Pravilna instalacija drivera

poruka: 22
|
čitano: 5.674
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
protjeran
offline
instalacija drivera prvi put nakon istalacije win7

zna li mi neko detaljno objasnit kojim se redom instaliraju driveri prvi put, za matičnu ploču ili grafičku karticu??

triba li skinut nove verzije s interneta ili prvo instalirati staru verziju  drivera s cd-a, pa onda s interneta novu verziju???

triba li odmah intalirat dorectx ili čekati da se automatski instalira tokom instaliranja igrice koja ga zahtjeva??

 

več par puta instaliram sve ispočetka, i windovse i drivere jer mi uvjek izbacuje neke erore za directx i za grafičku, svako malo plavi ekran......

 

pomislio sam već da je problem u hardveru, može li biti problem u preslabom napajanju???

 

 

 

kada mi bf4 zašteka, slika stoji oko 5 sekundi, onda se pojavi crna slika i po sredini  možda 1 sekundu se vidi snijeg( baš kao na starim televizijama kada nema signala)..

onda još koju sec. crna slika, a onda bsod....

 

sumnjam pomalo na graficku zbog tog snijega.....

0 problem je u napajanju
1 problem je u grafičkoj kartici
10 neznas instalirat drivere
1 ostalo...
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.1.2014 14:54 (habs).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: instalacija drivera prvi put nakon istalacije
habs kaže...

zna li mi neko detaljno objasnit kojim se redom instaliraju driveri prvi put, za matičnu ploču ili grafičku karticu??

triba li skinut nove verzije s interneta ili prvo instalirati staru verziju  drivera s cd-a, pa onda s interneta novu verziju???

triba li odmah intalirat dorectx ili čekati da se automatski instalira tokom instaliranja igrice koja ga zahtjeva??

 

več par puta instaliram sve ispočetka, i windovse i drivere jer mi uvjek izbacuje neke erore za directx i za grafičku, svako malo plavi ekran......

 

pomislio sam već da je problem u hardveru, može li biti problem u preslabom napajanju???

 

Jel ti BSOD ne veli u čemu je problem?

Ja nikad nisam pazio na red instalacije drivera, većinom ih skidam sa neta ili ako nemam vremena onda ih instaliram s CD-a i do sad je sve bilo u redu, također nemam nikakav poseban redoslijed, ove koji se brže skinu prve instaliram i to je to.

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
11 godina
protjeran
offline
Re: instalacija drivera prvi put nakon istalacije

što je BSOD??? 

jurehabs
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.1.2014 14:12 (habs).
14 godina
offline
Pravilna instalacija drivera
Zadar živi vječno!
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.1.2014 19:58 (zeko73).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Pravilna instalacija drivera

HAHAHA...TNX.....to BSOD mi je zvučalo tako nepojmljivo da mi nije palo napamet nač to na google-u{#}

14 godina
offline
Pravilna instalacija drivera

Ja prije instalacije pogledam koji mi je wireless ili Lan adapter na matičnoj ili lap topu (ovisi di instaliraš) pa skinem drivere na stick tako da se  mogu spojiti na internet. Nakon toga skinem drivere chipseta i drivere grafičke i ostalih đinđa ako ih imaš u kompu..

Zadar živi vječno!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Pravilna instalacija drivera

BSOD kaže svaki put neku drugu poruku.... svaki put kaže ono: da se ugasio da sprječi štetu za hardware, a zadnje je rekao da nešto nevalja sa hard diskom (disdable or uninstall any anti-virus, disk defragmentation  or backup ulities. check your hard drive configuration and check for any update drivers. run chdsk/ f to check for hard drive corruption, and then restart computer...) , prije je spominjao grafičku....

 

najčešče se sruši dok igram bf4 ili gledam nešto na youtube-u.... iden sada igrat bf 4 pa ču napisati što kaže BSOD ako se sruši....

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Pravilna instalacija drivera
zeko73 kaže...

Ja prije instalacije pogledam koji mi je wireless ili Lan adapter na matičnoj ili lap topu (ovisi di instaliraš) pa skinem drivere na stick tako da se  mogu spojiti na internet. Nakon toga skinem drivere chipseta i drivere grafičke i ostalih đinđa ako ih imaš u kompu..

ja sam dosad radio ovako: nakon instalacije instaliram s cedea prvo drivere od maticne( gigabyte), a onda isto s cedea od graficke(ati).... poslije updatam drivere od graficke preko autodetect toola za drivere...

jurehabs
14 godina
offline
Re: Pravilna instalacija drivera
habs kaže...

BSOD kaže svaki put neku drugu poruku.... svaki put kaže ono: da se ugasio da sprječi štetu za hardware, a zadnje je rekao da nešto nevalja sa hard diskom (disdable or uninstall any anti-virus, disk defragmentation  or backup ulities. check your hard drive configuration and check for any update drivers. run chdsk/ f to check for hard drive corruption, and then restart computer...) , prije je spominjao grafičku....

 

najčešče se sruši dok igram bf4 ili gledam nešto na youtube-u.... iden sada igrat bf 4 pa ču napisati što kaže BSOD ako se sruši....

Stavi minidump koji Windowsi kreiraju svaki put kod Blue Screena na neki servis za dijeljenje datoteka. Minidump bi se trebao nalaziti u C:/Windows/Minidump

11 godina
protjeran
offline
Re: Pravilna instalacija drivera
softwaremaniac kaže...

Stavi minidump koji Windowsi kreiraju svaki put kod Blue Screena na neki servis za dijeljenje datoteka. Minidump bi se trebao nalaziti u C:/Windows/Minidump

nema meni tog....

11 godina
protjeran
offline
Pravilna instalacija drivera

el zna netko di bi se mogli nalazit ti podaci o kvaru...?? meni nema dog minidumpa...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pravilna instalacija drivera

Provjeri u Startup & Recovery da li ti nešto nije odznačeno

 

 

Control Panel > System > Advance System settings > Startup & Recovery

 

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Pravilna instalacija drivera

http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html ovaj program nenađe baš ništa...

jurehabs
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Pravilna instalacija drivera
Flying Dutchman kaže...

Provjeri u Startup & Recovery da li ti nešto nije odznačeno

 

 

Control Panel > System > Advance System settings > Startup & Recovery

 

kod mene nema tog automatic....

 

ima samo nešto kernel-to je bilo odabrano

i ima small memory dump-to sam sada stavio da bude

jurehabs
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pravilna instalacija drivera
habs kaže...

kod mene nema tog automatic....

 

Makni kvačicu sa automatic restart, kad se dogodi BSOD, sistem ne uspije zapisat log file, zato ti nema MINIDUMP foldera

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
11 godina
protjeran
offline
Re: Pravilna instalacija drivera
Flying Dutchman kaže...

Makni kvačicu sa automatic restart, kad se dogodi BSOD, sistem ne uspije zapisat log file, zato ti nema MINIDUMP foldera

el vako?

jurehabs
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pravilna instalacija drivera
habs kaže...

el vako?

Prebaci u meniju kernel memory dump

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
11 godina
protjeran
offline
Re: Pravilna instalacija drivera
Flying Dutchman kaže...

Prebaci u meniju kernel memory dump

ok..

jurehabs
11 godina
protjeran
offline
Pravilna instalacija drivera

sada čekam da se sruši

jurehabs
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.1.2014 14:24 (habs).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Pravilna instalacija drivera

E DA.... zaboravio sam reći nešto...to sam vjerovatno trebao na početku još reči... kada mi bf4 zašteka, slika stoji oko 5 sekundi, onda se pojavi crna slika i po sredini  možda 1 sekundu se vidi snijeg( baš kao na starim televizijama kada nema signala)..

onda još koju sec. crna slika, a onda bsod....

 

sumnjam pomalo na graficku zbog tog snijega.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pravilna instalacija drivera
habs kaže...

E DA.... zaboravio sam reći nešto...to sam vjerovatno trebao na početku još reči... kada mi bf4 zašteka, slika stoji oko 5 sekundi, onda se pojavi crna slika i po sredini  možda 1 sekundu se vidi snijeg( baš kao na starim televizijama kada nema signala)..

onda još koju sec. crna slika, a onda bsod....

 

sumnjam pomalo na graficku zbog tog snijega.....

Pogledaj dal ti je sad napravio minidump file od BSOD

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
11 godina
protjeran
offline
Re: Pravilna instalacija drivera
Flying Dutchman kaže...
habs kaže...

E DA.... zaboravio sam reći nešto...to sam vjerovatno trebao na početku još reči... kada mi bf4 zašteka, slika stoji oko 5 sekundi, onda se pojavi crna slika i po sredini  možda 1 sekundu se vidi snijeg( baš kao na starim televizijama kada nema signala)..

onda još koju sec. crna slika, a onda bsod....

 

sumnjam pomalo na graficku zbog tog snijega.....

Pogledaj dal ti je sad napravio minidump file od BSOD

to je bilo još prije jedan dan, al sam se sada sjetio reci to.... što misliš, el to grafička nevalja kada se snjeg pojavljuje?

jurehabs
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice