DL spor upload full

poruka: 6
|
čitano: 1.747
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
DL spor upload full

otkad imam vdsl zna mi se nekad dogodit da je download očajan,,,,tipa 2mbita a imam većinom 30mbit....za to vrijeme upload radi punom brzinom uvijek...zvao sam i sluzbu za korisnike(optima) oni kazu da je s njihove strane sve ok

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DL spor upload full

kad primjetiš 'sporost' .. provjeri speedtest, neki drugi dl. .. i tad zaključiš da je to ograničenje sitea s kojeg skidaš (i nema veze s tobom) ili je svugdje isti problem i tad ima veze, s tobom ili operaterom. Uzrok može biti PC, linija, server. Ovisno o tome fixaš..

+ ne zaboraviti ostala računala/mobitele na mreži.. max/ukupno je ograničenje linije, ne svi uređaji istovremeno npr yt..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2017 9:29 (ihush).
10 godina
offline
Re: DL spor upload full

Moguć razlog ako je DSL signal od optime OK... da ti koristiš wifi pa te ruter dobro čuje a ti slabo čuješ ruter od smetnji drugih wifi korisnika kad su aktivni 

Probaj se spojiti LAN kablom pa vidi brzine ... ili na smartfon stavi "wifi analyzer" pa pogledaj više puta tokom dana kod rutera  i  kod tvog PC na kojem kanalu ima manje smetnji pa ruter podesi na taj wifi kanal fiksno

11 godina
offline
DL spor upload full

jel bi mogao otvoriti neke portove ili izmjeniti DNS

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: DL spor upload full
AF139 kaže...

Moguć razlog ako je DSL signal od optime OK... da ti koristiš wifi pa te ruter dobro čuje a ti slabo čuješ ruter od smetnji drugih wifi korisnika kad su aktivni 

Probaj se spojiti LAN kablom pa vidi brzine ... ili na smartfon stavi "wifi analyzer" pa pogledaj više puta tokom dana kod rutera  i  kod tvog PC na kojem kanalu ima manje smetnji pa ruter podesi na taj wifi kanal fiksno

 recimo da je na mobitelima uvijek signal OK

 

nemogu se spojiti kablom jer mi je PC u sobi, a wifi u boravku...nekih 5 metara udaljeni ali prije je sve radilo ok

15 godina
offline
Re: DL spor upload full

-žica je relevantna, wlan nije (smetnje). Žicom moraš dobiti ugovorenu brzinu (bar 70/50%...), wlanom samo teoretski.

ali, ako radi, ako nema jednakih up problema, tad je wlan OK... (vjerojatno, tj to je problem s walnom, nije sigurno, bar dok ne istestiraš.. i otkriješ uzrok).

 

ili, ponovo:

-ako je stvar servera, tad ništa ne pomaže.

-ako je stvar linije, to prvo trebaš potvrditi, tad se žaliti operateru (oprema, linija, wlan server..).

-ako je interno (pc, wlan, smetnje, ... pa do malwarea) .. i zato prvo test, pa kad nešto otkriješ/potvrdiš/izoliraš tek tad možeš prema fixanju, ne prije.

 

-naravno, tipical juzer, prvo padne na pamet čačkanje po portovima ili DNS.. gle ovako, ako je router (modem) konfiguriran ispravno (je, jer to radi operater) i ako u nekom trenutku radi normalnom punom brzinom, tad nije stvar u portovima ili u postavkama routera. Umjesto čačkanja i slušanja savjeta s interneta :) .. moraš otkriti uzrok, tek tad nešto 'čačkati'. Bez tog je kao loto/ćoravakoka tj možeš samo pokvariti a tad tvoje pritužbe ni operater ne uzima za ozbiljno.

+misliš da je nevažno npr wlan, nisi to naveo u prvom postu, u opisu 'problema' (jer ne znamo ni postoji li problem..).

 

edit: + rečenica, na mobitelima je signal uvijek OK... znači što?

signal i brzina DLa su dvije (povezane) različite stvari. Dobar signal je uvjet, brzina tek tad.

ali ako je i DL .. tad to znači da je problem u tvom PCju, npr malware, update, cloud, antivirus.. nešto deseto.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2017 9:57 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice