Disk Defragment i Vista

poruka: 20
|
čitano: 5.995
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Disk Defragment i Vista

Podzdravljam,

 

Zanima me dal ima koji program za Defragmentaciju diska da je slican onome na XP-u??? Jer sa ovime na Visti ne znam kada ce zavrsiti, a vec defragmentira 3 sata.... Nema nikakvih postotaka pa mi je malo cudno....

Dal je to normalno ili????

 

Hvala

SE IPSUM VINCERE PULCHERRIMA RES EST.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Disk Defragment i Vista

Ja ti mogu preporuciti PerfectDisk.Dok sam imao Vistu koristio sam njega i odlican.Vistu podrzava od verzije 8 pa na vise.Mislim da je trenutna 10.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2009 15:00 (F1-IVO).
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Disk Defragment i Vista

"O&O Defrag" najbolje rjesenje!!!

livadasb: "...napajanje je itnimno tiho i još pored svega modularno je..."
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Disk Defragment i Vista

A dal je noramalno da mi se disk defragmentira 3 sata???

Na xp-u mi je uvijek bio gotov za 45 min...

SE IPSUM VINCERE PULCHERRIMA RES EST.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Disk Defragment i Vista

Zavisi o jacini fragmentacije i popunjenosti disk(ov)a, no Vistin a pogotovo onaj implementiran u XP-ima nije ni priblizno na razini drugih developera.

Preporucam gore spomenutu alatku.

livadasb: "...napajanje je itnimno tiho i još pored svega modularno je..."
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2009 15:07 (Kaiserex).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Disk Defragment i Vista

i još jedan od boljih je http://www.diskeeper.com/

Intel 486DX2/66 MHz Processor, 90MB Hard Drive - no OS, 8MB Memory,5.25" & 3.5" Floppy drives, 8 ISA Slots, Speakers, Keyboard and Mouse
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2009 15:16 (markbodin).
16 godina
offline
Disk Defragment i Vista

Odlican posao radi i Auslogics Disc Defrag njega si mozes slobodno skinut i koristit i nece bit problema on je besplatan jasno dok ovi ostali nisu, samo kod defragmentacije je pozeljno iskljucit antivirus i drugu zastitu i ne slusat mjuzu i tak nekaj pa ce proces trajat krace tj defragmentacija!Cool

 

http://download.cnet.com/Auslogics-Disk-Defrag/3000-2094_4-10567503.html

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Disk Defragment i Vista

Ajd hvala vam ljudi na pomoci..... Svratite u BOL Birc, imate rundu... hehe Cool

SE IPSUM VINCERE PULCHERRIMA RES EST.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Disk Defragment i Vista
rambox kaže...

Odlican posao radi i Auslogics Disc Defrag njega si mozes slobodno skinut i koristit i nece bit problema on je besplatan jasno dok ovi ostali nisu, samo kod defragmentacije je pozeljno iskljucit antivirus i drugu zastitu i ne slusat mjuzu i tak nekaj pa ce proces trajat krace tj defragmentacija!Cool

 

http://download.cnet.com/Auslogics-Disk-Defrag/3000-2094_4-10567503.html

 Hehe, ja sasvim suprotno radim.... Disk mi se defragmentira, a ja mjuzu slusam, 3 anti-virusna rade, igram cod4.... Neodlučan
SE IPSUM VINCERE PULCHERRIMA RES EST.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Disk Defragment i Vista
Trop kaže...
Cool

  Hehe, ja sasvim suprotno radim.... Disk mi se defragmentira, a ja mjuzu slusam, 3 anti-virusna rade, igram cod4.... Neodlučan

  pa nije ni čudo da ti traje 3 sata...
Intel 486DX2/66 MHz Processor, 90MB Hard Drive - no OS, 8MB Memory,5.25" & 3.5" Floppy drives, 8 ISA Slots, Speakers, Keyboard and Mouse
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2009 15:23 (markbodin).
15 godina
neaktivan
offline
Disk Defragment i Vista

Hehe.... Sada idem sa defragmenirati sa Auslogics Disk Defrag..... Mogu rec da mi se na prvi pogled svida.... Besplatan je i lijpo vizualno docara disk... Evo i slikica...

 

EDIT: markbodin @ daj koristi Moj PC, vec kada su promjenili malo forum...

SE IPSUM VINCERE PULCHERRIMA RES EST.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2009 15:25 (Trop).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Disk Defragment i Vista
Kaiserex kaže...

"O&O Defrag" najbolje rjesenje!!!

 Slažem se - koristim ga i imam samo riječi hvale za  njega. Brz, jednostavan i učinkovit.

A ako želiš neku besplatnu alternativu - probaj OVO
Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali balkan nikako iz čovjeka.
15 godina
neaktivan
offline
Disk Defragment i Vista

koristim ovaj iz viste, bas mi je svejedno kad ce završit...ostavim komp upaljen pa nek radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Disk Defragment i Vista
Trop kaže...

 

EDIT: markbodin @ daj koristi Moj PC, vec kada su promjenili malo forum...

  ali to nije moj PC... ovo je samoironija koja ukazuje na tuđu potrebu razmetanjem i pokazivanjem koliko tko može potrošit na svoj hardver
Intel 486DX2/66 MHz Processor, 90MB Hard Drive - no OS, 8MB Memory,5.25" & 3.5" Floppy drives, 8 ISA Slots, Speakers, Keyboard and Mouse
16 godina
neaktivan
offline
RE: Disk Defragment i Vista
nadimak888 kaže...

koristim ovaj iz viste, bas mi je svejedno kad ce završit...ostavim komp upaljen pa nek radi.

  isti koristi vecina, zasebnim alatom se ne dobiva Bog zna sta, jedino mozda u obzir dolazi TuneUp defragmenter, koji je dio TuneUp Utilitiesa. to je skup alata za odrzavanje wina koji se po meni treba naci na svakom racunalu. nudi data recovery, defragmenter, disk analyzer and doctor, startUp manager... nije free, ali preporuka stoji
Intel C2D 2,66 GHz, 4 Gb RAM, HD 3850, SB 320 Gb + WD 250 Gb, Philips 200ws, 850 W RMS panasonic 5.1 sound system
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2009 16:36 (Pudge).
16 godina
offline
Disk Defragment i Vista

Ma kao da je bitno defragmentirati.Sustav ce ti raditi isto kako je radio i prije defragmentacije.

Phenom II X4 940 BE 8MB @ 3.6 Ghz | DFI LAN PARTY DK 790FX-M2RS | OCZ XTC DDR 800 2 x 2 GB | Zotac GTX 295 1,792 GB DDR3 | Corsair TX650W | Samsung 226BW 22" | Seagate 320 GB 16 MB cache | Logitech G9,Razer Mantis,Keyboard G15.
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
offline
RE: Disk Defragment i Vista
Romano kaže...

Ma kao da je bitno defragmentirati.Sustav ce ti raditi isto kako je radio i prije defragmentacije.

To ni izdaleka nije istina, pa ćak niti u igrama!!!!!

 

EDIT: Uz put da vas pitam, za Win XP SP3 koji defragmenter preporučate?!

Prebacujem se sa Diskeepera, postao mi je lošiji od starih verzija, a ionako ne

koristim pozadinsku defragmentaciju!

 

Bitno mi je da je jednostavan, pregledan i da efikasno obavlja svoj posao!

Mudar ko čovjek-jesetra!
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2009 11:02 (Zvekan).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Disk Defragment i Vista
Romano kaže...

Ma kao da je bitno defragmentirati.Sustav ce ti raditi isto kako je radio i prije defragmentacije.

 ja osjetim da mi je nakon defragmentacije brži startup, a za ostalo ne znam.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
15 godina
neaktivan
offline
RE: Disk Defragment i Vista
Zvekan kaže...
Romano kaže...

EDIT: Uz put da vas pitam, za Win XP SP3 koji defragmenter preporučate?!

Prebacujem se sa Diskeepera, postao mi je lošiji od starih verzija, a ionako ne

koristim pozadinsku defragmentaciju!

 

Bitno mi je da je jednostavan, pregledan i da efikasno obavlja svoj posao!

 Pa imaš gore navedene rade i na XP SP3 ja za defragmentaciju koristim također onaj u TuneUp Utilitiesu a na ovoj konfi i neprimjetim baš neki pomak u brzini ali a staroj konfi se osjetio.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Disk Defragment i Vista
Zvekan kaže...

Bitno mi je da je jednostavan, pregledan i da efikasno obavlja svoj posao!

Gore sam ih već naveo

 

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-softverski-problemi/disk-defragment-vista/23272.aspx?page=0&jumpto=330982&sort=asc&view=flat

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2009 12:13 (Paolo2612).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice