Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?

poruka: 69
|
čitano: 7.512
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?

evo ti s ovog gde chrome zeza:

http://www.imagebam.com/image/b57a26986470854

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?

Pokušaj s ovim.

All work and no play makes Jack a dull boy.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?
Mary Sue kaže...

Pokušaj s ovim.

 šta od toga??

6 godina
protjeran
offline
Re: Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?

"For all supported x64-based versions of Windows 7". Evo ti izravna poveznica.

All work and no play makes Jack a dull boy.
12 godina
offline
Re: Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?
Mary Sue kaže...

Moraš, ali moraš ažurirati operacijski sustav.

 

Zelja kaže...

Nema to veze.Imao sam Win7 sa aktivatorom koji sebi instaliram i nije se dešavalo ovo sranje...Nikad na tom Windowsu nisam instalirao update.

U stvari moraš!

Nisam bio siguran,ali Suza je u pravu!Pitao sam danas covjeka koji odrzava racunala u mojoj firmi.On ti veli da bi ista uopce pokusao mjenjati,moras azurirati sustav!

A zasto te to toliko pati da ti se OS updatea?

Ti se to bojiš watermarka ili cega?

Mali od susjeda ima piratsku desetku koja uredno radi update,kada sam ga pitao kako je to napravio,on kaze da je u Google ukucao How to activate Win 10 i ,veli "ono prvo sam skinuo".

Kolega,nece ti nitko ovdje kazati kako da to napravis,ali Googlaj malo,vidi ocjene/komentare tutorijala...ma znas kako to ide

Ne vjeruj ženi koja laže!
15 godina
offline
Re: Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?
Mary Sue kaže...

"For all supported x64-based versions of Windows 7". Evo ti izravna poveznica.

 aha ok.Za šta je ovo update?

6 godina
protjeran
offline
Re: Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?

Za certifikate. Možeš pokušati s time, a ako ne radi, preostaje ti samo klasično ažuriranje.

All work and no play makes Jack a dull boy.
13 godina
offline
Re: Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?
Milka30 kaže...

U stvari moraš!

Nisam bio siguran,ali Suza je u pravu!Pitao sam danas covjeka koji odrzava racunala u mojoj firmi.On ti veli da bi ista uopce pokusao mjenjati,moras azurirati sustav!

A zasto te to toliko pati da ti se OS updatea?

Ti se to bojiš watermarka ili cega?

Mali od susjeda ima piratsku desetku koja uredno radi update,kada sam ga pitao kako je to napravio,on kaze da je u Google ukucao How to activate Win 10 i ,veli "ono prvo sam skinuo".

Kolega,nece ti nitko ovdje kazati kako da to napravis,ali Googlaj malo,vidi ocjene/komentare tutorijala...ma znas kako to ide

Na Windows 7 kada su Windowsi neaktivirani, pozadina postaje kompletno crna i svako malo ti iskače prozorčić da aktiviraš Windows. Na Windows 10 nema toga; u donjem desnom kutu imaš porukicu i ne možeš preko postavka mijenjati pozadinu, sliku zaključnog zaslona i slično; ali nema tog prozorčića koji te nagovara da aktiviraš Windows. 😉

Zelja kaže...
Mary Sue kaže...

"For all supported x64-based versions of Windows 7". Evo ti izravna poveznica.

 aha ok.Za šta je ovo update?

Naziv ažuriranja je An automatic updater of untrusted certificates is available for Windows Vista, Windows Server 2008, Windows 7, and Windows Server 2008 R2Ovdje imaš više informacija o tome.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2018 19:43 (Marko :D).
15 godina
offline
Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?

MarySue,instalirao i dalje isti problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?

Nakon instalacije ažuriranja obavezno restartaj računalo iako te ne traži, neće škoditi.

6 godina
protjeran
offline
Re: Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?

Ako nakon ponovnoga pokretanja i dalje ne radi, probaj i ovoMoralo bi raditi, no malo je složenije.

All work and no play makes Jack a dull boy.
15 godina
offline
Re: Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?
Mary Sue kaže...

Ako nakon ponovnoga pokretanja i dalje ne radi, probaj i ovoMoralo bi raditi, no malo je složenije.

 ovo?

To Manually install the certificates

1. Download http://download.windowsupdate.com/msdownload/update/v3/static/trustedr/en/rootsupd.exe

2. Extract the files using the command rootsupd.exe /c /t:C:\temp\extroot

3. from c:\temp\extroot run the following 4 commands (from an elevated prompt)

updroots.exe authroots.sst

updroots.exe updroots.sst

updroots.exe -l roots.sst

updroots.exe -d delroots.sst

Found on Spiceworks: https://community.spiceworks.com/topic/584022-missing-or-invalid-root-certificates-on-windows-7-64bit?utm_source=copy_paste&utm_campaign=growth

6 godina
protjeran
offline
Re: Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?

Baš to. Sve radiš iz CMD-a koji ćeš pokrenuti s administratorskim ovlastima.

All work and no play makes Jack a dull boy.
9 godina
offline
Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?

Križ, sveta voda i 3 zrnca soli. To posipaš po laptopu. Nakon toga izmoliš 3 molitve na latinskom (po izboru) i kažeš amen. To bi trebalo riješiti tvoje probleme.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?

Kakve su to jogurt verzije Win koje ne možeš ažurirati...10 godina ažuiram sve i sve "legalno" 

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?

eh da je kupio onaj iMac sad nebi imo tih problema :)

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?

slusajujuci mary sue i instalirao sam neki certifikat koji mi je poslala

sad me sjebala,ne mogu otvoriti ni jedan sajt pre je moglo advanced (proceed to safe),sada toga nema.

http://www.imagebam.com/image/831a7a986551654

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?
Zovi sajtove da apdejtaju svoje certifikate. Pomaze 100%. Samo im u mailu napisi.
15 godina
online
Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?

probaj ovo

 

open network and sharing center
On the left side- click on:
change advanced sharing settings.
click on home or work.
go through and check "turn off" for the first three questions.
turn on password.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?

To neće pomoći.

All work and no play makes Jack a dull boy.
15 godina
online
Re: Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?
Mary Sue kaže...

Firefox ima vlastitu riznicu certifikata, a Chrome rabi onu koja dolazi s operacijskim sustavom.

 

tl;dr apdejtaj Windows i ne slušaj Marka, nema pojma

 -da, update.

 

Marko :D kaže...

To sam kolegi htio napraviti, ali rekao je kako on radije ne bi dirao postavke mreže.

 

Inače da, DNS može utjecati na certifikate.

 -kako? :)) ..

 

Zelja kaže...

Nema to veze.Imao sam Win7 sa aktivatorom koji sebi instaliram i nije se dešavalo ovo sranje...Nikad na tom Windowsu nisam instalirao update.

 -ti nemaš veze ni sa čime.. pa eto te opet tu. Nije važno što je ''do jučer radilo''... da bi danas-sutra radilo, moraš imati update sysa.. i spomenutih certifikata (koji služe provjeri legitimnih stranica.. i moraju se ažurirati da bi vrijedili dalje, npr ako ti je lakše za razumjeti, jednako kao nova bankovna-kreditna kartica, ima datum do kad vrijedi, nakon tog ne vrijedi i treba nova, jasnije?).. ili ufati se nečeg, sadi šljive, igraj nogomet.. nisi za kompjutere. (ili počni učiti).

 

Zelja kaže...

Nemaš ti pojma...Nikad nisam koristio licencirane Windows 7 i nisam imao ovaj problem,ovo je neka divlja verzija sedmice koju nisam ja instalirao.

 -bravo.. i što ćeš sad majstore? :) -čitaj gore ili preskoči.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?

POmogla mi je Mary Sue.Instalirao sam neki update i onda nakon restarta je proradilo sve,zasad one sajtove koje mi nije otvarao,otvara normalno sada...

Još samo da mi kaže u čemu je bio problem,kako je odjednom proradilo nakon tog update-a?

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2018 22:49 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?
Zelja kaže...

POmogla mi je Mary Sue.Instalirao sam neki update i onda nakon restarta je proradilo sve,zasad one sajtove koje mi nije otvarao,otvara normalno sada...

 a sad razmisli prije nego idući put nekom kažeš da nešto ne zna.. i kako se uči, kako se razgovara.

-zahvali joj se i ispričaj :) .. onom marku ne moraš, ali i on se trudi.. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?
Zelja kaže...

Još samo da mi kaže u čemu je bio problem,kako je odjednom proradilo nakon tog update-a?

 Napisao ti je ihush. Piše čak i u opisu ažuriranja.

All work and no play makes Jack a dull boy.
15 godina
offline
Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?

Hvala Mary...

ma mogu ja čitat do sutra,nisam webmaster niti server admin ne znam uopšte čemu služi taj jebeni certifikat...

jbg ne mogu ja sve znati,ja sam hardveraš.

sa ovim problemom se nisam susretao.KOd mene su više bili problemi hardverske prirode.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?
ihush kaže...
Marko :D kaže...

To sam kolegi htio napraviti, ali rekao je kako on radije ne bi dirao postavke mreže.

 

Inače da, DNS može utjecati na certifikate.

 -kako? :)) ..

Lijepo; klik. :)

ihush kaže...

 a sad razmisli prije nego idući put nekom kažeš da nešto ne zna.. i kako se uči, kako se razgovara.

-zahvali joj se i ispričaj :) .. onom marku ne moraš, ali i on se trudi.. :))

I za trud se treba zahvaliti; ovdje smo da si međusobno pomažemo. Uostalom, čovjek mi se, na tvoju žalost, već zahvalio što sam mu pomogao oko nečeg u Firefoxu, tako da se ne moraš brinuti oko toga. 😉

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2018 23:21 (Marko :D).
15 godina
online
Re: Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?
Marko :D kaže...
ihush kaže...
Marko :D kaže...

To sam kolegi htio napraviti, ali rekao je kako on radije ne bi dirao postavke mreže.

 

Inače da, DNS može utjecati na certifikate.

 -kako? :)) ..

Lijepo; klik. :)

ihush kaže...

 a sad razmisli prije nego idući put nekom kažeš da nešto ne zna.. i kako se uči, kako se razgovara.

-zahvali joj se i ispričaj :) .. onom marku ne moraš, ali i on se trudi.. :))

I za trud se treba zahvaliti; ovdje smo da si međusobno pomažemo. Uostalom, čovjek mi se, na tvoju žalost, već zahvalio što sam mu pomogao oko nečeg u Firefoxu, tako da se ne moraš brinuti oko toga. 😉

 -khm..khm.. DNS utječe na certifikate? Norton je nešto sasvim drugo. DNS nema baš nikakve veze s certifikatima, mada kao juzer možeš imati ''isti'' rezultat (ne vidiš željenu stranicu).. ali to nema nikakve veze. Pokušavaš liuječiti metodom, kad me boliko grlo pomogao mi je lijek-x, pa će i sad (kad te boli želudac, slijepo crijevo.. ) momoći isti lijek-x.. ne, neće, jer baš nikakve veze nema.

-primjer: bug.hr.. ako utipkaš u adressbar i lupiš enter dođeš na ovaj portal (https://www.bug.hr/..) .. ili ako onesposobiš (namjerno za test..) DNS, npr unosom pogrešnog, npr umjesto 8.8.8.8 neki izmišljeni.. 111.111.111.111 i tad utipkavanje ne radi.. ali ako utipkaš http://213.202.123.24/forum i enter.. radi. Kako? DNS samo resolva name=ip.. :) nema veze s ostalim stvarima, certifikat je jedna stvar, antivirus (kao tamo Norton) je druga, firewall itd itd.. -ne miješaj stvari, nisu iste, mada posljedice mogu izgledati ''isto''.

 

+btw, sadržaj pa i zahvala iz neke teme nema skoro nikakve veze s drugom.. ako pomažeš više puta, jednako se može poštivati i zahvaliti više puta. Problem konkretnog juzera što je drzak, troll.. nešto :) pokreće bezbroj tema-pitanja kao da želi naučiti.. ali nema pomaka, vjerojatnije troll :) .. dok za tebe postoje šanse, pa eto, pokušavam :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?

Ti si nešto pobrkao; pročitaj post malo bolje. Ne radi se o Norton antivirusnom programu već o DNS usluzi koju su nudili. DNS usluga im je bila krivo namještena i prilikom posjete toj stranici, pojavila se pogreška certifikata.

 

Ako na drugim DNS-ovima stranica radi, ali na jednom DNS-u ne radi, znači da je problem u tom DNS-u, a ne u pregledniku ili računalu.

 

Recimo, 1.1.1.1 ne učitava stranice koje se "izjašnjavaju" da podržavaju IPv6, a ne "reagiraju" na tom protokolu. U tom slučaju, izbacuje ti se pogreška, dok 8.8.8.8 normalno otvara te stranice.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.9.2018 14:57 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?
Zelja kaže...

...

jbg ne mogu ja sve znati,ja sam hardveraš.....

 

Znaš sve o konturnim strujama  (    https://osnove.tel.fer.hr/VJEZBEOE/kzakoni1.htm  ) na matičnoj ?

(to ti je neka premisa da bi uopće razumio kako hardver funkcionira ). Ili misliš da si hardveraš jer znaš odvijačem zašarafiti komponente u kućište ?

 

😀

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.9.2018 15:16 (bunker).
15 godina
offline
Re: Chrome novo sr..e,kako ovo ukinuti?

Dovoljno mi je da znam koji napon sa napojne ide za koju komponentu i na koji priključak na ploči i redovno pratim sav novi hardver koji izlazi,koji procesor je za koji socket i tako te stvari.

KOnturne neke struje me ne zanimaju ja nisam završio elektrotehnički fakultet.

A pošto vidim ti znaš oko struja reci ti meni što mi se baterija na laptopu puni sam do 39 % i piše dalje charging ali tako stoji?

To eto ima veze sa strujom.Uradio sam test baterije sa HP Diagnostics baterija je OK test prošao,wear level baterije 0 %.

I zašto se baterija prazni drastično,recimo 5 % za dan kad je laptop skroz isključen?

Ajde sad pametnjakoviću da čujem odgovor koji niko ne daje.

 

Ljudi ja se u mrežu ne razumijem,pogtovo ne u certifikate,tako da ne znam o čemu pričate :/

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice