Problem s driverima na windows xp pro sp2 i laptop

poruka: 28
|
čitano: 4.569
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Problem s driverima na windows xp pro sp2 i laptop

Pozz

 

Imam laptop HP 6715b, maticna ploca : 30C2 (U10)¸, 3 gb ram, CPU : AMD sempron 3600+ Keene 90nm, graficka kartica je integrirana

 

Instaliran je bio windows 7 i sve je radilo ok, stavio sam windows 8 pro i sve je radilo ok, medjutim sad sam trazio drivere za xp zbog igrica jer ne mogu igrat na win7 i win8 zbog stekanja i nece da mi radi internet i ne mogu naci driver za grafiku.

 

Drivere sam skinio s ove stranice http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/public/readIndex?sp4ts.oid=3632760&swLangOid=8&swEnvOid=1093 i instaliro audio, chipset, internet acess, network.

 

Zvuk mi radi, izbaci mi ono za wireles network upisem lozinku i pise da je povezano ali nece da ide na internet.

 

Dali netko zna problem sto nece na internet da ide a spojen je preko wifi-ja i driveri za grafiku mi trebaju.

 

U Device Manageru mi prikazuje da nije instalirano:

  • Ethernet Controller
  • Fingerptint sensor
  • HP integrated module
  • SM BUS Controler
  • Unknown device
  • Unknown device
  • Video controler ( VGA Compatible )
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Problem s driverima na windows xp pro sp2 i la

XP SP2 ne podržava WPA2.

 

Treba ti minimalno XP SP3 ili daleko pametnija ideja, Win7.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
10 godina
neaktivan
offline
Problem s driverima na windows xp pro sp2 i laptop

A vidi windows 7 ultimate 64 bit sam bio stavio pa mi bio jako spor laptop i igre su ono ko od zelatine kad igras mada je imo sve drivere instalirane, cak sam i pogasio nepotrebne servise i pogasio sve sto se moze a da radi kako treba pa je opet steko, jedino da probam neki window 7 32 bit sto ne uzima resursa previse ? imas kakvu preporuku za windows 7 koji da stavim i da je 32 bitni ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem s driverima na windows xp pro sp2 i la

-uvijek, za svaki OS, potreban je driver i podrška OSa (kompatibilnost..).

za XP ponekad ne postoji 'pravi' driver. SP2-3 su obavezni, ali ne znači da će pomoći. Tad ovisno o podršci drivera možeš koristiti neki od starijih standarda, WEP svakako izbjegni, 90% da radi WPA (prvi-1, bez broja). Tj, upravo zato se dešava problem, jer su to sva vrlo slična standarda.

.. ili imaš neispravan wlan.

 

btw, za igranje OK, ali tad spajanje na internet nije neka poželjna stvar, previše rizika-virusa. .. ili korištenje LAN (žice).

 

+ štekanje igara nije zbog OSa. Star/slab HW za novije igre, notebook nije gaming stroj (osim modela koji su upravo to).

kompletan HW mora biti ispravan, zadovoljavati requirementse, imati drivere. Naravno OS se može/mora podesiti, ako u pozadini radi indexacija, update, razni servisi.. tad je štekanje samo posljedica.

 

+ utlimatedišni i 64bita..(s kojim razlogom? više=jače?) Nije. Jedina razlika što 64-OS može i 64bitne app. Po svemu ostalom na slabijem računalu prednost ima 32bitni, upravo zbog manje zauzetih resursa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2016 10:52 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Problem s driverima na windows xp pro sp2 i laptop

Sta onda bi najbolje bilo da stavim windows 7 ultimate 32 bita ? Jer i na 64 bitnom je radio super i nije se grijo ko na windowsu 8, mjereno s Speecy na win8 temp mi bila 72°C a na win7 30-40 max. I koja je razlika izmedju 64 i 32 bitnog ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Problem s driverima na windows xp pro sp2 i la

Pa napisao ti je čovjek, na x64 windowsima možeš pokretati 64bit aplikacije i koristiti više od 4GB memorije. Ti lijepo stavi Win7 32bit (ne Ultimate, imaš Home ili čak Pro).

 

I ne traži nikakve linkove za download niti pomoć oko crackiranje jer ti je to automatski izgon sa foruma. Nemoj ni na PP jer ti nitko neće odgovarati.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
offline
Re: Problem s driverima na windows xp pro sp2 i la

-ne znaš koja je razlika između 32-64 (bitnog)? .. to je objašnjenje, tj Win je win, ali početnici misle da je neki jači.. (da imaš više od 4GB RAMa i aplikacije koje to zahtijevaju, tad bi morao ići na 64 bit.. ovako imaš izbor + prednost starijeg 32-bitnog u supportu tj driveri koji postoje već 20tak godina mogu raditi xp-vista-seven.. 99% su identični driveri osim promjene kao WPA-WPA2.. jer mreža je ista).

 

upitaj se i zašto ultimatedišn? ..  nije loš, nego govori o cijeni a time i potencijalnim problemima ispod haube, jer priati nisu dobri stričeki, MS se zna, kad želi, zaštititi.. tad je XP 'bolji' izbor (manje takvih problema, zbog generacije-aktivacije-keya koji je prije online čekinga).

 

edit: npr, dali je možda moguće...? da s ultimatedišnom imaš neki malware.. i da on radi nešto svojeg ispod haube. 50% šanse da bi čist (ono što nazivaju ogiginalan) OS radio bez štekanja.. nije sve na netu jednako, nije svaki izvor softwarea dobar.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2016 11:07 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Problem s driverima na windows xp pro sp2 i laptop

Ma ne trazim ja nikakav crack niti ista nego sam samo trazio drivere a sto se tice windowsa za to ne brini :D

 

Ja sam samo mislio da je 32 bitni slabiji da ne trazi tolko memorije i neznam cega jer je laptop stari i nije dual core procesor a rama ima kolko ima necu ga nadogradjivat jer je prestar za to.

 

Uglavnom hvala za odgovore :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem s driverima na windows xp pro sp2 i la

-gle.. bitovi 32-64 su ti nešto kao prikolica (mjesto, za koristan teret). Dali vozilo sa slabijim motorom ima smisla s većim ili manjim teretom-gepekom-prikolicom? Ima li smisla veća prikolica koja je prazna, jer jedva vuče..?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2016 11:09 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Problem s driverima na windows xp pro sp2 i laptop

A jbg kad seeru po stranim forumima kad citas 64 bitni vise resursa uzima, ultimate isto a gledo sam usporedbe i po svemu ultimate je samo kao dovrsena i stabilna verzija windowsa.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Problem s driverima na windows xp pro sp2 i la
mlukac89 kaže...

A jbg kad seeru po stranim forumima kad citas 64 bitni vise resursa uzima, ultimate isto a gledo sam usporedbe i po svemu ultimate je samo kao dovrsena i stabilna verzija windowsa.

Ne. Ultimate je obični Windows sa više (nepotrebnih?) stvari u paketu. Svi su jednako dovršeni i stabilni, bilo to Home, Starter, Enterprise ili Ultimate.

 

Ne čitaj svašta.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
10 godina
neaktivan
offline
Problem s driverima na windows xp pro sp2 i laptop

Pa ocito, jer na kompu sam ga koristio jako dugo dok nije izaso windows 8 i sad to koristim na kompu.

 

Nista ide windows 7 onda na laptop jer nisam imo nikakvih problema s njim do sad.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem s driverima na windows xp pro sp2 i la
mlukac89 kaže...

A jbg kad seeru po stranim forumima kad citas 64 bitni vise resursa uzima, ultimate isto a gledo sam usporedbe i po svemu ultimate je samo kao dovrsena i stabilna verzija windowsa.

 svugdje možeš pronači neki 'text'.. dal je istina, činjenica, glupost.. to moraš TI nekako razlikovati. Ni ovi odgovori ne moraju biti točni. Razmisli, uključi logiku.. ili ako te ne zanima PC, netko drugi sredi..

 

home-pro-ultimate.. umjesto gluparija koje možeš naći, potraži na MSovim stranicama compare. OS je isti, razlika je u par 'sitnica'... npr AD što je tebi svejdno (pravilo, kao za nešto ne znaš, tad ti 99% ne treba, dok MS to naplaćuje 100-200-400€ upravo zbog tih sitnih razlika... koje ti ne trebaju). 99% piratica je ultimatedišn.

Ispod haube ti je nevažan OS, osim MSovog supporta i treće strane (drivera), razvoja interneta itd.. pa moraš stalno nadograđivati ili kao XP ugašen support. Teoretski XP može raditi milijardu godina (i koji dan više..), ako postoji support i HW na kojem radi. Mijenjaju zbog njihovih interesa, tvoj treba biti (primarni kriterij) da RADI ono što želiš, u ovom slučaju igra.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Problem s driverima na windows xp pro sp2 i laptop

Pa to stoji sve, cak i na HP-ovoj stranici stoji da ne podrzavaju drivere ni hardver starije od 3 godine sto ovaj laptop je.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem s driverima na windows xp pro sp2 i la
mlukac89 kaže...

Pa to stoji sve, cak i na HP-ovoj stranici stoji da ne podrzavaju drivere ni hardver starije od 3 godine sto ovaj laptop je.

- opet si naivan... (čitaj, ali ne prihvaćaj sve kao istinu..).

npr proizvođači MORAJU dati support, nekoliko godina nakon prodaje (7g).

b-model = biz, potraži na nekom drugom linku, naći ćeš sve potrebno, jer ... a njihov interes je što prije ugasiti support (i prodati ti novi PC) dok ih MS u tome 'sponzorira'.. (a ponekad plate i kaznu upravo zbog takvih stvari).

 

usputna sitnica: HP ne proizvodi baš ništa, ni šarafe... chipset, mrežna, vga.. postoji proizvođač, driver, radi. Razlika je 'samo' što na str. hp-a za svoj PC-notebook model možeš naći sve na jednom mjestu. Tudumski klik-next.. za sve ostalo googlanje/traženje ali postoji.

zbog samog supporta i upotrebljivosti (gaming, internet, driveri..) najoptimalniji je win7, ... jer je XP mrtav (odumire). Kroz par godina ovu rečenicu zamijeniti s win10 itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Problem s driverima na windows xp pro sp2 i laptop

pozdrav ljudi! ovako.donjeo mi prijatelj laptop neki stari s kojim ima problema.igrao je igricu neke valjda karte i lap je zacrnio odjednom i samo se pojavilo f2 i f12,budem poslal slike da vidite o cemu je rijec. laptop,je neki maxdata pro 7000x.problem je u tom sto je sve po njemackom, pa se bas i nemorem snac.no on ima svoj orginal windows xp professional. e sad u biosu sam podesio sve kak treba bit jedino sto mi se ko hdd pojavi nekad oznaka +. i sad poceo sam da instaliram nove windowse,i krene instalacija i onda mi zaplavi displej nesto mi po njemackom ispise,uglavnom da kliknem f3 i on se iskljuci i opet izpocetka .pa opet isto,pa sad nekuzim u cemu je problem dali je hdd. ili nesto drugo,vadio sam hdd iz drugoga lapa ibm ali ga neda. stavljao sam taj hdd u taj drugi od ibm lap,ali mi ga neda i nemorem uc u bot meni u biosima na tom drugom laptopu ali u biosima nemorem nigdje nac boot meni. pa sad neznam sto dalje i zato trebam pomoc,ako ste voljni pomoc,nije mi se iskreno nikad tako sto dogodilo, niti sam imao problema.guglao sam ali nista nisam nasa u vezi toga pomoc...

 

e sad imam problem slikano je s mobitela a ovdje kazu da slike max moraju bit 5mb kako ih samnjit na tu velicin..zapravo..

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2016 18:10 (fight).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Problem s driverima na windows xp pro sp2 i la

Ajd uslikaj slike malkice vece rezolucije od 12x12 ;)

13 godina
offline
Re: Problem s driverima na windows xp pro sp2 i la
Torent kaže...

Ajd uslikaj slike malkice vece rezolucije od 12x12 ;)

 evo pogledaj dali ce bit dobre sad..tako sam postavio boot postavke, eto to tak mi se dogada i sve ispocetkq.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2016 20:04 (fight).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Problem s driverima na windows xp pro sp2 i la

Pa slikica je 1 cm sa 1cm. Ne vidi se apsolutno nista.

13 godina
offline
Re: Problem s driverima na windows xp pro sp2 i la
Torent kaže...

Pa slikica je 1 cm sa 1cm. Ne vidi se apsolutno nista.

 pa izmjenio sam slike. sad  pogledaj, napisao sam ti gore.klikni na sliku. i vidjet ces koliko bude velika i sve se vidi ok isprobaj.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2016 12:07 (fight).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Problem s driverima na windows xp pro sp2 i la

Ne pronalazi ti disk. Ako ti bios vidi disk prebaci sata na legaci ili pata a ako to ne mozes onda treba  slipstrimati sata drivere u samu inastalaciju. Ako ti bios ne vidi disk onda je crko disk.

15 godina
offline
Problem s driverima na windows xp pro sp2 i laptop

@fight - preveo sam prvu rečenicu na error screenu i ona kaže da nema hard diska

there were no installed hard disk drives are found

Dalje error govori da se podesi da se prepozna disk te da kad se to riješi proba ponovno... Uglavnom, pročitao sam što si probao te mi se čini da je najbolje da napraviš BIOS reset na laptopu na kojeg hoćeš staviti XP i da staviš XP na Engleskom(najsigurnije, ionako je za XP prošla podrška pa možeš staviti i pirat verziju OS-a)

My website/blog: http://markoidzan.com.hr
Moj PC  
0 1 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
Re: Problem s driverima na windows xp pro sp2 i la

Hehehhe otkud ti ideja da moze staviti pirata ako je prestala podrska? Nema podrske ali i dalje ima obavezu staviti legalne windowse...

13 godina
offline
Re: Problem s driverima na windows xp pro sp2 i la
Torent kaže...

Ne pronalazi ti disk. Ako ti bios vidi disk prebaci sata na legaci ili pata a ako to ne mozes onda treba  slipstrimati sata drivere u samu inastalaciju. Ako ti bios ne vidi disk onda je crko disk.

 ali to je fata disk, nije sata,a bios defolt sam radio jedno, 100 puta i non stop je isto,evo slika da se vidi o cemu je rijec...i ako sam imao dojam da je hdd u pitanju,ali ga nemorem 

s nicim isptat da budem 100posto siguran...

15 godina
offline
Re: Problem s driverima na windows xp pro sp2 i la
fight kaže...

..vadio sam hdd iz drugoga lapa ibm ali ga neda. stavljao sam taj hdd u taj drugi od ibm lap,ali mi ga neda i nemorem uc u bot meni u biosima na tom drugom laptopu ali u biosima nemorem nigdje nac boot meni. pa sad neznam sto dalje i zato trebam pomoc,ako ste voljni pomoc,nije mi se iskreno nikad tako sto dogodilo, niti sam imao problema.guglao sam ali nista ..

 

fight kaže...
..

s nicim isptat da budem 100posto siguran...

 

bez alata nema zanata, + osnovno (pred)znanje.

- disk je crko 99%..

- ako je PATA disk možeš ga spojiti samo na kompatibilan PATA port. Postoje npr USB adapteri (2.5-3.5 inch..) ili jeftinije sam PATA kabel-adapter za 2.5-3.5 + power, možda u chipoteci (ali možda više nigdje nema..). Ono gore spajanje, što na što.. napiši neke rečenice koje imaju smisla. BIOS je jedan (nije množina), ako nešto ne možeš/ne znaš .. googlaš npr enter BIOS (uređaj) ili se ne bavi popravcima (moraš biti snalažljiv, google ti da odgovor trenutno). Ako je disk neispravan tad je jednako neispravan na svakom PCju.. ako je ispravan tad ćeš nešto vidjeti ali samo na ispravnom PCju.. dakle, nešto ispravnog moraš imati, neki alat-opremu.. i jasnije napisati, opis, pitanje, detalji..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Problem s driverima na windows xp pro sp2 i la
fight kaže...
Torent kaže...

Ne pronalazi ti disk. Ako ti bios vidi disk prebaci sata na legaci ili pata a ako to ne mozes onda treba  slipstrimati sata drivere u samu inastalaciju. Ako ti bios ne vidi disk onda je crko disk.

 ali to je fata disk, nije sata,a bios defolt sam radio jedno, 100 puta i non stop je isto,evo slika da se vidi o cemu je rijec...i ako sam imao dojam da je hdd u pitanju,ali ga nemorem 

s nicim isptat da budem 100posto siguran...

 Slika kaže svoje - otišao hard do kraja... PATA (IDE) Hard možeš probati još na nekom drugom kompu (koji ima PATA/IDE), a i ako ga tamo ne pokazuje onda je otišao on davnih dana...

My website/blog: http://markoidzan.com.hr
13 godina
offline
Re: Problem s driverima na windows xp pro sp2 i la
ihush kaže...
fight kaže...

..vadio sam hdd iz drugoga lapa ibm ali ga neda. stavljao sam taj hdd u taj drugi od ibm lap,ali mi ga neda i nemorem uc u bot meni u biosima na tom drugom laptopu ali u biosima nemorem nigdje nac boot meni. pa sad neznam sto dalje i zato trebam pomoc,ako ste voljni pomoc,nije mi se iskreno nikad tako sto dogodilo, niti sam imao problema.guglao sam ali nista ..

 

fight kaže...
..

s nicim isptat da budem 100posto siguran...

 

bez alata nema zanata, + osnovno (pred)znanje.

- disk je crko 99%..

- ako je PATA disk možeš ga spojiti samo na kompatibilan PATA port. Postoje npr USB adapteri (2.5-3.5 inch..) ili jeftinije sam PATA kabel-adapter za 2.5-3.5 + power, možda u chipoteci (ali možda više nigdje nema..). Ono gore spajanje, što na što.. napiši neke rečenice koje imaju smisla. BIOS je jedan (nije množina), ako nešto ne možeš/ne znaš .. googlaš npr enter BIOS (uređaj) ili se ne bavi popravcima (moraš biti snalažljiv, google ti da odgovor trenutno). Ako je disk neispravan tad je jednako neispravan na svakom PCju.. ako je ispravan tad ćeš nešto vidjeti ali samo na ispravnom PCju.. dakle, nešto ispravnog moraš imati, neki alat-opremu.. i jasnije napisati, opis, pitanje, detalji..

 ma sve pet sve to ja znam,nije problem,problem je u tome sto neki koriste jezik, ili neke druge izraze koje ne razumjem.sto se tice spajanaj to sve znam,trenutno imam samo za 3.5 inch.

ladice za pata i sata hdd.a ovo gore spajanje,sam rekao da sam s laptopa drugog ibm,izvadio hdd iz njega i probao stavit u ovaj maxtada laptop i da ga bios ocitava,ali kad sam ga vratio nazad u ibm uredaj, tj laptop nece da boota windowse.

to sam rekao.i evo slike sad od maxdata laptopa, biosa s umetnutim diskom,od ibm laptopa.....

 

15 godina
offline
Re: Problem s driverima na windows xp pro sp2 i la

-jedan disk radi, drugi ne radi.

-ne možeš bootati Win na drugom računalu (jer tako želi MS + driveri), to se ni ne pokušava!

.. predpostavka da neispravan disk ne radi ni u drugom laptopu neovisno dali je drugi laptop ispravan :) ali kao potrvda. Tad je 100% (ovako 99,6%).

 

jednom je morao crknut.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice