaberem jezik

Potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Od 8 GB rama, 3,99GB usable

linux mi radi ali nemogu bootat s hard diska na kojem mi je windows 7, zna li neko kako mi mogao pokrenut windows instalaciju unutar ubunta?

Potpis
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2012 21:41 (myslawzunic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Od 8 GB rama, 3,99GB usable

Oćete pomoć ili neznate :P

ŽuNa
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice