Postoji li IKAKAV način da obrišem ovo!?

poruka: 39
|
čitano: 8.965
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Postoji li IKAKAV način da obrišem ovo!?
AF139 kaže...

Kad se desi da nemogu obrisati nešto sa diska vjerovatno je prilikom dizanja OS ubačen u radnu memoriju ili je oštećena datoteka.

- Najprije probam isključiti iz procesa preko task menagera pa tada izbrisati.

- Ako je do oštećenja provrtim "Chek disk" pa izbrišem.

- A ako ni to nije pomoglo dignem Linux ( ponekad može i sa winXP na drugom disku) pa obrišem.

 je, probaj isključiti servis antivirusa iz task managera pa ćeš vidjeti što će ti se desiti, možeš ga probati i disejblati u services.... AVi su posebna priča, naravno linux rješava sve no ne i ostatke u registrima za koje juzer ipak treba biti upućen ako će ih ručno skidati... stoga je najbolja preporuka ponovni install (što je čovjek i napravio) i uninstall po PSu, imo...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2018 10:57 (Louis Pluto).
15 godina
offline
Postoji li IKAKAV način da obrišem ovo!?

-prijedlozi padaju mada je problem već riješen.. :) to je ok, nije ok kad se prije nego se zna uzrok/problem daju savjeti koji često veze ni sa čime nemaju, dok kao što vidimo u ovom slučaju, fix je vrlo jednostavan i pravilom KISSa, ne komplicirati. To što se linuxom može.. može se svakim OSom, svakim livebootom (a to je i installer, samo je razlika u enviromentu koa miniPE ili gui-klikabilno..). Problem je kad se preporuči brisanje bez da se zna uzrok-posljedice. Prije svakog koraka/savjeta, poželjno (imperativ?) znati posljedice, kao i to da prijedlog treba biti primjeren znanju-mogućnostima onog tko pita (npr mogućnost izrade nekog live stikića.. u slučaju kad računalo ne radi je nemoguće itd ili overkill kad to riješi reinstall, da je uzrok kvar diska tad bi stve to bilo besmisleno kemijanje tj tad treba novi disk ili barem chkdsk-fix itd.)

-dok legendarni marko uleti u temu samo zato da spomene CC nakon čega se primi linux boota mada je to već predloženo i mada je problem već riješen. Time ne pomažemo, time samo spamamo i sve takve teme, tj važnije, odgovori se tad pogube u postovima (jer nitko ne traži ...).

 

-za svaki problem-kvar, moramo barem približno otkriti uzrok, tek tad se predlaže fix ili ako postoji više načina pa izbor koji je iz nekog razloga zgodniji npr početniku i sl. ..

-potrudite se malo, ne zbog mene. Pomagati drugima je dobro, šteta je proliti kantu mlijeka brzanjem.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Postoji li IKAKAV način da obrišem ovo!?
Marko :D kaže...

Linux ne moraš instalirati. Samo napraviš bootabilni DVD/USB i bootaš ga, te odabereš opciju isprobavanja. Tada ti je dostupan upravitelj datoteka, web preglednik i još podosta aplikacija.

 Ako neko to nije nikad odradil, samo okvirna napomena šta bi trebalo nije dovoljna fučkaj ga.Uostalom i tu se može gadno zeznut, kao i u svakom drugom poslu koji okvirno izgleda prilično jednostavan.Bez detalja nema ništa, dakle upute pa eto zato je tu dolnji link.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/hard-disk-error/122778.aspx?page=0&jumpto=2390189&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
11 godina
offline
Re: Postoji li IKAKAV način da obrišem ovo!?
Ajar kaže...

ovo je malo zapetljano i ne bu baš od neke pomoći ali bar kao dijagnostika. prekopao sam internet, iskajuć iskustva nesretnika s jednakim problemom. kad instaliraš MB, automatski ti se uključuje trial za punu verziju (sa zaštitom u stvarnom vremenu) i to zapetlja sve. nažalost, moraš to u postavkama odmah sam poisključivati (odmah nakon instalacije), jer se inače zbiva upravo ono što opisuješ: instalira samozaštitu i onu u stvarnom vremenu pa se ne da ukloniti, prasac. ako si već izbrisao dio datoteka "stare instalacije", jebga, nema pomoći (jer i dalje radi "samozaštita"). sad sam i ja zbunjen. jesi li MB-u pokušao u control panel > administrative tools > services pokušao isključiti sve MB-ove servise koji se sami pokreću (odn. ctrl+alt+del za task manager)? ako ni to ne pomogne, preostaje ti samo najmanja šteta: system restore na dan prije instaliranja MB-a (tu bi moglo nestati i sve što si instalirao u međudobu, jebga). i to je bolje od reinstaliranja windowasa. 

 

dodatak: ak ti se da zajebavati s time, bašMB ima besplatan alat za brisanje tvrdoglavih datoteka. možda se to odnosi i na njegove vlastite. ne znam koliko je djelotvoran (nisam pokušao). obećava brda i doline. hm ... 

 Da li bi pomoglo da skinem verziju MB-a pa da mi nikad ne istekne trial?

Probao sam isključiti MB-ove servise,ali ništa.

Što se tiče system restorea,imam samo jedan i to od jučer.Bilo bi odlično da imam od prije kojih par tjedana,ali imam samo od jučer.

Probat ću sa ovim alatom koji si mi dao.

EDIT:ako će ostati ovako kako je-da mi radi MB,iako imam onu staru verziju,meni ne smeta,bitno je da ga imam a staru verziju (folder koji ne mogu izbrisati) fućkaš.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2018 14:53 (Jurassic Park).
12 godina
offline
Re: Postoji li IKAKAV način da obrišem ovo!?

Na YT ukucaj Malwarebytes free keys giveway i naci ces jedan koji ce sljakati(ako ne sljaka,cesto ljudi u komentarima daju valjane kljuceve)

Ne znam jesi li vec proba,ali takvi zajebani programi cesto se deinstaliraju pokretanjem same instalacije programa,samo moras citati sitna slova,jer se ne "nude" tako lako,press yes i to je to!

Ne vjeruj ženi koja laže!
15 godina
offline
Re: Postoji li IKAKAV način da obrišem ovo!?
Jurassic Park kaže...
..

 Da li bi pomoglo da skinem verziju MB-a pa da mi nikad ne istekne trial?

Probao sam isključiti MB-ove servise,ali ništa.

Što se tiče system restorea,imam samo jedan i to od jučer.Bilo bi odlično da imam od prije kojih par tjedana,ali imam samo od jučer.

Probat ću sa ovim alatom koji si mi dao.

EDIT:ako će ostati ovako kako je-da mi radi MB,iako imam onu staru verziju,meni ne smeta,bitno je da ga imam a staru verziju (folder koji ne mogu izbrisati) fućkaš.

 -besmisleno, čak suprotno logici. (da ne spominjemo pravila foruma kao nepoželjno).

-imaš free, radi. Čačkati.. proizvođači softa se znaju zaštititi dok pirati nisu djedmrazovi koji dobroćudno dijele darove. Nepotreban rizik.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Postoji li IKAKAV način da obrišem ovo!?
ihush kaže...
Jurassic Park kaže...
..

 Da li bi pomoglo da skinem verziju MB-a pa da mi nikad ne istekne trial?

Probao sam isključiti MB-ove servise,ali ništa.

Što se tiče system restorea,imam samo jedan i to od jučer.Bilo bi odlično da imam od prije kojih par tjedana,ali imam samo od jučer.

Probat ću sa ovim alatom koji si mi dao.

EDIT:ako će ostati ovako kako je-da mi radi MB,iako imam onu staru verziju,meni ne smeta,bitno je da ga imam a staru verziju (folder koji ne mogu izbrisati) fućkaš.

 -besmisleno, čak suprotno logici. (da ne spominjemo pravila foruma kao nepoželjno).

-imaš free, radi. Čačkati.. proizvođači softa se znaju zaštititi dok pirati nisu djedmrazovi koji dobroćudno dijele darove. Nepotreban rizik.

 Super,znači radit će obična verzija i zaštita i nakon 14 dana trial-a,samo neće imati dodatne opcije,ili...?

15 godina
offline
Re: Postoji li IKAKAV način da obrišem ovo!?

mbam treba koristiti kao čistač, ne kao primarnu zaštitu (antivirus, kojeg btw imaš .. defender/sec.centar, radi).

-ako želiš punu verziju, kupi licencu. Za normalno korištenje nije nužno + fičeri koje nudi full kao unlocker su beskorisne (ni jedan soft ne radi ništa čudotvornog, razlika je samo u jednom kliku ili znanju pa ti to ne treba, znanje je nešto što imaš ili nemaš ili plaćaš nekome.. tvoj izbor).

-rizik s piratskom verzijom u ovakvom slučaju je stvarno nepotreban, besmislen, uz kršenje pravila igre. Piratske igre i sl. imaju razlog, AV ne, tu moraš biti 100% siguran, kao kočnice na autu.

 

edit: kao btw.

-mbam defaultno nudi kod instalacije aktiviranje triala full verzije. Preporuka, ako ne mislite kupiti, ne aktivirati, nego odabrati free bez triala.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2018 15:51 (ihush).
12 godina
offline
Postoji li IKAKAV način da obrišem ovo!?

Ma konkretno Malwarebytes je glupavo koristiti kao pirata (opcenito moje misljenje je da svaki AV pirat je shit),ako ti istekne trail,jednostavno ga koristi kao pasivca,samo za scan!

Kao sto rekoh,na YT postoje free keys kao giveway,samo se razgrabe brzo,no isto tako se pojavljuju novi!

 

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
2 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice