Niska iskorištenost GPU i CPU u igri

poruka: 10
|
čitano: 3.459
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Niska iskorištenost GPU i CPU u igri

Pozdrav!

 

Pripremite se za jako puno citanja. Cak i drugih tema i stranica. Ovo je samo za okorjele rjesavatelje problema {#}

 

Imam jako cudne probleme od kad sam nadogradio komp.

U igrama mi procesor i graficka ne zele raditi punom snagom - a nema nikakvog bottlenecka.

Komp je pod Moj PC.

Prvo sam to primjetio u BF4, pa nisam bio siguran da li je problem u igri, ili mom kompu.

 

Pa sam isprobao i ostale koje imam na disku.

Prije screen-shota sam oznacio sredinu grafa da vidite oko kojih vrijednosti se krecu brojke.

BF4 - Mediuim GPU postavke BF4 - Mediuim GPU postavke
 
BF3 - Mediuim GPU postavke BF3 - Mediuim GPU postavke
 
Crysis 2 - Singel palyer - najnize postavke Crysis 2 - Singel palyer - najnize postavke

Sve sto znam i sto sam probao:

BF3 i BF4 su mjerene u multiplayer igri, server od 64 igraca.

CPU i GPU se vrte na 50%-70% iskoristenosti.

Nemam FPS lock.

Nije dostignut igrin max FPS (200).

 

 

Ista stvar se dogadjala na prosloj verziji Windowsa sa starijim driverima!

Novi Windowsi su na SSD-u i snimljeni su novi driveri za graficku, maticnu. Novi Direct X. Driveri za zvucnu...

Jezgre mi nisu "parkirane"

Sve ovo je mjereno s overclockiranim CPU i GPU.

Temperature su u normalnim vrijednostima.

 

Kod drugih ljudi, s istim komponentama, nalazim po netu da je svima iskoristenost graficke kartice 99%.

Bar kod BF 3 i 4 u multiplayeru.

 

Ako netko ima bilo kakvu ideju, ili ako treba jos informacija, neka pita!

 

 

Jedino sto me zabrinjava da ovo nije mozda hardverski problem, jer sam imao cudnih problema sa satom na maticnoj ploci:

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/cmos-baterija/202470.aspx

Najvaznije poruke: prva i ova:

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/cmos-baterija/202470.aspx?page=0&jumpto=4060126&sort=asc&view=flat

 

Hvala unaprijed!

Pozdrav!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opek'o i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.3.2014 23:01 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Niska iskorištenost GPU i CPU u igri

Neznam koja igra u SP može natjerati FX 8320 OC na 90%, to bi volio znati da i ja isprobam

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Niska iskorištenost GPU i CPU u igri
mirzet1976 kaže...

Neznam koja igra u SP može natjerati FX 8320 OC na 90%, to bi volio znati da i ja isprobam

Mene muci GPU.

Drugi ljudi s istom konfiguracijom u multiplayer BF3 i 4 imaju zakuncanu GTX 770 na 99%.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opek'o i na peticu puše
12 godina
odjavljen
offline
Niska iskorištenost GPU i CPU u igri

Onak na prvu - vrlo i moguce da je ploca {#} .

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Niska iskorištenost GPU i CPU u igri
Alien 22 kaže...

Onak na prvu - vrlo i moguce da je ploca {#} .

Ma to i mene muci... a uzeo sam jednu od najboljih (najskupljih) ploca koju sam mogao u tom trenutku... :(

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opek'o i na peticu puše
16 godina
offline
Niska iskorištenost GPU i CPU u igri

istu muku mucim i ja ali sa bf3. jednostavno mi nezeli zakucati graficku preko 70%. nezavisno dal low/med/high/ultra. neznam dali je moj 955 tak slab pa da nemoze to gutati ili koji vec vrag.

Ride or die, remember?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Niska iskorištenost GPU i CPU u igri
Lord_Marko kaže...

istu muku mucim i ja ali sa bf3. jednostavno mi nezeli zakucati graficku preko 70%. nezavisno dal low/med/high/ultra. neznam dali je moj 955 tak slab pa da nemoze to gutati ili koji vec vrag.

Tvoj procesor jeste toliko slab. Phenom II x4 bottlenecka i moju HD 7770, a kako ne bi tvoju 7850. Igraj s Mantleom.

 

A što se glavnog problema teme tiče, moguće da je ploča.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.3.2014 0:58 (191x7).
12 godina
offline
Re: Niska iskorištenost GPU i CPU u igri
Lord_Marko kaže...

istu muku mucim i ja ali sa bf3. jednostavno mi nezeli zakucati graficku preko 70%. nezavisno dal low/med/high/ultra. neznam dali je moj 955 tak slab pa da nemoze to gutati ili koji vec vrag.

Vidis, zato sam ja gore stavio graf i od graficke i procesora. Od njega cak dva put :)

Tako da oni koji se stvarno kuze, vide sto se dogadja.

 

Kod tebe mozemo pretpostaviti da je procesor zakucan na 99% :)

 

191x7 kaže...
A što se glavnog problema teme tiče, moguće da je ploča.

A nemoj tako {#}

Bas me zanima koji ce servis biti voljan igrati BF4 da ustanovi da ploca ne radi kako spada {#}

 

Znam da svaki dan bar nekoliko sati proucavas informaticku tematiku {#} Daj reci, ako je stvarno problem hardverske prirode.. sto bi jos moglo biti (ak se ustanovi a nije ploca)?

GPU vjerojatno ne, jer ocito moze raditi na 99%.

Napajanje moze imati veze s throtlanjem? Ili bi ona sustav bio nestabilan u radu?

CPU pretpostavljam ili radi, ili ne radi.

 

Nemam vise ideja...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opek'o i na peticu puše
16 godina
offline
Niska iskorištenost GPU i CPU u igri

A gle, možeš probati nekoliko stvari;

1. Prime95 Blend na 24+ sati.

2. Memtest86+ na barem 5 prolaza.

3. OCCT CPU Linpack na 12 sati.

4. Provjeriti kako se zauzeće ponaša kada je prisutan problem s satom.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Niska iskorištenost GPU i CPU u igri
Nije zakucan na 99%. Nejde izad 70% kao ni grafa.
Ride or die, remember?
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice