Lenovo G570 Ne mogu ući u bios

poruka: 19
|
čitano: 4.589
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Lenovo G570 Ne mogu ući u bios

Pozdrav,

 

Znači ovako, imao sam dual boot Ubuntu i Windows 8.1, i sad sam htio obrisati Ubuntu, napravio sam sve prema uputama (disk managment obriši particiju), i onda treba još samo popraviti MBR, to sam već radio par puta sa Windowsom na USBu i kroz recovery bootrec /fixmbr. Trenutno mi je zapelo na grub rescue.

 

E sad, to bi sve bilo super, da ja mogu ući u BIOS. Znači laptop je Lenovo G570. Nema dragog boga isusovog da uđem u BIOS. F1-12 opcije nerade, opcije Fn+F1-12 ne rade, delete ne radi, enter ne radi, escape ne radi. Ne prikazuje mi uopće press this key to enter bios or boot options. Ništa ne prikazuje. Probao sam OneKeyRecovery, to ne znam jel uopće je instalirano na laptopu jer nikada nisam koristio a sad ne radi. Molim Vas pomoć, hitno je.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lenovo G570 Ne mogu ući u bios

Malo čudno zvuči, ali jedna ideja: probaj pokrenuti Windowse, pa umjesto shut down idi na restart. Odmah nakon restarta trebalo bi se moći ući u BIOS. Razlog tome je što Windowsi, ako je uključena opcija fast startup, kod gašenja idu u stvari u neki oblik hibernacije, a prilikom buđenja iz hibernacije neke matične ploče blokiraju mogućnost ulaska u BIOS.

KaeR
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2016 15:25 (KaeR).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo G570 Ne mogu ući u bios

U tome je i problem, znam za one opcije gašenja restarta sa shiftom da uđeš u recovery. Ali ne mogu bootati Windowse jer mi je bootloader zapeo na grub rescue.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo G570 Ne mogu ući u bios

Također sam imao sličan problem davno i sjećam se da se kod pokretanja laptopa moglo sa čini mi se shift+b ili tako nešto doći do windowsa, ali sad ne mogu ni preko toga, ili možda koristim krivi hotkey za to

15 godina
offline
Re: Lenovo G570 Ne mogu ući u bios

Nažalost nisam se bavio linuxom pa ne znam kako popraviti grub; no još jedna ideja (možda bezveze ali ipak...): proibaj vidjeti kako se stvar ponaša ako (nakon normalnog isključivanja) izvadiš bateriju i isključiš napajanje, pa poslije pokušaš ponovo kod uključenja ući u BIOS. Možda nakon gubitka napajanja dopusti ulaz u BIOS?

KaeR
9 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo G570 Ne mogu ući u bios

Također sam i to probao, doduše maksimalni vremenski period kojeg sam ostavio ugašenog je 5-6 minuta, je li to možda premalo ili?

15 godina
offline
Re: Lenovo G570 Ne mogu ući u bios

Bilo bi dovoljno i manje da to funkcionira... no očito neće tako.

Morat ćeš izgleda naći načina da osposobiš grub; valjda će netko imati objašnjenje.

KaeR
9 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo G570 Ne mogu ući u bios

eh, i to sam pokušavao sa ubuntu live cd-om ali da bi išta bootao iz grub rescua mora biti neki filesystem nekog oblika koje ja još nisam skontao, jer mi svaki put za neki ubuntu live cd baci unknown filesystem ako idem ručno pokrenuti nešto sa usba

15 godina
offline
Lenovo G570 Ne mogu ući u bios

..jesi probao ovo / od G580-e:

 

1. turn off your laptop (no hybrid shutdown)

2. Press and hold F2 (while ur lappy is still off)

3. now power on laptop
(still holding F2,)

4. "Please wait" will appear, where previously was "F2 = Bios, f12= boot device"  (similar to this text), with big bold lenovo logo in center

5. now release F2

voila its BIOS, which actaully functioning (no freeze)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo G570 Ne mogu ući u bios

Da, ne pomaže ni to.

15 godina
offline
Lenovo G570 Ne mogu ući u bios

...jesi gledao ima li na njemu mali gumb/rupica (kao na modemu za reset) za ulazak u bios sa lijeve bočne strane laptopa? ...evo ovdje ima nešto / na ruskom je pa si prevedi preko chromea..: http://pcpro100.info/how-to-enter-bios-on-lenovo/

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Lenovo G570 Ne mogu ući u bios

Blesavo pitanje: Jesi provjerio da lap nema poseban gumb za bios. Ja sam se prvi put sreo s tim gumbima za BIOS na Lenovo G seriji i 15 minuta mi je trebalo da skužim kako se ulazi u BIOS.

EDIT:kolega me pretekao.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2016 16:47 (softwaremaniac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo G570 Ne mogu ući u bios

Ima samo OneKeyRecovery button, koji očito ničemu ne služi jer ga u 4 godine otkad imam laptop nikada nisam uspio pokrenuti

14 godina
offline
Re: Lenovo G570 Ne mogu ući u bios
mzzovko kaže...

Ima samo OneKeyRecovery button, koji očito ničemu ne služi jer ga u 4 godine otkad imam laptop nikada nisam uspio pokrenuti

 Čudno, znači evo pogledaj ovo sad:

Nemaš takav gumbić? Čisto da budemo sigurni da krivo ne gledaš :)

9 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo G570 Ne mogu ući u bios

budem pogledao opet, ali meni je punjač sa desne strane

9 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo G570 Ne mogu ući u bios

Nema takav gumb.

14 godina
offline
Lenovo G570 Ne mogu ući u bios

Jesi li prije mogao u BIOS normalno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo G570 Ne mogu ući u bios

dada

8 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo G570 Ne mogu ući u bios
Probaj ugasit laptop i pritisnut onekeyrecovery
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice