Eksterni disk traži format da se pokrene!!!

poruka: 9
|
čitano: 13.043
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Eksterni disk traži format da se pokrene!!!

Dogodilo se, moja greška, čačka po cleaneru pa počistio i više od potrebnog.

Sada mi disk traži da ga formatiram, a meni trebam samo informacija dali je moguće preskočiti to formatiranje i backupati ga nekako?

Ili što mi je već činiti da spasim podatke.

 

Svaka pomoć dobrodošla

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Eksterni disk traži format da se pokrene!!!

Pokusaj podatke spasit s UBUNTU LIVE CD-om

 

Ili sa EASUS DATA RECOVERY bar mislim da je to taj program sad cu pogledat

Po ovom bi trebao biti to taj http://www.easeus.com/

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.10.2010 9:47 (Skizzy).
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: Eksterni disk traži format da se pokrene!!!
Dešavalo mi se nešto slično prije. Ono što sam skužio je bilo to da je format tražio samo na tom jednom računalu, kada sam disk spojio na drugo računalo normalno sam mogao backupirati podatke.

Probaj to, pa ako radi napravi backup onoga što ti treba i onda formatiraj disk.
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
15 godina
neaktivan
offline
Eksterni disk traži format da se pokrene!!!

Ljudi vaš san dužnik.

Upravo sam skinuo easues i miriši na dobro. I još 1 GB besplatno, taman koliko mi ima hard.

Predivno.

 

Još sam da upali...

 

EDIt: Zaheba san se ode je 1GB mukte a meni triba još ih 999. -.-

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.10.2010 13:44 (duxqwe).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Eksterni disk traži format da se pokrene!!!

Isti problem sam i ja imao(odnosno još uvijek imam, moram provjeriti kakvo je stanje), znači kopirao sam podatke sa računala na externi disk, i ištekao sam isti bez "removanja" kroz Safely Remove Hardware, dali je to moglo utjecati na rad HD-a?Spojio sam na drugo računalo, treba par minuta da se disk učita(neuspješno), vidim ga u disk managmentu, a u eploreru ga vidim ali mu nemogu pristupiti, i ponekad me pita dali ga želim formatirati.S tim da zvuči ko da se glava nemože pokrenuti, odnosno ide gore dolje dok se disk vrti normalno.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Eksterni disk traži format da se pokrene!!!

da ne otvaram novu temu...ja imam problem sa Prestigiom od 40GB...svaki put kad ga spojim me pita da ga formatiram...formatiram ga na sve nacine (NTFS, FAT32, qiuck, full) pa kad ga spojim iduci put sve ispocetka :(

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Eksterni disk traži format da se pokrene!!!

meni se dogodilo par puta, al nakon ponovog uključenja harda je sve bilo normalno

15 godina
neaktivan
offline
Eksterni disk traži format da se pokrene!!!

Samo da obznanim da sam riješi svoj problem s veoma korisnim programom. http://www.easeus.com/

Vratio je sve!

 

Preporuka za sve one koji su u sličnoj situacjiji.

Mala napomena, 1GB restora je free, a kako vjerojatno imate nekoliko stotina, trebati ćete platiti, ali ovo je ništa naspram onog što će te dati u nekoj "hard apoteci" - gdje li već serviraju, spašavaju.

I da, trebate imati rezervni hard na koji ćete presnimiti podatke jer ne možete na isti ukoliko traži foramtiranje prije pokretanja, a vjerujte ne želite valjda izbrisati podatke s iftog jer bi to bilo jalovo spašavanje.

 

Hvala Skizzy!!!

Hvala Danny_HR!!!

 

 

P.S. Za pohvalu communitiyu kupujem novi broj BUGA (nisam odavna), e nemojte sad da mi ovo ruši reputaciju. Ipak je recesija. ^^

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Eksterni disk traži format da se pokrene!!!
duxqwe kaže...

Samo da obznanim da sam riješi svoj problem s veoma korisnim programom. http://www.easeus.com/

Vratio je sve!

 

Preporuka za sve one koji su u sličnoj situacjiji.

Mala napomena, 1GB restora je free, a kako vjerojatno imate nekoliko stotina, trebati ćete platiti, ali ovo je ništa naspram onog što će te dati u nekoj "hard apoteci" - gdje li već serviraju, spašavaju.

I da, trebate imati rezervni hard na koji ćete presnimiti podatke jer ne možete na isti ukoliko traži foramtiranje prije pokretanja, a vjerujte ne želite valjda izbrisati podatke s iftog jer bi to bilo jalovo spašavanje.

 

Hvala Skizzy!!!

Hvala Danny_HR!!!

 

 

P.S. Za pohvalu communitiyu kupujem novi broj BUGA (nisam odavna), e nemojte sad da mi ovo ruši reputaciju. Ipak je recesija. ^^

Ja nisam kupio ovaj broj :S

Jel ga ima još na kioscima onaj faq off

http://vocaroo.com/?media=vTI0Gt85vtxkjp2Jx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice