Brisanje podataka nakon restarta

poruka: 15
|
čitano: 6.008
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Brisanje podataka nakon restarta

Dakle, imam velik problem. Nakon običnog reseta računala, gube se, tj. brišu se podatci s računala, npr. obrišu se downloadani sadržaji, ali ne svi, već samo neki, save u igrama, folderi s podatcima, koliko sam uspio skužiti obrišu se svi podatci koji su stavljeni na računalo u periodu između dva reseta, iako nisam posve siguran.
Računalo je sasvim novo, OS Windows 7, 64-bit.

Da pokušam što bolje dočarati situaciju, uzet ću jedan primjer:

Prije 5-6 dana downloadao sam GTA IV.
Tada sam zbog nečega (više se ne sjećam zbog čega) resetirao računalo, a downloadani dijelovi GTA su se obrisali.

Zatim sam ponovno skinuo GTA IV, pošto mi se ovaj obrisao.
Danas sam resetirao računalo, obrisao se taj GTA, a vratio onaj koji sam downloadao prije 5-6 dana.

Još jedan primjer, prije 5-6 dana sam skinuo uTorrent i namjestio jezik na hrvatski. Nakon reseta bio je na engleskom, a nakon današnjeg reseta opet je na hrvatskom.

Skroz čudno, zaista ne znam što da radim, molim pomoć!
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
RE: Brisanje podataka nakon restarta

Preskeniraj s MBAM.

Imaš li možda instaliran DeepFreeze?

14 godina
neaktivan
offline
Brisanje podataka nakon restarta

I meni se čini da imaš nekih nepoželjnih gostiju. Probaj Avast 5.0 free. Ja sam zadovoljan sa detekcijom i shiedom.

Imam i Malwarebytes free i SuperAntiSpyware samo za scan po potrebi

IdEš
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Brisanje podataka nakon restarta
softwaremaniac kaže...

Preskeniraj s MBAM.

Imaš li možda instaliran DeepFreeze?

 Nemam.

Preskenirao sam s MBAM-om, međutim ništa nije našao. Nekako sumnjam da je riječ o malware-u, virusima i sličnome, jer kako sam rekao, računalo je staro tjedan dana, ima antivirusnu zaštitu od prvog dana (Norton i AVG, tako da čisto sumnjam da je u tome problem. To što pri skenu ništa nije nađeno još više potvrđuje moje sumnje.

 

Što bih još mogao napraviti?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Brisanje podataka nakon restarta
Moskvich kaže..

 Nemam.

Preskenirao sam s MBAM-om, međutim ništa nije našao. Nekako sumnjam da je riječ o malware-u, virusima i sličnome, jer kako sam rekao, računalo je staro tjedan dana, ima antivirusnu zaštitu od prvog dana (Norton i AVG, tako da čisto sumnjam da je u tome problem. To što pri skenu ništa nije nađeno još više potvrđuje moje sumnje.

 

Što bih još mogao napraviti?

čekaj norton i avg ti rade zajedno u realnom vremenu?

16 godina
offline
RE: Brisanje podataka nakon restarta
Moskvich kaže...
softwaremaniac kaže...

Preskeniraj s MBAM.

Imaš li možda instaliran DeepFreeze?

 Nemam.

Preskenirao sam s MBAM-om, međutim ništa nije našao. Nekako sumnjam da je riječ o malware-u, virusima i sličnome, jer kako sam rekao, računalo je staro tjedan dana, ima antivirusnu zaštitu od prvog dana (Norton i AVG, tako da čisto sumnjam da je u tome problem. To što pri skenu ništa nije nađeno još više potvrđuje moje sumnje.

 

Što bih još mogao napraviti?

Znaci imas dva antivirusa jel na kompu krasno, deinstaliraj taj AVG obavezno i to ce onda bit kak spada red i disciplina barem kaj se tice zastite.Nevinašce

15 godina
neaktivan
offline
RE: Brisanje podataka nakon restarta
rambox kaže...
Moskvich kaže...
softwaremaniac kaže...

Preskeniraj s MBAM.

Imaš li možda instaliran DeepFreeze?

 Nemam.

Preskenirao sam s MBAM-om, međutim ništa nije našao. Nekako sumnjam da je riječ o malware-u, virusima i sličnome, jer kako sam rekao, računalo je staro tjedan dana, ima antivirusnu zaštitu od prvog dana (Norton i AVG, tako da čisto sumnjam da je u tome problem. To što pri skenu ništa nije nađeno još više potvrđuje moje sumnje.

 

Što bih još mogao napraviti?

Znaci imas dva antivirusa jel na kompu krasno, deinstaliraj taj AVG obavezno i to ce onda bit kak spada red i disciplina barem kaj se tice zastite.Nevinašce

 

Zašto AVG? Oduvijek ga koristim i nikad nisam imao nikakvih problema sa zaštitom, ljudi znaju loše govoriti o AVG-u, međutim sva iskustva s njim su odlična.

 

Uostalom, mislim da moj problem nema veze s time, već da je drukčije prirode.

14 godina
neaktivan
offline
Brisanje podataka nakon restarta

Ma svejedno ali 2 AV

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Brisanje podataka nakon restarta
seneka kaže...

čekaj norton i avg ti rade zajedno u realnom vremenu?

Pravo moćna kombinacija. Smijeh

 

16 godina
offline
RE: Brisanje podataka nakon restarta
Dupla zastita :) a dok se dogovore tko stiti virus odeee
15 godina
neaktivan
offline
RE: Brisanje podataka nakon restarta
brixy kaže...

Ma svejedno ali 2 AV

 

Nije nikakav problem deaktivirati/ukloniti jedan od AV-a, samo smatram da to nema nikakve veze s ovim problemom.

Evo već sad sam deaktivirao Nortona, dakle ostaje AVG kao jedini aktivni AV.

14 godina
neaktivan
offline
Brisanje podataka nakon restarta

Sad mbam i superantispyware i  ne zaboravi update prije skeniranja

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Brisanje podataka nakon restarta
brixy kaže...

Sad mbam i superantispyware i  ne zaboravi update prije skeniranja

 Napravljen upadate na oba prije skeniranja. MBAM nije pronašao ništa, a Superantispyware pronašao je tri adware tracking cookiesa koje sam uklonio. Svejedno sumnjam da je time riješen problem.

14 godina
neaktivan
offline
Brisanje podataka nakon restarta

Idi u safe mode.

I uzmi System Restore i posto ti je kompjuter potpuno nov nece biti problem vracati sve do tacke gdje si instalirao drajvere.

 

Nemoj vracati prije datuma kad su drajveri instalirani vec odma nakon sto su instalirani.

 

Obavezno uradi ovo u safe modu jer ako imas neki virus on ce blokirati system restore,ali u safe modu windows pokrece samo glavne fajlove kako bi radio i prema tome virus se nece pokrenuti.

http://www.omgpop.com/?r=dqxd
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Brisanje podataka nakon restarta

Makni Norton i Avg i stavi novu Aviru AntiVir 10 Free.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice