Kako napraviti autoreconnect veze sa Jdownloaderom

poruka: 5
|
čitano: 4.116
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Kako napraviti autoreconnect veze sa Jdownloaderom

dakle, svi hostovi imaju neki dnevni limit - kako namjestiti Jdownloader da  reconnect-a  vezu nakon svakog skidanja?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti autoreconnect veze sa Jdownload

Samo cekiraj ikonu za reconect. Naravno prije toga configuriraj Jdownloader macro za reconect na svom ruteru.

14 godina
offline
RE: Kako napraviti autoreconnect veze sa Jdownload
Pipe kaže...

Samo cekiraj ikonu za reconect. Naravno prije toga configuriraj Jdownloader macro za reconect na svom ruteru.

e to je i mene zanimalo što i cassinia, al neznam kako da configuriram jdownloader na ruteru trebam iči na postavke rutera ili?

Pri nami v zagorju je voda tak jaka te da bi ju pili morame ju razrediti z vinom..xD
14 godina
protjeran
offline
Kako napraviti autoreconnect veze sa Jdownloaderom

točno, te postavke me muče, probao sam ali nisam uspio.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti autoreconnect veze sa Jdownloaderom

Mogu ti pomoci ali samo donekle. Ja sam to uspjesno uradio ali iz drugog razloga. Moj ISP ima besplatne sate od 01:00h do 07:00, dakle konekcija treba da traje od npr 01:01 do 06:59, uspijem downloadovati 3 GB za jednu noc i mjesecno je to oko 90 GB a za to mi se dalo itekako peglati.

 

E sada svaki provider ima svoj IP pool odredjeni i kod mog providera u 80% slucajeva dobijam istu ip adresu, ako ostanem nekonektovan sat vremena, onda se nekad i uspije promijeniti. Uzeo sam RS premium i rijesio sve probleme.

 

Ovo oko IP adresa ti navodim iz tog razloga sto jdownloader ima mogucnost provjeravanja koji si IP dobio ( a i ne mora po tom pravilu ) pa se rekonektuje sve dok ne dobije drugu adresu, kod mene bi to sigurno potrajalo do duboko u noc zato tu opsicju ikada nisamkoristio.

 

A sada ono glavno. Pokusao sam u listi routera pronaci i svoj router ali nisam uspio, zato sam uradio slijedece.

Jdownloader posjeduje mehanizam sa kojim snimis sve sto radis sa misom i tastaturom, kod mene je to izgledalo ovako.

 

Pritisnem record pa se logujem na iterface routera pa ukucam password da udjem u konfiguracioni menu, pa idem na restart router itd, itd, itd.

 

I onda pritisnes opciju da ti se sve to snimi, das ime to j naredbi i voila, gotova stvar, Treba se malčice potruditi i pokusati nekoliko puta ali a kraju je uspjeh zagarantovan.

 

Evo i korak po korak

 

Prvo idemo na fetch router IP

 

1. Settings

2. Reconnection

3. Fetch Router IP

4. Mjesto gdje cemo vidjeti nas defaultni gateway odnosno adresu preko koje se putem web browsera konektujemo na interface za konfiguraciju-

5. Tu unesemo username za konfiguraciju routera

6. Tu unesemo password za konfiguraciju routera

7. Onda idemo  a create reconnection script

8. Iskoci nam prozor pod brojem 8

9. Pritisnemo start ( u ovom trenutku defaultni browser ce nam otviriti stranicu od routera )

10. Vidimo prozor koji je prikazan na slici.

 

Sada samo nastavimo sa restartom routera ne dirajuci jdownloader, jer  on snima sve sto radimo, tako da trebamo pogasiti messengere i sve ostalo sto nam moze ometati rad prilikom snimanja ove akcije.

 

Kada se sve zavrsi pritisnemo abort i to bi trebalo da bude to.

 

 

1 1
It's so deep how can you be so shallow
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.12.2010 20:41 (dejson).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice