Java,kako instalirat?

poruka: 23
|
čitano: 15.253
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Java,kako instalirat?

Imam windows 7 64-bitni

Skinuo sam javu za moj os i instalirao ali cim pokrenem neku stranicu gdje treba java ( npr keep vid) gore mi izbaci zutu traku sa natpisom " Install plug-in" ja kliknem tu on me baci na sajt jave,pa ja opet skinem instaliram restartujem browser kad on opet kaze install plug-in i tako sve u krug?

Jel imao neko slican problem i kako ga je rijesio? :)

Sadmir K
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Java,kako instalirat?

Koji browser koristiš? Instaliraj privremeno Chrome i javu i izvrši verifikaciju jave. Kasnije je možeš koristiti bez problema na browseru koji inače koristiš.

11 godina
offline
Java,kako instalirat?

Koristim vec chrome,sa njim i imam problem...

kako da izvrsim verifikaciju?

Sadmir K
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Java,kako instalirat?

U address bar upiši chrome://plugins i vidi je li ti onemogućena Java, ako je omogući je...

 

Provjeru možeš obaviti na http://www.mozilla.org/en-US/plugincheck

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2013 21:28 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Java,kako instalirat?

jesi li probao ostale browsere?
prije dosta vremena sam imao istih problema na chrome-u sa win xp, iako je java bila omogucena u plug-insima uvijek mi je izbacivao poruku da trebam instalirati javu, dok je sve normalno radilo u IE i firefoxu. reinstalacija jave i chrome-a nije pomogla  tako da sam odustao i  presao na firefox, tek nakon stavljanja win sedmice opet je bilo sve normalno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Java,kako instalirat?
13 godina
offline
Java,kako instalirat?

Deinstaliraj Javu sa Revo Uninstallerom, pa je zatim ponovno instaliraj sa ovog linka.

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Java,kako instalirat?

Instalirao taj program

U njemu nigdje nema Jav-e,imaju svi instalirani programi samo jave nema.ne razumijem :/

Izbrisao sam je rucno iz control panela pa ponovo skinuo ali opet isto...nije mi jasno,googlao sam i naletio na nekoliko ljudi sa istim problemom ali niko nije znao rjesenje :///

Sadmir K
11 godina
neaktivan
offline
Re: Java,kako instalirat?

Pokusaj reinstalirati Javu, deinstaliraj sa Java unistall tool link te skini i instaliraj najnoviju verziju. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2013 23:51 (Hardwhelper!!!).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Java,kako instalirat?

Instaliraj Operu ili neki drugi browser i potom javu. Potom će ti tražiti da se izvrši verifikacija jave tj. dokaz da je ona prepoznata nakon instalacije. Nakon toga bi trebalo da se pojavi i na Chromeu bez ikakvih problema. Ja sam ranije imao problema na Operi i tako sam reševao problem. Sada koristim Maxthon (on radi na bazi Chrome-a) i nemam problema sa javom.

11 godina
offline
Java,kako instalirat?

NISTA :(

 

Izbrisao javu,instalirao operu,zatim ponovo instalirao javu i nista

Isti problem kao sa chromom :/

Sadmir K
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Java,kako instalirat?

Instaliraj Maxthon: idi na adresu www.maxthon.com, preuzmi i instaliraj obaj browser i potom instaliraj javu. Kasnije izvrši verifikaciju jave ( to će to tražiti sama aplikacija po završetku instalacije jave). Kasnije pokreni Chrome i vidi da li java funkcioniše. Ako bude funkcionisala, onda možeš deinstalirati maxthon. Moguće je da imaš problem sa nekim virusom koji se nalazi u OS. 

11 godina
offline
Re: Java,kako instalirat?

OK sad cu pokusat

Virusa nema 100% sistem je nov,tek instalirani svi programi,ostala jos samo java :)

Sadmir K
13 godina
offline
Java,kako instalirat?
  1. Deinstaliraj Javu sa Geek Uninstallerom (nakon deinstalacije obriši zaostatke).
  2. Počisti smeće i defragmentiraj registry sa CCleanerom
  3. Restartaj računalo
  4. Otiđi na Java.com i skini najnoviju verziju Jave
My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Java,kako instalirat?
Jing Jang kaže...

Instaliraj Maxthon: idi na adresu www.maxthon.com, preuzmi i instaliraj obaj browser i potom instaliraj javu. Kasnije izvrši verifikaciju jave ( to će to tražiti sama aplikacija po završetku instalacije jave). Kasnije pokreni Chrome i vidi da li java funkcioniše. Ako bude funkcionisala, onda možeš deinstalirati maxthon. Moguće je da imaš problem sa nekim virusom koji se nalazi u OS. 

HVALA KOLEGA !!

http://www5.picturepush.com/photo/a/13698368/img/Anonymous/Verify-Java-Version---Google-Chrome-2013-09-15-20-.png

Sadmir K
10 godina
neaktivan
offline
Java,kako instalirat?

Meni nece na 64btnom Win 7 ulz da se instalira 64bit Java probao sam sve nece da se verifikuje restartovao sam brosver i nista,instalira mi se 32 bitna koja blokira zna neko u cemiu je problrm

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Java,kako instalirat?

Ima neko neko resenje,pludeo sam,ovo mi se od skora desava 32 blokira 64 nece da se verifikuje

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Java,kako instalirat?

Niko nema neko resenje ako neko ima vreme neka i zna bio bih bi mu zahvalan ako bi pomogao na skipe..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Java,kako instalirat?

Pozdrav ljudi ,imam problem sa instalacijom jave,ne na svom pc. nego od prijatejlice,preko teamvwiera joj pokusavam na 100 nacina instalirat,nikako da se instalira,prvo je bila instalirana ali nije radila i nije se mogla ukloniti ,te sam ju uklonio sa nekim unninstalerom , i skoro je sve sto se tice jave otislo,i skidao sam onda razne verzije, te one offline , šta god probam ,dobijem ovo http://prntscr.com/21bmqk , više ne znam šta da radim , windows 7 32-bitni je instaliran na tom laptopu ,ovo su programi koji su instalirani http://prntscr.com/21bnqt , a sinoc sam i skenirao sa malwarebytes, i ocistio oko 100 neke gamadi :D

Semper Fidelis
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.11.2013 2:10 (Deep).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Java,kako instalirat?
Deep kaže...

Pozdrav ljudi ,imam problem sa instalacijom jave,ne na svom pc. nego od prijatejlice,preko teamvwiera joj pokusavam na 100 nacina instalirat,nikako da se instalira,prvo je bila instalirana ali nije radila i nije se mogla ukloniti ,te sam ju uklonio sa nekim unninstalerom , i skoro je sve sto se tice jave otislo,i skidao sam onda razne verzije, te one offline , šta god probam ,dobijem ovo http://prntscr.com/21bmqk , više ne znam šta da radim , windows 7 32-bitni je instaliran na tom laptopu ,ovo su programi koji su instalirani http://prntscr.com/21bnqt , a sinoc sam i skenirao sa malwarebytes, i ocistio oko 100 neke gamadi :D

Bump.

Semper Fidelis
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.11.2013 2:28 (Deep).
10 godina
neaktivan
offline
Java,kako instalirat?

da li mi može te pomoc to mi se dešava kad treba da završi instalacija 

problem problem
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Java,kako instalirat?
opasni kaže...

da li mi može te pomoc to mi se dešava kad treba da završi instalacija 

Probaj skinut offline installer tj. manual install

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
10 godina
neaktivan
offline
Java,kako instalirat?

radi

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice