Kako da vratim izgubljene podatke ?.

poruka: 12
|
čitano: 2.272
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Kako da vratim izgubljene podatke ?.

Pozdrav ljudi,

 

Sistem na laptopu sam oborio i instalirao nekada u martu ili aprilu 2017. godine. Na hard disku na kojem je i sistem sam imao neke vazne dokumente/podatke ?. Da li postoji neki progam s kojim mogu vratiti to sto se nalazilo na hard disku pre obaranja sistema ?. Molim Vas da mi pomognete i kazete da li postoji neki takav program ?.

 

 

Volim Split ! - Jelena Rozga najbolji estradni umetnik svih vremena !
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kako da vratim izgubljene podatke ?.

Ček - želiš vratit podatke iz godine 2017. kada si reinstalirao sistem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako da vratim izgubljene podatke ?.

Da. Nesto sto je bilo na hard disku na kojem se nalazio sistem... Predpostavljam da ne moze, ali ipak da pitam... Voleo bi da moze :)

Volim Split ! - Jelena Rozga najbolji estradni umetnik svih vremena !
16 godina
offline
Kako da vratim izgubljene podatke ?.

Mozes probati sa GetDataBack for NTFS koji ce naci sve prijasnje instalacije no sta ce sve od toga nakon skeniranja biti upotrebljivo da se povrati je upitno...

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.1.2019 23:51 (spaljeni).
 
4 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Kako da vratim izgubljene podatke ?.

Ako si se tek sada sjetio podataka izgubljenih u ožujku prošle godine, očito i nisu bili tako važni kao što tvrdiš.

idgaf i jagla sujem za peru kladarca
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako da vratim izgubljene podatke ?.

tvoji "podaci" iz 2017. sad su na pašnjacima vječnih lovišta (ako nisi imao backup drugdje). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako da vratim izgubljene podatke ?.

Kratko i jasno: "Ne može"! Ako i nađeš nešto,  to će biti neupotrebljivo.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako da vratim izgubljene podatke ?.
ivo454 kaže...

Kratko i jasno: "Ne može"! Ako i nađeš nešto,  to će biti neupotrebljivo.

 Nije bas tako... iznenadili bi se neki. Posto je u pitanju systemska particija ti dokumenti su vjerojatno bili na radnoj povrsini ili u mapi dokumenti te ako nisu brisani u kos velika je vjerojatnoca da ce iste uredno naci, naravno ako je u pitanju bio brzi format kod nove instalacije windowsa. Skeniranje traje par sati, ovisno kolika je particija. Cisto za info, kada sam trazio isto jednu sliku od prijasnje instalacije w7 takodjer je bilo prikazano i 3 prijasnje instalacije windowsa XP te onako iz znatizelje ucitam tu instalaciju XP-a i uredno sam neke slike i mp3-ce povratio iz defultnih foldera za muziku i slike. Format particije kod dizanja windowsa ( pogotovo ako je w7 ) ne brise hard disk/particiju onako kako mnogi misle, sve je i dalje zapisano na hardu ili ce nova instalacija prepisivati preko toga ali ako je particija veca i ima dosta mjesta novi podatci ce se prije zapisati na stvarno slobodno mjesto a ne ono koje je oznaceno kao slobodno. Kod takvog formatiranja pri dizanju windowsa brise se samo info o trenutnoj particiji a zapisano se "proglasava" slobodnim za upis novih podataka, podatci su i dalje zapisani i na mjestu gdje su bili samo ih novi OS ne vidi...  

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 1:31 (spaljeni).
10 godina
offline
Re: Kako da vratim izgubljene podatke ?.

Teško da će išta naći ako je disk više puta bio na ispod 10% slobodnog kapaciteta te više puta defragmentiran i da ne spominjemo full format.

Ako se radi o disku od 1TB a korisnik nije te dvi godine koristio više od 200GB možda i nađe nešto malo podataka...

15 godina
offline
Re: Kako da vratim izgubljene podatke ?.
AF139 kaže...

Teško da će išta naći ako je disk više puta bio na ispod 10% slobodnog kapaciteta te više puta defragmentiran i da ne spominjemo full format.

Ako se radi o disku od 1TB a korisnik nije te dvi godine koristio više od 200GB možda i nađe nešto malo podataka...

 -moguće je.. šanse su čak bolje nego na lotu, ako se ima odgovarajući alati i znanje + diskovi za pokušaj-copy.. osim sreće koja je potrebna u životu, sve je pitanje koliko 'resursa' i važnosti podataka. Može se, to je ono što se pita-traži. (i tu možemo stati s odgovorima, kao i getdataback.. kao mogući odgovori). Dodatni odgovor na pitanje, za sve je potrebno i neko znanje, to se ne radi ako nije baš jako važno... i male su šanse, ovise o tisuću parametara pa i samim dokumentima koji se žele spasiti (lakše txt-word/doc nego mp3-avi.. lakše ako je veći disk s više slobodnog mjesta itd..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Kako da vratim izgubljene podatke ?.
spaljeni kaže...
ivo454 kaže...

Kratko i jasno: "Ne može"! Ako i nađeš nešto,  to će biti neupotrebljivo.

 Nije bas tako... iznenadili bi se neki. Posto je u pitanju systemska particija ti dokumenti su vjerojatno bili na radnoj povrsini ili u mapi dokumenti te ako nisu brisani u kos velika je vjerojatnoca da ce iste uredno naci, naravno ako je u pitanju bio brzi format kod nove instalacije windowsa. Skeniranje traje par sati, ovisno kolika je particija. Cisto za info, kada sam trazio isto jednu sliku od prijasnje instalacije w7 takodjer je bilo prikazano i 3 prijasnje instalacije windowsa XP te onako iz znatizelje ucitam tu instalaciju XP-a i uredno sam neke slike i mp3-ce povratio iz defultnih foldera za muziku i slike. Format particije kod dizanja windowsa ( pogotovo ako je w7 ) ne brise hard disk/particiju onako kako mnogi misle, sve je i dalje zapisano na hardu ili ce nova instalacija prepisivati preko toga ali ako je particija veca i ima dosta mjesta novi podatci ce se prije zapisati na stvarno slobodno mjesto a ne ono koje je oznaceno kao slobodno. Kod takvog formatiranja pri dizanju windowsa brise se samo info o trenutnoj particiji a zapisano se "proglasava" slobodnim za upis novih podataka, podatci su i dalje zapisani i na mjestu gdje su bili samo ih novi OS ne vidi...  

 Hvala Vam svima na pomoci... Hard disk je 1 TB ili 932 GB ... podeljen na dva dela, sistem 130 GB, i drugi HD 800 GB... Hvala Vam svima, puno ste mi pomogli... Odustao sam od trazenja, jer sigurno se tu vise ne moze nista naci, samo sam hteo da vidim, da li mozda moze nesto vratiti... :) 

Volim Split ! - Jelena Rozga najbolji estradni umetnik svih vremena !
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2019 1:31 (Slaven23).
15 godina
offline
Kako da vratim izgubljene podatke ?.

Probaj sa stellar phoenix data recovery, ja sam sa njime imao najvise uspjeha pri vracanju podataka, getdataback nije nalazio ni priblizno koliko je ovaj program nasao. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice