Automatiziranje instalacije programa

poruka: 27
|
čitano: 4.999
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Automatiziranje instalacije programa

Pozdrav,

budući da se bavim IT-om i često dolazim u dodir s više PC-eva/laptopa od kojih neki imaju ODD a drugi nemaju, odlučio sam napraviti bootable USB stick sa svime što mi treba. Jedna me stvar muči... Kako da ja u taj veliki iso stavim appove koji bi se automatski instalirali nakon što se OS instalira.

Dakle recimo instaliram 8.1x64 i želim da nakon toga instalira Avast/Adobe Reader, MBAM, Chrome..., ali bez moje interakcije.

Prijedlozi su dobro došli.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Automatiziranje instalacije programa

Koristi Ninite. Označi sve aplikacije koje želiš instalirati i klikni na Get Your Ninite te skinutu datoteku spremi na USB. Program je potrebno samo pokrenuti i on će sam instalirati sve programe koje si odabrao. Po završetku instalacije samo zatvoriš program, a no što ne možeš skinuti i instalirati s ovim programom, skineš ručno i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2016 15:43 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Automatiziranje instalacije programa
Marko :D kaže...

Koristi Ninite. Označi sve aplikacije koje želiš instalirati i klikni na Get Your Ninite te skinutu datoteku spremi na USB. Program je potrebno samo pokrenuti i on će sam instalirati sve programe koje si odabrao. Po završetku instalacije samo zatvoriš program, a no što ne možeš skinuti i instalirati s ovim programom, skineš ručno i to je to.

Znam za njega, ali ne želim to. Želim integrirane offline installere koji će se samostalno instalirati nakon instalacije OS-a bez mog nadzora, a kasnije ja lako updateam sve to.

13 godina
neaktivan
offline
Automatiziranje instalacije programa

Ti želiš napraviti sistem u kojim bi bili svi tebi potrebni progami automatski instalirali, kao što npr prije kada sam radio xp instalaciju gdje sam ubacivao određene programe drajvere neki tweak, mijenjao sav vizualni dioi slično, gdje se instalira prilikom instalacije na 19, 13 minuti ili poslije prvog boota zavisno od načina na kojim smo napravili slipstream.


Prije 2 godine isto sam to uradio sa windws 8.1 ali ne baš u detalja kao xp jer sam xp znao u potpunosti i imao sam volje tako da sam mogao sve ručno, dok sa win 8 nisam htio da se zamaram pa sam koristio softvare za slipstream.

To sve možeš uraditi ovim programom s kojim možeš skoro sve a ne treba dosta vremena kao prije jer je sve automatizovano.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2016 16:57 (jigsaw5063).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Automatiziranje instalacije programa

jeli to covjek rekao da zeli nesto kao hm... linux 

TD people now you are on my Death Note
 
2 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Automatiziranje instalacije programa
Instaliraj win na neki pc, instaliraj sve tvoje programe, makni drajvere, nemoj aktivirati win, i onda na takvu situaciju napravi image sistemskih particija . Taj image pomocu health usba mozes rwstorati na bilo kojo pc,hdd,usb...
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Automatiziranje instalacije programa
bunkermax kaže...
Instaliraj win na neki pc, instaliraj sve tvoje programe, makni drajvere, nemoj aktivirati win, i onda na takvu situaciju napravi image sistemskih particija . Taj image pomocu health usba mozes rwstorati na bilo kojo pc,hdd,usb...

 

da,na taj način je još lakše i brže(skoro sam na taj način pravio live OS) samo što će tada moći koristiti samo win 10 jer je napravljen da se win prilagodi novom hardveru bez izbacivanja grešaka pri startu, dok nije slučaj kod starijih windowsa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2016 1:10 (jigsaw5063).
14 godina
offline
Automatiziranje instalacije programa

Ne, ne, ne, idemo ponovno.

Znači, ja imam 2 iso-a 7-8.1-10 x86 i 7-8-10x64 koje sam spojio u jedan iso od nekih 17-18 gb.

uz to sam napravio poseban Office 2016 iso s integriranim hr lang packom.

Treći iso je veliki driver pack sa svim mogućim driverima koji postoje.

E sad, ja bih nekako u taj image s OS-ovima stavio i određen broj aplikacija koje želim da se automatski pokrenu bez mog nadzora i da automatski odrade sve jedna za drugom.

Office mi nije bootabilan pa njega isto tako želim kao i appove automatski instalirati.

Znam da je moguće to izvesti, jer sam to već vidio po netu.

Znači ja želim to sve integrirati u jedan iso i zadatimu redoslijed kojim će raditi:

1.OS & Apps

2.Driverpack

3.Office

Uz taj iso želim napraviti Multiboot koji će uz Winse imati Rescue cd-e, Hirens, GParted, Linux distru...

 

Je li sada jasnije?

Ova opcija sa kreiranjem image nakon instalacije, ne hoda, jer ja želim imati sve na jednom mjestu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Automatiziranje instalacije programa
softwaremaniac kaže...

Ne, ne, ne, idemo ponovno.

Znači, ja imam 2 iso-a 7-8.1-10 x86 i 7-8-10x64 koje sam spojio u jedan iso od nekih 17-18 gb.

uz to sam napravio poseban Office 2016 iso s integriranim hr lang packom.

Treći iso je veliki driver pack sa svim mogućim driverima koji postoje.

E sad, ja bih nekako u taj image s OS-ovima stavio i određen broj aplikacija koje želim da se automatski pokrenu bez mog nadzora i da automatski odrade sve jedna za drugom.

Office mi nije bootabilan pa njega isto tako želim kao i appove automatski instalirati.

Znam da je moguće to izvesti, jer sam to već vidio po netu.

Znači ja želim to sve integrirati u jedan iso i zadatimu redoslijed kojim će raditi:

1.OS & Apps

2.Driverpack

3.Office

Uz taj iso želim napraviti Multiboot koji će uz Winse imati Rescue cd-e, Hirens, GParted, Linux distru...

 

Je li sada jasnije?

Ova opcija sa kreiranjem image nakon instalacije, ne hoda, jer ja želim imati sve na jednom mjestu.

 Bit će to veliki iso , prilikom restore image to se uradi za 5min imao  bi sve što ti treba i brže ali svakako ti ne odgovara jer želiš korisiti i starije OS-ove, jer želiš da bude kao iz microsofta onda ti preostaje ono iz mog prvog posta

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2016 1:11 (jigsaw5063).
14 godina
offline
Re: Automatiziranje instalacije programa
jigsaw5063 kaže...
softwaremaniac kaže...

Ne, ne, ne, idemo ponovno.

Znači, ja imam 2 iso-a 7-8.1-10 x86 i 7-8-10x64 koje sam spojio u jedan iso od nekih 17-18 gb.

uz to sam napravio poseban Office 2016 iso s integriranim hr lang packom.

Treći iso je veliki driver pack sa svim mogućim driverima koji postoje.

E sad, ja bih nekako u taj image s OS-ovima stavio i određen broj aplikacija koje želim da se automatski pokrenu bez mog nadzora i da automatski odrade sve jedna za drugom.

Office mi nije bootabilan pa njega isto tako želim kao i appove automatski instalirati.

Znam da je moguće to izvesti, jer sam to već vidio po netu.

Znači ja želim to sve integrirati u jedan iso i zadatimu redoslijed kojim će raditi:

1.OS & Apps

2.Driverpack

3.Office

Uz taj iso želim napraviti Multiboot koji će uz Winse imati Rescue cd-e, Hirens, GParted, Linux distru...

 

Je li sada jasnije?

Ova opcija sa kreiranjem image nakon instalacije, ne hoda, jer ja želim imati sve na jednom mjestu.

 Bit će to veliki iso , prilikom restore image to se uradi za 5min imao  bi sve što ti treba i brže ali svakako ti ne odgovara jer želiš korisiti i startije OS-ove, jer želiš da bude kao iz microsofta onda ti preostaje ono iz mog prvog posta

Nažalost tvoj tool mi je još beskorisniji od NTLitea, jer mi ne dopušta da mountam taj iso, on bi samo iz mog sustava sve radio... Vidim da ninite pro ima sve što mi treba, ali ga ne mogu nabaviti

13 godina
offline
Re: Automatiziranje instalacije programa

Internet predlaže PDQ Deploy kao alternativu za Ninite Pro, pa pogledaj to.

 

http://www.adminarsenal.com/pdq-deploy/

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2016 18:01 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Automatiziranje instalacije programa
Marko :D kaže...

Internet predlaže PDQ Deploy kao alternativu Ninite Pro-u, pa pogledaj to.

 

http://www.adminarsenal.com/pdq-deploy/

Upravo ga skidam.

14 godina
offline
Automatiziranje instalacije programa

Ne mogu ga niti pokrenuti jer traži pass existing admina, a ja to nemam niti sam ikad koristio pass za svoj admin account. Tražim dalje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Automatiziranje instalacije programa
14 godina
offline
Automatiziranje instalacije programa

Nije prilagođen visokoj rezoluciji, ne sprema mi installere za offline upotrebu, nego ih odmah gura na moj PC. Majko mila, očekivao sam da će cijeli proces trajati, ali da će izbor programa biti ovoliko težak, e, tomu se nisam nadao.

Sad sam našao Silent Install Builder, pa ću s njim probati napraviti tu kolekciju, samo kako onda to sve automatizirati da se samo pokrene nakon instalacije windowsa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Automatiziranje instalacije programa

Vjerojatno bi mogao sa nekim batch fajlom instalirati tu kolekciju.

 

Ili, ako imaš volje, prouči powershell install-package i Chocholatey.


Detaljnije o tom package manageru u Windowsima

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2016 20:39 (Sum_of_all_fears).
14 godina
offline
Re: Automatiziranje instalacije programa
Sum_of_all_fears kaže...

Vjerojatno bi mogao sa nekim batch fajlom instalirati tu kolekciju.

 

Ili, ako imaš volje, prouči powershell install-package i Chocholatey.


Detaljnije o tom package manageru u Windowsima

Hvala za linkove, ali evo Silent Install Builder jako lijepo radi, sad sam probao u VM-u, jedina mana mu je što ne radi na svemu (Avast, Unchecky) kako se spada nego čeka user input, a recimo MBAM, CDBurnerXP instalira bez beda, mada su na svim setupima postavljeni parametri: /VERYSILENT /SUPPRESSMSGBOXES /NORESTART.

10 godina
protjeran
offline
Re: Automatiziranje instalacije programa

Kolega, mislim da nisi odabrao dobar put za tako nesto. Cak i da slozis neki boot mix svega toga, previse je tu stvari koje mogu krenuti po zlu.

Osim toga, stalno bi morao raditi novi medij jer se apk stalno nadogradjuju kao i osevi, a vidis po zadnjih par tjedana da je brzi clean install nego nadogradnja...

Uz danasnje brzine neta, kaj ti nije najlakse na svakoj friskoj instalaciji povuci najnovije verzije potrebnih aplikacija. Meni se office 2016 ( iz paketa office365) instalira u 10 min, a ako ide nadogradnja sa 2013 to traje satima bez obzira na brzinu neta....

Cak i da imas na stotine instalacija tjedno, opet ta tvoja ideja nebi bila nesto prakticna. Oemi rade na foru kloniranja hdda...

I sama ideja da tako nesto prepustis automatici je jako losa i sa tehnickog i sa sigurnosnog aspekta. I da ti neki dev izradi apk za tako nesto, kaj npr ako je server down sa kojega treba nekaj odraditi...bu zapel u petlju, bu se sve restartalo,bu pokusaval periodicno.... Kaj ak nekaj povlaci sa sitea koji je eto bas unazad par minuta zarazen ransomwareom a tvoja automatika to nezna...


I tak, mislim da tu puno toga moze poci po zlu, a vremenski nebus nekaj na dobitku ako imas stare verzije apk pa svaku nadogradjujes... Kaj ako bu svako malo brejk jer eto neke aplikacije su bile kompatibilne kad si radio taj medij ali nakon nadogradnje na najnovije verzije polucuju bsodom... Kuzis, puno je tu ako, mozda....
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Automatiziranje instalacije programa
bunkermax kaže...

Kolega, mislim da nisi odabrao dobar put za tako nesto. Cak i da slozis neki boot mix svega toga, previse je tu stvari koje mogu krenuti po zlu.

Osim toga, stalno bi morao raditi novi medij jer se apk stalno nadogradjuju kao i osevi, a vidis po zadnjih par tjedana da je brzi clean install nego nadogradnja...

Uz danasnje brzine neta, kaj ti nije najlakse na svakoj friskoj instalaciji povuci najnovije verzije potrebnih aplikacija. Meni se office 2016 ( iz paketa office365) instalira u 10 min, a ako ide nadogradnja sa 2013 to traje satima bez obzira na brzinu neta....

Cak i da imas na stotine instalacija tjedno, opet ta tvoja ideja nebi bila nesto prakticna. Oemi rade na foru kloniranja hdda...

I sama ideja da tako nesto prepustis automatici je jako losa i sa tehnickog i sa sigurnosnog aspekta. I da ti neki dev izradi apk za tako nesto, kaj npr ako je server down sa kojega treba nekaj odraditi...bu zapel u petlju, bu se sve restartalo,bu pokusaval periodicno.... Kaj ak nekaj povlaci sa sitea koji je eto bas unazad par minuta zarazen ransomwareom a tvoja automatika to nezna...


I tak, mislim da tu puno toga moze poci po zlu, a vremenski nebus nekaj na dobitku ako imas stare verzije apk pa svaku nadogradjujes... Kaj ako bu svako malo brejk jer eto neke aplikacije su bile kompatibilne kad si radio taj medij ali nakon nadogradnje na najnovije verzije polucuju bsodom... Kuzis, puno je tu ako, mozda....

Istina je to sve, ali odlučio sam probati, jer imam volje i vremena. Ak se ideja pokaže lošom, Bože moj. Nema odustajanja dok se ne iskuša.

10 godina
protjeran
offline
Re: Automatiziranje instalacije programa
Svala cast, i najvrednije je kaj bus i dosta toga naucio dok to pokusavas.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Automatiziranje instalacije programa

Mlad, entuzijastičan i željan znanja. Kad već imam otužnu "inf" na faksu, barem da se sam usavršim da se kasnije mogu baviti PC-evima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Automatiziranje instalacije programa

Sve zavisi koliko kvalitetno želiš uraditi, možeš napraviti da ti se instalira kao update tokom instalacije windowsa ili poslije instalacije kada budeš po prvi puta na desktopu.

Nemoj zaboraviti da ćeš trebati za svaki windows 7-8-10 trebati zasebno praviti, da ti se pokrene nešto kada stigne na desktop moraš ubaciti key u registry za autorun ili u startnom folderu.

Da ne bi imao duplikate programa npr u root iso fajla napraviš folder sa tvojim programima koje želiš instalirat zatim napraviš skriptu koja bi sve to lijepo instalirala onako kako želiši i spremiš je u windows gdje ćeš putem registrija dati naredbu da se pokrene kod prvog starta i instalira to sa sa cd/usb, ne mogu ti toliko pomoći jer ne znam kojom metodom radiš i šta imaš na umu.

Ko ideš ovom gore metodom i bude novija verzija  programa samo prekopiraš sa tom starijom verzijom softvera bez da moraš dirati sistem iznova

Neki instaleri jednostavno ne prihvataju /VERYSILENT /SUPPRESSMSGBOXES /NORESTART tako da ćeš trebati napraviti tvoju instalaciju za taj software

Ako ti je ovo prvi put da radiš možda ćeš sporije uraditi ali svaki naredni put bit će bolje i kvalitetnije

Tajiznad u postu program što sam ti naveo ne znam zašto ti neće otvoriti trebao bih da pogledam

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2016 0:46 (jigsaw5063).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Automatiziranje instalacije programa
jigsaw5063 kaže...

Sve zavisi koliko kvalitetno želiš uraditi, možeš napraviti da ti se instalira kao update tokom instalacije windowsa ili poslije instalacije kada budeš po prvi puta na desktopu.

Nemoj zaboraviti da ćeš trebati za svaki windows 7-8-10 trebati zasebno praviti, da ti se pokrene nešto kada stigne na desktop moraš ubaciti key u registry za autorun ili u startnom folderu.

Da ne bi imao duplikate programa npr u root iso fajla napraviš folder sa tvojim programima koje želiš instalirat zatim napraviš skriptu koja bi sve to lijepo instalirala onako kako želiši i spremiš je u windows gdje ćeš putem registrija dati naredbu da se pokrene kod prvog starta i instalira to sa sa cd/usb, ne mogu ti toliko pomoći jer ne znam kojom metodom radiš i šta imaš na umu.

Ko ideš ovom gore metodom i bude novija verzija  programa samo prekopiraš sa tom starijom verzijom softvera bez da moraš dirati sistem iznova

Neki instaleri jednostavno ne prihvataju /VERYSILENT /SUPPRESSMSGBOXES /NORESTART tako da ćeš trebati napraviti tvoju instalaciju za taj software

Ako ti je ovo prvi put da radiš možda ćeš sporije uraditi ali svaki naredni put bit će bolje i kvalitetnije

Tajiznad u postu program što sam ti naveo ne znam zašto ti neće otvoriti trebao bih da pogledam

Zanimljivo, da, ovo mi je prvi put i učim, gledam tutoriale po netu, isprobavam programe, vrtim virtualke, promatram kako se sve to ponaša.

Dobro, i mislio sam kopirati u root iso fajla u neki folder, e, sad, izrada skripte je veći problem, jer nisam nikada radio ništa slično, ali pretpostavljam da je to kao nekakav batch fajl koji bi pozvao programe nakon instalacije OS-a.

Nemam neku posebnu metodu. Želim samo automatizirati instalaciju znači umetnem usb odaberem OS i to je to, dalje želim da sve bude automatski, ovo s registryjem nije loša ideja, to bih isto trebao nekako integrirati u sam ISO?

13 godina
neaktivan
offline
Automatiziranje instalacije programa

Ja sam bio koristio auto it preko njega možeš napraviti i silent instalacije za programe ali svakako će biti teže ali pokušaj barem preko batch, ako želiš da ti budu u root folderu a da nemaš skriptiranja tada trebaš preko nekog softvarea kao onaj gore što sam naveo gdje imaš opciju da pronađeš softvare koji želiš da se instalira.

Koliki broj želiš otprilike aplikacija postaviti da se automatski instaliraju ?
Da, treba se registry integrirati u iso znam gdje se nalazi na xp dok na win7+ ne znam jer sam to radio sa onim gore pomenutim pogramom u njemu ima opcija za ubacivanje registrija za pstale ne znam kakve sve mogućnosti imaju ali vjerovatno trebaju imati i tu opciju

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2016 4:56 (jigsaw5063).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Automatiziranje instalacije programa
jigsaw5063 kaže...

Ja sam bio koristio auto it preko njega možeš napraviti i silent instalacije za programe ali svakako će biti teže ali pokušaj barem preko batch, ako želiš da ti budu u root folderu a da nemaš skriptiranja tada trebaš preko nekog softvarea kao onaj gore što sam naveo gdje imaš opciju da pronađeš softvare koji želiš da se instalira.

Koliki broj želiš otprilike aplikacija postaviti da se automatski instaliraju ?
Da, treba se registry integrirati u iso znam gdje se nalazi na xp dok na win7+ ne znam jer sam to radio sa onim gore pomenutim pogramom u njemu ima opcija za ubacivanje registrija za pstale ne znam kakve sve mogućnosti imaju ali vjerovatno trebaju imati i tu opciju

15-ak programa sveukupno. Ma čak i nije poanta u silent, ne mora on biti silent, samo neka bude automatski.

15 godina
offline
Re: Automatiziranje instalacije programa
softwaremaniac kaže...

Pozdrav,

budući da se bavim IT-om i često dolazim u dodir s više PC-eva/laptopa od kojih neki imaju ODD a drugi nemaju, odlučio sam napraviti bootable USB stick sa svime što mi treba. Jedna me stvar muči... Kako da ja u taj veliki iso stavim appove koji bi se automatski instalirali nakon što se OS instalira.

Dakle recimo instaliram 8.1x64 i želim da nakon toga instalira Avast/Adobe Reader, MBAM, Chrome..., ali bez moje interakcije.

Prijedlozi su dobro došli.

-naravno da se može.. ali nije preporučljivo, odnosno nije to ista 'kategorija' (ipak si ti u šarenim okružjima, ne štancaš stotine identičnih računala..)

 -što je distra? vidi dalje.. i win može biti 'distra' OEM/predinstalirano sve..

Killua kaže...

jeli to covjek rekao da zeli nesto kao hm... linux 

- začudio bi se.. razlika je više onak, .. nema + želja MS da to nije baš lako, vjerojatno povezano s novcem.

 

može, instaliraš, OS, podesiš sve potrebno, appsi.. i napraviš install-wim/OOBE. (sve ostalo detaljno na .. tko bi rekao? MSovim str, deplojanje i sl.+server..)

ali time gubiš 'fleksibilnost', npr sama licenca-aktivacija.. (kao i razlog MSovom otežavanju/skrivanju takve mogućnosti nasuprot linux distri).

 

prije je to bilo upotrebljivo za identična računala.. sad je to upotrebljivije (od w8 ispod haube VM/hyper/wintogo.. to dozvoljava boot s bilo čega HW neovisno), ali još MS to ne želi relaxati, + kad bootaš ovisiš o licenci, koja će se tad deaktivirati ako primjeti drugi hardware-ID.. a podsjetnik, kako se danas aktivira win10 npr upgrejdan?

 

i dalje moraš imati normalne medije, za fix, za razna računala/postavke.

vremenska ušteda? Štedi se na podešavanju (OSa, appsa, update, aktivacije..) i to je sve. Ali više problema zbog licence. Ako nema gore npr MSOa.. a tad se pitaš što će ti umanžanje/kreiranje installa kao clean installa (jer ga imaš jednako kao install.. normalan). Ako je s dodatnim appsima, tad dali na sva računala ide isti soft/licenca, MSO/Adobe itd.. kužiš? To rade velike firme ili OEMi koji ti OOBEaju i juzer opet kod prvog paljenja klika-podešava i ako ima key ktivira sotf.. dakle nije baš ako copy/image restore. Odnosno, opet problem kad bi to umažao-ID-key-licenca.. (jednokratna, jedan PC u jednom trenu, drugi PC = ban IDa-licence)...

 

Ili misliš da se se drugi nebi već sjetili 'ubrzati' banalne-repetativne radnje? :) .. PC je zdelanac, ako imaš installove (normalne) tad svaki put radi, na svim kombinacijama, ako to spojiš u jednu imaš u jednom promilu sve, u ostalima samo probleme.. (a kriv je MS jer nam to ne želi relaxati)... odnosno odeš tad na neki ubuntu i napraviš svoju distru, nema takve restrikcije (jer je FOSS).

 

sve je soft, sve je file. Sve se može, no ima li smisla..

 

edit: + još par hintova, WAIK, sve se može podesiti pa i juzername, path do npr picture foldera ako se ne želi defaultni C:\ .. particije, rezolucija, teme.. no time se sužava fleksibilnost, npr samim monotorom-dimenzijama kao najbanalnije.. može se, ne znači da je iskoristivo, bar ne u ciframa s recimo 10 PCja (čak i da si identični) .. ima smisla da se to deploja na više u većoj firmi (pa i mrežom) a tad već ovisimo o mogućnosti boota-mrežno i postavkama BIOSa pa nadalje. Vrijeme koje se utroši na izradu installa se na manjem broju računala ne može uštedjeti pojedinim podešavanjem ili neznatno pogotovo ako nisu identična računala/potreb/radna mjesta/licence (najgori dio kao kočnica, KMS-VLK ili pojedinačne). + tijek vremena i promjene (hw, update.. i potreba), koliko često se tad takav image kreira ponovo itd.

 

edit2: ubrzanje, može se umjesto installa npr s DVD/USBa (brzina može varirati, čitljivost-stari player ili sam stikić..) ubadanjem HDDa na neki PC 'za umnažanje' i raspakiravanjem .wim/kreiranje boota/vraćanje u PC i paljenje identično kao kad prvi put juzer upali OEM win iz trgovine.. takva instalacija je u par minuta/5-10.. brzina HDDa na SATA kontroleru za raspakiravanje dvadesetak GBa. Tu se može uštedjeti do pola sata u odnosu na klasičan install (a to vrijeme potrošiš na pojedine postavke) .. ili je jednako brzo s nekog stikića.. pa tad ni vađenje HDDa u ušteda možda minute nije isplativo za vrieme.

 

edit: i detaljnije za spomenuti ninite (i sl. appse-toolse, za izradu customiziranih installova, slipstrimanje SPa, drivera..), popularno iz doba XPa (jer je ovisio o FDD za driver npr SATA-kontroler), zgodno za jednog korisnika (njegov PC), ali tako kreiran medij nje funkcionirao na ostalim (različitim) računalima, nije mogao ni npr repari/reinstall (samo untouched, to je boot automatika, ili-ili, kao ona poruka ''press any key..'' i nakon tog 'press F6..'... to se preskakalo (upravo zbog npr dirvera). To je i objašnjenje kad se nteko čudi zašto XP kojeg je instalirao na jednom PCju ne radi na drugom.. :)

To je lakši-brži način, klikanje.. ali kroz neko vrijeme (godinu) ispadne beskorisno-zastarjelo (minus spomenute mane, tj tad bi bilo potrebno imati više medija i nositi ih.. s untouchedom radi svaki PC)... Od W7(zapravo Vista) nije FFD problem za dodati driver u procesu instalacije (s CD-DVD-USBa) pa je soft kao ninite počeo nestajati...

Može biti nekom korisniku zgodno. .. uz napomenu, npr MSov DVD2USB tool snima (na DVD-ili-USB) isključivo origigi-untouched ISO/medij, ne modificiran. (tad se koristi npr rufus ili bilo što pa i ručno).

Dodatna fora je bila izrada multi-installa npr xp/2003/w7/32-64/home-pro.. itd. na jednom mediju. Praktično za nošenje ali gubljenje 'sigurnog' bootanja s različitog HWa i bilo je zanimljivo prije masovnijeg korištenja USBa za install. Sad je 'praktičnije' (sigurnije) kupiti šaku stikića po 4-8GB i imati to odvojeno (sitni, u jedan džep.. i ne crknu svi istovremeno) :) + MS je od jeseni počeo s mogućim skidanjem 'multija'.. tj npr home-pro-32-64.. kao jednim ISOom i eliminirana je potreba za kemijanjem (ali je taj ISO 6GB..).

Kao što npr za win7 i w8-81.. nije izašao SP2.. pa se nema što slipstimati (a sad bi ovi kumulativni updatei bili zgodni, da se preskoči beskonačno prvo čekanje na update..).

 

kombinacija tih alata može biti nekome korisna, zanimljiva na prvu, nekome beskorisno.. većina juzera je zadovoljna jednim običnim ISOom, koji radi. Ostali balansiraju između uloženog-dobivenog jer se specifična potreba kao pitanje-potreba u temi ne odnosi na 99% juzera, ili biraju ''po boji'' :)) (osobni izbor.. a dobar dio juzera će takav multiboot-sve-u-jedan medij doživjeti kao 'najbolji' win.. zapravo isti je i njima treba jedan, koji radi.. naravno to isključuje i mogućnost da su sve ostale apps predinstalirane, jer različite su potrebe, a takav .wim bi bio proporcionalno veći, .. 100GB? i problem licenci ili univerzalnih postavki koje su nekome dobre-loše.. itd.). Kao da govorimo o izradi backup imagea i umnažanja na druga računala.. ='' može + ali ''.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2016 17:33 (ihush).
14 godina
offline
Automatiziranje instalacije programa

Pozdrav, evo da osvježim temu. Našao sam NTLite koji sve odrađuje savršeno bez moje interakcije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice