Blue screen of death

poruka: 9
|
čitano: 2.460
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Blue screen of death - atikmdag.sys

Kompjuter je star 15ak dana, znači nov.

Core i3 4170, 500 W napajanje, 8 GB RAMa, cooler Scythe Tatsumi, grafička asus radeon R250x, OS: Windows 7

 

Sinoć mi se po prvi put to pojavilo, ajde mislila sam nešto je sa strujom ili nešto. 

Međutim jutros se desilo opet.

Čini mi se da uvijek nekako zašteka kad krenem pogledat neki video ali možda je dosad slučajnost.

 

Izbacuje mi ovaj error, evo screenshot, pa ako ikako možete pomoći kako da to riješim a da ne nosim na servis jer ću bit opet bez kompa danima, molim vas pomozite.

 

 Instalirah BlueScreenView, pa mi je očitao taj dump file, evo screenshot što kaže:


Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2015 12:48 (Dinny).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Blue screen of death

uzročnik je atikmdag.sys (driver grafičke kartice), a kako je parameter 1: 0xC0000005 uzročnik može bit i neispravna memorija

 

provjeri imaš li najnovije drivere za grafičku i pokreni memtest da vidiš jeli problem u memoriji

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Blue screen of death

Instalirala sam najnoviji driver za grafičku, skinula sam ga sa službenih stranica Asusa.

 

Što se memorije tiče, provukla sam je kroz MemTest, 5 sati se vrtilo i testiralo i nema nikakvih errora, sa memorijom je očito sve u najboljem redu.

 

Ništa, sad ću vidjeti kako će se situacija dalje odvijati, zasad nisam još dobila BSOD ali i prije mi se javljao periodično bez nekog pravila tako da ću napisati tu ako se opet javi (nadam se da neće).

 

 

U slučaju da se opet javi, s obzirom da sam stavila najnoviji driver za grafičku i da je sa memorijom sve u redu, može li postojati neki treći uzrok?

15 godina
offline
Blue screen of death

ako nije problem u memoriji, update drivera obićno riješi taj problem.

 

za slučaj da se problem ne rješi s updateom drivera uzrok može biti i :

-neažuriran windows

-virus

-antivirus

-corrupted file

-pregrijavanje (provjeri temperature)

 

možeš provjerit imaš li ažuriran windows, te s programom speecy temperature, možeš napraviti i ovo

 

 

klik na strat > u tražilicu (search) upiši cmd >desni klik mišem na Command Prompt i klik na "run as administrator"

 

kad se otvori command prompt kopiraj ovu naredbu i klik na ENTER i sačekaj dok ne završi verifikacija

 

sfc /scannow

 

kad završi verifikacija javi koji je rezultat

 


isto možeš i provjeriti greške na disku, na ovom linku imaš slikovna upustva kako to uraditi

 

windows 7 check disk

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2015 9:23 (total).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Blue screen of death

blue screen problem...ima neko rješenje?!

 

 

Team32Ipe77
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Blue screen of death

Tema za to postoji u HW forumu, al dobro. Trebam taj minidump file, uploadaj ga nekamo.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Blue screen of death

http://www.filedropper.com/110715-12043-01   evo valjda radi link i valjda je to ono što si tražio 

Team32Ipe77
14 godina
offline
Re: Blue screen of death
Ipe77 kaže...

http://www.filedropper.com/110715-12043-01   evo valjda radi link i valjda je to ono što si tražio 

 Testiraj RAM Memtestom86+ 8 passova jednu po jednu pločicu i javi rezultate. Nakon toga, pokreni Prime95 i odvrti testove s njim. Kakve su temperature? Je li sve čisto od prašine?

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Blue screen of death

sve je čisto..što se tiče temperature i one su uredne.....kad ulovim vremena napravim to pa ti javim...

Team32Ipe77
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice