Problem sa Windows 7

poruka: 7
|
čitano: 1.616
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Problem sa Windows 7

Pozdrav svima,

Od skora mi se pojavio mali problem sa racunarom, dakle U toku rada ne na odredjeni period ne u odredjenom programu vec sam od sebe desi se da se racunar zamrzne, isprva mi se to desavalo samo dok visim na mozilli, medjutim mozilu sam obrisao poceo sam da koristim google chrome i opet mi se pocelo desavati da racunar jednostavno stane sa radom, pokusavao sam da otvorim task manager preko kontrol alt delete, medjutim ili ga otvori kroz nekih 3 minuta ili ne otvori uopste ali kad ga otvori onda vise neradi nista, jednostavno me primora na Hard Reset, sta se sad desava, ja sam mislio da je problem samo u browserima, ali malocas sam igrao Mount i Blade igru i isti mi se slucaj dogodio, Zaista neznam o cemu se radi, procesor konstantno radi na 0% nista ga ne opterecuje, ram radi na 20%, u cemu bi mogao da bude problem zaista neznam, nadam se da se nekom desavala slicna situacija pa je uspeo da resi pa da mi pomogne da i ja izadjem iz ove situacije

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Problem sa Windows 7

- Stavi novu termalnu pastu na procesor i graficku.

 

- Mozda ti se jednostavno nesto grije, skini HWmonitor i ukljuci ga i igraj neku igru 5-10min i slikaj nam rezultate.

 

- Probaj Reinstall Winsa. 

 

Lp.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Windows 7

E vidis to je ono sto sam i ja predpostavio, medjutim Graficka kartica u Dishonored (Full HD, Ultra settings) isla maksimalno na 44 stepena mjerio sam u njenom softweru koji je dosao uz nju, a temperaturu procesora sam mjerio u 2 programa CPUID HWMonitorPro i PC Wizard 2013, kroz nekih 40-ak minuta igranja imao je temparaturu od 58-60 stepeni, i to konstantna temperatura.... Sto se tice promjene sistema, to je sigurno rjesenje, ali imam dosta bitnih podataka i igara a i programe koje koristim taman sam uskladio da imam sve sto mi treba, tako da mi je pomalo i zao da ga resetujem.... Uostalom mislim da mi nista drugo i ne preostaje ako ne nadjem neko rjesenje uskoro, jedina stvar koje se plasim jer sam siguran da je problem softwerski da bi ovakvim radom mogle da mi izlete iz balansa ostale komponente u racunaru pa da mi to posle napravi jos veci problem

12 godina
protjeran
offline
Re: Problem sa Windows 7
Fuksa kaže...

Pozdrav svima,

Od skora mi se pojavio mali problem sa racunarom, dakle U toku rada ne na odredjeni period ne u odredjenom programu vec sam od sebe desi se da se racunar zamrzne, isprva mi se to desavalo samo dok visim na mozilli, medjutim mozilu sam obrisao poceo sam da koristim google chrome i opet mi se pocelo desavati da racunar jednostavno stane sa radom, pokusavao sam da otvorim task manager preko kontrol alt delete, medjutim ili ga otvori kroz nekih 3 minuta ili ne otvori uopste ali kad ga otvori onda vise neradi nista, jednostavno me primora na Hard Reset, sta se sad desava, ja sam mislio da je problem samo u browserima, ali malocas sam igrao Mount i Blade igru i isti mi se slucaj dogodio, Zaista neznam o cemu se radi, procesor konstantno radi na 0% nista ga ne opterecuje, ram radi na 20%, u cemu bi mogao da bude problem zaista neznam, nadam se da se nekom desavala slicna situacija pa je uspeo da resi pa da mi pomogne da i ja izadjem iz ove situacije

Imao sam isti problem a kvar je bio u SSD-u (dakle u disku).

Vidim da ti nemaš SSD već klasični disk ali ga svejedno testiraj s programom HD Tune i pogledaj ove opcije s linka.

 

LINK

 

Meni je pod Health pisalo žutim slovima Warning ;) i dobio sam novi SSD.

 

Ako je sve OK testiraj memoriju....pa tek onda mijenjaj pastu na CPU, provjeri kontakte itd.

Čovjeka možeš najlakše upoznati po njegovim manama. Vrline može svatko odglumiti
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.1.2014 12:28 (Budokai).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Windows 7

nije moguce da vec imam Bad sectore, racunar je star manje od mjesec dana, ali bas cu sada provjeriti pa cu vam javiti

10 godina
neaktivan
offline
Problem sa Windows 7

Skenirao sam na quick, kad idem standardno onda me izbaci iz programa neznam zasto, sve je zeleno, medjutim ima jos nesto sto sam sada primetio, naprimjer upalim 3 programa, recimo Vlc, Chrome i Steam, izadjem iz sva tri, a procesi su mi i dalje aktivni u task manageru, kada idem end task nista se ne desava... Jel vam to nesto znaci

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Problem sa Windows 7

- Hmm, neznam sta je onda, probaj stavit win 8.1 pa vidi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice