Local area connection- problem

poruka: 23
|
čitano: 8.725
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Local area connection- problem

Dakle, servisiram laptop hp 620 (valjd je taj model :... ihiramP), i problem je što nema local are connection.. Nemam cd sa driverima, a neznam kako da ih instaliram.. Help može? Jel imatr link možda..

Minecraft u srcu :) R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Local area connection- problem

Anyone?? može li link od drivera pls..

Minecraft u srcu :) R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Local area connection- problem

Instaliraš XP gore, prepostavljam? Možeš li mi dati P/N od modela laptopa? Kod HP-a to obično izgleda AA999BB (dakle, dva slova, tri brojke pa opet dva slova), tako da budemo precizni. Do tada, probaj ove drivere:

 

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareDescription.jsp?lang=en&cc=us&prodTypeId=321957&prodSeriesId=4158863&prodNameId=4158501&swEnvOID=1093&swLang=13&mode=2&taskId=135&swItem=ob-88083-1

 

 

13 godina
offline
Re: Local area connection- problem
marky1607 kaže...

Instaliraš XP gore, prepostavljam? Možeš li mi dati P/N od modela laptopa? Kod HP-a to obično izgleda AA999BB (dakle, dva slova, tri brojke pa opet dva slova), tako da budemo precizni. Do tada, probaj ove drivere:

 

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareDescription.jsp?lang=en&cc=us&prodTypeId=321957&prodSeriesId=4158863&prodNameId=4158501&swEnvOID=1093&swLang=13&mode=2&taskId=135&swItem=ob-88083-1

 

 

Da, XP Professional je gore, i ovo je što sam našao:

 

Model: Delphi

Model number: D40

Rev: AM5

US: AGSMD01BDELPHI

IC: 4005B-DELPHI REN: 0.1

SCT: TTDAGDE07-056

CNC: 54-5681

To sam našao ispod laptopa, ima tu još brojki pa ako treba napisat ću ih...

Minecraft u srcu :) R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Local area connection- problem

Dakle, instalirao sam drivere, te dobio sam local area connection... Ali, problem je što neželi loviti (wirelles), a router mi je 5-6 metara dalje..

Minecraft u srcu :) R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Local area connection- problem
luxxxfromhell kaže...

Dakle, instalirao sam drivere, te dobio sam local area connection... Ali, problem je što neželi loviti (wirelles), a router mi je 5-6 metara dalje..

Itko?

Minecraft u srcu :) R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Local area connection- problem

Dobro, kaj ti je problem sam odsurfati do HPovog sajta i skinuti drivere?

Jel bi da ti netko to dođe i instalirati? :)

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Local area connection- problem
Father_Dougal kaže...

Dobro, kaj ti je problem sam odsurfati do HPovog sajta i skinuti drivere?

Jel bi da ti netko to dođe i instalirati? :)

Lol.. Ne to driveri su pomogli, ali meni neželi naći wirelles.. Tj. neželi "uloviti" mrežu.. Drivere sam instalirao

Minecraft u srcu :) R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Local area connection- problem

vjerojatno imas jos negdje prekidac za "pali/gasi" wireless. Probaj kombinaciju FN + "gore kod funkcijskih tipaka imas vjerojatno znak od wirelessa.."

ja
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Local area connection- problem

Ili ima neka fizička sklopka na samom računalu - Dell ju obično ima sa strane, Lenovo naprijed - pa pogledaj.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Local area connection- problem

Ili si navjerovatnije instalirao krive drivere za Wireless. HP ima po nekoliko vendora za WiFi, ali najčešće je to Atheros, pa probaj s tim driverom.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Local area connection- problem
marky1607 kaže...

Ili si navjerovatnije instalirao krive drivere za Wireless. HP ima po nekoliko vendora za WiFi, ali najčešće je to Atheros, pa probaj s tim driverom.

Instalirao sam ove koje si mi dao, ali ne pomaže.. Mislim da ću ipak win7 dić sutra... No, hvala svima! :D

Minecraft u srcu :) R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Local area connection- problem

Koliko se ja sjecam hp ima jednu tipku na kojoj mjenaš bluetooth/wifi. Možda ti je upaljen bluetooth pa provjeri. To je najčešće negdje  u 1 ili 2 redu oko sredine na tastaruri. Btw provjeri još jesi li instalirao sve drivere. U device menageru nema nikakvih žutih upitnika?

Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje; Čovjek je rođen da radi, da trpi i da se bori; tko tako ne čini, mora propasti; Ljudska je zadaća odreći se nasilja. Nikola Tesla
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Local area connection- problem
ilija2010lukic kaže...

Koliko se ja sjecam hp ima jednu tipku na kojoj mjenaš bluetooth/wifi. Možda ti je upaljen bluetooth pa provjeri. To je najčešće negdje  u 1 ili 2 redu oko sredine na tastaruri. Btw provjeri još jesi li instalirao sve drivere. U device menageru nema nikakvih žutih upitnika?

Sad ću pogledati za evice manager, no tipka za wifi je žuto, i koliko god stiskao (ili držao) neće, čak ni sa fn..

Minecraft u srcu :) R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Local area connection- problem
luxxxfromhell kaže...
ilija2010lukic kaže...

Koliko se ja sjecam hp ima jednu tipku na kojoj mjenaš bluetooth/wifi. Možda ti je upaljen bluetooth pa provjeri. To je najčešće negdje  u 1 ili 2 redu oko sredine na tastaruri. Btw provjeri još jesi li instalirao sve drivere. U device menageru nema nikakvih žutih upitnika?

Sad ću pogledati za evice manager, no tipka za wifi je žuto, i koliko god stiskao (ili držao) neće, čak ni sa fn..

Nisam siguran da si me dobro shvatio, al koliko vidim nije ti instaliran driver za wifi. Instaliraj ovaj program i skeniraj. Tako ćeš točno znati koji ti driveri fale. Inače ja to riješim s driver pack solution-om za 3 minute.

Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje; Čovjek je rođen da radi, da trpi i da se bori; tko tako ne čini, mora propasti; Ljudska je zadaća odreći se nasilja. Nikola Tesla
14 godina
offline
Local area connection- problem

A kakve veze ima local area conenection sa wirelessom? Pod local area conenection se podrazumijeva ethernet mrežna kartica, A wireless je 802.11 standard, prema tome instalacija drivera za svaki uređaj posebno a potom ćeš imati konekciju na ethernetu ako prikopčaš kabel sa RJ45 konektorom u ruter, ili preko wirelessa, ako u ruteru uključiš wireless i na laptopu ga aktiviraš kako je gore već neko opisao. 

 

Edit: Zaboravih napisati kako to misliš servisiraš laptop a neznaš koji je model?? wtf

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2012 22:06 (SPIJA).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Local area connection- problem

Desava se na XP bez sp ili uz sp1 ali ne uz sp2/3 da karticu prikaze kao "local area network" .

 

Kod njega ocito fali wifi driver.

 

Pogledaj u device manager (otvori lap i pogledaj sta pise na wireless modulu) i pogledaj jel instaliran uopce driver.

 

Probaj broadcom ili realtek ako nece atheros.

 

Ja bi ovaj skinuo ovaj...

ja
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2012 22:25 (bender_007).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Local area connection- problem
SPIJA kaže...

A kakve veze ima local area conenection sa wirelessom? Pod local area conenection se podrazumijeva ethernet mrežna kartica, A wireless je 802.11 standard, prema tome instalacija drivera za svaki uređaj posebno a potom ćeš imati konekciju na ethernetu ako prikopčaš kabel sa RJ45 konektorom u ruter, ili preko wirelessa, ako u ruteru uključiš wireless i na laptopu ga aktiviraš kako je gore već neko opisao. 

 

Edit: Zaboravih napisati kako to misliš servisiraš laptop a neznaš koji je model?? wtf

L0ol znam ja model, ali za local area connection.. Ja ga prvo nisam tamo ni imao, i onda sam instalirao realtekove drivere i pojavio se.. No, svejedno lik se sinoć javio i rekao da neće xp nego da mu bolje stavim 7 {#}.. Tako da još sat sat i po posla...

Minecraft u srcu :) R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Local area connection- problem

Instaliran win7.. Sad ja bih vas lijepo molio za drovere za grafu jer se ja NESNALAZIM na njihovoj stranici {#}..

Minecraft u srcu :) R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Local area connection- problem
luxxxfromhell kaže...

Instaliran win7.. Sad ja bih vas lijepo molio za drovere za grafu jer se ja NESNALAZIM na njihovoj stranici {#}..

Pa potjeraj windows update, pa će sam naći sve potrebne drivere i nadogradnje.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Local area connection- problem
Father_Dougal kaže...
luxxxfromhell kaže...

Instaliran win7.. Sad ja bih vas lijepo molio za drovere za grafu jer se ja NESNALAZIM na njihovoj stranici {#}..

Pa potjeraj windows update, pa će sam naći sve potrebne drivere i nadogradnje.

 - windows update ne mora naći najbolje drivere za grafičku karticu, pogotovo ako nije integrirana

- ispitati o kojoj se grafičkoj kartici radi i sa službene stranice skinuti sve potrebne drivere, tu nije samo jedan driver ako korisnik želi najbolje performanse

- obratiti pažnju dal se radi o 32-birnoj ili 64-bitnoj verziji operacijskog sustava

- što se tiče local area network, sve potrebno možeš i moraš imati ponuđeno preko device managera, to je jedini i potpuno pouzdan način za prvu konfiguraciju

i povezivanje računala na internet preko LAN kabla, tada ako želiš WLAN povezivanje, a nemaš cd pronađeš isto na službenoj stranici sve drivere (tu je obično 1 driver)

- i na kraju uz pretpostavku da je WLAN uređaj ispravan i vidljiv u routeru ili usmjerniku trebao bi se uspješno povezati na internet

- tek tada potraži windows update jer ćeš pronaći mnoge zakrpe za operacijski sustav i sigurnosne mehanizme

14 godina
offline
Local area connection- problem

Driver genius pro, Jest da nije đabe ali možda radi kakav trial pa ti bude dovoljno da poskidas drivere. Ili malo proguglaš pa se snađeš. Pozz

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice