Firefox ždere memoriju

poruka: 20
|
čitano: 5.136
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Firefox ždere memoriju

 

Imam firefox 20.0 (zapravo uvijek zadnju verziju) i zadnjih cca 2 mjeseca se ponaša ne baš najbolje. Nakon nekog vremena (nekad 10 minuta, nekad sat) počne užasno puno memorije koristiti (preko gige ode). To mi i nije toliki problem samo po sebi - imam dovoljno rama ali problem je što postane užasno spor. Ali ono baš neizdrživo. Onda ga moram ugasiti (nekad čak i kroz TM) i kad ga pokrenem opet sve bude ok neko vrijeme. Nemam nešto puno addinova i ekstenzija (isti kao što ih oduvijek koristim). Jel još netko ima takvih problema i jel postoji način da se to debugira pa da pronađem konkretnog krivca ili je jednostavno krivac sam FF? Razmišljam već da prijeđem na operu (chrome ne dolazi u obzir) ali FF koristim otkako se pojavio i stvarno ne bih ništa drugo ako baš ne moram...

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Firefox ždere memoriju

Probaj sa dodatkom Memory Fox pa vidi jel i dalje ista potrošnja rama...

:)
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2013 10:31 (Marko :D).
 
1 0 hvala 2
11 godina
protjeran
offline
Firefox ždere memoriju

Nikad takvog problema,a imam jedno 5-6 add-ons-ova..plus ponekad Hotspot shield..

Jedino imam kao i svaki drugi Cold start,ali to ne računam..

 

da imam add-on Better Privacy,u kojem odredim automatsko čišćenje kukija i ostalog smeća koje se nakupi,..

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2013 12:02 (redneck).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Firefox ždere memoriju

Nikad nisam imao s Firefoxom nikakvih problema (vjerojatno sam imao sreće). no, navodno kad dođe do takvih problema firefox se kolje s nekim driverom koji nije add-ons i sl. odnosno, nije uvjetovano vezan svezan s firefoxom.

Bolje nešto od nečega , nego ništa od ničega.
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Firefox ždere memoriju

Instaliraj Google Chrome i AdBlock koji je 700x bolji od Mozille. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2013 12:07 (KISS).
 
1 12 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Firefox ždere memoriju

Kad se nešto poput chrome-a gura u svaku drugu instalaciju koju pokrenem - ne bih ga onda za inat instalirao pa makar bio jedini browser na svijetu.

Freak Show Inc.
 
9 2 hvala 2
12 godina
offline
Re: Firefox ždere memoriju
Friday kaže...

Kad se nešto poput chrome-a gura u svaku drugu instalaciju koju pokrenem - ne bih ga onda za inat instalirao pa makar bio jedini browser na svijetu.

 

Baš to... i kad je privatnost u pitanju - nema boljeg drukera od Chromea.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox ždere memoriju
W1ck3d8u2z kaže...
Friday kaže...

Kad se nešto poput chrome-a gura u svaku drugu instalaciju koju pokrenem - ne bih ga onda za inat instalirao pa makar bio jedini browser na svijetu.

 

Baš to... i kad je privatnost u pitanju - nema boljeg drukera od Chromea.

ma nema šanse da ikad instaliram to špijunsko smeće zvano chrome,iskače iz pašteta više sa svojom agresivnom monopolističkom politikom....živjela open source zajednica i firefox (najbolji browser na svijetu {#})....

Ontopic:

neki ti  add-on pravi probleme,provjeri ih....meni vatrena lisica leti i nikad problema {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox ždere memoriju

700x?? Haha, pročitaj malo,  koliko ima pritužbi... Nije kompatibilan sam sa sobom. Pita me kolega mogu li otvoriti Google Disk - klik, klik i otvorim (u Firefoxu), a njemu Chrome neće. I onda mu velim nek ručno u adressbar upiše https, e onda je tek otvorio. {#}

16 godina
odjavljen
offline
Firefox ždere memoriju

Sinoć par otvorenih tabova i vidim da ne radi baš sjajno. A ono 1.3 gige malac "popapao"... poludit ću, mater mu!

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Firefox ždere memoriju
Friday kaže...

Sinoć par otvorenih tabova i vidim da ne radi baš sjajno. A ono 1.3 gige malac "popapao"... poludit ću, mater mu!

  Nije trolanje

 

Zasto ne probas Operu? (iako i ona nije bez mana)

Mozes i nagurati skripte ako ti bas nedostaju a ima citavo cudo plugina

12 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox ždere memoriju
Ja sam dugo koristi chrom... no u zadnje vrijeme ne otvara stranice neke uopce... pa napise da dns nevalja. Stavio firefox.. i radi sve.. no youtube me zivcira... slika je kao uspirena.. a neznam zasto... gtx 560. Athlon 2 x4 i neznam u cemu je problem.. addona nemam.. jer to ne koristim... pa ako moze pomoc sta mu je... ist k je i na laptopu... na oba je windows 8.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Firefox ždere memoriju
Lazarus Long kaže...
Friday kaže...

Sinoć par otvorenih tabova i vidim da ne radi baš sjajno. A ono 1.3 gige malac "popapao"... poludit ću, mater mu!

  Nije trolanje

 

Zasto ne probas Operu? (iako i ona nije bez mana)

Mozes i nagurati skripte ako ti bas nedostaju a ima citavo cudo plugina

 

Operu bih probao, to sam i napisao gore. Chrome nikako...

Freak Show Inc.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox ždere memoriju
Friday kaže...

Jel još netko ima takvih problema i jel postoji način da se to debugira pa da pronađem konkretnog krivca ili je jednostavno krivac sam FF? Razmišljam već da prijeđem na operu (chrome ne dolazi u obzir) ali FF koristim otkako se pojavio i stvarno ne bih ništa drugo ako baš ne moram...

about:memory stranica pokazuje detaljne informacije o tome gdje memorija odlazi.

 

Postoje načini da debuggiraš problem ako imaš volje. Prvo trebaš firefox sa djevičanski čistim profilom tako da možeš sa sigurnošću otpisati sve naizgled bezazlene addone i izmjenjene postavke, zatim onemogućiti sve plugine, i onda loviti sajt na kojem firefox popizdy. Da je to nekakav općeniti problem svima bi se događalo, ali očito je riječ o nekakvoj situaciji specifičnoj za tebe...

 

Tek kada možeš sa 100%-tnom sigurnošću reproducirati problem, može se prijaviti bug. Ali to ti ne moram govoriti, znaš i sam kako to ide...

 

Ne znam što drugo da ti kažem. Koristio sam Firefox 20 u cijelom beta periodu (sada sam na 21) i nisam takvih problema imao...

0xBADC0DE
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2013 16:48 (rustweaver).
10 godina
neaktivan
offline
Firefox ždere memoriju

Imam problem a ne znam o čemu se radi.

 

Kad pregledavam neku stranicu u Firefoxu klizač za pomicanje stranice mi sam od sebe bježi gore dole, kao da ga netko pomiće.

Imam uključen vatrozid i aviru i nisam skidao nikakve sumnjive filove s neta, a imam i instaliran najnoviji SP od windowsa.

 

Da li je moguće da mi je netko upao u računalo, ili je to neki problem u Firefoxu?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Firefox ždere memoriju

Ne zna nitko o čemu se radi?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Firefox ždere memoriju
Friday kaže...

Sinoć par otvorenih tabova i vidim da ne radi baš sjajno. A ono 1.3 gige malac "popapao"... poludit ću, mater mu!

I meni se to počelo događat nakon šta sam stavio u addone Ghostery i Bitdefender Traffic Light. I onda sam ih iskljucio i sad mi radi bez problema...

...The South Will Rise Again... White -h- boys
16 godina
offline
Re: Firefox ždere memoriju
Friday kaže...

 

Imam firefox 20.0 (zapravo uvijek zadnju verziju) i zadnjih cca 2 mjeseca se ponaša ne baš najbolje. Nakon nekog vremena (nekad 10 minuta, nekad sat) počne užasno puno memorije koristiti (preko gige ode). To mi i nije toliki problem samo po sebi - imam dovoljno rama ali problem je što postane užasno spor. Ali ono baš neizdrživo. Onda ga moram ugasiti (nekad čak i kroz TM) i kad ga pokrenem opet sve bude ok neko vrijeme. Nemam nešto puno addinova i ekstenzija (isti kao što ih oduvijek koristim). Jel još netko ima takvih problema i jel postoji način da se to debugira pa da pronađem konkretnog krivca ili je jednostavno krivac sam FF? Razmišljam već da prijeđem na operu (chrome ne dolazi u obzir) ali FF koristim otkako se pojavio i stvarno ne bih ništa drugo ako baš ne moram...

I mene je isto Firefox počeo zezati.

Počeo je žderati memoriju, zablokira (not responding), neka njegova skripta za tabove prestane raditi pa me pita da li želim prisilno zaustaviti skriptu, kad to napravim onda više ne mogu pogasiti tabove dok ne restartam firefox.

Uglavnom počeo je ozbiljno kenjati zadnjih par verzija, tako da isto razmišljam o prelasku na drugi browser, a firefox koristim od njegovog izlaska.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox ždere memoriju

Opera solidna.

15 godina
offline
Firefox ždere memoriju

PaleMoon x64 ždere oko 500 mb na 5 otvorenih tabova...

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice