Instalacija XP-a

poruka: 9
|
čitano: 5.775
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Instalacija XP-a

Imam problem.Ovako trebam na laptop stavit instalaciju Xp-a.Laptop je Compaq nc6220.E sad prije je na njemu bio Win 2000.

Problem je sljedeci instalira mi XP i sam najedanput negdje 30 min prije kraja mi pokaze ovakav error:

STOP:0x000007E (0xC0000005,0xF68BB46D.0xF78DEAA0,0xF78DE79C)

 

Kaze mi prije toga da je mozda zbog prostora al nemre bit ak sam stavio 15GB mjesta za instalaciju,da je mozda zbog drivera.

jel netko mozda zna kak to rijesit.?probo sam i restart napravit al ne sljaka opet stane na istom mjestu.

kaj napravit?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija XP-a
dirtyjack kaže...

Imam problem.Ovako trebam na laptop stavit instalaciju Xp-a.Laptop je Compaq nc6220.E sad prije je na njemu bio Win 2000.

Problem je sljedeci instalira mi XP i sam najedanput negdje 30 min prije kraja mi pokaze ovakav error:

STOP:0x000007E (0xC0000005,0xF68BB46D.0xF78DEAA0,0xF78DE79C)

 

Kaze mi prije toga da je mozda zbog prostora al nemre bit ak sam stavio 15GB mjesta za instalaciju,da je mozda zbog drivera.

jel netko mozda zna kak to rijesit.?probo sam i restart napravit al ne sljaka opet stane na istom mjestu.

kaj napravit?

 Probaj s drugim windowsima,možda ti je oštećeni cd ili ima neku greška.Ako imaš nešto uključeno u laptop ištekaj sve,meni zbog toga zna prekidat instalaciju na pola.
Nadam se da sam pomogao
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija XP-a

80% sam siguran da je bas ta greska i mene hebala i nisam nista mogao napraviti dok nisam formatirao cijeli hard, doslovno sam morao delete-ati sve particije i onda sve iz pocetka!! Uzas, dva dana se nisam skidao s kompa i pokusavao sve moguce kombinacije (ukljucujuci skidanje novih windowsa >> xp i vista), a sreca u nesreci je to da mi je se to dogodilo na laptop-u a ne na PCu!! Plač Probaj se obratiti Bugovcima, oni ce ti vjerovatno najbolje rijesiti problem!!

 

BUGjunkie
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.4.2008 1:15 (Styxx).
16 godina
offline
Instalacija XP-a

Jesi li formatiro disk prije instalacije?

Nemozes instalirati dva OSa na jednoj particiji nego moras totalno pobrisat disk ili particiju na kojoj je bio tvoj stari OS (Windows 2000).

Ako si tako i napravio sa sve jedno se error pokazuje, onda neznam u cemu je problem.


AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz
HD3850 512 Mb OC
2Gb DDR2 Dual Channel 800 Mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija XP-a

Probaj iskljuciti sve periferije u BIOS-u. Mislim na zvucnu karticu, mreznu karticu, USB -> ostavi samo minimum komponenti pa probaj onda instalirati.

 

16 godina
neaktivan
offline
Instalacija XP-a

Problem je u tome što imaš laptop na koji moraš instalirati OEM verziju Windowsa, dakle HP-ove Windowse. U većini slučajeva se kod HP-ovih laptopa događaju problemi prilikom instalacije 'obične' verzije Windowsa XP. Ako ti instalacija i uspije, imat ćeš problema sa driverima. Rješenje - nabavi i instaliraj OEM Windowse za HP ili si instaliraj neki Linux...

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.4.2008 16:13 (bor4c).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Instalacija XP-a

E ovako.thx.probo sam sa drugim Win.i upalilo je iz prve.odma mi je prosla instalacija.

bit ce da je stvarno do instalacije,posto je ova odma prosla,nakon jedno 4 instalacije ove sje...

 

 

 

uglavnom hvala na pomoci.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Instalacija XP-a nema setupa

Imam Vistu Ultimate SP1.

 

Malo bih experimentiral i pokušavam stavit xp SP3.   Nadalje...  Ubacim cd, pokaže mi da stisnem bilo koji tipku.. ja stisnem...

kaže da provjerava konfiguraciju i ništa više se ne pokazije.  Imam svoj cd sa Sp3-om, ozeo sam od jednog frenda pa od drugog sam nabavil xp sa SP2

ali ne želi pokrenut setup.

 

Mislim da nema proble ma sa hardverom jer imam novi Intel Core Quad 6600 sa 4GB rama te 8600GT je grafička.

 

A fora je što pokrene instalciju viste jer sam nju stavil da vidim da moža ni nju ne želi pokrenut, ali je to banalno jer sam je već prije instaliral gore.

 

POMOČ!!! NEZNAM STO DA RADIM

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Instalacija XP-a

Pogledaj kakav ti je CD xp-a, ja sam do sad izgrebao dva CD-aSmijeh

 

 

Nikad ne radit instaliranje sistema preko sistema, format uvijek znam iz licnog iskustva.Desavalo mi se da pri reinstalaciji dodze do greske na driverima za DVD.Prosto se izbrise taj driver.A ukoliko si tanak sa lovom da si kupis orginalni CD xp-a.Onda fino si naruci ili skini Linux i problem je rijesen.U svakom slucaju format radit.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice