Problem kod instalacije windowsa

poruka: 33
|
čitano: 10.834
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Problem kod instalacije windowsa

Pozdrav svima. Evo ovako, krenio sam da instaliram novi windows, napravio sam bootabilni stick preko rufusa i zapoceo instalaciju. Kad sam dosao do odabira particija htio sam cijeli sistem od 0 instalirati i prilikom brisanja sam obrisao "system reserved" particiju, do koje je i problem. Dakle kad hocu da instaliram windows, napravim dvije particije s odredjenim memorijama i obadvije particije budu primary, te mi ne dopusta da instaliram na njih, pise "windows can't be installed on drive 0 partition 1", ako napravim 10 particija, sve budu primarne i na svima isto bude. Na unallocated space isto ne mogu instalirati, pokusavao sam i preko cmda praviti particije i sve, tocnije preko diskparta i opet ista stvar. Moze pomoc?

 

edit: znam da se ta particija mora napraviti kada napravim neku novu particiju, ali nje nema, tj ne pojavi se.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 21:08 (kristian1698).
 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Problem kod instalacije windowsa

... to što nazivaš "system reserved" ne praviš ti  sa particijom  već sama instalacija windowsa odredi i napravi tokom instalacije koliko joj treba.

Za pokrenit instalaciju netreba imat niti jednu particiju na HDD več na početku će te pitat da odrediš tj. napraviš particiju veličine koliko želiš za  OS .

Nakon instalacije odeš u "Disk Menagment" i djeliš ostatak diska na particije kako hoćeš.

14 godina
offline
Re: Problem kod instalacije windowsa
kristian1698 kaže...

Pozdrav svima. Evo ovako, krenio sam da instaliram novi windows, napravio sam bootabilni stick preko rufusa i zapoceo instalaciju. Kad sam dosao do odabira particija htio sam cijeli sistem od 0 instalirati i prilikom brisanja sam obrisao "system reserved" particiju, do koje je i problem. Dakle kad hocu da instaliram windows, napravim dvije particije s odredjenim memorijama i obadvije particije budu primary, te mi ne dopusta da instaliram na njih, pise "windows can't be installed on drive 0 partition 1", ako napravim 10 particija, sve budu primarne i na svima isto bude. Na unallocated space isto ne mogu instalirati, pokusavao sam i preko cmda praviti particije i sve, tocnije preko diskparta i opet ista stvar. Moze pomoc?

 

edit: znam da se ta particija mora napraviti kada napravim neku novu particiju, ali nje nema, tj ne pojavi se.

 Koliko diskova imaš?Pretpostavljam jedan disk i želiš napraviti 2 particije?Sve obriši dodatne primary i unallocated particije dok ti ne ostane samo jedna,onda format diska(ako imaš 1) i napravi 2 particije i odabereš na koju želiš instalirati winse.Pošalji preko moba slika pa da vidimo.

9 godina
neaktivan
offline
Problem kod instalacije windowsa

Ispricavam se na smetnji, sad kada sam isao korak po korak i slikavao mi se napravilo sve kako spada, ne znam ni kako ni zasto, znam da sam 2 dana pokusavao isti postupak i nije islo. Hvala u svakom slucaju.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem kod instalacije windowsa

Ekipa pomagajte,naime zadnjih 10ak dana imam konstantna rusenja Win10 konfe,bilo da radim nesto na njemu ili je u idle,prvo su pocela cesta rusenja firefoxa i Chroma (ne znam koliko to ima veze) pa i ucestali BSOD sa raznim siframa rusenja,memory menagment je jedan od najcescih !Nista otisao sam na sluzbenu stranicu Windows 10 i preko njihovog alata napravio bootabilan USB,pobrisao sam sve particije i istekao sam sve diskove osim m2 ssd.Prilikom instalacije dobivam error code 0x8007025D,potom kad maknem to ponekad dobijem opet BSOD.Pokusao sam sa 2 USB sticka i pokusao sam instalirat Winse na drugi Intelov SSD koji imam u sistemu,opet isto.

 

Zaboravih nekad i dobijem ovu poruku "windows cannot be installed to this disk. the selected disk is of the gpt partition style.."

Shift+f10 napravim diskpart,disklist,selectdisk,clean i opet se isto desi,nekad je disk MBR a nekad je disk GPT

 

Sve sam istekao iz kompa osim misa i tipkovnice,cak sam i jedan RAM stick izvadio,ovo mi se nikad nije desilo!

 

Jos cu probat bootat s DVD -roma ali przilica je stara vec 10ak godina i zna zastekat,ali eto to mi je zadnja nada,.

Jel ima itko kakav prijedlog sto da sljedece napravim?

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem kod instalacije windowsa
volegradele kaže...

Ekipa pomagajte,naime zadnjih 10ak dana imam konstantna rusenja Win10 konfe,bilo da radim nesto na njemu ili je u idle,prvo su pocela cesta rusenja firefoxa i Chroma (ne znam koliko to ima veze) pa i ucestali BSOD sa raznim siframa rusenja,memory menagment je jedan od najcescih !Nista otisao sam na sluzbenu stranicu Windows 10 i preko njihovog alata napravio bootabilan USB,pobrisao sam sve particije i istekao sam sve diskove osim m2 ssd.Prilikom instalacije dobivam error code 0x8007025D,potom kad maknem to ponekad dobijem opet BSOD.Pokusao sam sa 2 USB sticka i pokusao sam instalirat Winse na drugi Intelov SSD koji imam u sistemu,opet isto.

 

Zaboravih nekad i dobijem ovu poruku "windows cannot be installed to this disk. the selected disk is of the gpt partition style.."

Shift+f10 napravim diskpart,disklist,selectdisk,clean i opet se isto desi,nekad je disk MBR a nekad je disk GPT

 

Sve sam istekao iz kompa osim misa i tipkovnice,cak sam i jedan RAM stick izvadio,ovo mi se nikad nije desilo!

 

Jos cu probat bootat s DVD -roma ali przilica je stara vec 10ak godina i zna zastekat,ali eto to mi je zadnja nada,.

Jel ima itko kakav prijedlog sto da sljedece napravim?

 Sata kabl? Strujni kabl? Sam disk?
Mene je neki dan hebavao strujni kabl,kako sam mjenjao kondiće na PSU nisam obratio pažnju na kablove i 5v mi se odlemilo no imalo je donekle spoj i hebavalo me cca tjedan dana,uštekao drugi rail sata kablova sve 5 radi.

 

Tako da provjeri si kablove :) 

 

Sječam se meni je jedan WD Blue(vjerovali ili ne) radi Sata kabla krepao(3 u god dana) Nešto nije štimalo s kablom sve uredno je 3 mjeseca radilo i tu nastanu problemi bsod-ovi nestabilnost.
Jedva da sam skužio da je do kabla greška bila(nakraju se potvrdilo i na disku od 160gb da je kabl ubojica).

 

L.P.

 

EDIT
Zanemari sad sam tek vidio da imaš M2 SSD.

Ja sam jjoš uvijek na SATA tako da netko drugi 

Ako može subscribe na YT(ETS2 najviše):https://www.youtube.com/user/evilmage007STEAMnic/videos?view_as=subscriber i imgur s ss-ovima(ets2 najviše):https://balkantufeurotrucksimulator.imgur.com
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.2.2018 12:42 (kruskar).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Problem kod instalacije windowsa
volegradele kaže...

Ekipa pomagajte,naime zadnjih 10ak dana imam konstantna rusenja Win10 konfe,bilo da radim nesto na njemu ili je u idle,prvo su pocela cesta rusenja firefoxa i Chroma (ne znam koliko to ima veze) pa i ucestali BSOD sa raznim siframa rusenja,memory menagment je jedan od najcescih !Nista otisao sam na sluzbenu stranicu Windows 10 i preko njihovog alata napravio bootabilan USB,pobrisao sam sve particije i istekao sam sve diskove osim m2 ssd.Prilikom instalacije dobivam error code 0x8007025D,potom kad maknem to ponekad dobijem opet BSOD.Pokusao sam sa 2 USB sticka i pokusao sam instalirat Winse na drugi Intelov SSD koji imam u sistemu,opet isto.

 

Zaboravih nekad i dobijem ovu poruku "windows cannot be installed to this disk. the selected disk is of the gpt partition style.."

Shift+f10 napravim diskpart,disklist,selectdisk,clean i opet se isto desi,nekad je disk MBR a nekad je disk GPT

 

Sve sam istekao iz kompa osim misa i tipkovnice,cak sam i jedan RAM stick izvadio,ovo mi se nikad nije desilo!

 

Jos cu probat bootat s DVD -roma ali przilica je stara vec 10ak godina i zna zastekat,ali eto to mi je zadnja nada,.

Jel ima itko kakav prijedlog sto da sljedece napravim?

 Nema . Kada problemi pocnu odjednom i postanu raznovrsni onda je velika vjerojatnost da je maticna u banani.  Jesi istestirao RAM iz 'boota' da vidis da on nije prosvirao ? Pretpostavljam da si vratio sve na default-*ne postavke - bez OC.

12 godina
offline
Re: Problem kod instalacije windowsa
Mrgud Veliki kaže...
volegradele kaže...

Ekipa pomagajte,naime zadnjih 10ak dana imam konstantna rusenja Win10 konfe,bilo da radim nesto na njemu ili je u idle,prvo su pocela cesta rusenja firefoxa i Chroma (ne znam koliko to ima veze) pa i ucestali BSOD sa raznim siframa rusenja,memory menagment je jedan od najcescih !Nista otisao sam na sluzbenu stranicu Windows 10 i preko njihovog alata napravio bootabilan USB,pobrisao sam sve particije i istekao sam sve diskove osim m2 ssd.Prilikom instalacije dobivam error code 0x8007025D,potom kad maknem to ponekad dobijem opet BSOD.Pokusao sam sa 2 USB sticka i pokusao sam instalirat Winse na drugi Intelov SSD koji imam u sistemu,opet isto.

 

Zaboravih nekad i dobijem ovu poruku "windows cannot be installed to this disk. the selected disk is of the gpt partition style.."

Shift+f10 napravim diskpart,disklist,selectdisk,clean i opet se isto desi,nekad je disk MBR a nekad je disk GPT

 

Sve sam istekao iz kompa osim misa i tipkovnice,cak sam i jedan RAM stick izvadio,ovo mi se nikad nije desilo!

 

Jos cu probat bootat s DVD -roma ali przilica je stara vec 10ak godina i zna zastekat,ali eto to mi je zadnja nada,.

Jel ima itko kakav prijedlog sto da sljedece napravim?

 Nema . Kada problemi pocnu odjednom i postanu raznovrsni onda je velika vjerojatnost da je maticna u banani.  Jesi istestirao RAM iz 'boota' da vidis da on nije prosvirao ? Pretpostavljam da si vratio sve na default-*ne postavke - bez OC.

 OC nema vec duuuugo radi nestabilnosti a i nisam bas puno pozornosti tome pridonosio,sljakalo je vec duuuugo to na 4.4GHz bez ikakvih problema,onda su se događala spordicna gasenja kompa,i na kraju BSOD svako malo,nezz ne pari mi ko RAM problem,ove poruke mi nemaju smisla prevelikog prilikom same instalacije,mozda je maticna,pod garancijom je ali to znaci najmanje misec dana bez nje,aaaaaaaa,iovako sam lud ko siba,bojim se samo da je dam na RMA a oni ne nađu problem!!

Evi ni sa DVD ne mogu bootat,e sad jel do stare przilice...

AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: Problem kod instalacije windowsa
volegradele kaže...
..

Zaboravih nekad i dobijem ovu poruku "windows cannot be installed to this disk. the selected disk is of the gpt partition style.."

Shift+f10 napravim diskpart,disklist,selectdisk,clean i opet se isto desi,nekad je disk MBR a nekad je disk GPT

..

 OC nema vec duuuugo radi nestabilnosti a i nisam bas puno pozornosti tome pridonosio,sljakalo je vec duuuugo to na 4.4GHz ..

-oc može oštetiti.. nevažno na kojem se sad clocku nalazi, ali vjerojatno je to ok..

-ako si napravio mctoolom/pravi iso (Ćima oba boot moda, mbr-gpt), tad kod boota (paljenje-BIOS/POST) koristi qbm/cms/expressboot (kako se već naziva boot meni), ne boot order u biosu. Tad možeš vidjeti oba moda i odabrati u kojem modu želiš bootati install. Ovisi kako podesiš bios, želje/potrebe, to se mora poklapati i tad nećeš iamti poruku cant on mbr/gpt.. ako je ispravan hw dalje nextaš..

 

btw, rufus kao alat je ok, ali tad ga treba znati koristiti pa i ove opcije tip boota.. installer bi radio neovisno kojim alatom se kreira jer to zapravo ne ovisi o alatu, on je samo gui-klikajuće opcije, sve radi sam OS. Rufusom se tad često desi da je medij u jednom modu dok je bios podešen na drugi..

+ kad se jednom disk inicijalizira, kreira particije-boot, tad ga se treba ponovo inicijalizirati-obrisati.. ako se želi promjena tipa, jer mbr nije isto što i gpt (kreira se kod tih osnovnih operacija kao prvi korak). Najjednostavnije, obrisati i kreriati novo.. diskpart /clear.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.2.2018 16:47 (ihush).
12 godina
offline
Problem kod instalacije windowsa

diskpart/clean vise puta napravljen sa istim rezultatom!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem kod instalacije windowsa
volegradele kaže...

diskpart/clean vise puta napravljen sa istim rezultatom!

 determinizam.. nije fix diskpart, ništa pojedinačno, nego moraš sve prilagoditi-podesiti na zajednički nazivnik ili kompatibilno. Medij, BIOS, OS-installer. Kako? Ovisi što imaš i što želiš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Problem kod instalacije windowsa
ihush kaže...
volegradele kaže...

diskpart/clean vise puta napravljen sa istim rezultatom!

 determinizam.. nije fix diskpart, ništa pojedinačno, nego moraš sve prilagoditi-podesiti na zajednički nazivnik ili kompatibilno. Medij, BIOS, OS-installer. Kako? Ovisi što imaš i što želiš.

 Moram priznat da te nisam bas razumio,zelim imat Win10 kao i prije,zadnji BIOS je fleshan na mbo,postavljene su defoult postavke,Winsi su skinuti sa sluzbene Microsoft stranice,pokusao sam na 2 razlicita funkcionalna SSD i uvjek dobijem isti problem!

AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: Problem kod instalacije windowsa

-bios default ne znači baš ništa, treba biti odgovarajuće podešen, kako.. pa po potrebi, os-req i željama. Ako je to uefi, gpt, safeboot.. i ako si sve podesio, napravio ispravan medij, tad ipak imaš kvar (mada u početku kvar eliminiraš..) .. a jel kvar ili nekompatibilnost trebaš zaključiti eliminacijom ili potvrdom.

ako imaš uefi-gpt medij, tad možeš instalirati smao u jednako podešenom modu, ako je neka deseta opcija u biosu, npr fastboot, safeboot, .. paradajz ili tupipan,. ideš redom, pročitaš i podesiš. Tad mora raditi ili je nešto neispravno (nema treće). A neispravno može biti HW, SW ili neodgovarajuće postavke (nekompatibilno).

 

to može biti i problem serije-biosa.. npr boot s nekog novijeg medija ili install na nvme itd. Ni najnoviji bios ne znači da je dobar, pročitaš changelog pa po tome zaključiš što su fiksali a možda i nisu.. bilo što, pa i to da je neki flash disk (usb stikić) problematičan i zbrljavi u radu, memorija, pregrijavanje .. loš kabel, sve može uzrokovati greškama. Kako sve eliminirati? Nema odgovora, nego jednostavno znaš da ti npr stikić-usb, radi, da radi na bezbrojnim drugim računalima, da je npr ram ispravan (memtest86..) itd. i da MBo-chipset nije iz bugovite serije..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Problem kod instalacije windowsa

BIOS je UEFi,i napravljen je ispravan medija na 2 funkcionalna USB sticka,mislim nikad i nisam prckao po BIOSu,mislim da sam davno stavio u Gigabyt APP centru fastboot opciju,clear C-mos sam napravio vise puta,moram priznat da se prvi put susrecem sa problemom da moram prckat po BIOSu radi jenostavne instalacije Windowsa.Ne kuzim i ako je nesto podeseno drugcije u BIOSu kakvu opciju WIndows 10 medija moram skinut osim sluzbene sa njihove stranice!?NA sticku stoje sve vrste Winsa,instalacija se ne razlikuje od bilo koje druge.

Muci me sto prebaciva problem iz MBR u GPT problem,ako nije to onda je code 0x8007025D (windows cannot install required files make sure all files for installation are available).Sad sam u Biosu prebacio iz AHCI u Intel rst Premium i ikao je izgledalo da ide sve brze (prije sve ide dosta sporo) na nekih 20% instalacije dobijem opet BSOD i restart!!

Fastboot je off

AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: Problem kod instalacije windowsa

- imaš tri različite greške (slike) .. ni uzrok tad ne mora biti isti, možda jedan, možda više..

-uefi ne znači ništa, to je mogućnost, a ovisi o postavkama, uefi ili legacy mod i ono što se sve pod tim podrazumijeva, sec.boot, fast.boot, neka treća opcija, dok opet odvojeno imaš gpt-mbr za sam disk (za gpt je uvjet uefi, ahci, 64bit OS.. + revizija samog uefija, 2.3+.. il koja već)..

ovisno o tome kako je podešen bios, koji mod, oba.. recimo da ploča-bios podražava, da je ispravno (ne bugovito) i kompatibilno, tad kad je sve podešeno idući korak je odgovarajući win-install medij. Može biti za uefi-legacy, oba. Da bi bootao u odgovarajućem modu, ne pomaže npr bootorder u biosu, nego moraš ručno odabrati boot korištenjem bootmenija (neka F-tipka npr F8-12..) za vrijeme posta (boot). Tad ovisno koji mod odabereš, uefi-legaci (ili kako već koji bios to prikazuje-nazove) ideš dalje.. i ako si odabrao pogrešnu kombinaciju tad dođeš do poruke kao na slici.. da win ne može biti instaliran na ...

-kad je disk formatiran kao gpt, tad ako bootaš u mbr moraš ga obrisati.. na to još ide i npr enkripcija i sl. što može ometati pristup disku. Što god bilo, imaš sve pred sobom, bios, opcije, medij.. i jedna od kombinacija radi.

-ako je nešto neispravno, tad ćeš imati problem..

-win ISO se može skinuti s MSovih str, korištenjem mctoolsa, pazi na winver, skini posljednji, 1709... taj iso/install ima oba boot moda, provjereno je čist dok s drugih izvora može biti svašta ili npr nema neki od bootmodova.. kao i mogući problemi s flashdiskom, zbrljavljeno.. (kao i cd-dvd problemi..).

+kad netko ide na clean install, to obično znači da je imao neki problem, neki razlog za brisanje i clean .. a tad sve što imaš nije pouzdano, može biti kvar, može biti malware i rezultat može biti neupotrebljiv ISO/installer i sl. ili ako je kvar, nestabilnost, problematična serija MBO-chipset .. tad nema kombinacije koja će pomoći osim otklanjanja kvara-uzroka.

+ako do sad nisi imao potrebe/iskustva s opcijama biosa, to nije 'plus' za clean install, tj 99% da je dovoljno reset, ali onaj 1% je dovoljno da tebi ne radi.. to što svima drugima radi tebi ne pomaže, a tad moraš vidjeti što je to što je problem, promijeniti postavku, podesiti. Kompatibilnost je uvjet, ne opcija. Želje s tim nemaju puno veze..

 

za bilo što osim standardnih ide-legacy/compatible moda ili ahcija koji je vjerojatno podržan, trebaš odgovarajući driver, driver je uvjek potreban, samo što win installer već ima neke drivere, dok neke druge nema. intel rst.. ili neki raid .. ako nema driver ili koristi neki 'bezvezni', jednostavno daš instelleru pravi driver u trenutku kad biraš disk .. pogrešan driver i mora biti problema.

 

pošto je install osa relativno brz postupak, cca 20-30mn.. prijedlog, zbog testa-ispravnosti.. ili potvrda/eliminacija, prebaci se u legacy mod, isključi sve opcije (fast, sec, acpi..) i postavi ide kompatibilan (ne ahci i sl).. i probaj u MBR modu. Generički driveri bi tad trebali proći tj ako je ispravno, radit će. Ako to radi, tad možeš ponoviti install u npr ahci modu, ili što već želiš..

-ili bootaš neki linux/mint/.. win-mniPE.. i ako radi, tad zaključiš da je HW ispravan, bar dok ne koristi neki konkretan driver, ali nije 100%, npr vga, napon-stabilnost, ahci-sata kontroler.. sve je povezano, pa i usb nije isto koristiš li 2.0 ili 3.0 .. zbog podržanosti se za install preporuča 2.0 port (sad više ni 3.0 ne radi probleme, ali.. ti imaš problem) i naravno, nativni kontroler (ide-usb, ne neka dodatna kontroler kartica).

 

ili, ako imaš ispravno računalo pri ruci, može 'ručni' install.. disk se ubaci, obriše, kreiraju particije u željenom modu (pita diskmanager kod iniciajlizacije).. i diskpartom se sve pripremi, nakon čega je dovoljno raspakirati win dism-om.. vratiš disk u računalo, upališ.. i radi ako je kompatibilno, ako nije, podešavaš opcije u biosu dok ne upali..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Problem kod instalacije windowsa

Uspio sam na kraju instalirat,maknuo sam sa AHCI na Intel rpm ali sam opet dobivao BSOD na nekih 20 % instalacije,(poruka memory menagment) ,onda sam uzeo drugi RAM stick i stavio ga u drugi utor (prvi,od prvog dana je bio u drugom i cetvrtom),nakon toga je sve bilo gotovo za 15ak minuta,mozda i manje!

Sad jos nisam siguran jel RAM keks pokvaren ili utor na maticnoj ploci!

Uglavnom ne proglasavam rijesen problem dok jos para dana ne istestiram komp i uvjerim se u njegovu stabilnost!

 

Hvala kolega na iscrpnom objasnjenju i pomoc!!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem kod instalacije windowsa

-za test RAMa imaš memtest86+ .. na skoro svakom live mediju (lin/hirens..) i to je najefikasniji način provjere (par minuta ili duže, jedna greška=neispravno).

-btw, može biti sam kontakt .. obrišeš gumicom i jače utisneš u utor.. ako se nakon tog pojavi greška, tad je taj modul-keks za smeće ili je problem sam utor na mbo a to eliminiraš testom u jednom-drugom utoru.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Problem kod instalacije windowsa
ihush kaže...

-za test RAMa imaš memtest86+ .. na skoro svakom live mediju (lin/hirens..) i to je najefikasniji način provjere (par minuta ili duže, jedna greška=neispravno).

-btw, može biti sam kontakt .. obrišeš gumicom i jače utisneš u utor.. ako se nakon tog pojavi greška, tad je taj modul-keks za smeće ili je problem sam utor na mbo a to eliminiraš testom u jednom-drugom utoru.

 Da,da znam to,budem to ovih dana ,treba skidat opet H115i ,ne mogu stavit/vadit ako je on tu :) Za sad radi, imao sam malih problema sa gpu driverima ali rijeseno,nema rusenja,par gpu testova prolazi bez  problema!Trenutno igram BF3 s jednom grafom dok s drugom rudarim!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Problem kod instalacije windowsa
ihush kaže...

-za test RAMa imaš memtest86+ .. na skoro svakom live mediju (lin/hirens..) i to je najefikasniji način provjere (par minuta ili duže, jedna greška=neispravno).

-btw, može biti sam kontakt .. obrišeš gumicom i jače utisneš u utor.. ako se nakon tog pojavi greška, tad je taj modul-keks za smeće ili je problem sam utor na mbo a to eliminiraš testom u jednom-drugom utoru.

 Jesi upoznat sa Karnel Power problemom( id 41)?

AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: Problem kod instalacije windowsa

-skoro beskorisno.. vjerojatno si pogasio update i sl. (automatika, reklame..). Nevažno (samo indikator da je nešto 'čačkano' oko sysa).

-nego OC, rudarenje... -ne trebaš dalje tražiti razloge, sve se kvari i ima vijek trajanja (koji je u tvom slučaju logično kraći, kao da ti računalo ima 5-10god..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Problem kod instalacije windowsa

Problemi u raju!

 

nako par dana urednog rada, komp se nakon gašenja i ponovnog paljenja non-stop gasi nakon posta i ponovno pali!Pokusao sam sve živo i uspio sam ga jučer nekako upalit,ali danas nikako samo se restartati i ponovno pokreće,odmah nakon posta se desi!Kupio sam novo napajanje(koje je ionako bilo u planu) pa pokušam sutra ujutro!

 

Jel itko imao sličan problem?

i video sam snimio  :D

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Problem kod instalacije windowsa
Naravno novo napajanje nije rijesilo problem,konstatno restartanje i dalje!Dođe mi sve zapalim i roknem kroz prozor!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Problem kod instalacije windowsa

Ja sam ti napisao vec. Cim pocnu raznovrsni problemi vrlo vjerojatno je maticna u pitanju...

Malo kada ona krepa iz prve. Obicno pocne sa malim problemcicima koji postaju vremenom sve veci  i na kraju se uopce vise ne upali.

Mene je davno jedna tako vozala skoro pola godine. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Problem kod instalacije windowsa
Da vjerovatno si upravu,morao sam radi sebe sve provjerit jer ne zelim da dam na RMA i nakon 15-30 dana javu da je sve uredu.Sad sam bez kompa duuuuugo,a to sam najmanje htio.
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Problem kod instalacije windowsa
Da vjerovatno si upravu,morao sam radi sebe sve provjerit jer ne zelim da dam na RMA i nakon 15-30 dana javu da je sve uredu.Sad sam bez kompa duuuuugo,a to sam najmanje htio.
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem kod instalacije windowsa
volegradele kaže...
Da vjerovatno si upravu,morao sam radi sebe sve provjerit jer ne zelim da dam na RMA i nakon 15-30 dana javu da je sve uredu.Sad sam bez kompa duuuuugo,a to sam najmanje htio.

Za početak vrati postavke BIOSa na početak, ako imaš više modula RAM memorije,

testiraj jedan po jedan modul, mijenjaj im utore, ako imaš kakav HDD sastrane, ovaj svoj izvadi

van i na taj snimi OS ispočetka, možda imaš neki softwerski problem.

Tijekom testiranja otpoji s ploče stvari koje nisu potrebne za normalan rad kao printer, USB, optika,

zvučnici i sl.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Problem kod instalacije windowsa
volegradele kaže...
Da vjerovatno si upravu,morao sam radi sebe sve provjerit jer ne zelim da dam na RMA i nakon 15-30 dana javu da je sve uredu.Sad sam bez kompa duuuuugo,a to sam najmanje htio.

 Da, to je problematicno. Najbolje bi bilo kada bi mogao od nekoga posuditi MBO da budes 100% siguran...

12 godina
offline
Re: Problem kod instalacije windowsa
Da,to bi bilo idealno ali imsm samo vas virtualce s foruma i i ne da se bas svakom cupat plocu vanka.
AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Problem kod instalacije windowsa
Ma sve je vec vraceno na defolt,istekano sve osim m2 ssd ,misa i tipkovnice.Cak sam i plocu izvadio van skroz,probat cu stavit stariji BIOS i vidit jel mozda u tom problem,inace u BIOS mogu bdz problema uc i mijenjat sto god hocu.
AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Problem kod instalacije windowsa
Stari BIOS fleshan!
🤔
Zanemarite 200 mm vent stavljen samo jer vent na starom cooleru malo radi malo ne radi!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice