Problem kod reinstalacije na HP laptopu?

poruka: 19
|
čitano: 13.568
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Problem kod reinstalacije na HP laptopu?

 

 

Laptop HP Compaq nx7300 je napao virus (stalno je javljao kako wuauclt . exe - nije instaliran i time onemogućavao rad računala - a nije se dao nikako popraviti ni reinstalacijom, ni antivirusima koji su ga odreda "popravili") kako ga nikako nisam mogao maknuti (Avira, Trendmicro, Spybot), odlučio sam reinstalirati (legalne) Windowse. Pokušao sam jednostavnijim putem, dakle umetanjem instalacijskog CD-a, no javljao je kako ne može nastaviti s instalancijom zbog virusa... (kojeg sam antivirusima i ostalim već prije navodno očistio). Nakon nekoliko ovakvih neuspjelih pokušaja, odlučio sam se na formatiranje c diska. Dakle, prilikom pokretanja računala, pritisnuo sam F10 i dobio Computer setup i pod opcijom Security, izabrao sam Disk Sanitizer. Nakon što je ta sanitacija izvršena, računalo javlja kako nema hard diska (na crnom ekranu samo blinka jedna crtica gore lijevo). U to istom Computer setupu našao sam opciju HDD Self-test options unutar grupe Diagnostics. Nakon izvršenog diagnosticiranja (82 minute), javlja kako je HD prošao testiranja i ti: T1 Quick, T2 Comprehensive i T3 S.M.A.R.T. No, rezultat je isti.

 

I sad dolazim s pitanjem - o čemu se radi? Jesam li negdje pogriješio ili je jednostavno zbog poslijedica napada virusa hard disk neupotrebljiv? Možda se radi o nekoj grešci HP-ovog BIOSA?

 

Bilo bi mi žao baciti laptop, jer iako je star tri godine, vrlo mi je dobro i pouzdano služio.

 

Hvala na bilo kakvoj pomoći :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem kod reinstalacije na HP laptopu?
Kiseli kaže...

 

 

Laptop HP Compaq nx7300 je napao virus (stalno je javljao kako wuauclt . exe - nije instaliran i time onemogućavao rad računala - a nije se dao nikako popraviti ni reinstalacijom, ni antivirusima koji su ga odreda "popravili") kako ga nikako nisam mogao maknuti (Avira, Trendmicro, Spybot), odlučio sam reinstalirati (legalne) Windowse. Pokušao sam jednostavnijim putem, dakle umetanjem instalacijskog CD-a, no javljao je kako ne može nastaviti s instalancijom zbog virusa... (kojeg sam antivirusima i ostalim već prije navodno očistio). Nakon nekoliko ovakvih neuspjelih pokušaja, odlučio sam se na formatiranje c diska. Dakle, prilikom pokretanja računala, pritisnuo sam F10 i dobio Computer setup i pod opcijom Security, izabrao sam Disk Sanitizer. Nakon što je ta sanitacija izvršena, računalo javlja kako nema hard diska (na crnom ekranu samo blinka jedna crtica gore lijevo). U to istom Computer setupu našao sam opciju HDD Self-test options unutar grupe Diagnostics. Nakon izvršenog diagnosticiranja (82 minute), javlja kako je HD prošao testiranja i ti: T1 Quick, T2 Comprehensive i T3 S.M.A.R.T. No, rezultat je isti.

 

I sad dolazim s pitanjem - o čemu se radi? Jesam li negdje pogriješio ili je jednostavno zbog poslijedica napada virusa hard disk neupotrebljiv? Možda se radi o nekoj grešci HP-ovog BIOSA?

 

Bilo bi mi žao baciti laptop, jer iako je star tri godine, vrlo mi je dobro i pouzdano služio.

 

Hvala na bilo kakvoj pomoći :)

A moze bit da ti je vrisnuo sami hard .

Kao hardver , zbog godina vrlo moguce .

Jesi cuo kakav drugaciji zvuk harda kod paljenja laptopa , ili kod rada (opterecenja ) ?

Slobodno klikni Hvala . Besplatno je .
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2010 16:33 (xXxBIMBOxXx).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem kod reinstalacije na HP laptopu?

Hm... baš i nisam. I sad kad ga uključim nema sumnjivih zvukova.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem kod reinstalacije na HP laptopu?
Kiseli kaže...

 

 

Laptop HP Compaq nx7300 je napao virus (stalno je javljao kako wuauclt . exe - nije instaliran i time onemogućavao rad računala - a nije se dao nikako popraviti ni reinstalacijom, ni antivirusima koji su ga odreda "popravili") kako ga nikako nisam mogao maknuti (Avira, Trendmicro, Spybot), odlučio sam reinstalirati (legalne) Windowse. Pokušao sam jednostavnijim putem, dakle umetanjem instalacijskog CD-a, no javljao je kako ne može nastaviti s instalancijom zbog virusa... (kojeg sam antivirusima i ostalim već prije navodno očistio). Nakon nekoliko ovakvih neuspjelih pokušaja, odlučio sam se na formatiranje c diska. Dakle, prilikom pokretanja računala, pritisnuo sam F10 i dobio Computer setup i pod opcijom Security, izabrao sam Disk Sanitizer. Nakon što je ta sanitacija izvršena, računalo javlja kako nema hard diska (na crnom ekranu samo blinka jedna crtica gore lijevo). U to istom Computer setupu našao sam opciju HDD Self-test options unutar grupe Diagnostics. Nakon izvršenog diagnosticiranja (82 minute), javlja kako je HD prošao testiranja i ti: T1 Quick, T2 Comprehensive i T3 S.M.A.R.T. No, rezultat je isti.

 

I sad dolazim s pitanjem - o čemu se radi? Jesam li negdje pogriješio ili je jednostavno zbog poslijedica napada virusa hard disk neupotrebljiv? Možda se radi o nekoj grešci HP-ovog BIOSA?

 

Bilo bi mi žao baciti laptop, jer iako je star tri godine, vrlo mi je dobro i pouzdano služio.

 

Hvala na bilo kakvoj pomoći :)

Da li si ubacio originalne windowse? Trebalo pritisnut na F10 i dobiš list opciju koji je DVD i na njega klikneš da instaliraš windowse. Ako neda treba u uči u Bios i kod Advantage podesi na DVD  da bude botao na DVD i sa F10 izađeš iz Biosa i staviš CD/DVD i nebi trebalo bit problema. Moguči problem u hard disku ako se javlja grešku jer možda ima bad sectora. Rado bi ja pogledao u čemu je problem pa bi sve složio kako treba. Osmijeh

Nenad
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2010 16:38 (Nello).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem kod reinstalacije na HP laptopu?

Pogledao sam još jednom i boota prvo s optičkog diska, a na HDD self testu ne javlja grešku... I Windowsi su njegovi (+ onaj HP Restore Plus!).

15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem kod reinstalacije na HP laptopu?
Kad iz biosa formatiras on ti zapravo samo ZERO FILLA drive, ali zato ti nestane i MBR-a i svega...


Tako da, ubaci instalacijski DVD wins-a (ako ti pak ne moze OEM probaj rabiti backup kopiju windowsa, cisto da vidis jel do tog DVD-a problem ili nesto drugo) i trebalo bi ici...

Pogledaj u Biosu, ako ti tamo ima HDD, onda je sve uredu...
In Control
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem kod reinstalacije na HP laptopu?

Ma sve je to u redu. Disk sanitizer ti brise nepovratno sve sa diska pa i mbr i particije. Samo pokreni boot sa dvda i prati upustva. Nisi trebao to inace raditi jer si obrisao cijeli disk a ne samo c particiju al gotovo je sad.

:)
14 godina
neaktivan
offline
Problem kod reinstalacije na HP laptopu?
Ne znam... Kad sam probao instalirati Windowse, sve je u redu do ekrana gdje nudi instalaciju Windowsa, repair ili odustajanje od daljnje instalacije. Kad se pritisne enter za nastavak, javi kako nema hard diska i restarta računalo.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem kod reinstalacije na HP laptopu?

ako je upitanju win xp

 

mislim da imaš opciju da pritisneš c kao create particion i probaj napravit novu

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem kod reinstalacije na HP laptopu?

tu trebas pritisnuti esc umjesto enter jer sa enter ides na repair a ti nemas sta reparirati. Ako ne razumijes sta ti pise na ekrnau daj nekome ko se razumije.. Sa diskom je sve ok.

:)
14 godina
neaktivan
offline
Problem kod reinstalacije na HP laptopu?
Nije baš da ne razumijem što piše :) Naime, kad se pojavi ekran Windows setup, nude se opcije:
1. Instalacija: klik na "enter",
2. Repair, klik "r" i
3. izlaza iz setupa: F3.

Kad odaberem instalaciju, dakle enter, jer ništa drugo ne reagira, na slijedećoj stranici veli da nema hd-a.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem kod reinstalacije na HP laptopu?
eeeee :) vidis... to sto nema hdd-a znaci da winxp nema drivere za njega...

vjerojatno je sata disk...

E sada... negdje sam cuo da ako u biosu podesis da je IDE disk da onda ide... ALI nisam siguran...

A ako pak tako ne ide morat ces skinuti drivere za taj disk koji imas s neta, staviti ih na usb, staviti usb unutra... i onda prije no pocne ucitavati drivere... pisat ce nesto o instaliranju posebnih drivera dolje, tada kliknes F3 i stavis path do USB-a...
In Control
16 godina
neaktivan
offline
Problem kod reinstalacije na HP laptopu?

columbo ekipa, jeste otkrili ameriku?

 

daj nekom 100 kn za pizzu o pivu...javi mu model laptopa,

skine ti drivere za njega, formatira i instalira.

btw pitaj ga moze li ti napraviti jedan cd xp-a prilagodjen tvom laptopu,tako da sam sljedeci put instalas sa upakiranim sata driverima.

http://www.nliteos.com/

nadjes drivere od svega i sve ih zbubas sa nliteom na xp cd.

u jednom potezu sve instalirano i cd sluzi samo za taj laptop.

ja osobno tako rjesavam musterije...dobiju gotov cd za sljedeci put, a ne svaki put skidat drivere ili ih skladistit na njihovu d particiju ;)

teško vrijeme za matore
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem kod reinstalacije na HP laptopu?
Kiseli kaže...
Nije baš da ne razumijem što piše :) Naime, kad se pojavi ekran Windows setup, nude se opcije:
1. Instalacija: klik na "enter",
2. Repair, klik "r" i
3. izlaza iz setupa: F3.

Kad odaberem instalaciju, dakle enter, jer ništa drugo ne reagira, na slijedećoj stranici veli da nema hd-a.

Pogledao sam na netu za tvoj tip laptopa jer taj laptop radi hard disk na SATA.  Moraš najprije instalirati driver za SATA pa onda instaliraš windowse. Zato bez SATA drivera nije moguć instalirati windows. Ako si kupio uz laptop amožda si uz njega dobio Cd/DVD drivera za njega. Provjeri. Osmijeh

Nenad
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem kod reinstalacije na HP laptopu?
Ja bi mu napravio to sve za čevape, samo trenutno nemam vremena ni okrenuti se oko sebe a kamoli nesto drugo...
In Control
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem kod reinstalacije na HP laptopu?

Nema potrebe bacati laptop - to je jos uvijek solidan kompjutor i siguran sam da cete sluziti jos dosta vremena.

 

Problem je u tome da Windowsi ne prepoznaju tvoj SATA tvrdi disk, posto je SATA standard izdan nakon sto su izasli Windowsi XP.

 

Najjednostavniji nacin da rijesis ovaj problem je da u BIOS-u (pritisni F10 kad ukljucis kompjutor) nades postavku za "SATA native mode", i postavis tu opciju na "disable", izades is BIOS-a i bootas s tvog Rescue DVD-a (mozes pritisnuti F9 kad ukljucis kompjutor i odabrati CD-ROM drive kao boot opciju). Nakon toga, sve ce dalje slijediti kako je potrebno.

 

Vise info na:

 

HP Notebook PCs - How to Add Serial ATA (SATA) Drives to a Windows Installation

 

16 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Problem kod reinstalacije na HP laptopu?

ma najbolje u prvi servis nekošta vše od 150 kn usto bi trebo dobit instaliran antivirus sve potrebne drivere ofise...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem kod reinstalacije na HP laptopu?
Napokon sam se odvažio na instalaciju i sve je prošlo u najboljem redu - trebalo je maknuti SATA... Hvala svima na pomoći.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice